Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 4.ayda yapılan aşı hakkında...

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

sevilzgr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
103
0
2.ayda yapılan karma aşılar oğlumda ağrı yaptı calpol un şurubunu kullandım geçti.Şimdi 4 aylık aşı zamanı geldi yine ağrı ya da ateş yapar diye endişeleniyorum.Aşıya gitmeden önce şuruptan 1 çay kaşığı versem faydasını görür müyüm acaba?

bence de hemen verme,bende dün yaptırdım 4.ay aşılarını aşı sonrası uyku yaptı kızımda bütün gün uyudu ve akşam geç saatte biraz ateşi çıktı yarım fitil attım hemen sonra normale döndü,belki bu sefer ateş yapmaz sizde bence bekle biraz ..

canım bence bi çay kaşığı ver git. ben de öyle yapacağım. bebeğim erkek ateşlenmesini istemiyorum malum birde havalar sıcak. ilkinde de ateş yapmıştı bizde.

açıkçası ateş yapasından çok korkuyorum bir de doktorumuza soralım ne diyecek ama ben aşı öncesi vermek istiyorum..

ben de pazartesi götüreceğim oğlumu 4. ay aşısına 1 çay kaşığı vereceğim calpol'den bence yükselmeden vermek daha etkili oluyor

Ben 4. ay aşısını yaptırdım,önce ateşi çıkmadı gece çıktı,calpol verdim geçti.Aşı öncesi verilmesi taraftarı değilim hadi ateşi hiç çıkmazsa boşuna ilaç vermiş oluyoruz,yazık yavrulara şimdiden başlamasınlar ilaç içmeye.

arkadaşlar bende bebeğimi 4.ay aşısına götüreceğim.nerelerinden vuruyorlar ve sonrasında ne gibi sıkıntılarımız olabilir.diğer aşılarında şükür sıkıntı yaşamadık.deneyimi olan varsa paylaşabilir mi lütfen.

bende calpol verdim öyl gittik aşımıza ama gece tekrar ateşlendi ılık duş ldırdım üstüne ince bişeyler giydirdim ateşi çıktı halsizlikte vardı mahvoldum kuzumun o durumuna bence vermeden gitmeyin 1.ve 2. ay aşısında yaşamadığımız sorunları yaşadık bu ay

biz dun yaptirdik ates gece cikti calpol verdik sadece ates icin degil agrisi icinde verdim ben . biz bile bazen igneye dayanamiyoruz bebek aci cekmesin bence. fakat tabiki mumkun oldigu kadar az verdim 1 cay kasiginin ortasinda idi, doldurmadim kasigi

X