Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231

nilim

Guru
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2009
4.849
104
Tims Productions tarafından hazırlıkları yaklaşık bir senedir sürdürülen “Muhteşem Yüzyıl” yeni yayın döneminde Show TV’de başlayacak.
Yeni yayın dönemine birbirinden iddialı projelerle girmeye hazırlanan Show TV, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, senaryosunu ise Meral Okay’ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl dizisi için kolları sıvadı.
Halit Ergenç’in Kanuni Sultan Süleyman‘ı canlandıracağı, Nebahat Çehre’yi ise Valide Sultan rolünde göreceğimiz projenin cast çalışmaları devam ediyor.
Bir çok tarih ve sanat danışmanının görev aldığı dev proje Muhtesem Yüzyıl’da Hürrem Sultan’ı kimin canlandıracağı ise büyük merak konusu.

Tarihi dizilere bayiliyorum, umarim enazindan ögretici bi dizi olur...
yanliz hürrem sultani daha önce gülben ergen oynamisti
baska bi senaryo olsa bari..

nebahat çehre çok sevdiğim bi oyuncudur.. tarihi dizileri ben de severim ama tims yapım kafamı karıştırdı.. kavak yelleri ve melekler korusun dizilerini düşününce ilerleyen bölmlerde bozulması ihtimali geliyor aklıma..

dönem dizilerine bayılıyorum sositososito
nebahat çehreye de valide sultan olmak pek yakışırrrrrrrralkisalkisalkis
hürremide iyi bir oyuncu oyanarsa tutar bu dizi
daha önceki gibi hüsranla bitmez a.s

Tims Production tarafından Show Tv'ye çekilen Muhteşem Yüzyıl'ın kadın başrol oyuncusu belli oldu. Kanuni Sultan Süleyman'ın hükümdarlık tarihinin anlatılacağı dizide Muhteşem Süleyman'ı Halit Ergenç, annesini Nebahat Çehre oynayacak. Uzun zamandır Hürrem Sultan için aranan isim de belli oldu. Beklenen rolü Başak Köklükaya canlandıracak. Taraflar henüz anlaşma imzalamadılar ama karşılıklı olarak anlaşma sağlandı.

tims yapımın yaptığı diziler iyice bozulmaya başladı bunda tarihi olaylar anlatılcak yani öyle şeyler olmaz heraldekaydirigubbakcemile3

nebahat çehre ve başak köklükaya ya rolleri yakışır doğrusu...halit ergenç biraz düşündürücü...
dönem dizileri iyi hoş da kaliteli olursa devam ediyor...bir tek uzun süren hatırla sevgili ve çemberimde
gül oya sanırım...

kızlar merak ettimde ne oldu bu dizi şimdi vazmıgeçtiler bilmiyorumkismile

hurrem sonunda belli oldu..fahriye evcen oynayacakmis kasim sonu baslayacak dizi yaprak dokumunun cekimleri 15 kasimda bitiyormus

inşallah güzel olur..osmanlıyı gerçekliğiyle yansıtırlarsa güzel olur,yabancı yazarlar gibi bilmeden etmeden kualkatan dolma bilgilerle entika bir sürü şey yaparlarsa yazık olur..

guzele benziyor..ilker aksum'da katilmis kadroya bence iddiali bir dizi olacak..ama show tv'de nasil olur onu bilemem kanal d de olsa daha cok izlenirdi bence

fragman film gibi.
ama iğrençti osmanlının hep olumsuz şeyleri var.
cariyeye kızlık zarı muayenesi bile yapılıyor hamamda.
ıyyyyyyyyy:KK47:

kızlar ozmn böyle şeyler varmış demek ki
arada asırlar var siz düşünn yani
ve bn hep merak emişimdir o dönemleri ama ki bu dönem de yaşadığama şükretmişimdir

kızlar ozmn böyle şeyler varmış demek ki
arada asırlar var siz düşünn yani
ve bn hep merak emişimdir o dönemleri ama ki bu dönem de yaşadığama şükretmişimdir

hayır o zamnalarda böyle şeyler yokmuş...tamam hürrem sultan kanuninin ve osmanlının çöküşüne neden olan bir kadın...ama gerek safiye sultan olsun yada buna benzer romanlar tamamen gerçekliği çarpıtılmış şeyler..osmanlının o dönemlerini ne kadar araştırırp okudunuzki..(genel halk olarak söylüyorum bunu kişsel değil)
bu tarz yapıtlar osmanlıyı şehvet,entrikadan ibaret gibi gösteriyor..:KK50:

baska bı konuda da azdım Hürrem kıtabını okurken hıc bı zaman Halıt ERgenç'e benzeyen bı adam düşünmedim Süleyman için..

ve Hürrem cok çirkin benım cızdıgım bı Hürrem ile arada dağ kadar fark var ..

neden bunları sectıler anlamadım .. HAlit Ergenç ..tıpkı Binbir Gecede kı gıbı :KK30:

baska bı konuda da azdım Hürrem kıtabını okurken hıc bı zaman Halıt ERgenç'e benzeyen bı adam düşünmedim Süleyman için..

ve Hürrem cok çirkin benım cızdıgım bı Hürrem ile arada dağ kadar fark var ..

neden bunları sectıler anlamadım .. HAlit Ergenç ..tıpkı Binbir Gecede kı gıbı :KK30:

bu konu da kesinlikle katılıyorum
bnm hayalimde ki kanuni bu değil
daha babayiğit olabiliridi
örneğin bülent inal daha uygundur en azında halit ergence bakarak

Fahriye Evcen adı nasıl Hürrem Sultan için düşünülebilir aklım almadı. Şaka olmalı bu. :KK53: Ama neyse ki oynamayacakmış zaten. Fragmanda gördüğüm yüzler, kitabı okuduğumda canlandırdığım gibi. Tabi Süleyman yerine Halit Ergenç ne alaka ona anlam veremedim. Kara kaşlı, kara gözlü bir adam olmalıydı bence. Ama Hürrem'i oynayacak kişi çok iyi seçilmiş. Sadece biraz daha çıtı pıtı bir kız olarak geçiyor kitapta, bu anlamda biraz fark var. Merak ettim şimdiden. Güzel olacağa benziyor.

X