Premature Bebekler pirinç unu maması

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

nihaal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2010
151
7
Merhaba,öncelikle herkese sevgiler.geçtiğimiz kasım ayında erken doğum yaptım ve bebeğim küvezde kaldı.bu süre içersinde sütüm çekildi ve geri gelmedi :KK43: bebeğim mamayla büyüdü ve şuan 7 aylık sağlıklı çok şükür.şimdi etraftan neden pirinç unu vermiyosun artık gibi şeyer duyuyorum.bu sağlıklı bi besinmidir.kimi sadece şişirdiğini kimi ise verilmesi gerektiğini söylüyor.kafam çok karışık.lütfen yardım.şimdiden ilginize teşekkürler.Allah herkesin yavrusunu bağışlasın.bebek hasreti çekenlerede en kısa zamanda yavrularını kucağına almayı nasip etsin inşallah..

Son düzenleme:
canım benım bebeklerde su an duzeltılmıs bes aylık........bızde kuvzzede kaldık dr pırınç unu mamasıu ver dedı verıyorum ıcıne bebe sutu koyuyorum ve bırazda zeytınyagı gayet saglıklı dr onerdı gunde bı oğun bazen ıcıne meyve veya sebze puresı kouyuyorum..........bı oğun yoğurt kahvaltı .........dr onerıyoo ıstersen dr a sor sende genellıkle dıger ogunler hazuır kasık mamalrı verıyorum hepsını sevıyolar saglıklı gunler canımj

benim bebeğimde 5 aylık bende bugün doktora sordum prinç unu verebilirsin dedi ama su ile yap süt ile değil dedi içine bebe bisküvisi falan koy öyle daha besleyici olur dedi bence sende dene öyle ama annemden duyduğuma göre arı mama prinç unundan daha besleyiciymiş

merhaba benim oğlum şuan 5 yaşında ama bebekliğinde bende verdim pirinç unu neden sağlıksız olsun ki
abartmadan günde 1 kere verilen pirinç unu gayet sağlıklıdır.benim görümcem diyetisyen uzmanı ben sorduğumda tabiki verebilirsin dedi.
bazı anneler abartıyo sabah akşam öğle arası habire daya pirinç ununu böyle olmaz ama.
günde 1 kere verilebilir.

green evet sut ıle degıl su ıle dıyo dr........sonrada kullandıgımız bebek sutunu yanı mamasından üç veya daha fazla olç koyun dedı sut yerıne onu koyuyorum ama ben bı ay sonra kecı sutunden yaruya suklndırıup yapıcamm herkese saglıklı gunler....dr gunde bı kez yapın dedı ama nedens arı mamayı tavsıye etmedı ama cok farklı degıller ....sevıyo benım kuzular hazır kasık mamalrınıda verıyorum onlarıda cok sevıyolar

değerli paylaşımlarınız için çok çok teşekkürler,sevgiler herkese

bende bugunlerde vermeye başladım günde 3 kez yarım cay
brdagı veriyorum zararlımıdırkii

valla görünen o ki zararlı değil ama verip vermemek annelere kalmış.yani zararı yok ama çok elzemde değil :)) benim çişli sevmedi zaten kitledi hemen ağzını :))

Ben ek gıdalara geçtikten sonra ülker gogly sade pirinç unu kullanıyorum.Su ile pişiriliyor.Piştikten sonra şeftali ekliyorum.Severek yiyor..............

bende onun muzlusunu aldım ama savaş ettik resmen :) tekrar deneyeceğim bakalım..

bende haftada 2-3 kere veriyorum...biz nasıl büyüdük canım..annem hep pirinç unu nişasta yediniz der...ama ben yinede abartmıyorum...pek besleyiciliği yok diye diye düşünüyorum...

Merhaba,öncelikle herkese sevgiler.geçtiğimiz kasım ayında erken doğum yaptım ve bebeğim küvezde kaldı.bu süre içersinde sütüm çekildi ve geri gelmedi :KK43: bebeğim mamayla büyüdü ve şuan 7 aylık sağlıklı çok şükür.şimdi etraftan neden pirinç unu vermiyosun artık gibi şeyer duyuyorum.bu sağlıklı bi besinmidir.kimi sadece şişirdiğini kimi ise verilmesi gerektiğini söylüyor.kafam çok karışık.lütfen yardım.şimdiden ilginize teşekkürler.Allah herkesin yavrusunu bağışlasın.bebek hasreti çekenlerede en kısa zamanda yavrularını kucağına almayı nasip etsin inşallah..

bence çok saglıksız benim ablam oglunda pirinç unu verdi çocugu havale geçirdi doktor dedi bebek kof olmus bizde çocuk kilolu diye seviniyodum kalsiyum eksikligi yapıyomuş havale geçirdi bebek 2 ay hastanede yattı ben olsam vermem bu benim fikrim sakın vermeyin saglıksız sebze çorbası bence daha iyi :enbuyukkk:

sevtun2 çok üzüldüm hemde çok.paylaştığın için teşekkürler.aklımızda bulunsun bundan böyle.ben tüm mesajlardan şunu çıkartıyorum ; vermek isteyen verebilir ancak dozunu kaçırmamak kaydıyla.sebze çorbasının önemi tartışılmaz ama ah bide kolay yeseler ..sanırım daha öğrenecek çooooooook şeyimiz var

Pirinç unu maması yani muhallebisi günde bir öğün verilebilir. Beslenme listelerinde bile vardır. Yerine kaşık maması da verilebilir. Bende günde bir öğünden fazla vermedim.

Yalnız şöyle bir durum var ki... bir akrabımız çocuğuna 1.5 yaşına kadar pirinç unu maması verdi. Biberon da verirdi. Eski usul yani... Ben derdim çocuğun alışmayacak yiyeceklere. Ben oğlumu 1.5 yaşına kadar düzgün besleyebildim. Sonrasında inanılmaz yemek seçen bir çocuğa dönüştü.
Sonuç o çocuk şimdi her şeyi yiyor ama benim oğlum hiç bir şey yemiyor. Ben bu beslenme otoritelerine inanmıyorum artık...

ben de verdim hemde bazen bebe sütü ile bazende normal süt ile.
günde bir ögün veriliyor zaten.kasik mamasi seklinde de yapiyordum.biberon mamasi seklindede.genelde biberon mamasi seklinde yapiyorlar birde icine kendi biberon mamasini katiyorlar cok doyurucu oluyr gece uykusunu bölmeden deliksiz uyuyorlar.

bende özellikle geceleri verirdim ve karnı tok olduğundan güzelce uyurdu ...cennet meleğim..

doktor bize çok gerekli bir besin değil dedi ama arada değişiklik olsun diye verebilirsin demişti. pirinç unundan değilde şu hazır muhallebi paketlerinden su ile yapın demişti. milupanın aldım ama hiç yemedi birde bebeğiniz anne sütü alıyorsa bence yatarken tok tutsun diye muhallebi yedirmeyin gece emmesi daha sağlıklı tabi anne sütü almıyorsa deliksiz uyku uyuması daha iyi.

ülker gogly denedim muzlusunu ya ben yapamadım yada gerçekten güzel değil.çamu gibi oldu soğuyunca.bide çok şekerli alışsın istemiyorum tatlıya :KK43: yoksa yanlışmı yapıyorum ???

bende denedım onu guzel oldu ya acaba olçuyemı uymadın yada cok mu katı yaptın canım..........cok sogumasın bıde mamalar soguyunca katılasıyoo

X