Bebek Beslenmesi bebek çamaşırlarını ne zamana kadar ayrı ve bebek deterjanıyla yıkamalı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

EgeliFatosh

oğluma kardeş geliyor..
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2008
1.465
3
kızlar selam, oğlum 1 yaşında artık , şimdiye dek sabun tozu kullandım ve çamaşırlarını hep ayrı yıkadım...acaba artık kendi deterjanımızla yıkasam hatta bizim çamaşırlarla yıkasam olur mu? siz ne zaman başladınız/başlayacaksınız?

6. aya kadar ayrı ve bebek deterjanıyla yıkadım sonra bizim çamaşırlarla ve bizim deterjanla yıkadım. Benim oğlanın cildi hassas değil o yüzden bir sıkıntı çekmedim.

Oğlum 8 aylık uzun süredir kendi deterjanımla ama ayrı yıkıyorum.
Zaten o kadar çok çamaşırı şıkıyor ki bir makine hemen doluyor

kızım 10,5 aylık hala ayrı ve bebek deterjanıyla yıkıyorum... bazen camaşırlıga çamaşır astıgımda ıslak kıyafetleri eline yüzüne sürünce hemen cildi kızarıyor o yüzden bir süre daha bebek deterjanı kullanmayı düşünüyorum. normal deterjana gecsemde ayrı yıkarım sanırım. cünkü onun camasırlarını iç çamaşırı corap vs ile birlikte yıkamak istemiyorum.

ben6aylık oglumun camasırlarını dalınle yıkıyorum yavas yavas kendı deterjanımıza gececem ama kendı camasırlarımla yıkamam kızım 5yasında gecen seneye kadar camasırlarını ayrı yıkıyordum busene bızımkılerle beraber yıkıyorum halada ozen gosterıyorum ayrı yıkamaya

ben makina son durulamayı yaparken makınayı durdurup son sıkma kısmına alıyorum
bıraz sıkıyor ve sonra son durulmaya getırıp tekrar 5. durulamayı yaptırıp tekrar elle ayarlıyıp sıktırıyorum
malesef makınalar yeterınde durulama yapmıyor
bebekler ıcın normal deterjan bence cok kotu bır secım olur

kızım 14 aylık
halen ayrı yıkıyorum ve omo baby kullanıyorum
haci şakır sabun tozu makinamızı bozuyordu az kalsın o yüzden bıraktım, zaten lekekleride güzel çıkarmıyordu
herhalde böyle ayrı yıkamaya devam ederim kızımın çamaşırlarını çünkü zaten çok çamaşırı çıkıyor haftada 2 kere makına dolduracak kadar çamaşır çıkıyor bizimkilere karıştırmaya gerek yok

Kocaman olmuş artık, Herhangi bir hassasiyeti filan yoksa yıkayın normal deterjanla:hulya:

teşekkürler cvplarınız için...evet bizimde 3 günde bir makinayı dolduracak kadar çıkıyor ama renklerine göre ayırınca az oluyor...o nedenle sordum kendimizinkilerle yıkasak mı diye...çorap ve iç çamaşırlarıyla karıştırmam ama renklerine göre ayırıp normal deterjanı bi deneyeceğim...meyve lekeler falan çıkmıyor sabun tozuyla...omobaby çıkarıyor mu bilmem

benmi fazla rahat anneyim bilemiyorum..ben bebegim dogdugundan beri camasirlarini bizim camasirlarimizla beraber makinede ayni deterjanla yikiyorum.marka adida vereyim persille.bide vernel yumusatici o kadar :) öyle sabun tozudur ayri yikamaktir hic yapmadim buna gerekte görmedim.sadece muhakkak ütülerim bebegimin herseyini.abartmaya gerek yok hicbiseyii

X