Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi bebeğim sinirli diyenler

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
kızlar bu dediklerinizin çoğunu yaşıyorum ve benim gibi bi çok kişide yaşıyor
normal değil mi?ben hiç sinirli diye düşünmemiştim.normal geliyor bana
zamanla da unutacak

O kadar moralim bozuk ki bugün yemeği herşeyi birbirine kattı.Oysa günümüz o kadar güzel geçmişti taaa akşam saatine kadar.Israrlı yemeği dökeceğim diye tutturdu.Sabrımı o kadar çok sınadı ki dayanamdım elimle tartakladım o anda oturur pozisyondan ağız üstü düştü ve alt dişi dudağını morarttı.Bunları neden yazyorum.Vicdanımı rahatlatmak için.O kadar kötüyüm ki anlatamam içim içimi yiyor.ağlamaktan bir hal oldum.kendiside uyudu şimdi bakıp bakıp ağlıyorum neden böyle yaptım diye.kendi kendime vuruyorum ben bebeğime nasıl kıydım diye.kendime hakim olmak istiyorum ama sinirlerime yeniliyrum.lütfen benim için dua edin arkadaşlar.çocuklarımı çok seviyorum ilk kez böyle fevri davrandım sonucunda küçük meleğime hafiçe vurdum .offf offff vicdanımı nasıl rahatlatıcam bilemiyorum.:KK43:(

benim kızım 4 aylık ama çok sinirli.herşeye sinirleniyor.niye böyle anlamıyorum.kendini şişiriyor,çığlık atıyor.resmen kavga ediyor,uzata uzata bağırarak sesler çıkarıyor.bu durumdas olan anneler siz nasıl başediyorsunuz?bu siniri geçer mi?nasıl davranmalıyız?zaten hep kucakta durmak istiyor.yatınca sinirleniyor,uyutmak ayrı bir zorluk...sinirlenince çok üzülüyorum.ve ben de sinir oluyorum.lütfen yardımcı olun.

O kadar moralim bozuk ki bugün yemeği herşeyi birbirine kattı.Oysa günümüz o kadar güzel geçmişti taaa akşam saatine kadar.Israrlı yemeği dökeceğim diye tutturdu.Sabrımı o kadar çok sınadı ki dayanamdım elimle tartakladım o anda oturur pozisyondan ağız üstü düştü ve alt dişi dudağını morarttı.Bunları neden yazyorum.Vicdanımı rahatlatmak için.O kadar kötüyüm ki anlatamam içim içimi yiyor.ağlamaktan bir hal oldum.kendiside uyudu şimdi bakıp bakıp ağlıyorum neden böyle yaptım diye.kendi kendime vuruyorum ben bebeğime nasıl kıydım diye.kendime hakim olmak istiyorum ama sinirlerime yeniliyrum.lütfen benim için dua edin arkadaşlar.çocuklarımı çok seviyorum ilk kez böyle fevri davrandım sonucunda küçük meleğime hafiçe vurdum .offf offff vicdanımı nasıl rahatlatıcam bilemiyorum.:KK43:(

neden o kadar sinirleniyorsunki bırak döksün. onun döktüğünü temizlemek moraran dudağına bakmaktan daha az acı verir. bir kitapta okumuştum bebeğiniz daha çok küçüktür,çıkarcılığı,fesatlığı, içten pazarlığı bilmez eğer ağlıyorsa mutlaka yardımınıza ihtiyacı olduğu içindir. hırçınllaşıyorsa derdini anlamadığınız için. en fazla kaç yıl sen yedireceksinki yemeğini rahat ol biraz emin ol o da rahatlığını hissedip daha uysal olacaktır. üzme kendini de yavruşunuda

neden o kadar sinirleniyorsunki bırak döksün. onun döktüğünü temizlemek moraran dudağına bakmaktan daha az acı verir. bir kitapta okumuştum bebeğiniz daha çok küçüktür,çıkarcılığı,fesatlığı, içten pazarlığı bilmez eğer ağlıyorsa mutlaka yardımınıza ihtiyacı olduğu içindir. hırçınllaşıyorsa derdini anlamadığınız için. en fazla kaç yıl sen yedireceksinki yemeğini rahat ol biraz emin ol o da rahatlığını hissedip daha uysal olacaktır. üzme kendini de yavruşunuda

Sanırım haklısın fidayday mümkün mertebe karışmıyorum nasıl dilerse öyle davranıyor.Yinede çok fazla alakadar olamıyorum bazen ev işi o bu derken yorgun düşüyorum isteklerine cevap veremediğimde aşırı hırçın olur.Galiba benim bir psikolog yada antidepresana ihtiyacım var.

şimdi okudumda 3 ayllıkken oglum adına yazmısım buraya.. cok sinirli aglayarak kucak istiyor diye.. evet ilk 6 ay oglum cok sinirliydi gece gündüz hep kucak isterdi gazlı bir bebekti ve sanırım gerçekten sıkıntısı vardı şu an cok şükür 18. ayımızı doldrduk. evet kucaga alıstı bana cok düşkün ama cok aklı basında akıllı uslu bir çocuk oldu. yasıtlarına baktıgımda herşeyi anlayan hareketli ama hayır ı cok cok iyi bilen dost canlısı bir bebek oldu. dün yine 18 aylık bir arkadası oglumu tartakladı yawrum aglamadı canı da yanmadı sanırımki ve gülerek sarıldı cocuga. cünkü dövüldügünü bile farkında diilki bilmiyor onun ne oldugunu. bunu niye yazdım bilmiyorum ama annelik sabır işi oldugunu düşünüyorum. aynı dertten muzdarip olup okuyan yeni anneler varsa bilsinlerki bu dönemler gecici biz ne kadar ılımlı ve sakın olursak sewgimizle onlar o şekilde yetişiyor. emin olun hepimiz sabrımızın mükafatnı cocuklarımızla alacagız..

Kizlar benim 10 aylik bebegim sinirlenince kendi yuzunu cok sert bi sekilde tirnakliyor.. Gozunun altindan cenesine kadar.. Bu aksam kizdin ve agladi cok uzuldum.. Ne yapmam lazin sizce?

Aslında bebeklerimiz bizden sadece ilgi istiyo onlarla dazla vakit gecirmedigimîz için Asabilesiyorlar düşünsenize işlerimiz ne kadar coksa o kadar sinir ediyolar bizi benim 18 aylık ikiz kızlarım var biri cok sakin ama digeri tam tersi tabi yapı meseleside ama ona kızmak yerine o sinirli olunca beni seviyormusun gel bi öp diyorum sakinlesiyo cok olsa bir yıl daha sinir ederler bizi o yüzden sakin olmak gerek biliyorum zor ama baska yolu yok birde kendinizi yatıstırın sihirli cümle büyüyünce gececek tabi bu beyaz bi yalan ama olsun

Bende de var öyle bi yaramaz fındık aynen dediginiz gibi sofrayi dagitmak istediginde bi kac kez kizdim kendini artik yerlere bende artik karismiyorum kasik elinde üstünu batirsada göz ardi ediyorum bisey istediginde mesela cok agliyordu ilk donemler kosarak gidiyordum ama artik numaradan agladigini anladigimda birakiyorum 1 dk 2 dk sonra unutuyor yada baska biseylere odaklanmasini sagliyorum. Onceden yemek yedirmek icin cok ugrasirdim artik ugrasmiyorum 17 aylik nede olsa tabagini kasigini veriyorum cunku kendileri yedikleri zaman hem daha gzel doyuyorlar kasigi tabagi birakmak istemedikleri icin yardimci oluyorum yerken gobek davul gibi olunca birakiyor oyuna daliyor sofrada. Elimden tutp sürekli goturuyor odalara sabirli olmak lazim kizsam da o minicik elleri beni tuttugunda hosuma gidiyo bi kac dk oyalaniyoruz gittigimiz odada sonra yine tutup gezdiriyor beni cok kizmayin bebeklerinize onlarin sizden baska cani gonulden sabirla sevicek kimseleri yok. Ben tencere kapak kasik veriyorum eline dunyayi unutuyo sizde evinizde basit ama onu eglendirebilecek biseyler bulabilirsiniz mesela altini degistirrken cok savasirdik artik oyle degiliz bazen eline en cok sevdigi bisey veriyorum yada hayvan sesleri cikariyorum bna odaklaniyor o esnada hallediyorum isimi

Kizlar benim 10 aylik bebegim sinirlenince kendi yuzunu cok sert bi sekilde tirnakliyor.. Gozunun altindan cenesine kadar.. Bu aksam kizdin ve agladi cok uzuldum.. Ne yapmam lazin sizce?

Benim de oğlum aynısını yapıyor
ve dişlerini sıkıyor

Çok üzülüyorum ben

Benim yanımda annem var ben ne temizlik ne yemek karışmıyorum sadece oğlum ile ilgileniyor onunla oyun oynuyorum ilgisizlik değil bence sanırım biraz da yapı meselesi

X