Mutfak Dekorasyonu Döküm Tencere Kullanan Varmı?

zeyyneep

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2009
245
6
Kızlar tencerede son zamanlarda biliyorsunuz bir çok markanın döküm tencereleri çıktı. Benim bir takım çelik tencerem vardı. Bir takımda teflon alacaktım ama Korkmazın Döküm Tencere Seti görüntü, ebat ve fiyat açısından cezbetti. Komple bir set aldım. Ama çevremde daha önce hiç döküm tenvere kullanan yok :KK43:

Aranızda döküm tencere alan kullanan, iyi veya kötü yanları hakkında bilgi sahibi olan varmı?

ben döküm tencerelerin teflonlara göre daha sağlıklı olduğunu biliorum. ama kullanımı teflon gibi rahat mıdır onu bilmiyorum :)

bende kullanmadım ama esseden döküm tencere seti almıştım çeyizlik, bir arkadaşım ablası da almıştı aynısından, kullanıyormuş çok memnun olduğunu söylüyor. pilavı bile onda yapıyor, pilaviçin teflondan başkasına sıcak bakamıyorum ben CADIARZU

işyerimde kullanmıştım gerçekten güzel pişiriyor.biraz ağır pişiyor ama yemekler lezzetli oluyor

dokum tencere degil ama evde tava kullanıyoruz .. bazen yapışma oluyor teflon kdr rahat degil ama kesinlikle daha saglıklı..

Ben de çeyizime bir takım yaptım, teflondan daha sağlıklı diye. 2 tencere, 3 tavadan oluşan. Ama çeyize kaldırdım işte kullanmadım.

ben denemek icin 1 tane aldim ceyizime ama digerlerini teflon set aldim tefalden..
teflon yine keske celik alsaydiniz ufak bir cizikte atmaniz gerekiyor maalesef kansrojen madde uretiyor tahta kasik kullanin cizilmemesi icin belkide sizinki guzeldir ablamin teflonuna 10 yil olmus cizik yok massallah onunki cem mis markasikafamçokkarıştı

kızlar ben en kullanışlı teflon olduğunu düşünüyorum.kuzenım çeyizine almştı teflon görünümlü döküm çk ağırr çok geç ısınıyor ısı tencerenın içine tabanını geçip de çıkana kadar tonla gaz harcıyor..bir de çok geç soğuyor.bence çeyizime aldım ama ne döküm ne teflon benmkiler XP yüzeyli.teflondan dha dokulu çok dğeişik ..

döküm tencere yada tava kullanlar yorumda bulunabilirlermi alırken neye dikkat edilmeli ve hangi marka olmalı

bende esse den aldım yeni evimde kısmet olursa kullanıcağım kuzenimin eşi kullanıyor aynı takımı çok memnun
teflondan daha sağlık güveç tadında yemekler pişiriyormuş tavsiye ederim :KK56:

korkmazın döküm tenceresi ve sürel markanının tavalarını almak istiyorum evimister kuponlarımla kullanan ve beğenen varmı bu ürünleri

$sürel döküm tava 89 tl.jpg $korkaz 23 cm.jpg $S%C3%BCrel-S%C3%BCrel-D%C3%B6k%C3%BCm-Demir-Yard%C4%B1mc%C4%B1-Kulplu-Tava-28-cm-1166-6096-1-zoo.jpg

Ben essenin döküm tenceresini kullanıyorum, indirimden oldukça uygun bir fiyata almıştım, memnunum. Bunun dışında hechanın tencere ve tavalarını tavsiye edebilirim, onun da geniş grill döküm tavasını kullanıyorum, o da gayet iyi. Ben de uzun süre teflon kullandım, ama kesinlikle metal kullanmadığım halde yıllar içinde bulaşık makinesinde yıkanmaktan belki de, içinde çizikler oluştu, bir kaç kez değiştirmek zorunda kaldım. Şimdi çelik tencere aldım teflon yerine, bir de döküm tencerem var, en iyisi bu oldu, bence çelikte pişen yemekler hem daha lezzetli oluyor, hem de yemek hemen soğumuyor.

ben de çeyizime aldım esseden. araştırdım baya teflondan daha sağlıklı ve teflon kadar kolay da çizilmediğini öğrendim..

ben kullanıyorum tava ve tenceresini kolay ısınmıyo kolayda soğumuyo.teflon gibi kullanışlı sadece teflondan daha ağır.çizilmemesi için dikkatli kullanıyorum.teflon gibi zararlı değilmiş.saplarıda istersen çıkabiliyo benimkinin.çok memnunum tavsiye ederim.sağlık herşeyden daha önemli

Ben Aksu marka döküm tencere seti kullanıyorum. Çok memnunum. Temizliğide kolay. Özellikle pilav pişirmek için kullanıyorum

X