Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

Once bu resimde cox bilinmiyo .ama yurem2ci yewil kazaktaki yeni burnum 22 gun olds ama beyenmiyorum ya cox .az kemer var

Eklentiler

• $IMG-20130724-WA0000.jpg
    $IMG-20130724-WA0000.jpg
    65,6 KB · Görüntüleme: 643
  • $IMG-20130909-WA000.jpg
    $IMG-20130909-WA000.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 443
o gördügüm kızı nasıl betimleyeceğimi buldum. Pinokyo idi o. Gerçekten. Kaç gündür düşünüyorum kime benziyor diye. O ameliyatı yapan dr'a bişey demeli , kızın bi günahı yok.

ilahi ya alemsin:) sesli güldürdün beni.tabiki kızın bir suçu günahı yok,elinde beceri olmayan bir adamın estetik doktoru geçinmesinde suç.

cok üzüldüm canım ya, birincisi iyi geçmiş ama nefesini düzeltmemiş. işte bende de aynı sorun vardı. ikincisinde de eğriliği düzeltmesi gerekirken düzeltmemiş anladığım kadarıyla. yani su an hem estetik hem de nefes acisindan memnun degilsin sen ? ben estetigi coktan gectim nefes almak benim icin hayattaki tek amaç oldu. bence en önemli şey bu gercekten. nefes alabilmek. cünkü burnundan nefes alamayanlar kilo da veremiyorlar bunu biliyormuydun. ayrıca kalbe de zarar veriyor. ilginc bir yazı buldum bak paylasiyorum.

BURUN NEDEN İKİ DELİKLİDİR ?

Vücudumuza gereken gıdaların alınması için sindirim sistemimize açılan tek bir giriş varken, solunum sistemimize alınması gereken hava için sağ ve sol burun deliği olarak iki kanal vardır. Sağ veya sol burun deliklerinden nefes almanın ilk bakışta solunumda ve akciğerlerde fark edilir bi değişiklik gözlenmesede, bilimin ortaya çıkardığı son bulgularda çok ilginç enteresan bilgilere ulaşılmıştır.

Araştırmaların sonuçlarına göre nefes alıp- vermek aslında tek bir burun deliği ağırlıklı gerçekleşmektedir. Bir burun deliğinden geçen hava miktarı, diğerinde
göre birkaç kat daha fazla olabilmektedir.

Hangi burun deliğinin kullanılacağı vücudun ihtiyacına bağlı ol mak üzere günün belli zaman dilimlerinde değişmektedir. Her insanda daha yoğun kullandığı eli gibi, daha yoğun kullandığı burun deliği söz konusudur. Buna rağmen ağırlıklı kullandığımız burun deliği, gün içinde ve gecede devamlı değişmektedir. Aynı burun deliğinin sürekliliği yoktur. Yoğunlukla kullanım onbeş dakikayla sekiz saat arasındaki bir periyotta değişmektedir. Bu değişmeye tıp dilinde nazal siklus denmektedir.

Bir burun deliği ağırlıklı olarak kullanıldığında, o kanalı takip eden burnun boşluğundaki damarlar daralırken ( dekonjesyon ), burun boşluğunun kendisi genişler. Bu anda diğer delikte tam tersine burun boşluğundaki damarlar genişlerken ( konjesyon), burun boşluğu daralır.

Burnun yumuşak dokusu altında bulunan sinir uçları doğal ola rak beyinle ilişkilidir ve nazal siklus, beynin normal çalışmasına ve fonksiyonlarına tesir etmektedir. Eğer sağ burundan nefes alınırsa, ki bu diğer diğer burun deliği tıkanarakda uygulanabilir, sol beyin de elektrikî aktivite artar ve bu beyinden elektro ensefalogram ( EEG ) ile izlenebilir.

Tersine eğer sol burundan nefes alınırsa, sağ beyinde elektrikî aktivite artar. Bir burundan aşırı hava geçişi o burun mukozasında mekanik ve dokunma duyuları hâsıl etmektedir. Bu sufilerin ve doğu öğretilerinin kullandığı çapraz nefes çalışmalarının bilim tarafından anlamlandırılmasını ve kabul edilir bir gerçeklik kazanmasını sağlar.

Beyin sağ ve sol olmak üzere iki loptan oluşmuştur. Kişinin iradesi dışında çalışan iç organ faaliyetlerini düzenleyen otonom sinir sisteminin de iki kolu vardır:

Sempatik sinir sistemi,
Parasempatik sinir sistemi.

Beynin sol lobu sempatik sinir sisteminin çalışmalarını düzenlerken, sağ lop parasempatik sinir sisteminin çalışmalarında yetkilidir. Sağ burundan nefes alırken farkında olmadan sempatik sinir sistemine, sol burundan nefes alırken de parasempatik sinir sistemine etki ederek çalışmalarına yün vermiş ve tesir vermiş oluruz

çok çok haklısın canım, benim en başından beri amacım burnumun rahat nefes almasıydı zaten. O yüzden direkt kbb bölümüne gittim ve estetik de ister misin diye onlar önerdi. Oldu bittiye geldi biraz, o zamanlar küçüktüm ve tecrübesizdim, burnum çok sorunlu olduğu için kaybedeceğim bir şey yoktu, herhangi bir ücret de ödemedim. Sonuç gerçekten eskisine göre mükemmeldi ama işte nefesim açılmayınca burun takıntım senelerce devam etti. 4 sene sonra tekrar ameliyat olmaya karar verdim ve revizyon olacağı için doktorun önemli olduğunu biliyordum, özele de bütçe ayıramayacağım için gazide plastik cerrahiye gittim, hem nesefim açılır hem daha titiz davranırlar diye. Ama sonucu tekrar uzun uzun yazmak istemiyorum, nefesim açılmadığı gibi estetik görünümünü bozmuşlar. Bu hafta kontrole gittim ve onlar da farkında eski halinden iyi olmadığını, bu sefer de ağız değiştirdiler resmen, biz zaten kırcaktık burnu düzeltcektik ama derin çok ince o yüzden açamadık yapamadık dedi. halbuki böyle dememişti öncesinde :KK43:

paylaştığın yazıyı okuyunca nefes almanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladım gerçekten, benim de kilo alamama gibi bir sorunum var, burnum eşit nefes alamadığı için boğazıma giden sürekli bir akıntı oluyor,sinüslerim dolu, hem sürekli öksürük yapıyor hem de mideye gittiği için sanki yediklerimin emilimini etkiliyor gibi hissediyorum. 3. ameliyatı olmak istememin ilk amacı nefesim benim de, estetik 2. planda şu an dediğin gibi.Burnumun içinde resmen bir kaşık var, bir tarafı çukur bir tarafı tümsek, bu tümsek kısımdan kurtulmak istiyorum artık, eminim birçok sıkıntı da kaybolacaktır bununla birlikte.

mrb arkadaşlar bende ameliyat olup cokda memnun olmayanlardanım:KK43: serdar beye ameliyat oldum o burnumun cok güzel oldugunu hep söylüor ama ben hala büyük bi burun yaptıgını düşünyorum.

canım ben de 3. ameliyatımı olacağım, serdar beyde karar kıldım sanırım, en çok güven veren, beni en iyi anlayan o oldu, olumsuz yorum da pek görmedim açıkçası ama şimdiye kadar pek fotoğraf da görmemiştim, yani tarzıyla ilgili pek fikrim yoktu.Ameliyatıma yakın daha ayrıntılı bilgi alırım diye düşünüyordum. şimdi seninkini görünce yorum yapmak ve fikrini almak istedim. yüzüne çok yakışmış burnun bence, yani abes bir büyüklüğü yok, ayrıca zamanla daha da küçülecektir ucu emin ol. ameliyattan önce sana az çok nasıl bir burunla karşılaşacağından bahsetti mi, isteklerine saygı duydu mu bunu öğrenmek istiyorum, çünkü ben açıkçası kendim için daha kalkık ve kavisli bir burun istiyorum, çünkü 2. ameliyatımda kavisi tamamen kayboldu, burun deliklerim büyüdü, benimkini bu şekilde bırakıp küçültme yapmazsa hiç hoşuma gitmez , çünkü önceki halimin çok daha iyi olduğunu biliyorum.

kızlar yazdıklarınızı okudukça korkmaya başladım. burun ameliyatı olmak istiyorum bunu araştırmak için dün bu foruma üye oldum. ancak 2. 3. ameliyattan bahsediyorsunuz. neden bu ameliyatlar? sizmi beğenmiyorsunuz? yoksa başkaları burnunuz çirkin olmuş mu diyor?

canım ben de 3. ameliyatımı olacağım, serdar beyde karar kıldım sanırım, en çok güven veren, beni en iyi anlayan o oldu, olumsuz yorum da pek görmedim açıkçası ama şimdiye kadar pek fotoğraf da görmemiştim, yani tarzıyla ilgili pek fikrim yoktu.Ameliyatıma yakın daha ayrıntılı bilgi alırım diye düşünüyordum. şimdi seninkini görünce yorum yapmak ve fikrini almak istedim. yüzüne çok yakışmış burnun bence, yani abes bir büyüklüğü yok, ayrıca zamanla daha da küçülecektir ucu emin ol. ameliyattan önce sana az çok nasıl bir burunla karşılaşacağından bahsetti mi, isteklerine saygı duydu mu bunu öğrenmek istiyorum, çünkü ben açıkçası kendim için daha kalkık ve kavisli bir burun istiyorum, çünkü 2. ameliyatımda kavisi tamamen kayboldu, burun deliklerim büyüdü, benimkini bu şekilde bırakıp küçültme yapmazsa hiç hoşuma gitmez , çünkü önceki halimin çok daha iyi olduğunu biliyorum.

canm şöyle serdar bey cok iyi biri ama.. kendi yaptığı burna söz söyletmio mesela ben bı ıkı kere burun ucumdan rahatsız oldgumu vs söyledim ama o kesinlkle cok güzel oldgnu söyledi bende bidaha dile getiremedim cümkü ne söylersem sanki burnu savuncak:))ameliyattan öncesinde burun tasarlycaz die düşünmüştüm ama kendisi benm bi iki görüşümü aldı mesela az bi kavis istdgmı vs kendi benm yüz hatlarıma göre yapcagını söyledi.sen benm gibi yapma yani kendi istedgnı iice anlat

çok çok haklısın canım, benim en başından beri amacım burnumun rahat nefes almasıydı zaten. O yüzden direkt kbb bölümüne gittim ve estetik de ister misin diye onlar önerdi. Oldu bittiye geldi biraz, o zamanlar küçüktüm ve tecrübesizdim, burnum çok sorunlu olduğu için kaybedeceğim bir şey yoktu, herhangi bir ücret de ödemedim. Sonuç gerçekten eskisine göre mükemmeldi ama işte nefesim açılmayınca burun takıntım senelerce devam etti. 4 sene sonra tekrar ameliyat olmaya karar verdim ve revizyon olacağı için doktorun önemli olduğunu biliyordum, özele de bütçe ayıramayacağım için gazide plastik cerrahiye gittim, hem nesefim açılır hem daha titiz davranırlar diye. Ama sonucu tekrar uzun uzun yazmak istemiyorum, nefesim açılmadığı gibi estetik görünümünü bozmuşlar. Bu hafta kontrole gittim ve onlar da farkında eski halinden iyi olmadığını, bu sefer de ağız değiştirdiler resmen, biz zaten kırcaktık burnu düzeltcektik ama derin çok ince o yüzden açamadık yapamadık dedi. halbuki böyle dememişti öncesinde :KK43:

paylaştığın yazıyı okuyunca nefes almanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladım gerçekten, benim de kilo alamama gibi bir sorunum var, burnum eşit nefes alamadığı için boğazıma giden sürekli bir akıntı oluyor,sinüslerim dolu, hem sürekli öksürük yapıyor hem de mideye gittiği için sanki yediklerimin emilimini etkiliyor gibi hissediyorum. 3. ameliyatı olmak istememin ilk amacı nefesim benim de, estetik 2. planda şu an dediğin gibi.Burnumun içinde resmen bir kaşık var, bir tarafı çukur bir tarafı tümsek, bu tümsek kısımdan kurtulmak istiyorum artık, eminim birçok sıkıntı da kaybolacaktır bununla birlikte.

Herkese söyleyecek bir bahaneleri var. Bana da kocaman burun yapmalarındaki bahaneyi söyleyeyim sana. Senin burnunun derisi çok kalın o yüzden senin burnun asla ama asla kaldırılamaz ve kücültülemez. Yani derisi ince olmadığı için sen sus otur yerine. Sana da demişler ki senin burnunun derisi cok ince olduğu icin yapamadık. Yahu zaten bir deri ya kalındır ya da incedir. Kalınsa yapamıyorsun, inceyse de yapamıyorsun. Eee ne olursa yapıyorsun sen bunu? Yoksa yapamıyorsun da itiraf mı edemiyorsun? Doktora bunları söylesem :KK36: yapıyor.

Kilo alamamak bence çok çok büyük bir sorun değil. Alamıyorsan da üzülmene gerek yok bence. Seni temin ederim ki zayıf olmak kilolu olmaktan çok daha avantajlı. Her bakımdan !

Kaşık var derken ne demek istedin? Çukur olan yer çok keskin bir çukur mu ve kemer üzerinde mi , yoksa kanat üzerinde mi?

kızlar yazdıklarınızı okudukça korkmaya başladım. burun ameliyatı olmak istiyorum bunu araştırmak için dün bu foruma üye oldum. ancak 2. 3. ameliyattan bahsediyorsunuz. neden bu ameliyatlar? sizmi beğenmiyorsunuz? yoksa başkaları burnunuz çirkin olmuş mu diyor?

Korkman gerek zaten biz korkmadık da başımıza bunlar geldi. Korkmadığımız icin kendimizi ilk gördügümüz doktorun kucağına attık. Sen bizim yaptığımız hatayı yapma. En az 5 doktor ile görüş. Bilgiler al. Doktorun ameliyat ettigi hastalara ulaş, nefes alıp alamadıklarını sor. Elinden geleni yap yani ameliyat olmadan önce. Sakın her söylenene inanma. Doktorların söylediklerini karşılaştır. Mesela şunu yapabilir misiniz dedigin zaman, hangi doktor ne cevap veriyor not edebilirsin ve karşılaştırabilirsin. Biri yaparım yaparım hiç sorun değil diyorsa ondan şüphe duy.

Herkese söyleyecek bir bahaneleri var. Bana da kocaman burun yapmalarındaki bahaneyi söyleyeyim sana. Senin burnunun derisi çok kalın o yüzden senin burnun asla ama asla kaldırılamaz ve kücültülemez. Yani derisi ince olmadığı için sen sus otur yerine. Sana da demişler ki senin burnunun derisi cok ince olduğu icin yapamadık. Yahu zaten bir deri ya kalındır ya da incedir. Kalınsa yapamıyorsun, inceyse de yapamıyorsun. Eee ne olursa yapıyorsun sen bunu? Yoksa yapamıyorsun da itiraf mı edemiyorsun? Doktora bunları söylesem :KK36: yapıyor.

Kilo alamamak bence çok çok büyük bir sorun değil. Alamıyorsan da üzülmene gerek yok bence. Seni temin ederim ki zayıf olmak kilolu olmaktan çok daha avantajlı. Her bakımdan !

Kaşık var derken ne demek istedin? Çukur olan yer çok keskin bir çukur mu ve kemer üzerinde mi , yoksa kanat üzerinde mi?

:KK70: çok komik gerçekten, kalın derili burunların doktor açısından zor olduğunu, hastanın iyileşme süreci açısından da ince derililere göre zor olduğunu duydum ama küçültmenin ya da daraltmanın imkansız olduğunu düşünmüyorum. Güzel burunlu insanlar sadece derisi ince olanlar mı, ne ameliyatlar yapıyorlar da bi tek bu mu imkansız. Deseler ki, bunu yapmak imkansız değil ama bizi aşar, yani en baştan seni uyarsa başka doktorlara yönelirsin, saygı duyarsın. Bunu demediklerine kızıyorum. İlla deriyi kaldırıp bakınca mı anlaşılıyo kalın mı ince mi kırılır mı kırılmaz mı. Benim eğriliğim de 2 ameliyatta da düzelmeyince umudumu tamamen yitirmiştim, öyle bir inandırdılar ki geçmez diye. Özeldeki hocaya sorduğumda, ben ne "S" burunlar düzelttim, bunu mu yapamamışlar diyerek bana fotoğraf gösterdi, ben hala ikna olamadım nasıl şartlandıysam düzelmeyeceğine. Ama benim burnum çok ince deriliymiş, tüy gibi, dokular yapışık olduğundan kaldırıp düzeltememişler dediğimde hiç ciddiye almadı sen merak etme ben düzeltcem dedi. Çok güvendim bakalım umarım yine bir sorunla karşılaşmam.

Benim burnumun septum dedikleri orta direği sola doğru yatık duruyor canım, içten görünümü ise parantez gibi, sağ tarafım (içi) parantezin çukur kısmı bu tarafın hava geçişinde bir sıkıntı yok oldukça geniş ama diğer taraf tam tersi, kaşık benzetmemdeki tümsek taraf, parmağım ilerlemiyor oldukça dar ve nefes almaya zorladıkça şişiyor tamamen kapanıyor. Koku almamda da sıkıntı var belki de bu yüzden iştahsızım. Sürekli grip gibi hissediyorum hem tıkalı hem akıntı var. Klio da alamayınca sürekli hasta gibi solgun görünüyorum. Kilolu olmaktan tabi ki iyi gibi ama halsizlik durumu kötü :KK43: burunla birlikte sanki tüm bu sıkıntılar gidecek gibi hissediyorum, umarım bu kez doktor konusunda doğru karar vermişimdir. 3 ay daha beklemem gerekiyormuş, umut olduğu sürece beklemek çok gözümde büyümüyor artık. Sen de daha iyisindir umarım.

:KK70: çok komik gerçekten, kalın derili burunların doktor açısından zor olduğunu, hastanın iyileşme süreci açısından da ince derililere göre zor olduğunu duydum ama küçültmenin ya da daraltmanın imkansız olduğunu düşünmüyorum. Güzel burunlu insanlar sadece derisi ince olanlar mı, ne ameliyatlar yapıyorlar da bi tek bu mu imkansız. Deseler ki, bunu yapmak imkansız değil ama bizi aşar, yani en baştan seni uyarsa başka doktorlara yönelirsin, saygı duyarsın. Bunu demediklerine kızıyorum. İlla deriyi kaldırıp bakınca mı anlaşılıyo kalın mı ince mi kırılır mı kırılmaz mı. Benim eğriliğim de 2 ameliyatta da düzelmeyince umudumu tamamen yitirmiştim, öyle bir inandırdılar ki geçmez diye. Özeldeki hocaya sorduğumda, ben ne "S" burunlar düzelttim, bunu mu yapamamışlar diyerek bana fotoğraf gösterdi, ben hala ikna olamadım nasıl şartlandıysam düzelmeyeceğine. Ama benim burnum çok ince deriliymiş, tüy gibi, dokular yapışık olduğundan kaldırıp düzeltememişler dediğimde hiç ciddiye almadı sen merak etme ben düzeltcem dedi. Çok güvendim bakalım umarım yine bir sorunla karşılaşmam.

Benim burnumun septum dedikleri orta direği sola doğru yatık duruyor canım, içten görünümü ise parantez gibi, sağ tarafım (içi) parantezin çukur kısmı bu tarafın hava geçişinde bir sıkıntı yok oldukça geniş ama diğer taraf tam tersi, kaşık benzetmemdeki tümsek taraf, parmağım ilerlemiyor oldukça dar ve nefes almaya zorladıkça şişiyor tamamen kapanıyor. Koku almamda da sıkıntı var belki de bu yüzden iştahsızım. Sürekli grip gibi hissediyorum hem tıkalı hem akıntı var. Klio da alamayınca sürekli hasta gibi solgun görünüyorum. Kilolu olmaktan tabi ki iyi gibi ama halsizlik durumu kötü :KK43: burunla birlikte sanki tüm bu sıkıntılar gidecek gibi hissediyorum, umarım bu kez doktor konusunda doğru karar vermişimdir. 3 ay daha beklemem gerekiyormuş, umut olduğu sürece beklemek çok gözümde büyümüyor artık. Sen de daha iyisindir umarım.

Herkese merhaba,
İnanın bu yazıları okudukça beni iyice ter basıyor arkadaşlar. çünkü bende yakında ameliyat olucam. Burun içinde kemik eğriliği, kıkırdak büyüklüğü ve et şişmesi var. Nefes almada özellikle 1 yıldır sorun yaşıyorum. ilk gittiğim doktor kıkırdak ve et büyümen var ameliyat edelim de ve serüvenim başladı. Ona güvenemediğim için Antalya da özel bir KBB merkezine gittim. doktor baktı ve kıkırdak, et ve burun ucu kenarlarında çökme var birazda kaldırıcaz dedi. Tabii olayın içine estetik girince ben iyice korktum. 3. bir doktora gittim. o da doktorun dediklerini onayladı ama çökmeye bişey yaptırma içini halledelim yeter dedi. O da yetmedi 4. doktora gittim senin yanlızca alerjin var hiç ameliyat olma dedi. Ardından Ankarada kuzenimin tavsiyesi ile özel bir hastaneye gittim. Doktorda kıkırdak , et ve kenarlarında ki çökme yi halletmek zorundayız dedi. Ardından buradaki üniversite hastanesine gittim. KBB doktoru baktı çok dar değil içerisi ama birde tomografi çekelim, bakalım dedi. kenar çökmene elletme dedi. Tomografiden sonra kemik eğriliği çıktı. Doktora sonuçları götürdüm yalnızca kemik eğriliğini düzeltelim nefes alman %30 düzelir dedi. Emin olamadım ve en son Antalya da Engin Erkal'a gittim. O da baktı. burun kenarlarında çökme var, içeride kıkırdak, kemik eğriliği, et büyümesi var. komple iç kısmı hallerdersek %50 düzelir dedi. Ama ben olsam kenar çökmelerini de yaptırırım deme. Evet 7-8 doktor gezdikten sonra ameliyat olmaya karar verdim engin beye. Ama korkuyorum. Engin bey hakkında bilgisi olan var mı?

Anladım. Benim parmağım girmiyor bile bir tarafa. Katiyen parmağımı sokamıyorum ki parmaklarım incedir benim.
Koku alamaman kesinlikle iştahsizlik yapar cünkü biz güzel kokan seyleri yiyoruz farketmesek de...
Dua edicem senin icin, insallah bu kez bu doktor senin tüm sıkıntılarını giderebilir.
Ben eh işte, düşünmemeye calisiyorum, zamanın hızlı gecmesini umut ediyorum ve ilerde harika nefes almayı, cünkü su anda şiş dedigim gibi ... Akıntı biraz var bende ama yok denecek kadar az. Ağrı zaman zaman ucu ağrıyor, daha doğrusu sızı seklinde. Umut ediyoırum bunlar da geçecek, sinirler iyileştiği icin ağrı oluyormş.

Yakın zamanda bi doktora göründüm. Gerçekten bu işten bir çok doktorun hic anlamadığını anladım. Adama diyorum ki benim sağ tarafım tıkanık. Adam bana diyor ki hayır sağ değil , sol tarafın tıkanık. Ki bu beni ameliyat eden dr. degil yani sıradan bir dr. Baktı etti ve karar verdi sol tıkanıkmış :)))) İnsan tek parmağı ile kapatarak zaten anlıyor ne tarafın tıkanık olduğunu. Ne kadar yanlış bi teşhis koydu. Cok tuhaf karşıladım. :KK50:

Yakın zamanda bi doktora göründüm. Gerçekten bu işten bir çok doktorun hic anlamadığını anladım. Adama diyorum ki benim sağ tarafım tıkanık. Adam bana diyor ki hayır sağ değil , sol tarafın tıkanık. Ki bu beni ameliyat eden dr. degil yani sıradan bir dr. Baktı etti ve karar verdi sol tıkanıkmış :)))) İnsan tek parmağı ile kapatarak zaten anlıyor ne tarafın tıkanık olduğunu. Ne kadar yanlış bi teşhis koydu. Cok tuhaf karşıladım. :KK50:

Keşke ben de ameliyat kararından önce anlayabilseydim bu işi herkesin yapamayacağını, sonuçları öngörebilseydim. Ne tarafın tıkanık olduğunu anlayamaması da daha vahim bi durummuş, neye göre yorum yaptı ki, sonuçta hisseden sensin parmağım da girmiyor diyorsun tuhaf gerçekten. Ben bugün niyeyse tekrar umutsuzluğa kapıldım,7-8 doktorla görüştüm, doktoruma da karar vermiştim ama içime sinmeyen birşeyler var hala, bugün bir hastasının fotoğrafını gördüm ve hoşuma gitmedi, gidip herkesin memnun kaldığı doktorlarla görüşmekte yarar mı var bilemiyorum, emre ilhan ya da muhammet dilber gibi hocaların da mı fikrini alsak, ücretleri neden bu kadar fazla ki :KK43:(((((((

Keşke ben de ameliyat kararından önce anlayabilseydim bu işi herkesin yapamayacağını, sonuçları öngörebilseydim. Ne tarafın tıkanık olduğunu anlayamaması da daha vahim bi durummuş, neye göre yorum yaptı ki, sonuçta hisseden sensin parmağım da girmiyor diyorsun tuhaf gerçekten. Ben bugün niyeyse tekrar umutsuzluğa kapıldım,7-8 doktorla görüştüm, doktoruma da karar vermiştim ama içime sinmeyen birşeyler var hala, bugün bir hastasının fotoğrafını gördüm ve hoşuma gitmedi, gidip herkesin memnun kaldığı doktorlarla görüşmekte yarar mı var bilemiyorum, emre ilhan ya da muhammet dilber gibi hocaların da mı fikrini alsak, ücretleri neden bu kadar fazla ki :KK43:(((((((

görüsebildigin kadar doktorla görüsmen güzel tabi. sana tüyo vermemi istersen, doktor senin sözünü kesmemeli. ne söylersen cümleni bitirmeni beklemeli. söylediklerin sacma bile olsa cümleni bitirmeni beklemeli. sözünü kesiyorsa o doktordan uzak dur. tabi ki tek kıstas bu değil ama bu da kıstaslardan biri.digerlerini sen biliyorsun zaten. deneyimli olmalı, paragöz olmamalı, v.s.

canm sen karar vermiştin umutluydun ama neden yine umutsuzluğa kapıldın ya ben şuan 6.ayımı doldurmak üzereyim memnun değilim ama bir tane bile doktora gitmedim konuşmaya içimden gelmiyor istediklerimi anlatmaya bile üşeniyorum yoruluyorum sanki neden böyle oldu bilmiyorum ama halada doktor araştırmaktan geri kalmıyorum buda sadece pc başından bakmakla hiç uygulamaya geçmedim şuan ama üzüldüm sanada yaa :KK43:

şuan duygularıma tercüman olmuşsun gerçekten öyle önden bir şey fark etmez demişti bana doktor ve bende doğal olmasını kavisli olmamasını istedim istediğim tek şey profilden düzelmesi idi ama herşey alt üst oldu bakışlar duruş gülümseme nasıl bu kadar değiştim aynaya baktığımda bu benmiyim diyorum alışmak çok zor aynı durumdayım eski heyecanımı kaybettim sanki herşey anlamını yitirdi makyaj yapmak istemiyorum bende çok seneler hep hayalini kurdum fotoğraflarda güzel çıkmayı hayal ettim ama hiç öyle olmuyormuş eski fotolarıma bakarken içim yanıyor pişmanlık ne kötü bi duyguymuş yapacak arkadaşlar büyük bir burnunuz olsa bile estetik olmayın kesinlikle insanın o doğal şirin elektiriği o gülüşü ve bakışı değişince artık eskiye dönmek imkansız

Ya gulus bakis degisiyormu bende tam tersi herkes ayni sen hic biseyin degismemis diyor gulus ilk zamn sorun okuyi ama 1 ay sonra normale donmuyirmu bende dogal olsun diye tutturanlardanim sagda cokukluk var gibi. Ama hayirlisi tevekkul baska care yok sizle bu sorunlari kacinci aydan sonra yasamaya basladiniz

Kizlar duzelmiyor yamukluk sislikler indikce daha da belirginlesiyor. hele ki kameralarda barizlesiyor cok moralim bozuk yine. Naptim kendime ya. Sikibtidan cildimde dokuntuler cikti. Cok asimetrik burun ucum sagda kanatlar orantisiz bi kanadim bariz cokuk artik. Doktorum bi sorun yokmus gibi davraniyor of of.

5 gün önce burun amliyetı oldum.ama cok mutsuzum .hiç düşündüğüm gibi olmadı.pzt alçı çıkacak ve cıkacak seyden korkuyorum ya:KK43:(((((((

Ya gulus bakis degisiyormu bende tam tersi herkes ayni sen hic biseyin degismemis diyor gulus ilk zamn sorun okuyi ama 1 ay sonra normale donmuyirmu bende dogal olsun diye tutturanlardanim sagda cokukluk var gibi. Ama hayirlisi tevekkul baska care yok sizle bu sorunlari kacinci aydan sonra yasamaya basladiniz

walla ben alçı çıktıktan sonra çok farklı bir insandım görüntü tamamen değişmişti ewet tamm gülüş yine yerine geliyor sonuçta aynı insansın aynı gülüyorsun ama yüzün ortasında duran kocamn bir değişiklik var aynı gülüyorsun ama farklı görünüyorsun sonuç bu

X