Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

Aynı şeyleri yaşadım. Allah yardımcımız olsun çok zor
Bu anlattiklariniz doktor kaynaklimi yoksa 1 sene odemden dolayi boyle mi gozukuyo. 3 senedir erteleyip bu sene olmaya karar verdim .doktor icime sindi hastalariyla gorstum. Napiyim sizce ameliayttan cok bnlar beni korkutyo. Peki iyice arastrdnzmi hastalaryla filan gorusup.yani o kadarda kesin karar kilip mi gttniz .

Bu anlattiklariniz doktor kaynaklimi yoksa 1 sene odemden dolayi boyle mi gozukuyo. 3 senedir erteleyip bu sene olmaya karar verdim .doktor icime sindi hastalariyla gorstum. Napiyim sizce ameliayttan cok bnlar beni korkutyo. Peki iyice arastrdnzmi hastalaryla filan gorusup.yani o kadarda kesin karar kilip mi gttniz .
Bakın çok ciddi bir sıkıntınız yoksa olmayın.ben ettim siz etmeyin. Bu gün bir plastik cerrahla görüştüm bir yılını doldur hala sıkıntı yapıyorsan düzeltelim dedi. Ayrıca estetik düşünüyorsanız sakın kbb ye olmayın. Şu an sizin yerinizde olmayı ne kadar çok isterdim ameliyat öncesine dönmeyi. Ben nasıl Olduda bu kadar yüzümün ortasında olan önemli bir organı bu kadar rahat ameliyat ettirebildim. Hala kendime inanamıyorum. Ben ki saçımın rengini değiştirirken kırk kere düşünürdüm. Nasıl böyle bir gerizekalılık yaptım kendime inanamıyorum. Kendimi affedemiyorum

Bakın çok ciddi bir sıkıntınız yoksa olmayın.ben ettim siz etmeyin. Bu gün bir plastik cerrahla görüştüm bir yılını doldur hala sıkıntı yapıyorsan düzeltelim dedi. Ayrıca estetik düşünüyorsanız sakın kbb ye olmayın. Şu an sizin yerinizde olmayı ne kadar çok isterdim ameliyat öncesine dönmeyi. Ben nasıl Olduda bu kadar yüzümün ortasında olan önemli bir organı bu kadar rahat ameliyat ettirebildim. Hala kendime inanamıyorum. Ben ki saçımın rengini değiştirirken kırk kere düşünürdüm. Nasıl böyle bir gerizekalılık yaptım kendime inanamıyorum. Kendimi affedemiyorum
Yanlis anlamayin bildgimden degil sadece burda okuduklarimdan 1 ay belki ödemdir bosuna psikoljinizi bozup kendinizi harap etmeyin.

Yanlis anlamayin bildgimden degil sadece burda okuduklarimdan 1 ay belki ödemdir bosuna psikoljinizi bozup kendinizi harap etmeyin.
Bu arada samimi cevabiniz icin gercekten tesekurler. Ben burda memnun olmayanlari okuyunca kendime olms kadar uzuluyorm herkes bi umutla giriyo cunki parayi gectim artik tum hayati etkiliyo

Bu arada samimi cevabiniz icin gercekten tesekurler. Ben burda memnun olmayanlari okuyunca kendime olms kadar uzuluyorm herkes bi umutla giriyo cunki parayi gectim artik tum hayati etkiliyo
İnşallah ödemdir. Ama ben çok korkuyorum dahada kötüye gidecek diye allah büyüktür. Bende teşekkür ederim samimiyetiniz için

arkadaşlar 50 gün önce ameliyat oldum ama psikolojim gerçekten çok bozuldu pişman oldum sanki bu duygu çok kötü kendimi eski halimde gibi hissediyorum ama aynanın karşına geçtiğimde başka biri görünce çok kötü oluyorum aynaya bile bakmak istemiyorum sanki eski burnum büyüktü ama bilmiyorum yaa bunu yaşayan var mı içimdeki sıkıntı hiç geçmiyor hergün başka bi şekil görünüyor burnum şişler baya indi ama bilmiyorum işte anlatamıyorum o duyguyu yaşan arkadaşlar varsa lütfen konuşalım biraz yani bu evreleri geçiren var mı :KK43:((
Aynı şeyleri ben yaşıyorum. Siz atlattınız mı nasıl oldunuz

arkadaşlar selam ben yaklaşık 10 gün önce ameliyat oldum.güzel bir yüzüm kendimce abarttıgım hafif kambur bir burnum vardı.öyle ki yıllardan beri takıntı haline getirmiştim..cevremdekılerın gerek yok sen zaten oldukça hoşşun yazık değil mi o burnuna demelerini dinlemedim..burnum bana fazla oyulmus ve ucu kaldırılmıs geldi.doktora sordugumda burun zamanla zaten oturur.o konuda canını sıkma dedi.ben günlerdir çok kötüyüm.6 ay sonrası bir burun ne kadar degısebılır ki diyorum...sizlere tavsiyem ufak tefek kusurlarınız varsa bunları önemsemeyin.sizler o kusurlarla da güzelsiniz sizin ışıgınız bile yeterlidir hiçbirşey kendi doğallıgınız kadar iyi olamaz kızlar....ameliyat olmak isteyenler lütfenn iyi düşünün..sonuç her zaman iyi olmayabılıyor:KK43:
Şu an ne durumdasınız. İkinci ameliyatı oldunuz mu

ya eskıden ben Özgu Namal gıbıydım simdi ıse Adile Naşit'e döndum şaka gibi yaaa...sadece sol profıl duzelsın demıstım oysakı....

Yaren ikimizin sorunu tıpa tıp aynı nerdeyse
Benimde kalkık burun yüzüme kısa geldi
Eskiden bana o koca kemerli burunla ben estetik yaptiricam dediğimde herkes bana saçmalama hiç gerek yok sen güzelsin zaten diyorlardı eşim yalvardı ben seni bu halinle seviyorum güzelsin dedi annem yalvardı beni ikna etmeye çalıştı çok pişman olucaksin dedi
Ben yuzumle alakasız kalkık kısa burunla pskilolojim okadar bozuldu ki ölsem diyorum keşke keşke bu bir rüya olsa diyorum eskiden Türkan Şoray a benzeyen kız gitti acaip çirkin biri oldum ayna başından ayrilmazdim özgüven doluydum şimdi kendimden nefret ediyorum hele burun dudak arasında ki mesafe fazlalığı yüzüme kısa oluşu beni çıldırıyor

Eskiden bana o koca kemerli burunla ben estetik yaptiricam dediğimde herkes bana saçmalama hiç gerek yok sen güzelsin zaten diyorlardı eşim yalvardı ben seni bu halinle seviyorum güzelsin dedi annem yalvardı beni ikna etmeye çalıştı çok pişman olucaksin dedi
Ben yuzumle alakasız kalkık kısa burunla pskilolojim okadar bozuldu ki ölsem diyorum keşke keşke bu bir rüya olsa diyorum eskiden Türkan Şoray a benzeyen kız gitti acaip çirkin biri oldum ayna başından ayrilmazdim özgüven doluydum şimdi kendimden nefret ediyorum hele burun dudak arasında ki mesafe fazlalığı yüzüme kısa oluşu beni çıldırıyor
aynn bnm de sorunum kısa olması özellikle eskiden cook guzeldım... şimdi yaslı gıbı oldum... o mesafa bnı bıtırdı... o doktorum neden uyarmadı ... o yuzden onu hıc affetmeyecem....

sen anlaşılan bana takmışsın,nedeninii merak ettim,çünkü bütün yazdığın yorumlar benim aylar öncesinde kadınlar klubüne ilk girdiğimde yapmış olduğum yorumlar.yanlışlıkla başka dr un gurbunda yazmışım sonra olay çözüldü.sen gerçekten okumuyorsun sadece anlamak istediğin gibi anlıyorsun ,
dr karşılaştırması bana doğru gelmiyor bu bir,hangi dr ların gruplarına girmişim söylediğimin dışında bu iki,ben ilk burun ameliyatımda mutsuz olmama rağmen o dr un asla adını vermedim,
esas soru sen bana neden taktın?
bak cvp yazsanda ben artık muhatap olmak istemiyorum,kendine çok iyi bak,
bye,
sen anlaşılan bana takmışsın,nedeninii merak ettim,çünkü bütün yazdığın yorumlar benim aylar öncesinde kadınlar klubüne ilk girdiğimde yapmış olduğum yorumlar.yanlışlıkla başka dr un gurbunda yazmışım sonra olay çözüldü.sen gerçekten okumuyorsun sadece anlamak istediğin gibi anlıyorsun ,
dr karşılaştırması bana doğru gelmiyor bu bir,hangi dr ların gruplarına girmişim söylediğimin dışında bu iki,ben ilk burun ameliyatımda mutsuz olmama rağmen o dr un asla adını vermedim,
esas soru sen bana neden taktın?
bak cvp yazsanda ben artık muhatap olmak istemiyorum,kendine çok iyi bak,
bye,
Mrb Ece hanım ikinci ameliyattan memnun kaldınız mı bir de ne kadar süre sonra ameliyat oldunuz

aynn bnm de sorunum kısa olması özellikle eskiden cook guzeldım... şimdi yaslı gıbı oldum... o mesafa bnı bıtırdı... o doktorum neden uyarmadı ... o yuzden onu hıc affetmeyecem....
ayrıca merak ettım eskı ve sımdıkı halınızı ozelen mesaj atılmıyor sıze

canım şu an nasılsın umarım daha iyisindir, ben forumda yeni sayılırım seninle paylaşmak istedim o kadar mutsuzum ki ben de :KK43: 2 ay önce 2. ameliyatımı oldum ve o kadar pişmanım ki anlatamam. Duygularıma tercüman olmuşsun, 2 ay çok yeni gibi olsa da bence burnum şeklini aldı artık, daha fazla bir değişiklik olmayacağını düşünüyorum ve çok üzgünüm, öncesinde burnumu seviyordum ve aynalarla barışıktım şu an ise dediğin gibi aynalardan kaçıyorum, fotoğraf makinelerindne kaçıyorum psikolojim alt üst oldu. Benim 1 sene de geçse yine şekli değişmeyecek eminim çünkü şişlikle alakası olmayan bir durum. Kulağımdan kıkırdak alıp burnumun ucunu büyütmüşler, kavisliği kaybolmuş dümdüz bir burun olmuş. Asıl amacım eğriliğin giderilmesiydi ama kemiğime hiç dokunmamışlar, yeni koydukları kıkırdak da burnumun yanlarından fışkırıyor, et parçası görünüyor, burnumun içi dışında resmen :KK43: çok fazla yorum okudum memnun olmayanlarla konuştum ama benim kadar talihsiz biri olmamaıştır herhalde doktor konusunda. 3. ameliyatımı artık mecburen diyorum olacağım, inş bu durumdan kurtulurum, hiç bilemezdim psikolojimi bu kadar etkileyeceğini :KK43:
üçüncü ameliyatı oldunuz mu

Ben yuzumle alakasız kalkık kısa burunla pskilolojim okadar bozuldu ki ölsem diyorum keşke keşke bu bir rüya olsa diyorum eskiden Türkan Şoray a benzeyen kız gitti acaip çirkin biri oldum ayna başından ayrilmazdim özgüven doluydum şimdi kendimden nefret ediyorum hele burun dudak arasında ki mesafe fazlalığı yüzüme kısa oluşu beni çıldırı
sizin eskı ve şimdiki halını gorebılır mıyım...

Ben de ilk 1 aya göre daha iyiyim canım çünkü 3. ameliyat kulağa hoş gelmese de bir umut var içimde, bu umut olmasa hala aynı olurdum ağlardım herhalde aklıma geldikçe aynaya baktıkça, her gün aklımda hiç aklımdan çıkmıyor ki bana yapılan haksızlık, sadece sabrediyorum daha iyi olacağına bu kez gerçekten inanıyorum çünkü çok değerli hocaların fikrini aldım, burnum düzelmeyecek bir burun değilmiş, sadece yanlış doktora denk gelmişim.ama ilk zamanlar sürekli ağladım, hep ameliyattan önceki güne dönmek istedim.Aslında ameliyata girerken de içimde bir huzursuzluk vardı ama o duyguyu kovmaya çalıştım hep dua ettim Allahım eğer daha iyi olmayacaksa bir aksilik çıksın ve bu ameliyata girmeyim dedim ama olacağı varmış, bu benim sınavım galiba burnumdan yana hiç yüzüm gülmedi çocukluğumdan beri hem görüntü olarak hem tıkanıklığı yüzünden. İlk ameliyatımda hiçbir beklentim yoktu, devlet hastanesinde kbb bölümüne gidip sinüzitten, baş ağrısından akıntıdan ve tıkanıklıktan şikayetçi olduğumu söyledim, doktor bakar bakmaz ameliyat olman lazım estetik de ister misin diye kendisi sordu ben de tabi sevindim şekli de düzelcek deyip ama bi yandan da kesin ücret alınır diye tereddüt ettim, o zamanlar öğrenciyim tabi ailem zaten karşı ameliyata, hiçbir destekçim yoktu. Ama doktor hiçbir ücret almayacaklarını benimkinin sağlık sorunu olduğunu söyledi ben tabi havalara uçtum, ailemi zor bela ikna ettim ve normalde kan aldırmaktan bile korkan ben ameliyata güle oynaya girdim çünkü yılların verdiği bir bezginlik vardı üstümde, nihayet burnum düzelecek dedim. Ve inan doktorumla tanışmadım bile yani ameliyatın kimin yapacağını bilmiyordum resmen cahil cesareti oldu tabi o zamanlar bütün doktorlar gözümde aynıydı yani kim yapsa mükemmel olur sanıyodum, işte 2. ameliyatta da bu yanılttı beni zaten :KK43: Neyse ameliyat sonucum mükemmeldi ilk bakışta, kliniğin gözde hastası oldum resmen herkes burnuma bakmaya geliyordu ne kadar güzel olmuş diye, ben de o kadar mutlu oldum ki , doktorumla ameliyattan sonra tanıştım ve ona denk geldiğim için ne kadar şanslı olduğumu düşündüm. Yalnız zaman geçtikçe fark ettim ki eğrilik hala aynı, yani burnum hala yatık, ewet görüntü olarak eski halinden bin kat daha iyi görünüyordu ve bu da beni teselli etti uzun süre eğrilik üstünde düşünmedim. 2. ameliyatı aklımdan bile geçirmedim ta ki geçen ocak ayına kadar. Hayatımın hatasını yaparak bu kez estetik cerrahiye gideyim burnumu daha iyi yaparlar eğriliği gidersinler yeter dedim. Bu umutla 6 ay ameliyat günü için bekledim, haziranda ameliyat oldum ve bütün psikolojim alt üst şu an, o kadar kızıyorum ki kendime şu an ne diye ellettim diye bu duyguyu yaşamayan bilmez gerçekten, asıl kızgınlığım aslında doktorumu araştırmamak oldu ama ilk ameliyattaki gibi olcak sandım ne bileyim daha kötü olmaz dedim zaten burnum güzel sadece eğriliğini düzeltcekler sandım ama malum asistan kurbanı oldum. Kadınlar kulübüyle tanışmam, bu konuda ne kadar muzdarip insan olduğunu görmem böyle başladı. Meğer yalnız değilmişim, meğer her doktor aynı zamanda sanatçı olamıyormuş! Önceden olsa 2. ameliyat bile korkunç geliyordu ama burda öyle insanlar var ki 4-5 kez bile ameliyat oluyorlar, önceden olsa estetik delisi bunlar 3-4 kez ameliyat ne demek derdim kesin ama şu an olaya çok farklı bakıyorum, insanın kendisini psikolojik olarak iyi hissetmesi kadar önemli birşey yok, fiziksel sağlığını da etkiliyor sonuçta, ilk 1 ay çöktüm resmen öyle bi kilo verdim ki gören herkes ne oldu sana diye şaşırdı. Allah korusun ama sanki bir organımı benden almışlar yerine bana ait olmayan yapma bişey takmışlar gibi hissettim, doktor gözlük takma bi süre dedi ama gözlüksüz dışarı çıkamadım sanki burnumu kamüfle edecek duygusuyla. Off offf çok uzattım biliyorum ama 3 ay geçmesine rağmen hala alışamadım hiç aklımdan çıkmıyor etrafımdakilere konuyu açmıyorum artık sıkıldılar dinlemekten diye, beni tek ayakta tutan umut, en azından eski fotoğraflarımı götürüp hiç bişey yapamıyosanız eski haline dönsün koyulan kıkırdakları geri alın diyeceğim. Buna bile razıyım. Sen de sakın umutsuz olma canım, geç de olsa anladım ki işin erbabı bir doktor bulmak çok çok önemli, bu sefer gidip uzun uzun anlatacağım ne istediğimi, çirkeflik gerekiyorsa onu da yapacağım eski doktoruma kusura bakmasın benim tam 1 yılıma ve güzel burnuma mal oldu yaptığı hata. Burdan birbirimize destek olalım sen de mutlaka görüşebildiğin doktorlarla görüş fikirlerini al, çözümsüz bir dert değil inşallah yeter ki sabredelim.
Üçüncü ameliyatı oldunuz mu

ben 2. ameliyata cesaret edemiyorum maalesef. çevremdekiler de artık kabullen halini bi dahası olmasın nasılsa memnun olmazsın diyorlar. çok geniş kaldı burnum eskisinin 2 katı neredeyse ve çok uzun ve çok asimetrik ve ve ve...
yok hiç cesaretim belki onlar haklı ben memnun olmayı bilmeyen biriyim. ama ne burunlar neler oluyor cidden benim niye böyle. doğal doğal diye tutturmaz olaydım, annem diyordu fotoğraflarla anlat diye, saçmalama herkesin burnu bana olur mu doğal olsun diye azarladım annemi de. doktor da senin burnunu kaldırmam kısaltmam da çok fazla yüzüne ççok ideal dedikçe sevindim ben de saf gibi çok doğal olucak diye. Şimdi hem estetiiğin verdiği kusurlarla doğallığı yok oldu hem de hala çok büyük yüzümde, eskisinden de büyük.
düşündüm ki anlamazlar sende bi değişiklik var der geçerler ama hiç öyle değil. sen naptın burnuna kocaman oldu diyor millet. estetik mi oldun sen demesinler diye çekinip doğal burun peşinde koştum sonuç bu. keşke estetik olduğum anlaşılsaydı da en azından gören değmiş ama olduğuna deseydi.. nefret ediyorum aynalardan.
İkinci ameliyatı oldunuz mu

Burun ameliyatı olurken 1 değil 10000 kere düşünmek gerekiyormuş. Benim de eski burnum sorunlu değildi, aksine karekterliydi ama ben artık karekterden sıkılmıştım. Zamanla ucu aşağı sarkmıştı. Fakat yinede olmak pek istemiyordum. Açıkçası beni ameliyata doktorum ikna etti. Daha önce ameliyat günü alıp 2 kere iptal ettirmiştim. 3. yü yine iptal ettirdim ama telefonda zar zor ikna edildim yine ve malesef ameliyat oldum. Nasılsa küçük dokunuşlar olacaktı diye cesaretlendim. Küçük dokunuşlarla doğal ama güzel burun çıkacaktı ortaya... Ama malesef tam tersi bir burun çıktı. Sivri, aşırı kalkık, küçük, kısa ve burun sırtı kırıklarla dolu bir burun.. O günden bu güne ben bambaşka biri oldum çıktım. Dünya bile aynı değil. Çünkü aynaya bakınca kendimi göremiyorum. İnsanlar ameliyata daha iyi olmak için giriyor. Ama ben daha çirkin oldum. Kendi kararımla bunun olmasını hem kabullenemiyorum hemde çözüm bulamıyorum. Kimi zaman olan oldu artık geleceğe bak diyorum demesine ama insan aynalardan kaçamıyorki. Araba camları, vitrin camları, avm ışıkları kabusum oldu. Estetik olduğu belli olan ama yüzle uyumsuz burun gibi bile değil garip bir yapı çıktı ortaya.. Yani kötü olması için büyük kalması gerekmiyor. Bazen ana yapıyı bozmak yetiyor burnu mahvetmek için.
Ama zamanı geri çevirmek mümkün değil. Zamanla burnumu beğenmesemde sadece aynayaki görüntüye alıştım diyebilirim. İlk zamanlarda yarım saat aynaya bakmadığım zaman yeni görüntümü unutur ve aynaya tekrar baktığımda bir an içimde fırtınalar kopardı sanırdım ki eski kendimi göreceğim ama şimdi biliyorum aynaya baktığımda yine aynı kötü görüntüyü göreceğim belkide buna alıştım.
Yandan 10000 adet güzel çıkan pozumu yakalayıp buraya koyabilirim ama bu gerçeği yansıtmaz. İşin özü ne desek boş.. Allah daha kötülerinden saklasın.. :KK43:(
Tam benim yaşadıklarımı anlatmışsınız

Benim henüz cok yeni o yüzden isim vermek istemem. Cünkü daha burnum şiş. Anlayamadım daha tam olarak. Aslında özelden vermek isterdim fakat 50 mesajı doldurmadım henüz. Bir kaç hafta beklersen sana yazabilirim. Bu arada benim doktorum dedi ki , kırk dalda birden kendini geliştirmeye calısan bir doktor aslında hiç bir dalda kendini geliştirmemiştir dedi. Mesela benimki kendisine gelen tüm ameliyatları reddediyor, tek kabul ettiği ameliyat burun. Yani vucudun başka hiç bir yerine ameliyat yapmıyor, anlatabildim mi? Bence bunu da önemse. Yani sadece burun ameliyatı yapan, kendini buna vermiş bir doktor bulmalısın. Sen sana ameliyat yapan doktora her şeyin farkında olduğunu belirt. Aptal zannetmesin kimse kimseyi. Aptal yerine konulmaktan nefret ederim. Kimsenin de aptal yerine konmasını istemem. Beceremediği şeyi yapmayacak bir insan. BEnim ilk doktorum da becerememişti işte. Aklıma geldikçe deli oluyorum. Hele o ilk ameliyathane koşulları aklıma geldikçe. Hangi birini söyleyeyim ... 2 -3 litre kan kustum. Burnum deliler gibi kanadı.. Ameliyattan çıktığımda it gibi titriyordum. Ayrıca 20 gün boyunca abartmıyorum küçük bir salatalık kadar pıhtılar düştü burnumdan. Yani o kadar kalınlardı ki annem bile gördügünde korktu. Bunlar ne kızım diye şaşırdı kaldı kadın. Bir de bana sümkürme diyordu, gel de sümkürme, senden o kadar pıhtı çıksa sen sümkürmez misin . İşin garibi ne biliyor musun, bu saydıklarımın hiç biri ikinci ameliyatta olmadı. Ne kustum, ne burnum kanadı, ne de o kadar büyük pıhtı çıktı... Ameliyattan da sıcacık çıktım, hiç mi hiç üşümedim.
İkinci ameliyattan memnun kaldınız mı

sizin eskı ve şimdiki halını gorebılır mıyım...

Şimdi ameliyat olduğum dan beri revizyon için doktor araştıriyordum buldum da inş onlar geri çevirmezler uzatma büyütme yaptiricam bu sitede bir kızla konuştum onunda baya kalkık kavisliydi

dr Ahmed İslam 5 mm indirmiş burnunu uzatmış yani kulaktan kıkırdak alarak kaviside doldurup sırtı yükseltmiş

Şimdi ameliyat olduğum dan beri revizyon için doktor araştıriyordum buldum da inş onlar geri çevirmezler uzatma büyütme yaptiricam bu sitede bir kızla konuştum onunda kalkık kavisli burnu Ahmed İslam 5 mm indirmiş memnund
ÖZELDEN ACIK DEGIL SIZIN BI GORSEYDIM AYNI MI BIZIMKI... BNM DOKTORUM KENDINI SALAR DIYO

X