Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

TCeydaT

KK Pro
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2009
583
0
Arkidişler ben estetik olmadım hiç.

Burnum küçük ve ucu kalkık, beni tanıyanlar "saçmalama estetiğe hiç ihtiyacın yok, eğer yaparsan güzelleşmez, aksine çirkinleşirsin, bozulur güzelim burnun" diyorlar..
Benim dert ettiğim şey ise, burnumdaki önden bakınca belli olan (bana göre belli ama herkes anlamayabiliyor) kemikteki yamukluk.. Ama dediğim gibi çok belirgin, çirkin bir yamukluk yok.. Ufacık birşey. O da bebekken, ilk doğduğum gün eve gelir gelmez kuzenimin burnuma tarakla vurmasından ötürü olan birşey.. Kemikler henüz sertleşmediği için bebeklerdeki darbeler burunda yamukluğa sebep olabilirmiş.

Dediğim gibi belli belirsiz bir yamukluk var, sanırım sadece ben fark ediyorum. Ama beni rahatsız ediyor. Burnumun ucu filan hiç değişmesin istiyorum, yalnızca kemikteki asimetriyi düzeltsin doktor istiyorum. Sizce bu mümkün mü?
Yoksa çok küçük bir sebeple müdahale ettirdiğim için, burnum eskisinden kötü olabilir mi?

Bana verilen cevaplar haricinde, estetik olup da pişman olanlar ve "keşke yaptırmasaydım, eski halim daha güzeldi" diyenler lütfen bizimle tecrübelerini paylaşsınlar...

memnunum hemde fazlasıyla:)süper ötesi bi burnum olmayabilir ama yüzüme çok yakışıyorrrrr:)bu estetik birasda şans işi ama doktoruda iyi seçmek gerekkkk %40 şans %60 doktor a baglı:)bideee gerçekten olmak istiyormusunnnn kendinden eminmisinnnn oda öenmli..mesela benn özellikle son 2 sene kafayı yemiştimmmmmm sürekli olmak istiyor ama korktugum için olamıyordummm ...agrısı yok dencek kdr az:)regl oldugumda daha çok agrım oluyorrrr valla:)
*iyi doktor
**,birasda şans
*** ve estetik olmayı gerçekten istemek(can sıkıntısından deişiklik yapmak istiyorsan sakın olma)
bunlar varsa düşünmeden ol derim cnm hemşommmmm benim:)

memnunum hemde fazlasıyla:)süper ötesi bi burnum olmayabilir ama yüzüme çok yakışıyorrrrr:)bu estetik birasda şans işi ama doktoruda iyi seçmek gerekkkk %40 şans %60 doktor a baglı:)bideee gerçekten olmak istiyormusunnnn kendinden eminmisinnnn oda öenmli..mesela benn özellikle son 2 sene kafayı yemiştimmmmmm sürekli olmak istiyor ama korktugum için olamıyordummm ...agrısı yok dencek kdr az:)regl oldugumda daha çok agrım oluyorrrr valla:)
*iyi doktor
**,birasda şans
*** ve estetik olmayı gerçekten istemek(can sıkıntısından deişiklik yapmak istiyorsan sakın olma)
bunlar varsa düşünmeden ol derim cnm hemşommmmm benim:)

Hehehekaydirigubbakcemile3 Canım hemşom ne güzel özetlemişsin durumu..
ıyi doktor kesinlikle en önemlisi bence de canım..
Şansın etkisinin %40 olması beni ürküttü açıkcası..
Yani biraz rahatsız oluyorum evet ama ameliyat olmazsam bu burunla yaşamak istemiyorum gibi bir durumum yok. Zaten bu yüzden cesaret edemedim hiç.
Ama esasen hem sinüzit hem de geniz eti problemim var. Yani bunlar için bile ameliyat olmak istemedim ben. Öyle ki, sağlık sorunlarım olduğu halde bıçak altına yatmak ve çok tehlikeli olmasa bile, azıcık bile risk almak istemedim şimdiye dek.
Zaten ameliyat olursam bu sorunlar gideerilecek öncelikle, ama o kadar zahmete katlanmışken ve (bana göre her ameliyat risklidir, yani narkoz almak risktir zaten) hani o riske de girmişken kemikte ufak bir düzeltme de yapılsın istiyorum....
Bazen de diyorum ki, çirkin bir burnum yok, hatta özellikle burnumu çok beğenen çok seven arkadaşlarım var, gerçekten kaşınıyor muyum acaba? Yani benimkine nankörlük mü denir, Allah'ın gücüne mi gider filan diye de korkuyorum açıkcası akannehir
Ama yapı olarak mükemmeliyetçiyim zaten, ordaki ufacık da olsa yamukluk kafama takılıyor, naparsın kaydirigubbakcemile3

Aslında merak ettiğim, başarısız ameliyatların sebeplerinin ne olduğu..
Yani benim gibi ufak problemler yüzünden ameliyat olanlar sonradan pişman olmuşlar mı?
Ufak kusurları düzeltmek, köklü bir değişiklik yapmaktan daha mı zor?
Burun estetiğinde başarı oranı, problemin büyüklüğüyle ve eski burunun çirkinliğiyle orantılı olabilir mi? eyvahedigeldismile

Yani eski burnunuz çirkin değilse (çirkinlik göreceli elbette, estetik olmak isteyen kişi kendi burnunda kusur görüyordur, ama etraftan burnuyla ilgili hep güzel yorumlar almışsa misal)
yeni burnunuzun eskisinden kötü olma ihtimali nedir?
gibi...

Aslında merak ettiğim, başarısız ameliyatların sebeplerinin ne olduğu..
Yani benim gibi ufak problemler yüzünden ameliyat olanlar sonradan pişman olmuşlar mı?
Ufak kusurları düzeltmek, köklü bir değişiklik yapmaktan daha mı zor?
Burun estetiğinde başarı oranı, problemin büyüklüğüyle ve eski burunun çirkinliğiyle orantılı olabilir mi? eyvahedigeldismile

Yani eski burnunuz çirkin değilse (çirkinlik göreceli elbette, estetik olmak isteyen kişi kendi burnunda kusur görüyordur, ama etraftan burnuyla ilgili hep güzel yorumlar almışsa misal)
yeni burnunuzun eskisinden kötü olma ihtimali nedir?
gibi...

Burun estetiğinde başarı oranı, problemin büyüklüğüyle ve eski burnun çirkinliğiyle orantılı olabilir mi? tabiki de alakalıdır..ama şöyle bir durum var benim içni ben de oldum 3 ay olacak çok başarılı bir doktora oldum hala da başarılı işler çıkartıyor ben açıkcası diğer hastaların fotolarına baktıkça deli oluyorum elde değil..ben de mi talihsizlik diyorum..fena bir burun değil ama ucu düşük..ki bunu sadece ben demiyorum..3 ayı geçti olumlu bir değişme yok maalesef. biz iyi bir iletişim kuramadık iyi bir hasta-doktor ilişkisi ki doktorum diğer yorumları okuyorum da sıcakkanlı ilgili,sabırlı vs..vs.. demekki ben de sorun var..bu sefer de bende ne sorun var peki diye düşünmekten de kendimi alamıyorum :))..ne bileyim..bazen gerçekten mutsuz oluyorum bazen de umursamıyorum ama az değil 3 ay geçti..doktorum o kadar harika burunlar yapıyorki yapmış ki zaten onları görerek karar vermiştim..benim neden böyle oldu anlamak mümkün değil hani desem burnum zor bir burundu tamam onu kabul ediyorum ama doktorum nice burunları ne güzel yapmış revizyonda da bir numara kendisi..yani doktorumu da iyi seçtiğime inanıyordum ama yürekten inanmasam böyle bir işe kalkışamazdım o kadar cesaretli biri değilim..çok doğal diyip duruyorlar bazıları farketmiyor bile deli oluyorum farketmemelerini açıkcası olumlu göremiyorum eski burnum kemikli büyük ve ucu düşüktü yani farkedilmiyorsa insan başka şeyler düşünüyor elinde olmadan..ne yani o doktora değil de amerikadaki ünlülerin estetik cerrahlarına mı olsaydım?? bana göre bir üst seçenek anca öyle olabilirdi yani o kadar güvenmiştim :KK43:((((artık diğer hastalarının fotolarına bakmıyorum bakmak istemiyorum..benim şansızlığımdır ..bunca zaman bekledim 1. aydan beri böyle düşünüyorum aylar geçtikçe de olumlu bir gelişme olmadı dayanamayıp yazdım affetsin beni sevgili doktorum..

Son düzenleme:
Henüz 3.5 ay oldu belki memnuniyetsizlik için erken ama memnun olduğum söylenemez maalesef :S

siz niye memnun değilsiniz..ben beğeniyorum sizinkini sorun nedir? bu arada benim de 3 ay geçti..3 aydan sonra öyle aham şaham bir değişme olmazmış umutlanmamak laızmmış bilenler söylüyor burnunuzun şekli öyle gider çok hafif varsa şişlik iner..ama dediğim gibi beğeniyorum sizin burnunuzu..

benimkine gelince ince derili bir burun şişliklerin çoğu gitti ..ama burun ucu düşük bundan sonra da bir şeye benzemez zaten..sağlık olsun..

evet onu da düşündüm Allah Allah dedim sanırım ben burun ucu düşük istedim şunu da düşündüm acaba ben mi bir şey yaptım ameliyattan sonra da böyle oldu? vs..vs.. herşeyi düşündüm..ama ilk ihtimal bana az geldi neden burun ucu düşük isteyeyim? he bu arada kavis te yok..ilk zamanlar vardı şimdi düz bir burnum var..3 ay geçti az bir süre değil....kavis varken düzleşmesine anlam veremedim..ama dediğim gibi doktorumla iyi bir iletişim kuramadım ben olmadı yani...aslında bu gerçekten önemli bir şey..ama ben beceremedim..diğer yaptığı işlere büyük hayranlık duyuyorum doktorumun..ama diğer hastalarının fotolarına bakmamaya kendi kendime söz verdim :)) bilemiyorum işte bir sonuca varamıyorum demekki doktorum hoş olmayan suratıma anca bunu layık görebildi :)) (son cümlem biraz da espri) sağlık olsun..

Benim beğenmeme nedenim kemer gibi bir çıkıntı kaldı en önemli ve belirgin problem o
onun haricinde bi burnumun deliği diğerine göre daha aşağıdan dikilşim
burnumun üstü düz gibi falan filan amann valla
eskisine göre mutlaka daha iyi hatta albümümde eski fotomda var
ama insan ameliyata girerken kusursuzu istiyor
sonuçta kusursuz olmayınca memnun olmuyor :S

evet onu da düşündüm Allah Allah dedim sanırım ben burun ucu düşük istedim şunu da düşündüm acaba ben mi bir şey yaptım ameliyattan sonra da böyle oldu? vs..vs.. herşeyi düşündüm..ama ilk ihtimal bana az geldi neden burun ucu düşük isteyeyim? he bu arada kavis te yok..ilk zamanlar vardı şimdi düz bir burnum var..3 ay geçti az bir süre değil....kavis varken düzleşmesine anlam veremedim..ama dediğim gibi doktorumla iyi bir iletişim kuramadım ben olmadı yani...aslında bu gerçekten önemli bir şey..ama ben beceremedim..diğer yaptığı işlere büyük hayranlık duyuyorum doktorumun..ama diğer hastalarının fotolarına bakmamaya kendi kendime söz verdim :)) bilemiyorum işte bir sonuca varamıyorum demekki doktorum hoş olmayan suratıma anca bunu layık görebildi :)) (son cümlem biraz da espri) sağlık olsun..

Canım endişeni ve üzüntünü çok iyi anlıyorum.
Öncelikle hem geçmiş olsun hem de sağlık olsun demek istiyorum.
Her şeyin bir çözümü vardır. Birçok kişi ilk ameliyatındaki olumsuzları ikinci ameliyatında giderebiliyor. Gerçi oturduğun yerden söylemek kolay geliyor tabi, ameliyat için karar vermek gerçekten çok çok zor biliyorum.
Aslında doktorunla bir görüşme ayarlasan ve memnun olmadığın noktaları kendisiyle açık açık paylaşsan nasıl olur?
Belki o senin gibi düşünmüyordur? Yani belki sen ucunun düşük olduğunu düşünüyorsundur ama bu durum şimdilik normaldir? En azından sana önümüzdeki aylarda meydana gelebilecek değişiklikleri anlatır, olasılıkları söyler, bundan sonra yapabileceklerinizi birlikte planlarsınız.. Aklıma gelen çözüm bu.

Benim beğenmeme nedenim kemer gibi bir çıkıntı kaldı en önemli ve belirgin problem o
onun haricinde bi burnumun deliği diğerine göre daha aşağıdan dikilşim
burnumun üstü düz gibi falan filan amann valla
eskisine göre mutlaka daha iyi hatta albümümde eski fotomda var
ama insan ameliyata girerken kusursuzu istiyor
sonuçta kusursuz olmayınca memnun olmuyor :S

Canım çok merak ettim fotolarını.
Bakabilir miyim? Teklif yolluyorum.

Aslında değindiğin konu gerçekten önemli.
Yani biraz da beklenti meselesi.
Beklentiler çok çok yüksek olunca, oldukça başarılı bir işten de memnun olmayabilir insan. Ama aksine beklentileri düşük tutunca, sonuç mutluluk verir.

Tabiiii, şöyle de bir şey var, böyle bir zahmeti ve riski alırken insan, ister istemez hayaller kuruyor ve sonucun en iyi olmasını diliyor. Açıkçası ben de eğer bu zahmete katlanırsam sonucunda hayal ettiğim gibi olmak isterim. Elimde değil. Yani bu iş zaten biraz mükemmeliyetçi olanların işi, en iyisini isteyenlerin başvurduğu bir iş.. Zaten güzelin peşinde gidiyor estetiğe başvuran her insan. O açıdan beklentilerin düşük tutulması mümkün görünmüyor.

Ancak ve ancak sağlık sorunları sebebiyle ameliyat olurken, aradan estetik de bir kar edeyim mantığı güden insanlar, belki biraz daha düşük beklenti içerisinde sayılabilirler.

Canım endişeni ve üzüntünü çok iyi anlıyorum.
Öncelikle hem geçmiş olsun hem de sağlık olsun demek istiyorum.
Her şeyin bir çözümü vardır. Birçok kişi ilk ameliyatındaki olumsuzları ikinci ameliyatında giderebiliyor. Gerçi oturduğun yerden söylemek kolay geliyor tabi, ameliyat için karar vermek gerçekten çok çok zor biliyorum.
Aslında doktorunla bir görüşme ayarlasan ve memnun olmadığın noktaları kendisiyle açık açık paylaşsan nasıl olur?
Belki o senin gibi düşünmüyordur? Yani belki sen ucunun düşük olduğunu düşünüyorsundur ama bu durum şimdilik normaldir? En azından sana önümüzdeki aylarda meydana gelebilecek değişiklikleri anlatır, olasılıkları söyler, bundan sonra yapabileceklerinizi birlikte planlarsınız.. Aklıma gelen çözüm bu.

Doktorum son derece başarılı bir doktor..dğer hastalarla ilişkileri çok iyi çoğu çok memnun..bunun altını özellikle çizmek istiyorum..benim şansızlığım yada karşılıklı iyi iletişim kuramamız doktorumla..bu da benden kaynaklanıyor galiba..

Son düzenleme:
Ceydacım kabul ettım teklıfını bı bak bakalım yorumun ne olucak
Aslında albumdede ole tam acıdan fotolar yok doktorumun cektıgı 1-2 foto var onlarıda ekleyeyımde ozaman nedemek ıstedıgım daha ıyı anlasılır sanırım :)

mesaj sayım 50 olsun anca öyle yazabiliyorum :) o zaman bilgilendirirm seni...Doktorum son derece başarılı bir doktor..dğer hastalarla ilişkileri çok iyi çoğu çok memnun..bunun altını özellikle çizmek istiyorum..benim şansızlığım yada karşılıklı iyi iletişim kuramamız doktorumla..sonuç ise öyle işte...

Coldplay canım resim koyarsan profiline öncesi sonrası görebilirdik ... Resmini göremedim ben..

Hehehekaydirigubbakcemile3 Canım hemşom ne güzel özetlemişsin durumu..
ıyi doktor kesinlikle en önemlisi bence de canım..
Şansın etkisinin %40 olması beni ürküttü açıkcası..
Yani biraz rahatsız oluyorum evet ama ameliyat olmazsam bu burunla yaşamak istemiyorum gibi bir durumum yok. Zaten bu yüzden cesaret edemedim hiç.
Ama esasen hem sinüzit hem de geniz eti problemim var. Yani bunlar için bile ameliyat olmak istemedim ben. Öyle ki, sağlık sorunlarım olduğu halde bıçak altına yatmak ve çok tehlikeli olmasa bile, azıcık bile risk almak istemedim şimdiye dek.
Zaten ameliyat olursam bu sorunlar gideerilecek öncelikle, ama o kadar zahmete katlanmışken ve (bana göre her ameliyat risklidir, yani narkoz almak risktir zaten) hani o riske de girmişken kemikte ufak bir düzeltme de yapılsın istiyorum....
Bazen de diyorum ki, çirkin bir burnum yok, hatta özellikle burnumu çok beğenen çok seven arkadaşlarım var, gerçekten kaşınıyor muyum acaba? Yani benimkine nankörlük mü denir, Allah'ın gücüne mi gider filan diye de korkuyorum açıkcası akannehir
Ama yapı olarak mükemmeliyetçiyim zaten, ordaki ufacık da olsa yamukluk kafama takılıyor, naparsın kaydirigubbakcemile3

cnm bnmmmm banada burnun kötü deil olma dedi hep çevremdekiler hatta eşimde ozamanlar aman boşuna olma böle güzelsin diyorduuuu:)inan olduktan sonra herkes şaşırdı bukdr süper bi sonuç beklemiyordu kimse sanki çok abartılı bi değişim olmas diyorlardııı ama kaşım gözüm dudagım yanagım sanki herşey deişti muntazamlaştıııı ciddi şekilde çok ama çok memnunummmmm iyiki olmuşum bidaha olsa yine olurum çünkküüüü sürekli mutluyum aynaya bakıncaaaa vay beee diyorum:)eskiden aynalarla işim olmasdı çünkü canım sıkılırdı benden güzel kısların oldugu ortamda ezilip büzülürdüm tabi cahilce bşy aslında ama o an pskolojim öyle oluyordu:)şuansa her ortamda burnum gere gere duruyorum:):)::):)):):)ay o gögsünü gere gere olması lasımdı demi:):):):)kesinlikle olmak istiyorsan ol cnmmmm ama eminsen kendinden çünkü sonrasındaaaaa deiştircegin bşy deil :)mesela ben ilk amlyttan sonra burnumu görünce agladım hiç ama hiç begenmedimmm bantla dolandımm burnumu kimse görmesin diye:)bu burun estetiginin çeşitli dönemleri var pskolojik olarak..burun öncesiii stresi burun amlytı sonrası alılma süreciii iyleşme süreciiii falan filan :)onun içinnn kesinlikle olmak istediginden eminmisin onu öncelikle sorrrr kensine:)

Ceydacım kabul ettım teklıfını bı bak bakalım yorumun ne olucak
Aslında albumdede ole tam acıdan fotolar yok doktorumun cektıgı 1-2 foto var onlarıda ekleyeyımde ozaman nedemek ıstedıgım daha ıyı anlasılır sanırım :)

Özgecim canım benim, öncelikle şunu söyleyeyim, kesinlikle ama kesinlikle kötü filan değil, gayet güzel bir burnun var. Hem öncesinde hem de sonrasında.. Daha iyisi her zaman vardır, senin hayal ettiğin gibi oldu mu olmadı mı bilmiyorum. Beğenmediğin birkaç özellikle söylemişsin ama inan o senin burnun olduğu için ve sen çok incelediğin için fark ediyorsun demek ki. Ben gerçekten söylediğin kusurların hiç birini göremedim. Yani seni mutlu etmek için söylemiyorum, çok ciddiyim. Öyle düzlük, kemer veya burun deliklerinde asimetri filan kesinlikle belli olmuyor canım. İçin rahat olsun. Ama biliyorum ki, benim dememle veya başkalarının demesiyle olmaz o iş. Herkes kendi açısından haklıdır. Ama ciddi kötü filan değil yani.. Cidden...

cnm bnmmmm banada burnun kötü deil olma dedi hep çevremdekiler hatta eşimde ozamanlar aman boşuna olma böle güzelsin diyorduuuu:)inan olduktan sonra herkes şaşırdı bukdr süper bi sonuç beklemiyordu kimse sanki çok abartılı bi değişim olmas diyorlardııı ama kaşım gözüm dudagım yanagım sanki herşey deişti muntazamlaştıııı ciddi şekilde çok ama çok memnunummmmm iyiki olmuşum bidaha olsa yine olurum çünkküüüü sürekli mutluyum aynaya bakıncaaaa vay beee diyorum:)eskiden aynalarla işim olmasdı çünkü canım sıkılırdı benden güzel kısların oldugu ortamda ezilip büzülürdüm tabi cahilce bşy aslında ama o an pskolojim öyle oluyordu:)şuansa her ortamda burnum gere gere duruyorum:):)::):)):):)ay o gögsünü gere gere olması lasımdı demi:):):):)kesinlikle olmak istiyorsan ol cnmmmm ama eminsen kendinden çünkü sonrasındaaaaa deiştircegin bşy deil :)mesela ben ilk amlyttan sonra burnumu görünce agladım hiç ama hiç begenmedimmm bantla dolandımm burnumu kimse görmesin diye:)bu burun estetiginin çeşitli dönemleri var pskolojik olarak..burun öncesiii stresi burun amlytı sonrası alılma süreciii iyleşme süreciiii falan filan :)onun içinnn kesinlikle olmak istediginden eminmisin onu öncelikle sorrrr kensine:)

Canım ya çok şekersin sen yaaaa opuyorumnanaktan
Çoook sevindim canım bu mutluluğuna. Ve zaten resimlerine bakıyorum da, öyle güzel bir burunla ve burnun ötesinde o güzel yüzle mutlu olmamak mümkün değil a.s. Canım benimmm..
Benim burnum seninkine çok benziyor aslında, olursam ve herşey yolunda giderse eminim ki seninki gibi güzel bir sonuç olacaktır kaydirigubbakcemile3 Böyle düşününce mutlanıyor insan. bayanssulusmile Hadi bakalım hayırlısı zemuszemus
Bu arada bana da herkes hiç belli olmaz, çünkü zaten kusursuz görünüyor, sen kafayı yemişsin diyorlar.. Aslında kafayı yemedim kaydirigubbakcemile3 Yani diyorum hya, Allah'ın gücüne gitmesin, güzel burnum var.. Onlara, yani beğenenlere küçük ve zarif olduğu için güzel geliyor. Ama estetik cerraha göstersem asimetriyi kesinlikle fark eder. Kemikte var bir sorun yani görüyorum zemuszemus Ama o ufak sorun düzelince simam çok değişir mi bilemiyorum. Ben de sanmıyordum değişeceğimi. Ama senin söylediklerinden sonra bir daha baktım albümüne. Hakikaten ufacık bir kemik düzeltme bile insanın yüzünü değiştiriyor ayol bayanssulusmilezemuszemus

Ceydacım begenmene sevındım ama ıste ınsan kusursuzu aradıgı ıcın butur amelıyatlara basvuruyor
Bı yandanda beklıyorum zamanla oturur bıraz daha guzellesır dıye :)

X