Burun Estetiği Olup da Beğenmeyen, Pişman Olanlar

arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum mesajlarınızı okuyorum - okumaya çalışıyorum o kadar çok mesaj var ki. bu estetiklerle ilgili adana önere bileceğiniz bir doktor var mı? lütfen cvp bekliyorum

allahım bu ameliyatın en zor tarafı sabırmış allah hayal kırıklığına uğratmasın hiçbirimizi benim 10.günüm şuan moralim çok bozuk ucu kalkık bi garip yandan düz kavis yok üstüne estetik olduğu çok belli psikolojim bozuldu resmen

arkadaşlar kbb cileri kötülüyorsunuzda sizlerin hiç suçu yokmu kiminiz 700 e kiminiz 900e sgk da oldunuz belkide en tecrübesiz dr lere gittiniz

arkadaşlar kbb cileri kötülüyorsunuzda sizlerin hiç suçu yokmu kiminiz 700 e kiminiz 900e sgk da oldunuz belkide en tecrübesiz dr lere gittiniz

3 milyara oldum canım. bu arada eğer dediğin gibi ücretlerde olan birileri varsa o hastanın suçu mu?? herkes milyarları bayacak durumda değil. bir doktor düzelteceğini vaad ederek o kişiyi ameliyat masasına sürüklüyor ve mahvediyor suçlu hastalar oluyor öyle mi?komiksin.

Arkadaşlar merhaba bn 19 yşndayım. 1 hafta sonraa Ankarada estetik ameliyat olacağım. Ama biraz kapsamlı bir ameliyat içinde ; yağ enkeksiyonu, burun ameliyatı, üst göz kapağı ve birde göğüsle ilgili bi durum var. Şimdi toplam 5 aat filan sürecekmiş :S hayatında kan vermemiş biri olarak açıkcası korkuyorum. ailemde yok yurt dışında burda yalnızım ama bu ameliyaatlarıda olmam gerekiyor mutlaka. arkadaşlar sizce uyanamama gibi bi durum yada gözüm filan kör olurmu? saçma belki ama cidden korkularım var kızlar :S yani şu şekil korkular ameliyat iyi gitmezse hadi, yada uyanamazsam gözüm kör olursa gibi siz ne düşünüyorsunuz?

birde eski halimden çok değişim olurmu. teşekkürler

Arkidişler ben estetik olmadım hiç.

Burnum küçük ve ucu kalkık, beni tanıyanlar "saçmalama estetiğe hiç ihtiyacın yok, eğer yaparsan güzelleşmez, aksine çirkinleşirsin, bozulur güzelim burnun" diyorlar..
Benim dert ettiğim şey ise, burnumdaki önden bakınca belli olan (bana göre belli ama herkes anlamayabiliyor) kemikteki yamukluk.. Ama dediğim gibi çok belirgin, çirkin bir yamukluk yok.. Ufacık birşey. O da bebekken, ilk doğduğum gün eve gelir gelmez kuzenimin burnuma tarakla vurmasından ötürü olan birşey.. Kemikler henüz sertleşmediği için bebeklerdeki darbeler burunda yamukluğa sebep olabilirmiş.

Dediğim gibi belli belirsiz bir yamukluk var, sanırım sadece ben fark ediyorum. Ama beni rahatsız ediyor. Burnumun ucu filan hiç değişmesin istiyorum, yalnızca kemikteki asimetriyi düzeltsin doktor istiyorum. Sizce bu mümkün mü?
Yoksa çok küçük bir sebeple müdahale ettirdiğim için, burnum eskisinden kötü olabilir mi?

Bana verilen cevaplar haricinde, estetik olup da pişman olanlar ve "keşke yaptırmasaydım, eski halim daha güzeldi" diyenler lütfen bizimle tecrübelerini paylaşsınlar...

sakın ameliyat olma zorunlu olmadıkça gerek yok. küçük bir eğrilik için sakın düşünme bile. tavsiye etmem. benim burnum kırıktı yamuk yumuktu üstelik bi tarafta tıklaı idi ve kırıklıktan dolayı sarkma vardı o yüzden oldum ve çok memnunum. iyiki de olmuşum. doktorumda çok iyiydi. altı ay geçti daha yeni şişler bitmek üzere. iki haftada şişlerin büyük bölümü bitti.

Arkadaşlar öncelikle gerçekten ameliyat olmanız gerekmiyorsa yani burnnuz çok çirkin değilse ve her seferinde canınızı sıkmıyorsa olmayın. Ama eğer olacaksanız mutlaka iyi bir doktor seçin fiyatını düşünmeyin derim. Ben altı ay önce ameliyat oldum şişler yeni geçti sayılır. Çok memnunum doktorum çok nazik ve iyiydi. Düzelmesini imkansız gördüğüm burnum yüzüme tam uyumlu hale geldi. Ameliyat olduğumu bile kimse farketmiyor. Ama beni çok iyi gördüklerini ve gençleştiğimi söylüyorlar. Yüzümde bir değişiklikl olduğun anlıyorlar ama ne olduğunu farkedemiyorlar. Yani anlayacağınz arkadaşlar burnum hiç abartılı durmuyor.

Merhaba Endazem,

Forumda burun ameliyatı olduğunuzu ve neticeden de son derece memnun olduğunuzu okuyunca size doktorunuzu ve ameliyat ücretini sorma gereği hissettim. Çünkü benim şikayetlerim de sizinkiyle aynı desem yeridir. Burnum kırık ve o yüzden eğrilik var, zaten iri bir burun ve burunda et de var vs.
Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun olurum :)
Size çok geçmiş olsun, şimdiden çok teşekkür ederim =)

fotoğraf çekmeye hazır değilim hatta şişler inene kadar aynaya bakmama kararıda aldım.herneyse bu bana iyi bi ders oldu bilmem başkalarıda nasibini alır mı ama ben bundan sonra dış görünüşüm gibi yüzeysel konularla hayatımı mahvetmek gibi şeylerle uğraşmıycam.Beni sevenlerle devam ederim hayatıma sevmeyelerse kalsın orada.ben kendimi severmiyim bundan sonra bilimyorum.Yaptığım bu hata uzun yıllar kendimi affetmemi engelliyecek

Merhaba nurhyt,

Yazdıklarını okuyunca içim acıdı inan.. Ben henüz ameliyat olmadım, hala araştırma aşamasındayım. Hatta ameliyat olmayı kendim düşünmüyodum, kışın çok hastalandığımda doktor yüz filmimi çekti ve küçükken burnuma aldığım darbe sonucu burnumun ciddi anlamda kırıldığını ve müdahele gerektirdiğini söyledi.. O diyene kadar ben bu durumun ciddiyetinin farkında mıydım peki? Kısmen, çünkü darbe almış şekilsiz ve büyük bir burnum vardı oldum olası. Ancak kendimi olduğum gibi kabul edip bu görüntüden hiç hoşlanmayarak yaşamaya devam etme düşüncesindeydim, hayatımda birçok konuda bana özgüven eksikliği yaşatsa dahi.. Fakat doktorlarla görüştükçe bunun sadece görüntüde değil, kulak burun boğaz anlamında da soruna neden olduğunu öğrendim. Sinüslerimin tıkanması, kist oluşması, burnun iki tarafının da tamamen kapanması gibi.. Bunları düşününce ameliyattan her ne kadar korksam da olmam gerektiğini düşünüyorum. Dediklerinde çok haklısın, kaş aldırmak ya da saç boyamak gibi bi eylem değil, geri dönüşü yok. Ancak şunu da unutma ki tüm doktorlar burnun ilk 6 aydan itibaren şeklinin netleşmeye başladığını, ilk yıllar boyunca da devam ettiğini belirtiyor. Burun ucum çok yukarıda demişsin, görüştüğüm tüm doktorlar burunla dudak üstü arasında 110 derecelik açıyı sağlamak için burun ucunu yukarda yaptıklarını, onun ilk 1 yıl içerisinde zamanla gerektiği kadar aşağı ineceğini belirtiyor. Acaba doktorun seni tüm bu konularda bilgilendirdi mi? Zaten ameliyat sonrası şişlikler ve morluklar sinirini bozmasın diye bi süre aynayla çokk haşır neşir olmamak da iyi diyorlar, çünkü insan bir anda iyileşmiş ve son halini almış burnunu görmek istiyor ama 6 aydan önce bence ne sevinmelisin ne de üzülmelisin. Sana acil şifalar diliyorum, çok geçmiş olsun. Lütfen doktorunla sıkıntılarını paylaş ve benim dediklerimi de göz önünde bulundur. Bunları bilmeden ameliyata kalkışmak ve sonuçlarına katlanmak hiç kolay değil çünkü. Bu süreci yaşamış olan ve benim gibi yaşayacak olanların hazırlıklı olması gereken gerçekler bunlar..

o kişi benim işte.... hiiiçç memnun kalmadım , dr araştırıyorum ama biraz da şans işi olduğunu düşünüyorum:/

Merhaba ben almanyada ogrencigim ve burnundan cok sorunlar yasiyorum gerek görunum olsun gerek nefes konusunda olsun fakat ogrenci oldugum dan dolayi
Maaliyetini ögrenmem gerekio. saglik acisindan burda ameliyat oldum fakat burnumu oldugundanda cirkin yapip biraktilar cok felaket bunalima giriyorum yardimci olabilirmisiniz lutfen

iyi doktorlar 6bin 7 bin civarlarınad anladığım kadarıyla.Ben 4 bine oldum ama adanada.İyi şanslar dilerim umarım sonuçlarından memnun kalırsın.

X