Saç Uzatma Yöntemleri Sarımsak Sac Uzatır mı?

kızlar ben de saç bakımı yapıyorum.hemde kullandığım bakım yağı hc saç bakım yağı onuda burdan okumuştum.saçlarımı kısacık kestirmiştim kuru saçlarım vardı ve sert zorda uzardı saçlarım seyreklikte vardı saçlarımda .kullandığım bu bakım yağı sayesinde hem daha çabuk uzuyorlar hemde yumuşacık oldular:haftada iki kez düzenli kullanınca da bi harika oluyor çok memnunum valla. tavsiye ediyorum.sağlıklı saç uzar sonuçta.

Ya ben de hc alıcam galiba, bu dax bana göre değil. Saça sürmesi çok kolay, vazelin kıvamında, hiçbir yere bulaşma, akma derdi yok ama saçtan arındırması ölüm gibi... :s

Merhaba arkadaşlar.Sarımsağın bağımsızca uygulandığında saçta kötü bir koku bıraktığını biliyorum.Ama bugün öğrendiğim bir konuda sarımsak yağının saç uzamasını sağladığı,dökülmesini engellediği ve saçkıran hastalığına iyi geldiği.En azından bitkisel bir yağ olduğundan sarımsağı tek kullanmak kadar koku yapacağını sanmıyorum.Ama tabikide kendim denemiş değilim.Ben saç uzatmak konusu için hint yağı ve 15çeşit yağdan oluşan bitkisel bir karışım kullanıyorum.

ben saçkıranda ii geldiini biliyorum..saç çıksın die sürülüo yani..sarımsak ve sarımsak yağı.
ama uzatmak için çok çeşitli şeler var..badem yağı hint yağı yılan yağı çam terebentin yağı..bunların hepsi saçı besler büyütür die biliyorum..
badem yağı ve yılan yağını kullanıyorum..

kızlar ben bunu denemistim ve saclarım sarımsaklı aksamdı cöp atmaya cıktım bi gurup ögrenci yanımdan gecerken kızın biri aynen söyle dedii, aaaay mis gibi mantı koktu :))) ve bi daha yapmadım cöp atan yürüyen mantı ben :))
ama sana kücük bir tavsiye saclarını ayda yada birbucuk ayda bir kere zeytin yag ve yumurta karışımı sür iki sat falan bekle yıka ilk yaptında bile farkı fark edeceksin ve cok iyi gelcek.

arkadaşlar ben sarımsak yaını kullanmıştım 2-3 hafta saçımı usatsın die ama hiç usatmamıştı:KK43:( fakat saç dökülmem %90 asalmıştı saç dökülmesini önlemek için muhteşem bir yöntem!! fakat bnu da belirtiim kullanmayı bıraktıktan soora saçım eskiden ne kadar dökülüorsa yine aynı miktarda dökülmeye başladı yani sadce kullanırken etkili yine de deneyin derim tabi kokusuna dayanabilirsenis bn çok zor dayanıodum 5-6 saat falan tutuodum..kolay gelsin..

yerimsenibenarkadaşlar ben sarımsak yaını kullanmıştım 2-3 hafta saçımı usatsın die ama hiç usatmamıştı:KK43:( fakat saç dökülmem %90 asalmıştı saç dökülmesini önlemek için muhteşem bir yöntem!! fakat bnu da belirtiim kullanmayı bıraktıktan soora saçım eskiden ne kadar dökülüorsa yine aynı miktarda dökülmeye başladı yani sadce kullanırken etkili yine de deneyin derim tabi kokusuna dayanabilirsenis bn çok zor dayanıodum 5-6 saat falan tutuodum..kolay gelsin..

bende zeytinyağının içine dövülmüş sarımsağı koyuyorum..sonra ısıtıyorum ikisini kokusunu alana kadar..ardından sarımsakları içinden çıkarıyorum..
direk sarımsağı sürünce acaip bir koku kalıyor ne kadar yıkasam da.

merhabalar ben efsun aranıza yeni katıldım gecenin hüznü exdas yağı demişsin bunu nerden bulabilirim bende saçlarımın çokkkk çabuk uzamasını isteyenlerdenim arattım bu şekilde ama bulamadım cvp yazarsan çok sevinirim acillllllllllllllllllllllll

bence uzatıyor ve saç çıkarmada muhtşeem. Benim yüzümde yara vardı, nanaklarımda, sarımsak ii gelir diyye okudum. Araştırmadan kesip bastım sarımsağı. Ertesi gün nanaklarımdaki ten rengi kıllar kalınlaşmış ve hakkaten siyahlaşmıştı. 2 ay geçti. Simdi öyle değil =)

peki kırıklar için ne yapacagız
2 ayda 3-4 cm uzuyo onu da kırık alınacak diye kesiyorlar
o yüzden be 5 ayda falan kırık aldırıyorum yani iyice belli olunca

kızlar saça sarımsak sürdükten sonra saçlarınızı güzeeelce yıkayın weee ardından son durulama suyuna sirke koyun biraz saçınızı bu suyla durulayın.saçınızda kokudan eser kalmaz.sirke sarımsak we soğan kokularının tak çözümüdür.test edildi onaylandı.hatta yemek filan yaparken soğan sarımsak soyunca elde kalan kokuları geçirmenin de yine tek çaresi sirke.avcunuza biraz sirke alıp şöyle bi owalayınca anliycaksınız.biraz uzun oldu ama iyi oldu:KK70::lepi:

cnm ben 7-8 diş sarmısakl soyuyorum dövüyorum onu ve bir kavonozun içine kouyuyorum sonra içine biraz zeytin yag koyup bir gün bekletiyorum ertesi gün saclarıma sürüyorum 1-2 saat beklet yıka faydasını göreceksin haftada 1 yap sac cıkarıyor

sarımsagı bende kullanmaya bsladım kızlar sakaklarım ve bugun farkettım tepe bolgem hafıf seyrelmıss cok morelım bosukkk :KK43::KK43: aslında dısarda gayet gur gorunuyor ama cok ınce tellı uzatmada sorun yok 8 ay boyunca hergun yıkadıgım ıcın guzel uzadı bellerımde suan ama ben gur ve bellerımde olsun ıstıyorum.. annemn bı ark.ı vardı sac kırandı gecen geldııgınde sacla kaplıydı dedı sarımsak surdum cıktı..ona guvenerek bende basladım bakayım.. kokusu da hıc umrum degıl basarım parfumu :)

kızlar saça sarımsak sürdükten sonra saçlarınızı güzeeelce yıkayın weee ardından son durulama suyuna sirke koyun biraz saçınızı bu suyla durulayın.saçınızda kokudan eser kalmaz.sirke sarımsak we soğan kokularının tak çözümüdür.test edildi onaylandı.hatta yemek filan yaparken soğan sarımsak soyunca elde kalan kokuları geçirmenin de yine tek çaresi sirke.avcunuza biraz sirke alıp şöyle bi owalayınca anliycaksınız.biraz uzun oldu ama iyi oldu:KK70::lepi:
bende denedimmmm... gercekten cok ıse yarıyorr kardesmın burnunun dıbıne grdım kokuyomu dıye walla yok dedı :)) zemuszemusbutun sacıma sarımsagı suruyorum umarım ıse yarar.. bakalım bırde su ampullar var onlarıda deneyecegım..sivilcelerımden sacıma vakıt ayıramıyordum vaktı geldı artık :) saclar elden gıtmedennkaydirigubbakcemile3

tubakt annenin arkadaşı sarımsağı nasıl kullanmış kesip kafa derisine mi sürmüş yoksa zeytinyağı ile karıştırıp mı sürmüş

cnm ben 7-8 diş sarmısakl soyuyorum dövüyorum onu ve bir kavonozun içine kouyuyorum sonra içine biraz zeytin yag koyup bir gün bekletiyorum ertesi gün saclarıma sürüyorum 1-2 saat beklet yıka faydasını göreceksin haftada 1 yap sac cıkarıyor

ben bunu bekletmeden yaptımm :S
sarımsagı rendeledım,zeytınyagını ısıttım (bıraz fazla ısıtmısım)
sarımsagın ustune bı döktum cossss :)
sarımsagı kavurdum sanırım sonra hemen sacıma surdum1saat bekledı yıkadım benden sonra kımse banyoya gıremedı kokudan saclarımda ıkl denemeden olabılır hıc bı deısıklık yok :S

ben bunu bekletmeden yaptımm :S
sarımsagı rendeledım,zeytınyagını ısıttım (bıraz fazla ısıtmısım)
sarımsagın ustune bı döktum cossss :)
sarımsagı kavurdum sanırım sonra hemen sacıma surdum1saat bekledı yıkadım benden sonra kımse banyoya gıremedı kokudan saclarımda ıkl denemeden olabılır hıc bı deısıklık yok :S

Ilk denemede uzamasini bekleme canim, bu mucuze olmus olur =)

UZAMA DIIIL DE BI GUCLENME HISSI BILE OLMADI.YILAN YAGINI ILK YAPISIMDA SACIMI CEKTGIMDE ELIME GELMEMISTI BUNDA ÖLE OLMADI...
EVDEKILERIN BURNU BILE HASSASLASTI :KK70:kaydirigubbakcemile2

X