Kına Gecesi kına gecesi alınacaklar listesi yapalımmı????

glshsn

gülşah
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2009
65
0
34
arkadaşlar 2 ay sonra düğünüm olacak inşallah...kına gecesine greken herşeyin listesini yapalımmı kız evinin alacaklar yada erkek evinin alacakları farketmez ihitiyaç olan herşeyi yazalım olur mu gelin hanımlar

kimse yazmamış
benimde hiç bir fikrim yok
eminim tecrübeli biri yazar bizide bilgilendirir

aklıma gelenler..

bindallı (takım)
yüz örtüsü
kına =)
kına eldiveni
kına tepsisi
mumlar
kına mendilleri ya da tülbent (oynayanların sırtına atmaya)
masa süsleri,taşlar,pullar fln
çerez vs
orkestra yoksa önceden ayarlanmış bir müzik cd si
foto mak-kamerayıda unutmayalım

hmmm başka? :uhm:

Son düzenleme:
değişik bişey istersen kına kurabiyesi ve kırmızı duvak gençkızlara takılmak üzere:kedi:

kızlar bnmde 3 ay sonra kınam var ve ben kendi evimizde hanımlarla kına gecesi organize edeceğim bunun için tahtakeleden kırmızı küçük çanta gibi kutular aldım içine kurabiye keseli kına koyup kurdela ile bağlanıyo önündede kuş tüyü ve gül war çok şık ve şirin bi hatıra kalsın istedim bindallı alıcam kınam yakılırken giymek için şık bişi avuç için çiçekler satılıo kına tutsun diye kızlara tüllü taç yapılcak son yıllarda geleneksel hale geldiohaoldumsmile ve çerez,içecekler müthiş bi cd:) hımmm tefff alldım şıkır şıkırr ve en son finalde süprizim olucakkkkhihoyyyt söliimmmm arap kökenli bi gelin olduğum için dansöz kostümü giyip şıkkıdı şıkkıdıı döktürcemmm:teytey: unutmadan bigün sonrası yani pazar günü gelin hamamıı olucak onlar içinde ufak tefek hediyeler alıcam kese minik sabun gibi onlar tüllü keselere koyup hediye edicem:KK3:kolay gelsinnnn

aklıma gelenler..

bindallı (takım)
yüz örtüsü
kına =)
kına eldiveni
kına tepsisi
mumlar
kına mendilleri ya da tülbent (oynayanların sırtına atmaya)
masa süsleri,taşlar,pullar fln
çerez vs
orkestra yoksa önceden ayarlanmış bir müzik cd si
foto mak-kamerayıda unutmayalım

hmmm başka? :uhm:

Teşekkürler...

tatlım onları da tahtakalede ya da gelinlikçilerde bulabilirsin.ayrıca eminönü,kapalıçarşı vs.buralarda da mevcut.

bu gelin arabası süslenen tüllerden tüm kumaşcılarda satılıyor onlardan kırmızı olanlardan alırsın birde mandal tokada taktın mı oldu sana misafirler için duvak.çok şirin oluyor.

dün eminöünde bakındım şöle bi eğerki iyi yeri bulursanız hem uyguna hem de güzel şeyleri buşuryosunuz
bi yer buldum şalvarlı büstiyerli kaftanlı bindallı hem çok güzel hem uygundu aacaktım
ama beden uymadı şuan durgun eminönünü ramazandan sonra gene gidip bakacağım
ozmana beden gelmiş olur

dün eminöünde bakındım şöle bi eğerki iyi yeri bulursanız hem uyguna hem de güzel şeyleri buşuryosunuz
bi yer buldum şalvarlı büstiyerli kaftanlı bindallı hem çok güzel hem uygundu aacaktım
ama beden uymadı şuan durgun eminönünü ramazandan sonra gene gidip bakacağım
ozmana beden gelmiş olur

eminönünde bindallı fiyatları nasıl?
uygun derken fiyat aralığı olarak ?
bende bindallı alıcam da

Son düzenleme:
kizlara tac vermek istiyodum ama cok pahali gelcek yaa, kendim yapim diorum o da nasil olcak cok beceriksizim :KK43:

ben bu islerden hicccc anlamiyorum. pek fazla dügünlere falan gitmedigim icin.. bindalli yi bile bilmiyordum buradan ögrendim :KK66: kinayi salonda yapmak istiyorum kabarik bi elbise giymek istiyorum oyüzdende salonda olsun istiyorum. ama cok karisik yaa ne alincaklarini falan bende bilmiyorum. ben hc birseye karismasam salon tutsam elbisemi giysem kuaförüme gitsem cokmu acayip olur :) valla ciddi soruyorum acayipmi olur acaba.. tek isteyebilcegim parlak büyük yastiklar ve kizlarin etrafimda öyle oturmasi olabilir..diyelimki onu istiyorum yastiklari kendimmi alicam tuttugum yerde olmaz heralde dimi? cünkü öyle bi mekan gördüm yastiklar fln gördüm cok hosuma gitmisti

X