Gögus ucları için lansinoh krem kullanmaya başladınızmı ???

blue_girl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
224
0
Ben 35+4 haftalık hamıleyım gogus uclarında dogum sonrası problem olmaması için doktorum lansinoh bıtkısel krem önerdı bu kremi dogumdan 1 ay once kullanmaya başlamam gerekıyormuş bebegım dunyaya geldıgınde goguste catlama kanamalr olmuyormuş kullanan arkadaşlar varmı bu kremden ??
lansinoh kremi dogumdan sonrada bırsure kullanmak gerekıyormuş bu krem gogus ucunda kullanıldıgı gıbı bebek pişik kremı olarak + el kremı olarakta kullanılabılıyormuş + bebek dogdugunda bebegı emzırmeden once kremı gogsunuzden temızlemeyede gerek yokmuş tamamen bıtkıselmı :)

bu faydali bilginiz icin cok tesekkür ediyorum..insallah ise yarar..bende simdiden cok korkuyorum..yarin hemen arastiracagim bu kremi..demek dogumdan önce baslanmasi lazimis bu kreme..

gögüs uclari yaralari icin birde bu Hydrojel pedleri var..ben en son hamilelikten sonra kullanmistim bu pedleri cok ise yaramisti...1 hafta icinde yaralar iyilesmisti...
medela_hydro_z4_p1.jpg

Son düzenleme:
arkadaşlar benim 2 ablamda kulllandı bu kremden birisi faydasını gördü biri 2kutu bitirmesine rağmen fayda etmedi neler denedik neler halada devam ediyor önceden göğsünüzü hazırlayın ucunun çıkmasına özen gösterin şırınganın uç kısmnı kesip sanki ilaç çekiyor gibi göğsünüzün ucunu çekerseniz ucu güzel çıkıyor yani doğumda mutlaka bir göğüs ucu olsun :) yoksa bebek alamıyor haliyle göğüs yıpranıyor bir de o kremlerden düzenli kullanırsanız hazır oluyor.. ha birde biz nerede yanlış yapmışız hep ped kapatmıştık ablamın göğsüneki göya yumuşak olsunda rahat olsun diye ama kuru olması gerekiyormuş emzirdirkten sonra açıkta tutun ucu kurusun dedi kaç doktorda yani üzerini kapatmayınki kuru olsun böyle işte :)

Aaa ben bu şırınga meselesine el atmalıyım,artık onu son ayımda yapayım benim daha 8 haftam var..Teşekkürler bilgiler için..
Bana henüz doktor krem falan vermedi acaba ben mi sölemeliyim,yoksa zamanı gelince verecekmidir?

Bende duymuştum bu doğumdan 1 ay önce krem meselesini ve lansinoh aldım son ayımda kullanacağım inşallah yara olmaz ucumda yok fazla şu şırıngayı bende deneyim..

arkadaşlar benim 2 ablamda kulllandı bu kremden birisi faydasını gördü biri 2kutu bitirmesine rağmen fayda etmedi neler denedik neler halada devam ediyor önceden göğsünüzü hazırlayın ucunun çıkmasına özen gösterin şırınganın uç kısmnı kesip sanki ilaç çekiyor gibi göğsünüzün ucunu çekerseniz ucu güzel çıkıyor yani doğumda mutlaka bir göğüs ucu olsun :) yoksa bebek alamıyor haliyle göğüs yıpranıyor bir de o kremlerden düzenli kullanırsanız hazır oluyor.. ha birde biz nerede yanlış yapmışız hep ped kapatmıştık ablamın göğsüneki göya yumuşak olsunda rahat olsun diye ama kuru olması gerekiyormuş emzirdirkten sonra açıkta tutun ucu kurusun dedi kaç doktorda yani üzerini kapatmayınki kuru olsun böyle işte :)
sanirim o dedigin pedler bu resimdekilerdendi.zaten bu pedler daha cok yara yapiyor ilk zamanlarda..yaraya yapisiyo..
nuk_stilleinlage_classic.jpg
.hydrojel pedleri cok farkli pedler özelikle gögüs uclari yaralari icin..

Son düzenleme:
evet cnm bunlardandı aman uzak durun derim bilmiyorum mutlaka bi konuda faydasıda vardır ama göğüs ucu yarasında zararı olduğu kesin:)

lansinoh kullandım ve faydasını görmedim.bebeğin memeyi doğru emip emmediğine bağlıymış yaralar.ayrıca göğsünüz kurumadan kapatmayın.göğüs pedi kullanacaksanız chicco derim ben.en ufak bir ıslaklığı bile jelleştiriyo ve içine hapsediyo.ben 60 lı paketini aldım.çok memnun kalmıştım.diğer markalardan daha pahalı ama kesinlikle yara yapmıyo.

kızlar benimde çok kötü yara oldu ve 2 aya yakın çektim acısını sonra ebe bana garmastan isimli bi krem önerdi ssk karşılamıyo dedi ama kadın doğumcunuza bi sorun çok iyi geldi 1 haftada geçti
size bi öerim daha var doğum yapmadan önce yapın bebek emmesin yani soğanı ortadan ikiye kesin soğanın sütünü göğüs uçlarına sürün göğüs uçlarınız pişecek ve bebek emince yara olmayacak bana yara olduktan sonra söyledikleri için deneyemedim ama 3 arkadaşım yapmış hiç sorun yaşamadılar deneyin bişi kaybetmezsiniz

lansinoh kullandım ve faydasını görmedim.bebeğin memeyi doğru emip emmediğine bağlıymış yaralar.ayrıca göğsünüz kurumadan kapatmayın.göğüs pedi kullanacaksanız chicco derim ben.en ufak bir ıslaklığı bile jelleştiriyo ve içine hapsediyo.ben 60 lı paketini aldım.çok memnun kalmıştım.diğer markalardan daha pahalı ama kesinlikle yara yapmıyo.

ewet canım bende chiccoyu kullanıyorum çok dolsa bile akıtmıyo burdaki arkadaşlardan duydum diğer taraftan akıyo diye ben öyle bi sorun yaşamadım :nazar:

ben de kremi doktoruma sordum. bana kreme gerek yok ben sana doğum öncesinde göğüs masajı göstericem. bunu yaparak göğüs ucunu emmeye alıştıracaksın. sonrasında da bebeği nasıl emzirmen gerektiğini göstericem dedi. yaralar yeniannecik'in de dediği gibi bebeğin doğru emip emmediğine bağlı. gerçi ben yine de kremi aldım. 2 haftadır kullanıyorum. haftada 2 ya da 3 kere banyodan sonra sürüyorum ve uçlarına masaj yapıyorum. ekstra tedbirden zarar gelmez sanırımkaydirigubbakcemile3

benimde bir arkadaşımdan duyduğum ayva çekirdeği.çekirdekleri ufak bi kapta jöle haline gelinceye kadar kaynatıyormuşuz.sonra jöleyi meme uçlarına sürüyormuşuz.anneannesi öğretmiş.kendisi yapmış çok memnun kalmış.kardeşi yazın doğum yapacaktı kıştan sakladılar buzlukta çekirdekleri.bi araştırın derim ben.. kısmetse bende kasımda doğum yapıcam o zamanda olur ayva.denicem kesinlikle...

yeni ögrendimki bu lansinoh kreminde yünyagi varmis...yani bu kremlerden ben cok kullandim faydasini görmedim malesef...

banada doktorum Earth Mama Angel Baby Organik Göğüs Ucu Kremi ni önermişti.30. haftadan itibaren falan kullandım, sonrasında da pek ihtiyacım olmadı, yara olmadı göğsüm. ama ablamın göğsü feci yara olmuştu.onun doktoru 5 farklı çeşit ilaç ve krem verdi. hiçbiri işe yaramadı.en son bu benim kremden aldı, birtek o iyi geldi. isterseniz onuda bir araştırın.ben sizin için içeriğini kopyalıyorum aşağıya. zevkinize ve bütçenize göre seçim yaparsınız. yinede inşallah hiçbirimizin ihtiyacı olmaz bu kremlere

Sertifikalı Organik
Natural Nipple Butter Doğal Göğüs Ucu Kremi %71 Organik içerikli

Doğal meme ucu kremi Amerika’da iParenting Media ödülüne layık görülmüştür. Tüm annelere bu doğal meme ucu kremi önerilmektedir.

Emziren Anneler ıçin Lanolinsiz %100 Organik Göğüs Ucu Kremi

ıçerdiği organik zeytinyağı ve organik aynısafa bitkilerinin doğal onarıcı özelliği ile göğüs uçlarınızın çatlamasının engellenmesine, nemlendirerek korunmasına, bebeklerde ve annelerde pamukçuk oluşumunun önlenmesine yardımcı olur. Bu krem ayrıca shea yağı, kakao yağı ve mango yağı içermektedir. Antiseptik ve antioksidan özelliklere sahiptir, emzirmeden önce yıkama gerektirmez.

• %100 Lanolin içermez.
• Toksin içermez.
• Hayvanlar üzerinde denenmemiştir.

Her emzirmeden önce ve sonra az miktarda kullanılması tavsiye edilir.

ıçerikler:

Organik Zeytinyağı
Bir vitamin deposu olan zeytinyağı A, D, E ve K vitaminlerini içeriyor, bu vitaminler sayesinde hücreleri yenilenir, doku ve cildi besler.

Organik Ayni Sefa
Yoğun onarıcı etkisi vardır. Ayni - safa çiçeği antiseptiktir, bakterileri öldüren yahut çoğalmalarını önleyen bir ajandır. Cildi besler kurumasını ve çatlamasını önler.
• Temizleme özelliği vardır, tahriş etmeden ve iyice temizler.
• Cildi yumuşatır ve esneklik verir. Sindirime yardımcıdır.

Organik Kakao Yağı
Yoğun bir nemlendiricidir, antioksidan bakımından zengindir, kuru ciltlerin ilacıdır, yumuşatır ve esnekleştirir.

Organik Shea Butter
Besleyici bitkisel bir yağdır. Yapılandırıcı etkisi vardır. Nemlendirici, besleyici ve deriyi yumuşatıcıdır. Aynı zamanda anti-enflamatuar özelliklidir. Özellikle egzama, yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Bu doğal ürünün nemlendirici, besleyici, koruyucu ve canlandırıcı özellikleri dermo-kozmetik araştırmalarla tespit edilmiş ve cilt uzmanları tarafından onaylanmıştır. Derinin yeniden canlanması için gereken A ve D vitaminlerini, kendini yenilemesine yarayan E vitaminlerini, elastikiyetini korumasına yardım eden F vitaminlerini ihtiva etmekte ve derinin ihtiyacı olan bütün ana maddeleri bünyesinde bulundurmaktadır.

Organik Mango Yağı
Yumuşatan mango yağı, cilde lipit desteği ve yumuşama sağlar.

Arkadaşlar gogus uclarıyla dogum oncesı boyle ugraşmak erken dogum sebebıymış benım gogus ucumun bırı ıce donuk doktoruma sordum napmam lazım dıye sakın bırsey yapma gogus ucu cıkartan aletlerden var ama onermıyorum erken doguma sebep oluyor hormonları uyarıyor erken gelıyor bebek dedı suanda bu kremı kullanmaya başla gogus ucun ıcın dogumdan hemen sonra kullanıcaksın dedı buda bılgınıze :)

Arkadaşlar gogus uclarıyla dogum oncesı boyle ugraşmak erken dogum sebebıymış benım gogus ucumun bırı ıce donuk doktoruma sordum napmam lazım dıye sakın bırsey yapma gogus ucu cıkartan aletlerden var ama onermıyorum erken doguma sebep oluyor hormonları uyarıyor erken gelıyor bebek dedı suanda bu kremı kullanmaya başla gogus ucun ıcın dogumdan hemen sonra kullanıcaksın dedı buda bılgınıze :)

canım gebeliğin son zamanlarında yoğun bir şekilde masaj yaparsan göğsüne, ozaman rahim açılmasını sağlıyor. ama parmağının ucuyla , hafifçe, mercimek kadar sürdüğün kremin zararı olmaz , faydası olur.

pardon canım ben tam okumamışım, sen farklı bir şeyden bahsediyormuşsun. doğru söylüyorsun, göğüs ucu çıkarmak için yapılan işlemler erken doğumu tetikliyor. bende kremden bahsediyorsun sanmıştım. tekrar özür...

X