Sulu ultrason konusunda yardım

Herkese çok geçmiş olsun, ben geçen hafta yaptırdım sulu ultrasonu. İşlem sırasında ve sonrasında karın ve kasıklarımda ağrı oldu.
İşlemden sonra başlayan ve bugünde devam eden (toplam 6 gündür) az da olsa kanamam oluyor.
Bu işlemi yaptıran arkadaşlar sizde de kanama oldu mu?
Kanamanın olması normal mi?

Arkadaşlar tekrar merhaba,
Ben en son 11 Kasım da adet oldum. 20 Kasım da sulu ultrason çektirdim. 10 gün süren kanamam oldu. Normalde 24-26 günde adet olurdum. Gerçi son aylarda 28 güne çıktığı oldu.
Ancak bugün itibariyle 35 gün olduğu halde adet olmadım.
Sulu ultrasondan kaynaklı olabilir mi?
Sizin başınıza böyle birşey geldi mi?

merhaba

siz geçen sene sulu ultrason yaptırdığınızı ve 10 gün süren kanamanız olduğunu yazmışsınız.arkasından da adet göremediğiniz yazmışsınız. bu sulu ultrasonun sizde bir ters etkisi oldu mu? ben de 2 gün önce sulu ultrason çektirdim, benim de kanamam var, inş senin ki gibi 10 gün sürmez. bir de adetim gecikti diye yazınca meraklandım. sonra ne oldu bana yazar mısın? tecrübelerini paylaşırsan sevinirim.
teşekkürler

Dün bu sayfayı okudum çünkü bugün hss yapılacaktı, sağolsun arkadaşlarımız öyle yazmışlar ki gece 3 e kadar uyuyamadım..sabah 10 da hastanedeydim,10:30 da alındım iç öyle 5-10 dak.falan sürmedi..en fazla 2 yada 3 dak..

acı varmı derseniz evet var, özellikle rahim acılıp o alet yerleştirilirken, elimi ısırdım çığlık atmamak için..ama kısa sürüyor,hiç ağrı kesici falan vermiyorlar..bende bunu bildiği için önceden ağrı kesici içtim, keşke kas gevşetici içseymişim belki rahatlardım :)) böyle arkadaşlar..eve geldim, eşimin gelmesini istemedim ..yanınıza mutlaka ped alın, işlem sonrası ben yanıma almıştım iyiki almışım..umarım birilerine faydam olur, bu yoldaki herkesin gönlüne göre inşallah allahım verir..

Arkadaşlar merhaba;
Çok eski bir yazı ama umarım bana da yardımcı olursunuz. Herkesin sulu ultrasondan sonra kanaması olmuş benim ise tam aksi işlem bittikten sonra bir iki damla geldi sonra gelmedi. 5 martta oldum işlemi adet olmam gerekiyor ki aşılama ya devam edeyim ama adet olmadım. Geciktim. Sulu ultrason gecikme yapıyor mu acaba?
Bu arana benim de ağrı eşiyim çok düşük bende çift rahim olduğu için elle muayene edip tek mi çift mi rahim ağzı var onu kontrol ediyorlar. Ben psikolojikmen bu muayane olacağı zaman ağlamaya başlıyorum .Sulu ultrasondan öncede bu şekilde muayene etti doktor ağladım sonrasında ultrasonda sıvı iine girerken inceden bir yanma ve kramp hissi yaşadım. Şükür ağrılı değildi.

Arkadaşlar merhaba;
Çok eski bir yazı ama umarım bana da yardımcı olursunuz. Herkesin sulu ultrasondan sonra kanaması olmuş benim ise tam aksi işlem bittikten sonra bir iki damla geldi sonra gelmedi. 5 martta oldum işlemi adet olmam gerekiyor ki aşılama ya devam edeyim ama adet olmadım. Geciktim. Sulu ultrason gecikme yapıyor mu acaba?
Bu arana benim de ağrı eşiyim çok düşük bende çift rahim olduğu için elle muayene edip tek mi çift mi rahim ağzı var onu kontrol ediyorlar. Ben psikolojikmen bu muayane olacağı zaman ağlamaya başlıyorum .Sulu ultrasondan öncede bu şekilde muayene etti doktor ağladım sonrasında ultrasonda sıvı iine girerken inceden bir yanma ve kramp hissi yaşadım. Şükür ağrılı değildi.
Canım geçmiş olsun ben de dün yaptırdım sulu ultrason sonrasında 1 2 damla kan geldi şükür bisey çıkmadı dr um bu işlem sonrası hamile kalan çok kişi var dedi belki hamilesindir test yaptın mı

Canım geçmiş olsun ben de dün yaptırdım sulu ultrason sonrasında 1 2 damla kan geldi şükür bisey çıkmadı dr um bu işlem sonrası hamile kalan çok kişi var dedi belki hamilesindir test yaptın mı
Cok gecmis olsun . Okuduğum kadarıyla herkeste aynı olmuyormus. Kimisinin günler süren kanamaları oluyormus Benim de sadece iki damla kan geldi sonra gelmedi. Doktorlar Bana hiç öyle bir şey demediler. Dun idrar testi yaptım negatifti. Sen ne için yapyirdin?

Cok gecmis olsun . Okuduğum kadarıyla herkeste aynı olmuyormus. Kimisinin günler süren kanamaları oluyormus Benim de sadece iki damla kan geldi sonra gelmedi. Doktorlar Bana hiç öyle bir şey demediler. Dun idrar testi yaptım negatifti. Sen ne için yapyirdin?
Canım ben de 9 ocakta kürtaj olmuştum sonra rahim kalınlaşması olması regl 14. Günü 4 mm idi dr um yakışıklıkdan şüphelendi onun için

Aslında cahillik etmişim diyorum kendime çünkü rahim 3 ayda ancak kendini toparlarmış regl 2. Günü baktığında 6.5 mm idi gayet iyi demişti dr ben ısrarla istedim o yüzden sulu ultrason yaptı

Aslında cahillik etmişim diyorum kendime çünkü rahim 3 ayda ancak kendini toparlarmış regl 2. Günü baktığında 6.5 mm idi gayet iyi demişti dr ben ısrarla istedim o yüzden sulu ultrason yaptı
Anladım. Bende ikinci asilama icin gittigimde rahim duvarı kalin, rahim de kist olabilir dedi. İki ay oncesi tüp bebek tedavisinde Yumurta toplama islemi gordum bir adet dinlendim doktorum takviye ilaçlar verdi arasında cyclo progynova da vardi hemşire ikinci kutuya başlamadan 7 gün ara ver demisti ama ben unuttum gitti.. ikinci kutunun yarısına gelince hata yaptımi farkettim biraktim ilacı simsiyah adet gördüm. O adetim de Muayene etti rahim duvari kalın dedi anlattim ilaçi yanlış kullandim, yumurta toplama işlemi filan ama prof illa sulu ultrason dedi başka bir şey demedi. Oldum ama şimdi de adet olamıyorum

Anladım. Bende ikinci asilama icin gittigimde rahim duvarı kalin, rahim de kist olabilir dedi. İki ay oncesi tüp bebek tedavisinde Yumurta toplama islemi gordum bir adet dinlendim doktorum takviye ilaçlar verdi arasında cyclo progynova da vardi hemşire ikinci kutuya başlamadan 7 gün ara ver demisti ama ben unuttum gitti.. ikinci kutunun yarısına gelince hata yaptımi farkettim biraktim ilacı simsiyah adet gördüm. O adetim de Muayene etti rahim duvari kalın dedi anlattim ilaçi yanlış kullandim, yumurta toplama işlemi filan ama prof illa sulu ultrason dedi başka bir şey demedi. Oldum ama şimdi de adet olamıyorum
Rahat ol canım

Aynen. Ne gerek var agirisiz sıžısız milleti neden korkututuyorusnuz orada gözüken sulu ultrasonda da gözüküyor sadece odada azcik bı ağrı çekiyorsun olacak okadar çıktıktan sonra rahatsın

X