hipo hipo

atmosfer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2008
70
1
hocam bizde 3 yıllık evliliğimizde çocuk olmayınca artık tüp bebek merkezlerinin kapısını çalmaya başlayınca öğrendik bu hastalığı. ben daha adını bile talaffuz edemezken bu hastalığın pençesinde onlarca insan olması beni çok üzdü. yine bu hastalıktan muzdarip başka bi arkadaşa yaşınız embriyo durumunuz önmeli dmeişsiniz ya.. yaşım 25, bundan önce 2 tüp denemesi oldu, onlarda da gelebildiğimiz en son aşama yumurta toplama. yumurta sayısı zaten çok az. en fazla 3. onlardan da hiç biri kaliteli çıkmıyor. dolayısıyla elimz kolumuz boş olarak eve dönüyoruz.. femara diye bi ialç duydum, bu tedavide tavsiye eder misiniz bilmiorum ama; bizim doktorumuz destek değil köstek olacağını söylüyor. doktorun söylediğine göre doğuştan geliyormuş bu hastalık.. sizce çocuk sahibi olabilir miyiz? bize yardımcı olabilir misiniz?

merhaba arkadaşım yazını okuyunca yazma gereği duydum..ben 29 yaşındayım ve doğuştan hipo hipo hastasıyım.ve 9 yıllık evliyim.bu hastalık tedavisi kolay olan bir hastalık ve ayrıca gebeblik şansı yüksek ..tanıdığım bu hasta grubunda olan birçok arkadaşıımın bebeği ve bebekleri kucağında...eğer rahim ve yumurtalıkta sorun yoksa.sadece sorun fsh ve lh hormonu düşüklüğü ise bunun tedavisi çok mümkündür...üzülmemeni bütün hormon rahim filmi ve genetik tahlilerini yaptırmanı öneririm.gerisi şans ve uzman bir doktora kalıyor...üzülme birgün bizimde sıramız gelecek...sana bol şans diliyorum..herşey gönlünce olsun.sevgilerimle..

merhaba fical, yazın için teşekkür ederim.
umarım sende bende bebişlerimizi kucağımıza alırız, doktorlar bana çok zor olduğunu söylüyorlar ama çok şükür her şey beşer elinde değil, güvendiğim, dayandığım, istediğim tek yer Yüce Mevlam. O istedikten sonra her şeyin olabileceğine inanıyorum. inanç ve umutla bekliyorum.

hocam bizde 3 yıllık evliliğimizde çocuk olmayınca artık tüp bebek merkezlerinin kapısını çalmaya başlayınca öğrendik bu hastalığı. ben daha adını bile talaffuz edemezken bu hastalığın pençesinde onlarca insan olması beni çok üzdü. yine bu hastalıktan muzdarip başka bi arkadaşa yaşınız embriyo durumunuz önmeli dmeişsiniz ya.. yaşım 25, bundan önce 2 tüp denemesi oldu, onlarda da gelebildiğimiz en son aşama yumurta toplama. yumurta sayısı zaten çok az. en fazla 3. onlardan da hiç biri kaliteli çıkmıyor. dolayısıyla elimz kolumuz boş olarak eve dönüyoruz.. femara diye bi ialç duydum, bu tedavide tavsiye eder misiniz bilmiorum ama; bizim doktorumuz destek değil köstek olacağını söylüyor. doktorun söylediğine göre doğuştan geliyormuş bu hastalık.. sizce çocuk sahibi olabilir miyiz? bize yardımcı olabilir misiniz?

merhaba
yumurta,sperm ve rahim bu 3 faktörü bir araya getirebiliyorsak her çiftin çocuk sahibi olma şansı vardır.Tüp bebek tedavisinde femara hapının yeri vardır,kullanılabilir

X