Kol nasıl zayıflar ?

adsiz789

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2010
56
18
Kızlar yardım edermisiniz..

Ben zayıfım ama kollarım beni şişman gösteriyor mafoldumben
ve askılı bişey giydiğimde kollarımın beni daha narin göstermesini istiyorum..

Kollarımı inceltmek için ne yapabilirim ? boshayallersmile

Bunun için en iyi egzersiz nedir ?

Bununla ilgili internette uzman tv de bilgi var hem de videolu, izlemeni tavsiye ederim.

Kızlar yardım edermisiniz..

Ben zayıfım ama kollarım beni şişman gösteriyor mafoldumben
ve askılı bişey giydiğimde kollarımın beni daha narin göstermesini istiyorum..

Kollarımı inceltmek için ne yapabilirim ? boshayallersmile

Bunun için en iyi egzersiz nedir ?

Evde küçük ağırlıklarla çalışabilirsin.

Profesyonel ekipmana bile gerek yok aslında, yarım litrelik su şişesi ile çalışabilirsin. Düzenli çalışma sonunda artık su dolu şişenin ağırlığının yetersiz geldiğini düşünürsen aynı şişeye kum doldurarakta çalışmaya devam edebilirsin.

Kadınların kollarında en problemli olan kısım arka kol kasının (triceps) olduğu bölüm. Yani kolumuzu yana doğru açtığımızda aşağıya doğru sarkan (pazunun alt kısmı) kısım.

Yapılması gereken harekete gelince.

Ayakta dik pozisyondayız, şişe olan elimizi yukarı kaldırıyoruz. Sadece dirsekten kırarak elimizi kafamızın arkasına doğru indirip kaldırıyoruz. Düzenli yapılırsa sadece bu hareket bile o bölgeyi toplamak için yeterlidir. Amaç kas yapmak olmadığı için daha büyük bir ağırlığa gerek yok. Düşük ağırlık ve çok tekrar yapılırsa bölge kas yapmayacak sadece mevcut kasların toparlanması sağlanacaktır.

Daha bir çok hareketi var ama yazıyla tarifi zor.
Netten kolaylıkla resimlere ulaşabilirsiniz. Kol kası geliştirme hareketleri yazmanız türkçe kaynakları bulmanız için yeterli.

şınav çek canım

Sanılanın aksine şınav hareketi öncelikli olarak kol kaslarını çalıştırmaz.
Yapılış şekline göre (avuç içi ile çekilen şınav veya yumruk üzeri çekilen şınav gibi) omuz ve göğüs kaslarını çalıştırır.....

Evde küçük ağırlıklarla çalışabilirsin.

Profesyonel ekipmana bile gerek yok aslında, yarım litrelik su şişesi ile çalışabilirsin. Düzenli çalışma sonunda artık su dolu şişenin ağırlığının yetersiz geldiğini düşünürsen aynı şişeye kum doldurarakta çalışmaya devam edebilirsin.

Kadınların kollarında en problemli olan kısım arka kol kasının (triceps) olduğu bölüm. Yani kolumuzu yana doğru açtığımızda aşağıya doğru sarkan (pazunun alt kısmı) kısım.

Yapılması gereken harekete gelince.

Ayakta dik pozisyondayız, şişe olan elimizi yukarı kaldırıyoruz. Sadece dirsekten kırarak elimizi kafamızın arkasına doğru indirip kaldırıyoruz. Düzenli yapılırsa sadece bu hareket bile o bölgeyi toplamak için yeterlidir. Amaç kas yapmak olmadığı için daha büyük bir ağırlığa gerek yok. Düşük ağırlık ve çok tekrar yapılırsa bölge kas yapmayacak sadece mevcut kasların toparlanması sağlanacaktır.

Daha bir çok hareketi var ama yazıyla tarifi zor.
Netten kolaylıkla resimlere ulaşabilirsiniz. Kol kası geliştirme hareketleri yazmanız türkçe kaynakları bulmanız için yeterli.

Sanılanın aksine şınav hareketi öncelikli olarak kol kaslarını çalıştırmaz.
Yapılış şekline göre (avuç içi ile çekilen şınav veya yumruk üzeri çekilen şınav gibi) omuz ve göğüs kaslarını çalıştırır.....

valla bize beden hocamız demişti şınav iyi gelir diye
arkadaşlarla şınava başlamıştık süper oldu.
tavsiye ederim..:mymeka:

X