Bebek Beslenmesi Labne peyniri ve tereyağı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

sezince

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2009
445
4
forumda ve çevremde anneler bebeklerinin kahvaltılarına labne peyniri ve tereyağı koyuyor. nette araştırdım; ama bilgi edinemedim. doktorumuzun verdiği menüde ise çorbalar için sıvıyağ, kahvaltı için tuzsuz peynir ya da çökelek var. çok merak ediyorum... neden labne peyniri ve tereyağı kullanıyorsunuz kızlar? opuyorumnanaktan

yutması daha kolay oldugu ıcın...ben bebegımın damagına yapıstırıyrm..ordan eme eme yıyor..ya da mamasına koyuyrm,mamanın suyunu ılık yapınca hem tereyagı hem de labne erıyor...benım secımım bu yuzden..

ben labne paynir pek vermedim,çok faydalı gelmiyor bana.Beyaz peyniri ezerdim.Şuan da çökelek,kaşar ve keçi peynirini yiyor.

canım tuzsuz olduğu için labneyi öneriyo bazı doktorlr bizim doktor ikisine de karşı labne çok işlem görmüş iyi marka peynirlerden tuzunu kendin al ver dedi tereyağı ise verme damar tıkanıklığı yapıyo dedi çorbalara zeytiyağı koyuyorum

bizim dr da labne ve tereyağ önerdi ben daha önce lor kullanıyordum ama onu kullanma dedi şimdi kararsızım bende kullanmakta tereyağını kahvaltıda ver dedi ama nasaıl vericem hanüz bilmiyorum yani eritmedenmi eriterekmi ...

Tereyağ vermedim ama labne bende verdim. Ek gıdaya geçişte bebek daha kolay kabul ediyor. Tadı daha hafif olduğundan tercih ettim. Şu an her türlü peyniri yiyor kızım maşallah

karisik kahvalti da bir kasik devam sutu ilik suyla hazirlanir
iicine labne peyniri veya tuzu alinmis beyaz peynir kasigin ucuyla
tereyagi biraz meyve donusumlu olarak kyisi ve muz ve tabi yumurta sarisi
ilik suda hazirlayinca tereyagi eriyor. Doktor hayvansal yaglardan da almasi
gerekiyor deyince tereyagi vermeye karar verdim ben de.....
kolay gelsin....

bize doktorumuz normal teneke peyniri verin dedi bende pınarın tam yağlı küçük kase beyz peynirini veriyorum ömür boyu labne vermemiz doğru olmaz değil mi

beyaz peyniride yiyor ama kahvaltı süresi baya uzuyor ve tuzu daha fazla beyaz peynirin.bende labne veriyorum severek yiyor 1 tatlı kaşığı (bazen 2) labne 1 yumurta sarısı ikisini karıştırıyorum kahvaltıda bitek bu ikisi var başka bir şey yemiyor zaten. şekerli şeyleri zorla veriyorum bunu nasıl çözeceğim bilmiyorumfisfisfis

merhaba arkadaşlar. ben labne ile beyaz peynir arasındaki farkı öğrenmek istiyorum ama nette bulamadım. bileneniz varmı? nedir ikisi arasındaki fark?

benim oğlum 21 aylık ilk başlarda labne kullanıyodum sonra bi peynir imaltçısı tandık ne marka olursa olsun labne krem peynir gibi peynirleri ne sen ye ne çocuğuna yedir dedi eski artık peynirlerden yapılıyomuş bende bunu duyduğum andan itibaren kullanmıyorum sütaşın süzme peyniri var aynı labne gibi kolay eriyo onu kullanıyorum akşamdan suda bekletiyorum hala tek tek kahvaltı yapmaz karışım yiyor

merhaba arkadaşlar. ben labne ile beyaz peynir arasındaki farkı öğrenmek istiyorum ama nette bulamadım. bileneniz varmı? nedir ikisi arasındaki fark?

canım tuz farkı var..labne normal peynirlere göre daha tuzsuz ve daha hafif..diğer peyniri ne kadar suda bekletsende gitmiyo o tuzu..bende çok yedirdim kızıma labne ama peynir kültürü muhabbetini yeni duydum.. peynir kültürü yazıyosa içinde %60 peynir varmış sadece :KK43: krem peynirlerin tamamı öyleymiş.. 1 yaşına kadar tuz çook zararlı olduğu için napalım % 60 peynir gerisi belirsiz bişey yedi işte yavrum..

Son düzenleme:
Merhaba Arkadaşlar;

Bizde bugün 6. ayın sonunun muaynesindeydik, dr'umuz artık kahvaltıya başlamamızı söyledi. ben de labne olur mu diye sordum, fakat labne de zaralı maddeler varmış tam bi peynir değil o daha çok yoğurt gibi bişiy önermiyorum kesinlikle dedi.

siz kahvaltılarına ceviz ekliyor musunuz?

merhaba kızım 8,5 aylık dr ilk labne ver dediğinde vermemiştim bende bu tarz peynirler iyi değil diye biliyodum ama 1 ay savaş verdim kahvaltı yaptıramadım , daha sonra forumdaki arkadaşlara sordum genelde sorunsuz olanlar labne veriyodu bende ogundur labneyle veriyorum, yiyor damak tadına uygun yumuşak rahat yutuyor ama pek sevmeyerek veriyorum, yumurtasınada çok az tereyağı koyuyorum dr bişi demedi, komşularımdan fikir almıştım, öğlende çorbasına zeytin yağı, cevizi ufalanmış bir çay kaşığı meyve püresi ile veriyorum çünkü tam hazmedemiyor.

canım tuz farkı var..labne normal peynirlere göre daha tuzsuz ve daha hafif..diğer peyniri ne kadar suda bekletsende gitmiyo o tuzu..bende çok yedirdim kızıma labne ama peynir kültürü muhabbetini yeni duydum.. peynir kültürü yazıyosa içinde %60 peynir varmış sadece :KK43: krem peynirlerin tamamı öyleymiş.. 1 yaşına kadar tuz çook zararlı olduğu için napalım % 60 peynir gerisi belirsiz bişey yedi işte yavrum..

merhaba. bazı sorunlardan dolayı siteye girip konuyu okuyamamıştım. çok teşekkür ederim cevabın için. bulamamıştım bende arıyordum epey. tekrar teşekkürler:KK1:

BEBEKLER İÇİN PEYNİR TARİFİ

kızlar ben bebeğime peynir başladığımızdan beri aşağıdaki tarifi kullanıyorum. çok basit, forumda tarifi verip bebişleri hazır peynirden kurtaran marmalette arkadaşa da teşekkür ederim

1 su bardağı sütü cezvede kaynatıyoruz. kaynayınca altını kapatıp 1 yemek kaşığı elma sirkesi koyuyoruz.

bu kadar:)

temiz bir tülbentten süzün, altta kalan suyu hamur işlerinde kullanabilirsiniz. tülbentin içinde yumuşacık sürülebilir bebek peynirimiz hazır. not: ben de kahvaltıda bunu yiyorum:)

BEBEKLER İÇİN PEYNİR TARİFİ

kızlar ben bebeğime peynir başladığımızdan beri aşağıdaki tarifi kullanıyorum. çok basit, forumda tarifi verip bebişleri hazır peynirden kurtaran marmalette arkadaşa da teşekkür ederim

1 su bardağı sütü cezvede kaynatıyoruz. kaynayınca altını kapatıp 1 yemek kaşığı elma sirkesi koyuyoruz.

bu kadar:)

temiz bir tülbentten süzün, altta kalan suyu hamur işlerinde kullanabilirsiniz. tülbentin içinde yumuşacık sürülebilir bebek peynirimiz hazır. not: ben de kahvaltıda bunu yiyorum:)

mayalanma için bekleme süresi falan var mı?

X