neden evlenemiyorum

var canım ama olmayacak duaya amin dedik olacağı yok çok problemli bizimki malesef inanmıyorum olacağına ama kesipte atamıyorum allah büyüktür diyorum okadar:KK14:

Canım olmıcağını bildiğin birşeyi neden kesip atamıyorsun ki?
Yani nereye kadar sürer böyle?
5 sene sonra kendinizi nerede görüyorsun?

Canım olmıcağını bildiğin birşeyi neden kesip atamıyorsun ki?
Yani nereye kadar sürer böyle?
5 sene sonra kendinizi nerede görüyorsun?

çok uzun hikaye ben seni eklim canım, uzun bi geçmişimiz var az buz değil kolay atılmıyo çok emek var bugün seninde falımda dediğin gibi

canım suan bı yerde calıssıyor ama donemsel bır ıs yanı o ısle evlılık olmaz beklemekten yoruldum ama ayrılamıyorum ayrılsamda sankı bırımı cıkcak dıyorum sevıyorum bırde allah en yakın zamanda evlenmek ısteyenlerın yuuznu guldurur ınsalahh

bu yorumunuz dikkatimi çekti.. o işle evlilik olmaz demişsinizya nasıl işle olur evlilik.. bakın şunu aklınızdan çıkarmayın Allah bi yuva kurana bide çocuğu olana yardımcı olur... her yuva kısametiyle bereketiyle kurulur... burda size binlerce hikaye anlatabilirler bu konuyla ilgili ben benim hikayemi anlatayım iki yıl oldu nişanlımla tanışalı hiç aklımda yoktu en ufak bi fikrim bile yoktu herşey birden gelişti zaten ben anlayamadım bile.. benimki o zaman araba tamircisiydi ben hiç bi zaman meslekleri küçümsemedim onu o eli yüzü makina yağlı mazot kokulu haliyle sevdim hiçte ailemin karşısına çıkartmaktan korkmadım çevremde sen üni. okuyan kızsın bunu mu buldun tavrını çok gördüm ama kim takardı emindim yuvamı geçindirebilceğinden.. tanışmamızdan 4 5 ay sonra isteme faslı oldu babam verdi ama yüzük takmamıştık daha derken çalıştığı yerden çıkarttılar yanıma geldiğindeki halini hatırlamak bile istemem bana dediği tek şey ben ne yüzle seni babandan isticem oldu.. asla desteğimi esirgemedim sana iş mi yok benim babam simit satıp gelmiş bu günlerine taşı sıksan suyunu çıkartırsın sana ne diyebilcek dedim ve daha bi hafta geçmeden işe girdi fabrikada maaşı çok azdı çalışma şartları çok zordu ama iş işti katlandı.. bu süreçte onu kpssye girmeye zorladım kafada zehir gibi biliyordum girdi 74 puan aldı bu puanla bi kadroya yerleşmek çok mümkünmü? mümkünmüş.. şuan infaz koruma memuru eğitiminde üstelik yaşadığımız şehirde(ki genelde çok yüksek puanla alım olur buraya hiç ama hiç umudumuz yoktu)

yani diceğim o ki siz evlenmeye bi niyet edin hele eğer sonuna kadar birbirinize destek olursanız rabbim sizinde kısmetinizi verecektir merak etmeyin.. yeterki dualarınızı bide güveninizi eksik etmeyin..

bu yorumunuz dikkatimi çekti.. o işle evlilik olmaz demişsinizya nasıl işle olur evlilik.. bakın şunu aklınızdan çıkarmayın Allah bi yuva kurana bide çocuğu olana yardımcı olur... her yuva kısametiyle bereketiyle kurulur... burda size binlerce hikaye anlatabilirler bu konuyla ilgili ben benim hikayemi anlatayım iki yıl oldu nişanlımla tanışalı hiç aklımda yoktu en ufak bi fikrim bile yoktu herşey birden gelişti zaten ben anlayamadım bile.. benimki o zaman araba tamircisiydi ben hiç bi zaman meslekleri küçümsemedim onu o eli yüzü makina yağlı mazot kokulu haliyle sevdim hiçte ailemin karşısına çıkartmaktan korkmadım çevremde sen üni. okuyan kızsın bunu mu buldun tavrını çok gördüm ama kim takardı emindim yuvamı geçindirebilceğinden.. tanışmamızdan 4 5 ay sonra isteme faslı oldu babam verdi ama yüzük takmamıştık daha derken çalıştığı yerden çıkarttılar yanıma geldiğindeki halini hatırlamak bile istemem bana dediği tek şey ben ne yüzle seni babandan isticem oldu.. asla desteğimi esirgemedim sana iş mi yok benim babam simit satıp gelmiş bu günlerine taşı sıksan suyunu çıkartırsın sana ne diyebilcek dedim ve daha bi hafta geçmeden işe girdi fabrikada maaşı çok azdı çalışma şartları çok zordu ama iş işti katlandı.. bu süreçte onu kpssye girmeye zorladım kafada zehir gibi biliyordum girdi 74 puan aldı bu puanla bi kadroya yerleşmek çok mümkünmü? mümkünmüş.. şuan infaz koruma memuru eğitiminde üstelik yaşadığımız şehirde(ki genelde çok yüksek puanla alım olur buraya hiç ama hiç umudumuz yoktu)

yani diceğim o ki siz evlenmeye bi niyet edin hele eğer sonuna kadar birbirinize destek olursanız rabbim sizinde kısmetinizi verecektir merak etmeyin.. yeterki dualarınızı bide güveninizi eksik etmeyin..

Allah daim etsin canım mutluluğunuzu.
Ben de senin gibi düşünüyorum.
İyi niyet ve sevgi varsa arada Rabbim yardım ediyor.
Benim de nişanlımla aramda eğitim farkı var ama ben umursamadım çünkü kafası iyi çalışıyor. :)
Ayrıca çalışkan ve dürüst.
Ben bunlara dikkat ederim ilk önce. Gerisini Allah yardım eder.
Allah tamamına erdirsin. :KK16:

Allah daim etsin canım mutluluğunuzu.
Ben de senin gibi düşünüyorum.
İyi niyet ve sevgi varsa arada Rabbim yardım ediyor.
Benim de nişanlımla aramda eğitim farkı var ama ben umursamadım çünkü kafası iyi çalışıyor. :)
Ayrıca çalışkan ve dürüst.
Ben bunlara dikkat ederim ilk önce. Gerisini Allah yardım eder.
Allah tamamına erdirsin. :KK16:

amin seninde inşallah.. :) aynı fikirdeyim eğitim yada farklı bi durum insan karşısına kısmeti çıktımı çok başka oluyor herşey dünyayı görmüyorki gözün..

benimki 13 yaşından beri tamircide çalıştığını söylemişti bana ve ben bi insana bakarken ilk önce şu gözle bakarım "bu adamdan baba olur mu?evine çocuğuna bakabilir mi?" o gözle bakınca çok başka görünüyor sevdiğin gözüne daha o an canlandı gözümde ve o zaman inandım benim eşim olmaya layık olduğuna.. bu adam gerekirse su satar benim çocuğuma bakar.. çalışkanlık çok önemli bi erkekte.. çalışmayan adam öte dursun.. işsizlikten bahane bulup keyfinden çalışmayan adam ama yanlış anlaşılmasın... zira iş arayan dediğim gibi su satar ekmeğini çıkartır..

Nedense bazı şeyleri çok isteyince olmuyor.
Rabbim sabrımızı mı sınıyor acaba diye düşünmeden edemiyorum :KK53:
Rahat davranıp her şeyi akışına bırakınca daha hoş oluyor ve işler tıkır tıkır yolunda gitmeye başlıyor. :KK34:
Zaten kafamıza taksakta ne değişirki? En güzeli sabredip beklemek ama beklerkende kendimize bir şeyler katabilmek :21:
Boşbeklemenin kimseye faydası olmaz :KK16:
Hakkında hayırlısı olsun tatlım :KK54:

kızlar birşey sormak istiyorum sizce aşk olmadan evlilik olur mu?
isteyen biri var aşık değilim ama yaşım da geldi 31 oldum..iyi ve dürüst biri , beni de çok seviyor..

Son düzenleme:
X