Çocuk Hastalıkları bebeğine uyku için atarax şurup içiren var mı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Atarax şurup duyunca ben de çok şaşırdım arkadaslar daha minicik bi yavruya böyle sersemlestiren uyuşturan ilaçlar nasıl verilebilir.gaz ilacı dış jeli ateş düşürücü şurup tamam ama uyku için bu tarz şeyleri vermeyin.5.ayini geride bırakmış bir erkek bebeğim var ve ilk 2ayimizi feci gazlı geçirdik uyumayan ağlayan minnacık bir yavrum vardı şimdi tam iyi olduk derken dış sıkıntısı başladı 1aydir ne gece ne gündüz uyuyabildik zaten 53kiloydum daha beter zayifladim halim kesildi.humana iyi geceler çayını denedim daha beter yaptı bebeğim uykularindan feryat ederek uyandı.en son dün gece kendim anason ve rezene demledim gündüz azar azar verdim biraz yoğurt verdim sabah ve ikindi vakti gece yatarken de hippin tahilli elmalı ek gıda mamasıni yedirdim bu iyi geceler olanindan.ve gevşek kundak yapıp öyle uyuttum.sonuc biraz daha iyi oldu bugün gündüz de çok şükür uykusu daha iyi kendi de huzurlu.her bebek tabiki farkildir.insallah mutlu huzurlu uykular sizinle olsun bebisinize sağlıklı günler diliyorum

Merhaba. Bebeğim 8 aylık ve 8 aydır gaz problemi çekiyorduk. Başlarda (ilk 4-5 ay) gündüzleri neredeyse hiç uyumasa da gece çok güzel uyurdu. Kakasında birkaç defa kan gördüm ama doktoru alerjik diyerek üzerine düşmedi. Daha sonra yaptırdığımız rota virüs aşısıyla gece uyku düzeni bozuldu ve bebeğim gece ve gündüz gazı oldukça çığlık atarak uyanmaya başladı. Artık durum çekilmez hale gelmişti ve farklı bir doktora götürdüm. Doktorun ilk sorduğu soru "YÜZÜYLE ÇOK OYNUYOR MU?" oldu. Evet bebeğim sürekli sanki dişi veya burnu ağrıyormuş gibi yüzünü ovuşturuyordu. Bu uyku değil gaz göstergesiymiş. Ben de bebeğimi gazının en şiddetli olduğu dönemde uykusu geldi diye düşünüp uyutmaya götürüyormuşum.
Sonuç olarak doktor gazının alerjik olduğunu söyledi ve ASTAFEN ŞURUP verdi ve mucize.. Bebeğim iki gece deliksiz uyudu. Sonraki geceler uyanmaya başladı ama artık eskisi gibi çığlık atmalar yok. Doktorunuza bu konuda danışıp tavsiye ederse bu ilacı kullanın. Benim bebeğim çok rahatladı.
Bebeğim kaka yapma sürecinde çok sıkıntı çekiyor. İşini biraz daha kolaylaştırmak için onu sıcak su dolu kovaya oturtuyorum ama hemen gazını atıp kakasını yapıyor.
Ayrıca bebeğimi ne yaptıysam kendi kendine uyumaya alıştıramadım. Başlarda ağlatıp uyutuyordum ama şimdi psikolojisine yaptığı etkiyi görünce çok pişmanım. Benim bebeğim de 2 sene memede uyusun diyerek ağlatmayı bıraktım. Memede uyurken de süt yavaş gelince kalkmaya çalışıyor uyumuyor. Bunun için de (süt azlığı için) doktorum MOTİLİUM TABLET vermişti. Aslında zararsız bir hazımsızlık ilacı ama yan etki olarak sütü arttırıyor. Ayrıca bebeğinizin reflüsüne de iyi gelecektir.
Umarım faydası olur yazdıklarımın.

bu ataraks a istinaden eskiden insanlar tarlada bağda bahçede bebekleri sırtında çalışmışlar yada yakınlarında beşik kurmuşlar. sanki filmlerde de o zamana atfedilen bebekler hiç ağlamıyor uyuyor gibi görünüyor.aslında ben bunun gerçek olduğunu düşünüyorum. çünkü eskiden tek ilaç bitkiydi. enazından bebek gazı için.ne oranda verildiğini bilmiyorum ama annem büyük dayım hep gaza karşı anason çayı ile büyümüş bilirsiniz anasonda gaza iyi gelir rahat uykuya yardımcı olur.fazlası sersemletir.

aaah aaah uykusuz , huzursuz ve dalma problemi olan bi bebek benim kızımda dr 8.ayına kadar hep dogal çözümler aradı rezene çayı (milupa) , iyi geceler çayı (hipp) olmadı aktardan rezene aldık bebek çayı diye bişi satılıodu onu sorup dr a aldık anasonu başta önermedi sonra napalım deneyin dedi ve denedik ama hiçbiri fayda etmedi benim kızımın gece uykusu 3 saat oda arada çıplık atıp uykuya devam ederek gündüz en uzun uykusu 15 dk.

gezmediğimiz dr kalmadı uyku yüzünden çünkü yemek problemi yaşamasakta hem coook hareketli hemde uykusuz bi bebek oldugundan 9.5 aylık ama 6250gr üstelik tam gününde ve 3800gr dogmuştu.

herhangi bir hastalığı yok ara ara diş sancımız oldu zaten 3 saat uyuyan cocuk gece 36 saat uyumadı. uykusuzluk ve hareketten gelişimproblemi yaşayınca sabit dr muz dahil gittiğimiz 5 dr da atarax ı önerdi.

zaten diğer dr lara da hem bi rahatsızlığımı var acaba die hemde atarax konusunda danışalım diye gittik dosyalarını ve diğer tüm yaptıklarımızı anlatınca muayeneden sonra bişeyi yok uykusuz ve edepsiz dediler cok dokundu. öyle huzursuz bi aile değiliz cok şükür sabırlıyımdırda kolay sinirlenmem eşim her gece bi kez daha hayret edio şimdi bana nasıl dayanıosun die şimdi ben vitamin kullanıyorum çünkü 9ay yaşadıklarımdan sonra vücut iflas etti kızımda atarax uyuyo mu hala öle 8-10 saat gece uykusu yok 6-7 saat falan uyuyor ama 1,5ayda toparlamaya basladı haftada 3-4 gün kullanıyoruz gündüzde artık yarım saat 45dk deliksiz uyuyor ve bende tek başıma büyütüyorum.

cok uzun oldu ama kısacası cocugunuzda uykusuzlugun yol açtıgı bi problem yoksa kullanmayın derim ben.
Aynı benim oğlum bir yaşında bir yıldır uykusuzuz hatta şuan eşim sallıyor içeride evın ortasına hamak kurdum ayakta elde kucakta arabasında otomobilde hiç bir şekilde uyumak istemıyor uykuya geçemiyor pandemiden dolayı hastanelere çok gitmek istemıyorum gitsemde dr bişey vermeyecek bildiğim için hem diş sancısına ıyı gelir hemde biraz sızar die paranox ve aferin bile kullandım dönüşümlü banamısın demedi benimki 3 saat kesintisiz uyudu sonra yıne aynı çok çaresizim hiç bir iş yapamıyorum 13 yaşında kızımla ilgilenemiyorum aşırı yorgunum bizim gibi anneleri eleştırırken biraz vicdanlı olun uykuya hiç düşkün bir insan değilim ama beş dakka olsun oturmak istıyorum sadece beş dakika 1 yaş aşısına gidince hastaneyede ugrayıp atarax istemeyı düşünüyırum doktordan çünkü başka çare kalmadı

Aynı benim oğlum bir yaşında bir yıldır uykusuzuz hatta şuan eşim sallıyor içeride evın ortasına hamak kurdum ayakta elde kucakta arabasında otomobilde hiç bir şekilde uyumak istemıyor uykuya geçemiyor pandemiden dolayı hastanelere çok gitmek istemıyorum gitsemde dr bişey vermeyecek bildiğim için hem diş sancısına ıyı gelir hemde biraz sızar die paranox ve aferin bile kullandım dönüşümlü banamısın demedi benimki 3 saat kesintisiz uyudu sonra yıne aynı çok çaresizim hiç bir iş yapamıyorum 13 yaşında kızımla ilgilenemiyorum aşırı yorgunum bizim gibi anneleri eleştırırken biraz vicdanlı olun uykuya hiç düşkün bir insan değilim ama beş dakka olsun oturmak istıyorum sadece beş dakika 1 yaş aşısına gidince hastaneyede ugrayıp atarax istemeyı düşünüyırum doktordan çünkü başka çare kalmadı
Uğrayın mutlaka

Yazı tesadüf karşıma çıktı bi kaç gün önce bende daha doğrusu biri tavsiye etti verdik atarax’ı

Atarax, antihistaminik grubu bir allerji ilacıdır. Anksiyete ve huzursuzluk tedavisinde de kullanılır. 7 yaş öncesi çocuklarda kilosuna göre düşük dozlarda verilerek kaygı bozukluğunun giderilmesi amaçlanır. Yan etki olarak uyku yapabilir. Bu nedenle de bazı doktorlar vermekten bazı ebeveynler de alıp kullanmaktan çekinmez. Uykusuz, huzursuz ve kaygılı çocuğu olan ebeveynler doktorunun reçete ettiği şekilde kullanabilir, bunun dışında kulaktan dolma bilgilerle, eş-dost-komşu-akraba önerisiyle alıp kullanmayı düşünmeyin derim, kaş yapayım derken göz çıkarıp ilerde üzülebilirsiniz. sevgiler :KK200:

yapmayın Allah aşkına çocuga tavsiye uzerine ataraks verilir mi?

17 gunlukken oğlum feryat figan aglamaya basladı saatlerce ağlıyor gece uyku uyumuyordu. ustune ustuk birde kusması vardı ama hicbir ilac vermedim. doktorumuz sabretmemiz gerektigini gaz damlalarının bile yeni doğanlara verilmemesi gerektigini soyledi.

kayinvalidem birinin onerisi ile muskat almış gelmiş. rendeleyip cocuga su ile verince cocuk uyuyormus. internetten mutkata baktım ki uyusturma ozelligi vardır yazıyor aynı afyon gibi. kayinvalidem gider gitmez cope attim.

Evet cok zor uyumayan gazlı bebek insanı cok yipratıyor ama geciyor. o cocuk büyüyecek ve bugünler gececek. sayılı günler icin cocugun daha körpe bedenine neden agir ilaclar bitkiler yukleyelim ki? yazık degil mi?

yapmayın Allah aşkına çocuga tavsiye uzerine ataraks verilir mi?

17 gunlukken oğlum feryat figan aglamaya basladı saatlerce ağlıyor gece uyku uyumuyordu. ustune ustuk birde kusması vardı ama hicbir ilac vermedim. doktorumuz sabretmemiz gerektigini gaz damlalarının bile yeni doğanlara verilmemesi gerektigini soyledi.

kayinvalidem birinin onerisi ile muskat almış gelmiş. rendeleyip cocuga su ile verince cocuk uyuyormus. internetten mutkata baktım ki uyusturma ozelligi vardır yazıyor aynı afyon gibi. kayinvalidem gider gitmez cope attim.

Evet cok zor uyumayan gazlı bebek insanı cok yipratıyor ama geciyor. o cocuk büyüyecek ve bugünler gececek. sayılı günler icin cocugun daha körpe bedenine neden agir ilaclar bitkiler yukleyelim ki? yazık degil mi?
Benim oğlum 1 yaşında bende sağlıkçıyım az çok bu konuları biliyırum benim isyanım çaresiz annelere üstten dik dik analık öğretmeye çalışanlara sol kolum kucakta taşımak ve sallamaktan felç oldu artık yemiyor uyumuyor durmuyor uyku eğitimi vermeye çalıştım yok ymk saati saatine hiç bir şeyı i aksatmadım ama bu çocuk bi başka kızıma 7 yaşına kdr calpol bile vermedim ama oğlum bana pes dedirtti artık anlıyorum ki çekmeyen bilmiyor hatta ben derdimi anlatınca şöyle diyen bile var ohhh erkek değilmi yapar öyle insanları gebertesim geliyor kadının kadına uyguladığı şiddeti kimse kimseye uygulamıyor bence

Benim oğlum 1 yaşında bende sağlıkçıyım az çok bu konuları biliyırum benim isyanım çaresiz annelere üstten dik dik analık öğretmeye çalışanlara sol kolum kucakta taşımak ve sallamaktan felç oldu artık yemiyor uyumuyor durmuyor uyku eğitimi vermeye çalıştım yok ymk saati saatine hiç bir şeyı i aksatmadım ama bu çocuk bi başka kızıma 7 yaşına kdr calpol bile vermedim ama oğlum bana pes dedirtti artık anlıyorum ki çekmeyen bilmiyor hatta ben derdimi anlatınca şöyle diyen bile var ohhh erkek değilmi yapar öyle insanları gebertesim geliyor kadının kadına uyguladığı şiddeti kimse kimseye uygulamıyor bence

cekmeyen bilmiyor değil. cok fazla cektim. bebekleri katagorize ederseniz en zor katogoride başı cekecek bir oğlum var. 5 yaşinda hala zor bir çocuk. oturup ağladığımı bilirim uykusuzluktan. ağlamaktan sesi kısılan bir bebege sahiptim ve ne yaparsam yapayım susturamıyordum. Ayrıca sadece bu da degil cok fazla kusuyordu gunde 5 kere hem kendimin hem oğlumun ustunu degiştiriyordum halım batmisti cünkü fiskirtarak kusuyordu ve ben kokmayalim diye hemen ustumuzu degistirip ardindan basliyordum halıyı silmeye. hergun camasir yikamak zorunda kalıyordum ve kusması 8. aya kadar surdu. kimseye gidemiyordum kimsenin kucagina veremiyordum cunku oralarda da kusacak bizi ve gittigimiz evi batıracaktı biliyordum.

bu arada ben oğluma calpol verdim ateslenince calpol vermekle ataraks surup ayni kefede degil. atarak surup bildiginiz antidepresan oğlunuzu uyusturarak uyutacak.

Ben sizin anneliginizi sorgulamadim bu haddim degil. zor bir cocuga sahip olmanin annelikle ilgisi yok. ben sadece gececek bir durum oldugunu zor ama sabredilmesi gerektigini soyledim.zaten cektigim icin gececek bu günler dedim. ortada şiddet felan yok. bugünlerin sonu oldugunu hep böyle gitmeyecegıni anlattım.

cekmeyen bilmiyor değil. cok fazla cektim. bebekleri katagorize ederseniz en zor katogoride başı cekecek bir oğlum var. 5 yaşinda hala zor bir çocuk. oturup ağladığımı bilirim uykusuzluktan. ağlamaktan sesi kısılan bir bebege sahiptim ve ne yaparsam yapayım susturamıyordum. Ayrıca sadece bu da degil cok fazla kusuyordu gunde 5 kere hem kendimin hem oğlumun ustunu degiştiriyordum halım batmisti cünkü fiskirtarak kusuyordu ve ben kokmayalim diye hemen ustumuzu degistirip ardindan basliyordum halıyı silmeye. hergun camasir yikamak zorunda kalıyordum ve kusması 8. aya kadar surdu. kimseye gidemiyordum kimsenin kucagina veremiyordum cunku oralarda da kusacak bizi ve gittigimiz evi batıracaktı biliyordum.

bu arada ben oğluma calpol verdim ateslenince calpol vermekle ataraks surup ayni kefede degil. atarak surup bildiginiz antidepresan oğlunuzu uyusturarak uyutacak.

Ben sizin anneliginizi sorgulamadim bu haddim degil. zor bir cocuga sahip olmanin annelikle ilgisi yok. ben sadece gececek bir durum oldugunu zor ama sabredilmesi gerektigini soyledim.zaten cektigim icin gececek bu günler dedim. ortada şiddet felan yok. bugünlerin sonu oldugunu hep böyle gitmeyecegıni anlattım.
Size katılıyorum atarax ve calpol aynı kefeye konacak ilaçlar değil

Bacim sabredilmiyor uyuyamamaktan degil benim derdim ben cok uyku sevmem oglanda bana cekti belki 5 dk oturamamak benim derdim sil kolum sakat kaldi resmen buyundan uyusup agriyor sadece oturayim 5 dk bunu istiyorum sac sakal biyikbirbirine girdi aynaya en son nzmn baktim bilmiyorum

Bacim sabredilmiyor uyuyamamaktan degil benim derdim ben cok uyku sevmem oglanda bana cekti belki 5 dk oturamamak benim derdim sil kolum sakat kaldi resmen buyundan uyusup agriyor sadece oturayim 5 dk bunu istiyorum sac sakal biyikbirbirine girdi aynaya en son nzmn baktim bilmiyorum
ataraks surup inanin çozum degil. sac sakal bıyığı gectim banyo yapmaya zor vakit buluyordum. birazcik sabir gececek gerekirse esinizden annenizde kayinvalidenizden yardim isteyin. Allah yardımcinız olsun.

Asıl siz cok yanlis dusunuyorsunuz, doğru bildiginiz yanlislar malesef, hepsi icin gecerl degil ama bazi bebekler gercekten uykusuzluk sendorumu yaşıyor ve gelisimi acisindan uykusu cok önemli , bahsedilen ilac surekli kullanilan bi ilac degil suresi var bes yada on gun gibi ayrica yarim olcek veriyosjnuz sandiginiz gibi bayiltma ilacı değil, bende kizimda kullandım, uykusunu alamadiginsan istahi da kesiliyor hizli kilo veriyor, hep mizmiz oluyor hic bisey mutlu etmiyor, malesef uykusu herseyden önemli, boyle cevplari basima gelse ne yaparim diye dusunun, annelerin aklını bulandirmayin. Doktorlar var neyin gerek olduğunu bilirler.

X