Çocuk Hastalıkları bebeğine uyku için atarax şurup içiren var mı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

bluecrazy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mart 2010
200
6
bebeğim uykuya zor dalan bir çocuk battaniyeyle sallayarak uyutuyoruz, gaz sancılarımız dindi şimdi de diş çıktı başımıza yine uykusuz, huzursuzuz. Bebeklerinin uykuya kolay dalması için atarax şurup kullanan var mı? varsa ne kadar ve ne sıklıkla kullanıyorsunuz

canım ben kullanmak istedim bu şurubu ama doktorlar yazma taraftarı değil... hemde eczanede vermiyor reçetesiz... ağır bi şurup olduğunu duydum bebeği sersemleştiriyormuş...

inanamıyorum... eminim zor geceler yaşıyorsun ama bebeğe uyuması için şuruplar mı? onun dengesini alt üst etmek için mi? size böyle 1 çözümü kim önerdi bilemiyorum ama bebeğini gerçekten seviyorsan o zorlu gecelere biraz daha katlanmak zorundasın..çünkü bebeğine vereceğin bu tarz takviyeler sana anlık çözümler getirir bebeğinede ömür boyu rahatsızlıklar.. en basiti vereceğin uyku getirici şeyler zaten uyumakta zorluk çeken bebeğine ileride kendi başına dalma alışkanlığını götürecek.. tavsiyem, sakın bu tarz çözümlere girme.. gidebiliyorsan dr unla konuş.. ama lütfen bebişine kıyma.. inan bana doğal akışına bırak geçecek... bizde çok gazlı uykusuz geceler yaşadık ve yaşıyoruz.. ilaç ve benzeri ürünler anlık çözüm getirir ama uzun vadede bebeğin olumsuz gelişir.. lütfen bu konuyu daha detaylı araştır.. lütfen.

daha üniversite ögrencisiyken staj hocamızla konuşurken çocuguna atarax şurup verdigini söylemişti çok agladıgında, o zaman bunu o kadar tuhaf karşılamış,kınamıştım ki aynı senin verdigin tepkiyi vermiştim.
Çaresizligin gözü kör olsun işte
internette doktor sitesi var soru filan soruyoruz orada çogu doktor önermiş bunu, bende kullanan var mı bi araştırayım dedim. Kendi doktorumuza henüz sormadım ama gaz ilacı bile kullandırmadı doktorumuz,zinco kullanmaya başlamıştık kestirdi hepsini bunu da önericegini zannetmiyorum.

uykusuz kalmak sorun degil bi aglamadan dursa gecelerce uykusuz kalmaya razıyım ama öyle bi aglıyor ki yüregim dayanmıyor artık. yatıyor durmuyor kucagınıza alın diyor alıyoruz gezdiriyoruz ilk hoşuna gidiyor sonra ondanda sıkılıyor. Dikkatini çeksin diye oyun halıları dönenceler mi almadım 5 dakka oynuyor sıkılıyor başlıyor aglamaya. Ah diyorum bi yürüse de yapmak istedigini kendi yapsa, ne istedigini söyleyebilse biz ancak o zaman biraz olsun rahatlarız tabii bu kezde peşinden koşturmak çıkacak.

hemen yanıt yazamadığım için kusura bakma... öncelikle bebeğinle sana sonsuz mutlu günler diliyorum.... bebeğin daha çok minicik.. 3 ay 1 hafta. ağlamalarına dayanamıyorum demişsin... önemli 1 hastalığı yoksa o ağlamalar olacak zaten.. onu rahatlatmak önemli olan o esnada.. oyun halısından bahsetmişsin... daha o kadar minicikki dünyayı bile düzgün görmeye başlamadıki oyun halısında oynayabilsin.. henüz dakikalarca 1şeye odaklanıpta kendi başına oyalanabileceğini sanma.. herşey onun için yepyeni.. herşeyi keşfetme duygusu içinde olduğu günlerde ordan oraya beraber koşturacaksın.. 23 aylık oğlum var. eşimin yardımlarını saymazsak yalnızım.. yani ne anne ne hala nede başka 1 tanıdık devreye girdi bizde.. ve şansıma oğlum doğduğu andan itibaren saat başı uyanarak bize uykuyu unutturdu.. kolik ağlamasınıda yaşadık diş sancılarınıda biliriz... ama şunu öğrendim,onun o anlarda ihtiyacı olan tek şey sakinleşmek... kucağıma alıp sakince güzel şeyler mırıldandığımda sakinleştiğini gördüm.. ve öğrendimki ben panikleştikçe o daha ağlıyor.. evdeki gerilimli atmosferde oda hırçın bende hırçınmışız öğrendim.. henüz çok yolun başındayım.. sende çok çok başındasın.. tek ricam daha iyi araştırp olaya daha mantıklı hakim olabilmen..onun şuan tek yaşam merkezi sensin sakın unutma.. çok geniş konu.. umarım yardımcı olabilmişimdir.. bebeğinede lütfen verme gereksiz(zararlı)şeyleri... sevgiyle kalın.............

Bebeğimde alerji olduğu için kullanıyorum ama mecbur kalmasam kullanmam İnan
Senin de kullanmanı önermem ağır bir ilacmis
Yazık bebeğine

benim oğlum atopik dermatit bizim dr muz bile mecbur kalmadıkça içirmeyin demişti bir yaşından önceki bebeklere önermiyolar çünkü.ben bile oğlumun bu durumunda şuana kadar 8 ay geçti ve sadece iki kere çok kaşıntısı olduğunda içirmiştim .yani uyuması için ataraks şurup içirilmez çok yanlış çokkk bitki çayı içirebilirsin ama şurup oolmaz helede bu şurup hiç olmaz

rezene kaynatıp ver .havalar sıcak banyo yaptırıp rahatlamasını sağla .sessiz ve loş ışıkta oyunlar oynuyarak önce biraz yor sonra karnını doyurup uyutmaya çalış.bunların hiçbirini kabul etmiyor ise belliki bi sorunu var dr'a götür.ama sakinleştirici ile geçici çözümler bulma sonra hep zorlandığında ilaç a başvuracaksın.

benim kızım şu an 5 yaşında aynı senin bebeğin gibiydi aynı hemde seni çok iyi anlıyorum benim kızım 3 buçuk yaşına kadar sürekli uyandı geceleri benim eşim doktor aile hekimi o bir gece bir defa verdi atarax ben verme dedim dinlemedi doktor olan vardır bir bildiği dedim ama hiç bir işe yaramadı onu da düşün işe yaramayabiliyor

canım bu antideprezan değil mi, doktor tavsiyesiyle kullanmıyosan sakın kullanma, yan etkileri çok olan bi ilaç sanırım, zihinsel gelişimini olumsuz etkilemesin... Bence doğal şeyleri denemelisin

bence de bitki çayı ver
eskiden uyusun diye anason verirlermiş
şimdi rezenelerin içinde bir miktar anason var onlardan ver.
bir de anlattığına göre ağrısı var yavrumun, doktoruna danışarak ağrı kesici de verebilirsin, ama doktora danışarak.
diyemiyorlar ki annem şuram ağrıyor diye
oy kıyamam ya, gözlerim doldu, gecelerce ağlıyorlar işte.
sen onun ağrısını dindirme yollarını ara bence

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.Bende bu ilaçla ilgili tereddüt ettigim için sormak istemiştim ama öyle yaygın kullanılan bir ilaç degilmiş demekki sonrasında ahh dememektense çekecez artık ne yapalım.
Ahhhhhh benim ki tam cadı, şöyle arabasına koyupta bebekleri mışıl mışıl uyutarak gezenlere nasıl özeniyorum. uykusu geldiginde yatıpta uyuyum dese yok illa uyumayacam diye aglıyo, uyumamak için kendisiyle şavaşıyo resmen.Daha küçükken kucakta yatagında uyuyordu ama son 1,5 aydır yatagında yadakucakta kendi kendine uyudugunu bilmiyorum. Çarşafla sallayıp uyutuyoruz daha sonra yatagına koyuyoruz,onda da en fazla 1 saat uyuyor.Aglıyor uyutamayız diye evden dışarı çıkamıyorum
Artık büyümesini bekleyecegiz sanırım

Atarax kaşıntı için değilmi yahu ilk defa duyuyorum uyumadığı için ilaç verildiğini ben bile kullanmadım öyle çocuğumun allerjiis vat atopik dermatiiti vardı dokktor çocuk kaşınırsa ver demişti

aaah aaah uykusuz , huzursuz ve dalma problemi olan bi bebek benim kızımda dr 8.ayına kadar hep dogal çözümler aradı rezene çayı (milupa) , iyi geceler çayı (hipp) olmadı aktardan rezene aldık bebek çayı diye bişi satılıodu onu sorup dr a aldık anasonu başta önermedi sonra napalım deneyin dedi ve denedik ama hiçbiri fayda etmedi benim kızımın gece uykusu 3 saat oda arada çıplık atıp uykuya devam ederek gündüz en uzun uykusu 15 dk.

gezmediğimiz dr kalmadı uyku yüzünden çünkü yemek problemi yaşamasakta hem coook hareketli hemde uykusuz bi bebek oldugundan 9.5 aylık ama 6250gr üstelik tam gününde ve 3800gr dogmuştu.

herhangi bir hastalığı yok ara ara diş sancımız oldu zaten 3 saat uyuyan cocuk gece 36 saat uyumadı. uykusuzluk ve hareketten gelişimproblemi yaşayınca sabit dr muz dahil gittiğimiz 5 dr da atarax ı önerdi.

zaten diğer dr lara da hem bi rahatsızlığımı var acaba die hemde atarax konusunda danışalım diye gittik dosyalarını ve diğer tüm yaptıklarımızı anlatınca muayeneden sonra bişeyi yok uykusuz ve edepsiz dediler cok dokundu. öyle huzursuz bi aile değiliz cok şükür sabırlıyımdırda kolay sinirlenmem eşim her gece bi kez daha hayret edio şimdi bana nasıl dayanıosun die şimdi ben vitamin kullanıyorum çünkü 9ay yaşadıklarımdan sonra vücut iflas etti kızımda atarax uyuyo mu hala öle 8-10 saat gece uykusu yok 6-7 saat falan uyuyor ama 1,5ayda toparlamaya basladı haftada 3-4 gün kullanıyoruz gündüzde artık yarım saat 45dk deliksiz uyuyor ve bende tek başıma büyütüyorum.

cok uzun oldu ama kısacası cocugunuzda uykusuzlugun yol açtıgı bi problem yoksa kullanmayın derim ben.

ayyy aynı benim kız gibi. bizde kaç doktora gittik hep sağlıklı dediler ama uykusu geldi mi uyuyamıyor, uyuyamayınca da hep aglıyor, yıkıyor ortalıgı, kaç kez sesi kısıldı.öyle huzursuz oldugunda aç olsada emmiyor,memeye gidince başlıyor gözlerini ovuşturmaya aglaması iyice artıyor.Bizimde kilo alımı çok yavaş, biliyorum ki normal bebek gibi uyusa daha fazla kilo alacak, uyanık oldugunda kucakta bile durmuyor, bizimki de acayip hareketli,yürümeyi bırak koşacak resmen.
Bu yüzden dışarı bile çıkamıyorum,çünkü uykusu gelse uyuyamayacak, düşünsenize sokak ortasında geçen birini çevirip sallayalım mı diye çarşaf çıkarır mışım.
Dün zaten bi magazaya gittik, cadının uykusu geldi,artık magazanın mutfak yardımcısı bayanı geldi salladık uyuttukda arabasına öyle koyduk, düşün halimizi çok komiktik valla

atarax sakinleştirici bir ilaç ve çok ağır +ilaç bu ..bebeğin çok küçük ve anlattığına göre gaz sncısı çekiyor...başka doktorada götür derim sanada yazık bebeğede ...vreceksende rezene çayı rahatlaır uymadan 1 saat önce günde 100ml geçmeycek şekilde hazırla içir 3-4 güne etkisini görürsün..hatta emziriyorsan sende iç hem sütün artar hem bebeğine faydası olur ...kendin için yanlız 2 bardağı geçme bu seferde uykudan gözünü açamzsın..

gaz sancısı için bişi diemem bizim 20 günlükten başlamıştı 9. aya kadar sürdü. yaklaşık 2haftadır rahatız o konuda. ama bencede doktora danışmadan verme agır oldugu için ve de herşey bi kenara ilaç oldugu için biz o yüzden 5 dr gezdik zaten... belki bitki çaylarıyla çözersiniz

X