norlevo ara kanama ve sorular...

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
Norlevo kullandıktan 5 gün sonra ara kanamam oldu ara kanama dediysem adet kanamasından daha az ama sürekli ve adet görür gibi ped kullanmamı gerektirecek kadar fazlaydı, 5-6 gün sürdü..

şimdi regli ne zaman olurum ve bu ara kanamadan sonra yumurtlanıyor mu?

kimse yok mu cevap verecek? doktor?

merhaba..doktor değilim ama deneyimimi paylaşmak isterim.
norlevoyu geçen sene kullandım ilk.normalde doğurgan olmadığım bir gündü ama risk almamak adına adetin 6.günü gibi ilişkiden sadece 8-9 saat sonra kullandım.1 hafta sonra 5-6 gün süren kanamam oldu.aradan bir 10 gün geçtikten sonra da normal adet oldum ve daha sonraki adetlerimde herhangi bir düzensizlik vs yaşamadım.
İkinci kullanmam ise bu ayın 6 sında oldu.ilişkiden 21 saat sonra aldım.10 gün sonra 5-6 gün süren kanamam oldu.normalde adet tarihim 24 temmuz falan.dün çok az bir kanama oldu ama rengi tuhaftı.açıkçası hoşuma gitmedi bu durum.

Norlevo ile ilgili kendi tespitim olan durum;siklusun hangi tarihinde aldığın önemli.10.günde almayla 25.günde alma arasında farklılıklar oluyor.tabi düzensizlik adına söylüyorum bunu.yani ara kanaması adet gecikmesi vs.ve kesin olarak söyleyebileceğim birşey ise hormon dengesini alt üst ediyor.sinirlilik öfke göğüslerde hassasiyet zaman zaman mide yanması.aa hamilemiyim stresine sokuyor insanı ama bunlar sadece hormonlardaki düzensizlikle alakalı.

X