Power Plate

arsizizmir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
76
3
Yerçekimi nedeniyle hepimizin kütlesinin kilogram olarak tanımlanan bir ağırlığı vardır. Bu çekim gücüne karşı koyarak hareket eden insan vücudunda kaslar gelişir ve güçlenir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, Power Plate’in ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır. Tercih edilen frekanstaki salınımlar vücüt kaslarının gerilme yönünde uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevser ve çalışır. Günümüzde birçok sporcunun antremanlarını üzerine ilave ağırlıklar takarak yapmasının nedeni de budur. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir disiplin içersinde çalışır.

Power Plate kontrol panelinden seçilecek 40 Hz. salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer. Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur. Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde, vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performans çizgisi yukarı çekilmiştir. Bir sonraki çalışmada vücut performansını bu yeni çizgiyi baz alarak yukarıya çekmeye çalışır. Vücudun performans arttıcı bu girişimine “supercompensation” denir.

Alınan neticeler ile birlikte uzun bir zaman sporcular üzerine uygulanan bu sistem günümüzde spor, medikal, estetik-kozmetik-güzellik, sağlıklı yaşam, fizik tedavi alanlarında sıkça kullanılmaktadır.

Power Plate;

Vücudun direncini ve esnekliğini arttırır,
Kan dolaşımını düzenler (capilarisation and lymph drainage)
Vücudun patlama gücünü arttırır (explosive strength)
Eklem bağlarını kuvvetlendirir (bone tissue)
Bölgesel ağrıları azaltır,
Serotine ve Neurotrophine hormonlarını arttırır.
Power Plate; Vibrasyon Platformları ile düzenli olarak çalışma yapmanın yararları üzerine sürdürülen çalışmalar göstermiştir ki: Whole Body Vibration diğer çalışma programlarına göre % 85 daha az zaman gerektirir;buna karşın kasların çalışmasını ve direncini % 25 daha fazla arttırır.

Eklem, bağ (ligaments) ve tendonlardaki yük ve gerilme çok daha azdır.

Tüm dünyada güvenle kullanılan sistem

Fizik Tedavi: Vibrasyon uygulaması kasları, kas dokusunu, kemik yapısını ve eklem bağlarını güçlendirdiğinden, eklem sakatlanması riskini azaltılır. Ayrıca bu bölgelerde görülen hasarların daha kısa süre içinde onarılmasını kolaylaştırır.

Spor: Genelde uygulanan kas güçlendirici spor programları ile birlikte uygulandığında, kasların çok daha kısa sürede güçlenmesine yardımcı olur. Bunun yanısıra tek başına kullanıldığında benzer etkiyi görmek mümkündür. Günde sadece 10 dakikalık bir uygulama ile vücudun her bölgesindeki kaslar güçlenmektedir.

Fitness: Geleneksel fitness (esneme/gevşeme) çalışmalarına uyum sağlayabildiği gibi, bu çalışmalarda ısınma ve soğuma programı olarak kullanılabilir. Step, Aerobics ve diğer fitness programlarından önce ısınma amacıyla kullanıldığında sporcuların ana çalışma programına ayıracakları zaman artmaktadır.

Rehabilitasyon: Kas zafiyetini (atrophy) ve kas gevşekliğini (hypotonia) ortadan kaldırır, ağrıları azaltır, algılama sorunlarını (Proprioceptive disturbances) giderir. Tüm vücutta rahatlama yaratır.

Medikal: Kan dolaşımını düzenler, kemik erimesi (osteopsis) bozukluklarının düzeltilmesine katkı sağlar.Çalışma esnasında kalp atış hızı sabit kaldığından vücuda ilave yük getirmez.

Kozmetik: Vücutta sıvı birikmesini engeller, birikmiş sıvıların drenajına yardımcı olur. Serbest yağların parçalanmasını hızlandırır, en önemlisi kas yapısını geliştirdiği için bölgesel selülitleri giderir, vücudun sıkı bir dokuya sahip olmasına yardımcı olur, selülit oluşumunu engeller. Vücuttaki tonik dengesini ayarlayarak dokuların sıkılığını arttırır.

Power Plate'in faydaları

10 dakikalık Power Plate çalışması yaklaşık 1 saatlik fitness çalışmasına eşdeğerdir...

Esneklik kazandırır,
Vücuttaki tüm kasların derinlemesine çalışmasını sağlar,
Eklem sakatlıkları riskini minimuma indirir,
Kan akışı ve oksijenlenmeyi arttırır,
Hormanların daha yüksek düzeyde çalışmasını sağlar,
Vücudun Patlama Gücü artar,
Vücüt suyunun drenajını arttırır,
Osteoporosis etkisini azaltır,
Sırt ve bel ağrısını azaltır, bu bölgeleri güçlendirir,
Selülit oluşumunu engeller, selüliti azaltır,
Kemik yoğunluğunu arttırır,
Kolajen üretimini arttırır,
Zihinsel ve bedensel stresi azaltır,
Günde sadece 10 dakika çalışarak genç kalın....

POWER PLATE kas gücünü arttırır: Power Plate ile çalışırken calışma bölgesindeki kas grubu %95 yoğunlukta çalışır ve gelişir. Vücudumuzun dayanıklılığı ve gücü etkili biçimde artar.

POWER PLATE zaman kazandırır: Power Plate ile 10 dakika calısmak, klasik yöntemlerle 60 – 90 dakika güçlendirici egzersiz programlarına karşılık gelir. Zira Power Plate ile çalışırken bircok kas grubu ayni anda maximum verim ile çalışmaktadır.

Power Plate esnekligi arttırır: Power Plate vücudumuzdaki kas ve tendonlari ısıtarak esneklek kazandırır. Sadece 2 dakikalık esneme programı tüm vücudun esneme yeteneğini arttırır.

Power Plate vücut uyumunu arttırır: Power Plate kas içi ve kaslar arasindaki koordinasyonu saglayan tum reseptorlerin ayni anda uyarılmasını sağlar. Boylelikle vücut koordinayon yetenegi ve uyumu artar, buna bagli olarak tepki ve denge hissi gelişir.

Power Plate dolaşımı düzenler: Power Plate çalışması esnasında kaslar saniyede 35 ila 50 kez kasılarak en küçük kılcal damarlara dahi saniyede 35 yada 50 kez kadar kan pompalanmasına neden olur. Bu kan akışı, hücrelerin kisa sürede enerji depolamasına katkıda bulunur. Kan akışındaki bu artış aynı zamanda kanda bulunan atıkların hızla vücudu terketmesini sağlar ve kan hücreleri yenilenir.

Power Plate metabolizmayı yükseltir: Power Plate metabolizmanın zenginleşmesine neden olur, yağ yakılmasını şiddetlendirir, ve ana metabolizmayı düzenler. Deri altındaki yağ tabakasını azaltır.

Power Plate fitness’i geliştirir: Kaslardaki gelişmeye bağlı olarak tüm vücut sistemi dayanıklılığını arttırır. Yapılacak düzenli çalışmalara alışan vücüt çok kısa sürede kendi performansını yukarı çeker. Bunun sonucu olarak daha uzun mesafeleri yürüyebilir, daha hızlı koşabilir, daha yükseğe sıçrayabilir, uyumlu ve esnek bir vücuda sahip olabiliriz.

Power Plate iyi hissetmeyi sağlar: Power Plate başta mutluluk ve rahatlık olmak üzere yaşantımızda pozitif etkileri olan bir cok hormonun daha fazla salgılanmasını sağlar. Bu artış yaşam kalitemizi artırır, cinsel yaşantımızı olumlu yönde etkiler.

POWER PLATE Selüliti azaltır: Power Plate ile yapilan masaj ozellikli egzersizler deri altındaki yağ dokusunun azalmasina, yağ hücrelerinin parçalanmasina, daha sıkı ve sağlıklı bir dokuya sahip olmamıza yardımcı olur. Selulit azaldikca ve doku güclendikce derinlemesine etki baslar. Bu tür egzersiz programlari ile yüz kaslarinda dahi güclenmeler saptanmaktadir.

POWER PLATE Osteoporosis etkisini azaltır: Yapılan tüm bilimsel çalışmalar vücuda uygulanan düzenli ve kuvvetli vibrasyonun kemik erimesini azalttığını ve kemik yoğunluğunda kayda değer yükselmelere neden olduğunu göstermektedir. Power Plate vücut üzerindeki yerçekimi kuvvetini arttırdığından kemik mineral yoğunluğunda da artışlar sağlamaktadır.

arkadaşlar aşağıda bu aletin bulunduğu yerlerin listesi var umarım yardımcı olur.ayrıca makinanın 3 çeşidi varmış fiyatları 3500-5500-9500 euro olarak değişiyor taksit yapıyorlarmış ama %30 unu peşin alıp kalanın 6 veya 7 ye bölüyorlarmış.

İzmir Power Plate Stüdyo 0232 4212160
Dermamed Kızıltoprak İstanbul 0216 345 89 29
Dermamed Bahcesehir İstanbul 0212 669 82 59
Dermamed Etiler İstanbul 0212 287 04 68
Dermamed Bakirkoy İstanbul 0212 543 10 30
Dermamed Nişantaşı İstanbul 0212 343 96 83
Kardelen Güzellik Merkezi İzmir 0232 367 51 28
Dr. Ali Kerim DİLER İstanbul 0212 284 84 14
Dr. Julide ERGIL Ankara 0312 436 14 85
BAFA Medikal / Dr.Nilgun ERTUGAY İstanbul 0212 635 64 76
Dr. Muhsin AYRANCI Hatay 0326 512 60 66
ELIT SAGLIK Dr. Beyhan KANMAZ İstanbul 0212 570 93 70
NUTRI SYSTEM Hürriyet ÖZCAN Ankara 0312 467 45 67
EKOZA / Dr. Sanver Reha ÖZLÜ Bodrum 0252 316 61 61
EKOZA / Dr. Sanver Reha ÖZLÜ Muğla 0252 212 95 95
Vital Studyo Bursa 0224 549 24 84
Dr. Serap ÇUHADAROĞLU Ankara 0312 235 11 10
SOS Klinik Simge BELLİSAN Ankara 0312 468 58 81
DİŞİ MAVİŞEHİR İzmir 0232 362 11 01
FITLINE Slim&Gym Center
Nişantaşı 0212 231 89 42
Lares Park Otelleri İstanbul
T.H.Personal Training Tayfun HİZEL İstanbul 0532 412 62 97
Güney Estetik Dr. Hakan GÜNEY Denizli
ÖZMEN OTEL İstanbul 0212 517 94 00
Power Plate GYM Center Bağdat Caddesi İstanbul 0216 47806 54
DİŞİ BORNOVA İzmir 0232 375 57 08
DİŞİ MAVİŞEHİR İzmir 0232 362 11 01
Thelma & Thelsa Beylikdüzü İstanbul
Dermalazer İstanbul 0216 465 22 91
FORM CLUP IZMIR İzmir 0232 463 67 21
Dr. Hakan GÜNEY Denizli
Küçüker Tekstil Denizli 0258 267 15 16
BEBEK Oteli İstanbul
Cengiz ÇETİNDOĞAN İstanbul
Deniz CAOUKİ İstanbul
Muzaffer SİCİMOĞLU İstanbul
ADADERM Sakarya
Florest Dr. Gökşin PEKYALÇIN Florya İstanbul 0212 573 74 00
ESTELAZER ÇİFTEHAVUZLAR İstanbul 0216 359 47 47
ESTELAZER VALİKONAĞI İstanbul
ESTELAZER BEBEK İstanbul
Emre YILMAZ İstanbul
Aydan KANATLI Eskişehir
Şükrü AVŞAR-AVŞAR FİLM İstanbul
Billur Kalkavan İstanbul
Çağla ŞİKEL İstanbul
Dr. NİLGÜN ÖZGÜNER İstanbul
Sabeks Tekstil İstanbul 0216 658 73 26
Sinerji Yapım İstanbul
Salih ÇEÇEN Ankara
Clinik REFRESH İstanbul 0212 324 54 50
Thelma SPA Center İstanbul
Eos Klinik Ankara
Melek BAYKAL İstanbul
Has Otomotiv İstanbul
Natali ENSTİTÜ İstanbul
Less Ottoman Hotel İstanbul
Hotel Orient Pallace Alanya
Club Med Tatil Köyü Bodrum
Has Turizm Hatay
AYLİN BALABAN İstanbul
Bioritim İnstitute Bağdat Caddesi İstanbul
Bioritim İnstitute Nişantaşı İstanbul
Bioritm Institute Samsun Samsun
DIBA Istanbul
EMİR DEMİRSOY İstanbul
ATİLLA KARAOĞLU İstanbul
MUSA TOK Antalya
ParkSima Estetik İzmir
Mazlum Ambalaj
İstanbul

GYM Form Spor Merkezi Edremit

arkadaşlar az önce bana Levent teki ünlü bi güzellik merkezinden mail geldi kampanya yapmışlar 15 seans Power Plate Nakit 300ytl. fiyatı uygun geldi bana aranızda deneyen tavsiye eden varmı

Ankara'da bir spor salonunun "15 seansta 1-2 beden incelme" duyurusu üzerine Power Plate seanslarına başladım.
Hedefim, basen bölgemden beş santim incelmekti, haydi haydi işe yarar diye düşünmüştüm.

Haftada 3 gün olmak üzere toplam 15 seans gittim. Bırakın beş santimi, bir santim bile fark olmadı.
350 lirayı birilerine kazandırmış olduk..

Spor salonunun tavrına gelince şöyle bir açıklamada bulundular:
"Siz kütle olarak geniş değilsiniz, spora alışkın bir bünyeniz var. O nedenle sizde olumlu bir etki olmamış olabilir."

Maddi zararımı da başka bir aktiviteye yönlendirerek karşılamayı teklif ettiler. Yiğidi öldür, hakkını yeme sözü nedeniyle bu bilgiyi de aktarmış olayım..

Parayı harcamadan önce bu hususları da göz önünde bulundurun arkadaşlar.. yerimseniben

püskütüm hevesim birden kursağımda kaldı
bende bu akşam baslıyorum
15 seas birde içinde yürüyüş bantı ve diyetisyen var birde l-carnitine die bi ilaç almamı istediler
bakalım sonuc ne olacak

püskütüm hevesim birden kursağımda kaldı
bende bu akşam baslıyorum
15 seas birde içinde yürüyüş bantı ve diyetisyen var birde l-carnitine die bi ilaç almamı istediler
bakalım sonuc ne olacak

Hevesin kursağında kalmasın tatlım..
Senin bünyen belki farklı tepki verebilir. Adamların da izah ettiği gibi; vücudun spora alışık olması sonucu ister istemez olumsuz etkiliyor.
Hem sen gördüğüm kadarıyla oldukça donanımlı başlıyorsun bu işe..
L-Carnitine ilacını, power plate öncesinde alacaksan, sürenin en az 20 dakika önce olmasına dikkat et..
Ama bir dakika.. Sanırım sen yürüyüş bandına salonda salonda çıkacaksın.
Bu durumda doğru sıralama şu olmalı:
L-Carnite (bol ılık su ile - 2 bardak)
En 20 dk. sonra yürüyüş bandı
Power Plate

İnşallah iyi sonuçlar alırsın.. a.s.

Ankara'da bir spor salonunun "15 seansta 1-2 beden incelme" duyurusu üzerine Power Plate seanslarına başladım.
Hedefim, basen bölgemden beş santim incelmekti, haydi haydi işe yarar diye düşünmüştüm.

Haftada 3 gün olmak üzere toplam 15 seans gittim. Bırakın beş santimi, bir santim bile fark olmadı.

"Siz kütle olarak geniş değilsiniz, spora alışkın bir bünyeniz var. O nedenle sizde olumlu bir etki olmamış olabilir."

Maddi zararımı da başka bir aktiviteye yönlendirerek karşılamayı teklif ettiler. Yiğidi öldür, hakkını yeme sözü nedeniyle bu bilgiyi de aktarmış olayım..

Parayı harcamadan önce bu hususları da göz önünde bulundurun arkadaşlar.. yerimseniben

sevgili püsküt spor salonunda adını versen de bizde aynı hataları işlememiş olsak:KK66:

benim gittiğim spor salonunda da power plate var ama hoca fıtnes sonrası sadece 3 dakika açıyor..

Hevesin kursağında kalmasın tatlım..
Senin bünyen belki farklı tepki verebilir. Adamların da izah ettiği gibi; vücudun spora alışık olması sonucu ister istemez olumsuz etkiliyor.
Hem sen gördüğüm kadarıyla oldukça donanımlı başlıyorsun bu işe..
L-Carnitine ilacını, power plate öncesinde alacaksan, sürenin en az 20 dakika önce olmasına dikkat et..
Ama bir dakika.. Sanırım sen yürüyüş bandına salonda salonda çıkacaksın.
Bu durumda doğru sıralama şu olmalı:
L-Carnite (bol ılık su ile - 2 bardak)
En 20 dk. sonra yürüyüş bandı
Power Plate

İnşallah iyi sonuçlar alırsın.. a.s.

püskütüm l-carniteyi almadım cünki midem cok hassas güvenedim ona

power-plateyi en az 25-30 dk yapıyoruz bitince yürüyüş bantına biniyorum ve 40 dk falan sürüyo

bide powerplate yaparken ayaklarıma ağırlık takıyolar hergün artıyo bu ağırlık dün 2 ser kilo taktılar
sende de yapmıslarmıydı
ama hareketler cok zorlayıcı :1rolleyes:

sevgili püsküt spor salonunda adını versen de bizde aynı hataları işlememiş olsak:KK66:

benim gittiğim spor salonunda da power plate var ama hoca fıtnes sonrası sadece 3 dakika açıyor..
Tunalı Hilmi Caddesindeki en bilindik salon desem yeterli mi? Hatta tarihçesine de çok gülerim salonun.. Çok eskiden benim işyerim oralardayken fast food restaurantıydı orası.. İşledikleri günahların bedelini ödemek için sonra fitness salonuna çevirdiler sanırım.. :roflol:
püskütüm l-carniteyi almadım cünki midem cok hassas güvenedim ona

power-plateyi en az 25-30 dk yapıyoruz bitince yürüyüş bantına biniyorum ve 40 dk falan sürüyo

bide powerplate yaparken ayaklarıma ağırlık takıyolar hergün artıyo bu ağırlık dün 2 ser kilo taktılar
sende de yapmıslarmıydı
ama hareketler cok zorlayıcı :1rolleyes:

Hayır tatlım.. Bana ağırlık bağlamadılar. Ayrıca bitiminde ben yürüş bandına da çıkmıyordum. Ama salondan çıkınca 20 dakikalık bir yolu hızlı tempoda yürüyordum. Aynı seviyede alınabilir mi bilemem. Tabii arada radyo istasyonu değiştirmek için duraklamalarımı saymazsak.. :roflol:
Hareketler kesinlikle zorlayıcı.. kan ter içinde kalıyor insan, haklısın.
Bir de.. kan dolaşımına zarar vermemek için benim seanslarım genelde 10-15 dakika ile sınırlıydı. Yani hocanın yaptığı açıklama bu.

Hah bir de ne geldi aklıma..
Şöyle sormuştum ben.. Ucuz yollu bir power plate alıp evimize koysak, her gün 5-10 dakika kullansak fit kalmamızı sağlar mı?
Hayır, dediler. Power Plate vereceği faydayı 15 seansta veriyor. Yani siz 20 seans yapsanız daha fazla yarar sağlayamazsınız. Ara vermeniz lazım. Belli aralıklarla tekrarlanabilir ancak demişti.

Son düzenleme:
[

Şöyle sormuştum ben.. Ucuz yollu bir power plate alıp evimize koysak, her gün 5-10 dakika kullansak fit kalmamızı sağlar mı?
Hayır, dediler. Power Plate vereceği faydayı 15 seansta veriyor. Yani siz 20 seans yapsanız daha fazla yarar sağlayamazsınız. Ara vermeniz lazım. Belli aralıklarla tekrarlanabilir ancak demişti.

:1shok: püsküütüm bunları hepsi farklı konusuyo
benim gittiğim yer sürekli devam etmem gerektiği bi spor alıskanlığı olması gerektiğini söyledi
hani haftada 3 değil ama en az haftada 2 yada 1 kez gitmenin verilen kilonun geri alınmaayacağını
ayrıca incelip bıraktıktan sonra tekrar yiyip içip oturmanın kg geri alınacaağını söyledi
sadece powerplatede her akşam yapılmasının kaslara zararı varmış :uhm:

birde sunu dediler sadece 15 dklık powerplate 1 sene kullansan anca incelirmişsin mutlaka yürüyüş yapmak lazımmış ardından cünkü vucut yağ yakmaya 18. dk dan sonra baslıyormus

su an 4. seanstayım 15 seans bitsede sonucu görsek :eek:

Julietcim benim söylediklerim daha doğrusu ilettiklerim sadece power plate ile ilgili. Konu spor olunca elbette düzenli yapıldığı zaman faydalı.. İki konuyu birbirine karıştırmamak lazım..

Yağ yakma dakikasına gelince.. Bahsettiğim yürüyüşü ben seansa giderken de yapıyordum.
Yani 20 dk. yürüyüş, üstüne power plate, dönüşte tekrar 20 dakika yürüyüş. Yani söylenenin de üstüne çıktım ben.. Evde akşamları yaptığım yer hareketleri, kondisyon bisikleti ve titreşimli masaj makinesini saymıyorum bile..

Ve evet.. Şu 15 seansı bitir de inşallah iyi şeyler okuyalım. Sırf benim tecrübemle değerlendirirsek Power Plate çoktan sınıfta kaldı.. :roflol:

merhaba bende power plate e gidiyorum. 2. paketi bitiriyorum. Faydasını gördüm. vücut şeklini düzgünleştiriyor ama kilolu olduğumdan mucize ile karşılaşmadım diyebilirim. Birde kaslarını geliştirmek isteyenler tercih etsin bence çünkü gerçekten vücut güçleniyor. Bu arada başınızdaki hocanında hedefinize ulaşmanız için çok önemi var.
Bence kilo vermek için değilde toparlanmak için power plate tercih edilmeli o zaman inanılmaz fark görülüyor. Benim tecrübemde budur. :)

Tunalı Hilmi Caddesindeki en bilindik salon desem yeterli mi? Hatta tarihçesine de çok gülerim salonun.. Çok eskiden benim işyerim oralardayken fast food restaurantıydı orası.. İşledikleri günahların bedelini ödemek için sonra fitness salonuna çevirdiler sanırım.. :roflol:

nedense aklıma ilk orası geldi,bende düşünüyordum madem işe yaramıyor hemen vazgeçiyim:KK66:

Power plate seanslarına katılan bir kişi olarak şunu söyleyebilirim ki troid hastası olmayan ya da spordan sonra homidi gırtlak yemeyen kişiler istese de istemese de inceliyorlar. yeterki düzenli git bol su iç homidi gırtlak yeme ha buna rağmen işe yaramıyorsa troidinizi kontrol ettirin 8 seansın sonunda 13 cm sadece göbeğimden gitmişti hafifi de bir diyet yapıyordum selülitlerim azalmıştı sonra bıraktım maddi zorluklardan ama tekrar başlayacağım bi gün vücudunuz inanılmaz değişiyor benden söylemesi bu arada ben koza sokaktakine gittim eğitmenler süper tek tek ilgileniyorlar sizi dinliyorlar sorunlarınızda yardımcı olmaya çalışıyorlar mutlaka görüşün

3 aylık rejime destek olarak 14 seanstan haftada 2 gün 30 dkk yürüyüş+20 dk power plate+10 dkk eliptik yürüyüş yada ya 30 dkk yürüyüş olmak üzere spor yaptım toplam 14 kg verdim, vücudumda ciddi toparlanma oldu, kendimi çok zinde hissettim, devam etmek istedim ama maddi olarak beni zorlayınca fitnessa geçiyim dedim ama o kadar sıkıcı geldi ki size anlatamam... meğer powerın hormonlor üzerinde etkisi varmış, mutluluk hormonu salgılanıyormuş :KK70: şimdi tekrar powera geri döndüm. Mutlu olmak istiyosanız titreyin hanımlar :roflol:

merhaba arkadaşlar,
bende power plate gidiyorum bugün birazdan çıkıcam 5.seansım var.bugün tartıldım kilo vermemişim ama vücudumda sıkılaşma var.ayrıca bel ağrısı sırt ve omuz ağrıma da çok iyi geldi.ben her seans 30 dk. yapıyorum.her hareket 30 sn.ile başladım 45 sn. çıkaracak hocam.16 seans için 325 tl ödedim.bende l carnitine kullanmak istiyorum ama hangi marka bilmiyorum siz hangisini kullanıyorsunuz?

merhaba arkadaşlar,
bende power plate gidiyorum bugün birazdan çıkıcam 5.seansım var.bugün tartıldım kilo vermemişim ama vücudumda sıkılaşma var.ayrıca bel ağrısı sırt ve omuz ağrıma da çok iyi geldi.ben her seans 30 dk. yapıyorum.her hareket 30 sn.ile başladım 45 sn. çıkaracak hocam.16 seans için 325 tl ödedim.bende l carnitine kullanmak istiyorum ama hangi marka bilmiyorum siz hangisini kullanıyorsunuz?

solgarı güvenle kullanabilirsin

arkadaslar power plate deneyimi olanlar yazarsa cok sevinirim bende basllamayi dusunuyorumda kararsiz kaldim onerilerinizi bekliyorum

X