Saç Kesim Şekilleri dalgalı saç yapmak için

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel
ben saçımın bu halinden kurtulmak istiyorum siz yaptırmaktan bahsediyorsunuz:KK1:
saçım aynı kızınki gibi. çok dağınık duruyor. Belli bi buklesi yok. Düz veya tam kıvırcık olsaydı daha güzel olurdu..:84:

arkadaşlar,ben düzleştirici ile yapıyorum dalgalarımı..maşanın yaptığı bukle oluyor ama düzleştirici ile iri dalga oluyor,hatta dalga sıklığını sarım şekline göre kendim ayarlayabiliyorum,tavsiye ederim..:KK3:

Canım bende bu tarz dalgalar kullanıyorum ara sıra, bu bende örgü modeliyle oluşuyor. Saçının cinsine göre sende de aynı etkiyi yapabilir. Eğer etrafımda saçımı balıksırtı ördürebileceğim birisi varsa ona balıksırtı ördürüyorum sprey sıkıyorum, 1 gün bekletip açınca bu şekilde bir dalga elde ediyorum ama eğer etrafımda kimse yoksa, iş başa düştüyse kendim de şöyle bir şey yapıyorum anlatayım; hani saçımızı yarın toplarız ya o şekilde önce tepeden yarım topluyorum onu örüp ucunu minik bir lastikle tutturuyorum, altta kalan saçımı da yine yarım toplar gibi topluyorum onu da örüp tutturuyorum, en altta bir tutam saç kalıyor ya onu da aynı şekilde örüyorum, bu modelin de biraz beklemesi lazım tabii tutması için... Ya da şöyle bir şey yapabilirsin, saçını ne alttan ne çok tepeden ortadan bir atkuyruğu yaparsın, o atkuyruğunu üç tutama ayırıp örebilirsin. Böyle anlatınca çok uzun oldu ama iki yaptığım şekil de çok pratik aslında, tek sıkıntısı tutması için biraz beklemek oluyor. Acelen yoksa iyi bir fikir. Ama başta da dediğim gibi saçının cinsine çok bağlı, benim kalın telli olduğu için tutuyor, senin ince telliyse tutmayabilir. Oyhh yoruldum yauu :))

Neyse, umarım işine yarar anlattıklarım

canımm çok güzel anlatmışsın valla hemen denicem :) benimde kalın telli tutar inşallah :):KK15:

Valla benim saçlarım da dümdüz,pırasa saç derler ya öyle,

Şekil veremiyorum sizin de dediğiniz gibi,

Ya düz bırakıyosun,ya at kuyruğu,ya da hepsini topla topuz gibi o kadar,

Maşa tutmaz,fön bile zor tutar,

Dalga yapmayı ben de istiyorum ama çok uğraştırır mı bilemiyorum,

Bir de sanırım köpük kullanırsam anca tutar,

Acaba kalıcı kalın dalgalar yaptırmak mümkün müdür kuaförlerde hani su dalgası gibi değil de kalın dalgalar?

Şöyle altı ay bi sene falan gidecek bi dalga olur mu acaba bileniniz var mı arkadaşlar?:44:

X