Saç Kesim Şekilleri dalgalı saç yapmak için

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

le_sourire

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2009
39
0
33
arkadaşlar ben saçımı dalgalı yapmak istiyorum ama maşanın oluşturduğu bukleli şekilde değilde buklesiz şekilde dalga. istediğimi anlatmak için bir fotoğraf ekledim. $003.jpg
aranızda daha önce saçını bu şekilde yaptırmış veya yapabilmiş olan var mı?
bu şekilde dalgalar nasıl elde edilir? boshayallersmile

Canım bende bu tarz dalgalar kullanıyorum ara sıra, bu bende örgü modeliyle oluşuyor. Saçının cinsine göre sende de aynı etkiyi yapabilir. Eğer etrafımda saçımı balıksırtı ördürebileceğim birisi varsa ona balıksırtı ördürüyorum sprey sıkıyorum, 1 gün bekletip açınca bu şekilde bir dalga elde ediyorum ama eğer etrafımda kimse yoksa, iş başa düştüyse kendim de şöyle bir şey yapıyorum anlatayım; hani saçımızı yarın toplarız ya o şekilde önce tepeden yarım topluyorum onu örüp ucunu minik bir lastikle tutturuyorum, altta kalan saçımı da yine yarım toplar gibi topluyorum onu da örüp tutturuyorum, en altta bir tutam saç kalıyor ya onu da aynı şekilde örüyorum, bu modelin de biraz beklemesi lazım tabii tutması için... Ya da şöyle bir şey yapabilirsin, saçını ne alttan ne çok tepeden ortadan bir atkuyruğu yaparsın, o atkuyruğunu üç tutama ayırıp örebilirsin. Böyle anlatınca çok uzun oldu ama iki yaptığım şekil de çok pratik aslında, tek sıkıntısı tutması için biraz beklemek oluyor. Acelen yoksa iyi bir fikir. Ama başta da dediğim gibi saçının cinsine çok bağlı, benim kalın telli olduğu için tutuyor, senin ince telliyse tutmayabilir. Oyhh yoruldum yauu :))

Neyse, umarım işine yarar anlattıklarım

saçalrınız ıslakken örün yatın...sabaha acayip güzel olur...doğal dalga...spreylersiniz kalıcı olur...bayanssulusmile

bende eskiden hep örerdim çok kullanıcı oluyor o dalgalar
ama benim hep arkası dümdüz kalırdı ultimareina arkadaşımızın yöntemi süper
ozaman heryer eşit örülmüş gibi oluyo
ben bazı yerleri aşağıdan örüyodum heralde tam tutmuyodu

bu saç wag maşa ile yapılmış bence... ben nette en ucuz 90 liraya buldum bu maşayı boshayallersmile

Eklentiler

• $BAB-2267.jpg
    $BAB-2267.jpg
    7,1 KB · Görüntüleme: 382
saçı biraz kalın alıp maşayı saça yatay bir şekilde elinizle sarın biraz bekletip saçın uç kısmını bıraktığınız anda saç açılıyor ve bu şekilde dalga oluyor...

saçalrınız ıslakken örün yatın...sabaha acayip güzel olur...doğal dalga...spreylersiniz kalıcı olur...bayanssulusmile

kaydirigubbakcemile5 saçınızı ıslakken çok sıkı örüp yatarsanız sabah açtığızda kalıcı ve doğal bir dalga oluyor.

bende böyle dalga için maşayla çok uğraşıyorum ne yapsam olmuyomafoldumben mecbur düzleştiriyorum saçımı:2:

kızlar bu forumda bi yerde okumuştum ve denedim maşayı dik tutun saçınızı öyle sarın 10 15 saniye bekletin buna çok benziyor ben eskiden yatay sarıyordum ama olmuyodu böyle

ben maşa tutmaya kıyamam ya coss diye yakar saçı
hafif nemliyken balık sırtı yada t kuyruğu yapıp ör sabah sağıt
ben okula gderken hep öyle yapaprım çok seviyorum o modeli

Ben pantenin 7/24 şekillendiricileriyle yapıyorum. Başımı öne eğip saçlarımı avucumun içine alıp sıkıyorum çokda güzel oluyor ..

ama kuaförde saçımı maşayla sarılı iken sprey sıktılar biraz daha kalıcı oldu tavsiye ederim

eğer fırsatınız varsa saç spreyi toptancılardan alın kuaförlerin kullandıklarından. onlar daha iyi

Bu şekildeki dalga saçları çok beğeniyorum bu arada benim saç rengim aynı bu renkte ama boya değill doğuştan böyle :))

X