Çocuk Hastalıkları Atopik dermatit(egzema) ne zaman geciyor?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

fzt_sibel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2010
28
1
kızım suan aylık,yaklasık olarak 2 aylıkken yüzünde önce kızarıklık,sonra bu kızarıklık kabardı ve beyaz bir kabarıklığa dönüştü,bebeğim sürekli kaşınıyordu,dr.a gittik bu teşhis koyuldu.kortizonlu krem ve beklazon verdi,birde nizoral medikal şampuan.bir kaç gün içinde geçti fakar 2-3gün geçmeden başka bir yerde aynen çıktı,2 aydır bir yerde bitiyor diğer yerde çıkıyor,suan göz kapaklarında:bbo:
çok üzülüyorum çooook,ne zaman geçecek acaba,dr. emzirmeye devam ettiğin sürece cıkacak diyor,bilgisi olan var mı?
Allah ım tüm bebişlere önce sağlık versin:Saruboceq:

canıum öncelikle geçmiş olsun benim oğlum 4 aylıkken bizimkindede bu sorun başladı üstelik oğlumda yumurta ve fındık alerjiside çıktı psikolojim bozulmuştu sürekli kortizonsuz günümüz geçmiyodu.dewnemediğim nemlendirici kAlmadı .ama çok şükürrrrr oğlum 10 aylık oldu ve egzaması artık çok nadir çıkkıyo yüzünde ayaklarındakiler geçti yüzündede zaman zamn çene altında oluyo ama ilaç kullanmıyorum yani ilaçsız günlere geçtik yaralrda iyileşti çok şükür.canımı çok sıkmıştı bebeğim çok husuzsuz oluyosu bu süreç gerçekten çok yıpratmıştı beni ama şuan çok mutluyum inş.senin bebişinnide hewmn geçer hiç canının sıkma birde bakmışsın geçmiş

merhaba, benimde oğlum 5 aylık ve atopik dermatit tanısı konuldu. ayrıca yüzü değil bütün vücudunu sardı, biraz önce yine doktordan geldik. 10 aylık olana kadar bekliceksiniz bu illet başka türlü geçeldiğince sürmüyomez dedi doktor. kortizonlu kremleri elimden geldiğince sürmüyorum.nemlendirici kullanıyorum, bide inek sütü alerjisi çıktı. çok ama çok üzülüyorum:KK43:

kortizonlu krem sürmezsen maalesef baskılayamazsın canım ben tam 6 ay boyunca fazla ara vermeden sürmek zorunda kaldım şuan 10 aylık ve geçti sayılır bir aydır krem sürmüyorum sür canım kremini çocuk mahvolur yoksa baskılayamazsın geçmiş olsun

arkadaslar Allah ım tüm bebişlere şifa versin.
ben yeni bir dr buldun,cildiye uzmanı,bana ''atopiclair'' adında kortizonsuz bir ilaç verdi,özel alıyorsunuz 24 TL,günde 3-4 defa sürülüyor,hafifleyince bu oran 1-2 e düşürdüm,Allah a şükür şimdilik geçti görünüyor,çoooooooooook mutluyum çok,şimdi isilik prob basladı ama olsun bunada şükür,darısı sizin meleklerinize inşallah...
bebişlerinizle sağlık dolu günler dilerim...

canım ya atopiğiniz geçmiş demişsin inşallah geçmiştir çünkü yazın daha çok isilik şeklinde oluyor bu illet benim bildiğim .

geçti canım bizimki arada kızıraklık oluyo ama dermatit dil teni beyaz olduğu için kızarıyo isilik ihiç olmadı allahaşükür çok mutluyum ki çok şükür geçti darısı diğer bebişlerin başına

geçti canım bizimki arada kızıraklık oluyo ama dermatit dil teni beyaz olduğu için kızarıyo isilik ihiç olmadı allahaşükür çok mutluyum ki çok şükür geçti darısı diğer bebişlerin başına

ben diğer arkadaş fzt sibel için yazmıştım ya. şimdi senin yazdıklarınıda okuyunca sevindim geçtiğine. afiyetle yesin aras paşan yumurtasını artık.

yok canım ya yumurta ve fındık alerjisi geçmedi henüz önümüzdeki ay ömer beye götürcez bir yaşına gircek aras tekrar alerji testi yapcak dr inş. alerjiside geçmiştir ya ben egzaması geçti demek istemiştim:KK43:inş.besin alerjileride geçer

Merhaba arkadaslar... 8.5 aylik bir oglum var. 3 aylikken bizde atopik egzama ile tanistik maglesef :KK43: oglumda özellike yüzünde (yanaklari ve agiz cevresi) ve sirtinda yaygindi.. Ogluma bakarken icim aciyordu cünkü yüzü feci haldeydi ve birde asiri kasinti yapiyor geceleride uyumasina engel oluyordu. Dr önce kortisonlu krem verdi ve sürekli cildini nemli tutmamizi önerdi. Uzun zaman bu sekilde oglumu tedavi etmeye calistik... ancak kortisonlu krem i birakir birakmaz kizarikliklar tekrar ortaya cikmaya baslamisti. Biliyorsunuz kortisonlu kremler özellikle bebeklerde kullanilmasi pek tavsiye edilmiyor, dolayisi ile bizde cok arastirdik acaba dogal yoldan ne yapabiliriz diye.... baska bir doktor bize HIMALAYA tuzunu önerdi. Banyo yaptirdigim suya bir türk kahvesi fincani kadar kuzu bir ayri kapta sicak su ilave ederek erittim ve suya kattim... ilk basta kizarikliklar daha artti (öyle olucagini söylemislerdi ama) daha sonra güzelce nemlendirdim ve inanin artik allahim cok sükürler olsun oglumun hic bir sorunu kalmadi cildiyle. Bunu sizinle paylasmak istedim cünkü biliyorum cocugunuzun o kizarik yüzüne baktiginizda neler hissettiginizi, o anki cagresizligi ve mutsuzlugu. Dilerim tüm bebekler bu hastaliktan kurtulur. Eger daha fazla bilgi isterseniz özelden de bilgi verebilirim.

suyla yıkayıp kurulamak ve kesinlikle mustela stelatopia krem 5 günde geçti çoookkk şükür Allah'ıma mustelayı deneyin atopikler için kremini

arkadaşlar mrb. benimde 17 aylık bir oğlum var 9. aya kadar bizede atopik dermatit teşhisi konuldu.oğlumun hali içler acısıydı,kaşınmaktan kanlar içinde kalıyodu her yeri.neler denemedik o dönemde...çok şükür o hali 9. ayda geçti sonra başka şeyler çıktı.o hücrelerin devamı niteliğinde sırtında bene benzeyen, bazıları et ben şeklinde olan lekeler çıktı.sayıları arttı halâ var sırtında ve boynunda...dr lar geçicek diyorlar ama zaman gerekliymiş 4 ile 5 yaşında da geçebilirmiş...bununla ilgili bilgisi olan varmı acaba...

ay canım valla bizde dermatiten çok çektik ama benim oğlumda şuan öyle birşey yok inş.olmaz merak etme geçicektir ne zor günler atlatıyoruz allah dermansız der vermesin bu bile bize ne kadar zor geldi

hergün yıkarsan çok şampuan kullanma vücudunu bebek duş jeliyle yıka gerekirse değiştir markalarını sonra kurula mustela stelatopia sür iyice yedir ıslak ve terli kalmasın alerji testi de yaptırmalı aslında bir de ben karadut pekmezi içirdim iyi diye duydum.ama ben işi karışık çoçuk cildiye uzmanına götürseniz daha iyi olur tabi

bizimde 4. ayda atopik dermetit çıktı dr. bizede kortizonlu krem yazdı ama öncelikle mustelanın stelatopia nemlendiricisini dene dedi. Hergün banyo önerdi dr. tavsiyesi ile hergün banyo yaptıp 2-3 saatte bir nemlendiricisini sürünce geçti bişe kalmadı. Ama tabi 6. aydan sonra besin alerjimiz çıktı kızlar genelde atopik bebeklerde besin alerjsi çıkıyor çok dikkat edin süt yoğurt peynir yumurta fındık fıstık ceviz bir kaç gün hiç yemeyin eğer besin alerjisi varsa atopik dermatiti tetikliyor. Ayrıca mama kullanan anneler ayrıca dikkat etsinler ve eğer mama aldıktan sonra kaşıntılar artıyor egzamalar alevleniyorsa süt alerjisi olma ihtimali yüksek doktorunuza mutlaka bu bilgiyi verin. Hepinize geçmiş olsun...

benim oğlumda dermatit olduğnbu öğrendiğimizde dr hemn alerji testi yapmıştı fındık ve yumurta alerjimiz var oğlum hala bunları yiyemiyo bir yaşına girecke iki hafta sonra kontrolümüz var yine .malum 1.yaş aşılarındada yumurta var öncesi yine test yaptırcaz inş.geçmiştir

ben önce kortizonlu bir krem kullandım ancak 1 hafta sonra tekrarladı. ben de abisinden kalan atopiclairi sürdüm, baya rahatlattı, sadece hafif bir kabuklanma kalmıştıi dün gece banyodan sonra ise bepanten kullandım, bugün çok iyi, gece yine sürcem. mustela yerine atopiclair i öneririm, ne petrol ürünleri ne de parfüm içeriyor.

X