Lazer Epilasyon ıpl lazer epilasyon yaptırıyorum,memnunum,benim gibiler hadi buyurun paylaşalım

basak17

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2009
38
0
yeniden merhaba.ben dünde konu açmıştım ama nedendir bilmiyorum bugün açtığım konuyu bulamadım.
neyse ıpl lazere başlayalı 2 hafta oldu. bir hafta sonra tüylerimin yarısı döküldü.halada devam ediyor dökülmeler.ben memnun kaldım.
takıldığım nokta sitede o kadar çok var ki aman sakın ıpl yaptırmayın,şöyle kötü,böyle kötü,tüyler geri çıkacak eskisi gibi,paranıza yazık vs...
fiyat uygun,uygun paket fiyatları var,bitiş garantisi veriyorlar.
tabiki tek tük cılız tüyler kalabilir,ki bu her lazer aletinde olan bir risk.
dün bu konuyu açtığımda nazz adlı arkadaş komşusunun 3 yıl önce ıpl yaptırdığını hala çıkmadığını kendisininde hftaya yaptıracağını yazmıştı.
lütfen bu konuda deneyimli olanlar samimi bir şekilde paylaşabilirlermi,cihazı övmek ya da yermek amaçlı değil gerçekten samimi bir şekilde yazın lütfen.
ben paramı peşin ödedim ve yaptırmayın,boşuna gidiyorsunuz yazan konuları görünce endişeleniyorum.
kaç defa ardım gittiğim yeri,aramakla kalmadım gittim konuştum.
yani kim verirki 3 ay,5 ay sonra eskisi gibi çıkacak tüylere o kadar para.
hem maddi,hem de manevi olarak mağdur oluruz dedim. ama garanti veriyorlar.
gittiğim yer büyük,gösterişli,bol çalışanlı bir yer.
müşteriside bol.
eğer öyle bir durum olsaydı onca kişi hesap sormaz mıydı?
lütfen yorumlarınızı bekliyorum.
bu arada bu konunun kapatılmamasını rica ediyorum ilgili yerlere..

kızlar yazalım lütfen.bir ben değilim ya ıpl e giden.
gidenler,seansları bitenler,ara verenler yorumlarınızı bekliyoruuuuuuuuuuuummmmmmmmmm

ıpl yaptırmakla ern büyük hatayı yapıyosun kıllarının bitmesi incelmesi .vvssvs seni yanıltıp umutlandırmasın boşuna....o kıllar yeniden saçak saçak çıkıo bi müddet sonra ..ayrıca doktorlar, bilimsel niteliğe dayanan internet siteleri bağıra bağıraa söylüyo bunu 'ıpl lazer epilasyon cihazı değildir sadece bi ışık sistemidir'...diye..........ayrıca da piyasada bu cihazlar oldukça ucuz v çok kolay temin edilebiliyo..fda tarafından onaylanmış olması gerekir herşeyden önce bu cihazın...ve emin ol memnun olan da yok memnun oldum die yazanda çıkmayacaktır bunu ben bizzat işin uzmanı dematologlarla uzman doktorlarla görüştümmm...yaptıranlara da şahit oldum ....sonuç facia......ıpl modern ağda die tanımlanır ayrıca...sadece uzun süreli epilasyon..hiç bi kalıcılığı yok....estetisyenlerin yağlayıp ballamalarına bakma sen herkes kendi makinasını över haliyle güzellk merkezlerinde iş tamamen ticarete dökülmş........benden sana tavsiye yol yakınken dönn....istersen ıpl hakkında burdaki yorumları da oku çok iyi anlayacaksınnn

bak canım en büyük kazıkları da bitme garantisi vermeleridir..bi kere lazerde bitme die bi garanti olamaz 4 yıldır ben bunun savaşını veriyorum resmen...kıllar sadece %80 90 na varan oranlarda biter...geriye kalanlarda cılızlaşır incelir.........ayrıca bi doktor hiç bi zamn bitme garantisi vermez...bunu ancak işi ticarete döküp insanları sömürmek isteyen bu konuda pek bi vvasfı olmayan bazı estetisyenler lanse eder..bende o yollardan çok geçtimm..bu olanları aklı selim bi doktora anlatınca sadece gülmekle yetindi .....ben nişantaşının en elit yerinde gittim....bana 5 seansta biter dedi 15 seansa vurdu sonra da kılların inatçı inceldi vsvss gibi bahaneler ürettiler emin ol üretecek bahaneleri de çokkk.....sakın bunlara ortama tatlı dillere kanma bunların hepsi düzmece..bak ben ıpl den mağdur olan çok kişi gördüm kendim de dahil ayrıca komşunun kzıında işe yaramış bende yarar tarzında düşünceker de çok yanlış herkesin kıl tüy. hormanal yapı vsvsvsvs birbirinden tamamen farklı onda etki eder sende etmezz ....bak ben çok ciddiyim önerilerimi muhakkak dikkate al derim canm ....sütten ağzın yanmasın seninde yoksaaaaa piyasada ki en berbat alettir pl...iyi araştır ve sana tavsiyem kendini vasıfsız birinin deil konusunda uzman bi doktorn eline emanet et...ve bi hastane ve ya tıp merkezi bünyesinde gir lazer olayınaa

sağol tatlım.
yol yakınken dön diyorsunda parayı peşin ödedim,geri verirler mi?
vermezlerse ne yapabilirim.
sadece 1 seansa girdim,onun ücretini alın,gerisini ödeyin derim,ama ödemezlerse hukuki yollarla uğraşamamki ben bu insanlarla.....:uhm:

ben maalesef 10 seans gittim paralar da gitti geri alamadım hiç o işlere girme daha çok paran gider kazıklandığımla kaldım bendee...:KK43:ama sen en azından bişey kaybetmiş deilsin boşuna üzülme sadece 1 seans gitmişsin daha iyi bi makina ve doktorla hepsinden kurtulabilirsinnn

parayı tamamen ödemişsen eğer bence girrr ben ücreti seans başı veriyodum toptan vermedim yanii paranı bu durumda alabilirsin çünkü yaptırmayacaksın... çatır çatırda alırsın...hiç canını sıkmaaa...

işte bu kurnazlar da parayı toptan aldıkları için milleti böyle kazıklayıp garanti veriyolar nasılsa para cepte mantalitesiylee..sizin anlatığınız şeylerin hepsine bu işe başladığım zamnlar bende kanmıştım ama gözüm geçte olsa açıldı....aman diyim paranızıda alın bi şekldeee zarara uğramış deilsiniz henüzz

parayı tamamen ödemişsen eğer bence girrr ben ücreti seans başı veriyodum toptan vermedim yanii paranı bu durumda alabilirsin çünkü yaptırmayacaksın... çatır çatırda alırsın...hiç canını sıkmaaa...

800 lira peşin ödedim.250 nakit,550 kredi kartından tek çekim yaptırdım.
aradım biraz önce,telefonda olmaz burda konuşalım dedi sekreter.

ben sadece 1 seansa girdim.
tek seanslık ücret ne kadarsa alsınlar,kalanını ödesinler dimi?
sonuçta girmeyecem başka seansa,ödemeleri lazım.
ama ödemezlerse paranız yanar derlerse napacam:bbo:

size tavsiyem paranızı alana kadar ayrılmayın ordan...çünkü sadece 1 seans yaptırdınız ve bırakacaksınız kimsenin lazere devam etmek gibi bi mecburiyeti yoktur..bu kişinin inisiyatifine bırakımış bişeydir tamamen bugün başlarsınızı yarın bırakırsınız bu sizden başka kimseyi enterese etmez..o yüzden devam etmediğinz,yaptırmayacağınız seansların parasınıda ödemeniz çok anlamsız..paranızı alırsınız hee.şayet alamazsanız pes etmeyinn direnin..böyle bi saçmalık olmaz paşa paşa vereceklerr...bunların gözlerini biraz korkutmak gerek ..ve tek gitmemenizde de fayda var..

bu arada size engel olup kafanıza karışştırdıysam kusura bakmayın....böyle bi niyetim yok sadece yaşadıklarımı deneyimlerimi gördüklerimi ve doktorların bu konu hakkında ki kesin ve katı telkinlerini size aktardım...tercih sizin..hatta bu siteden bi doktor sa şiddetle karşı çıkıyor ıpl.ye...

forumda doktor beauty de ıpl hakkında bi uyarı yapmış ayrı bi sayfa açmış isterseniz onu da bi okuyun kafanızda soru işareti kalmasın kafaınızı karıştırmak ya da size mani olmak gibi bi niyetim yok sadece deneyimlerimi gördüklerimi,doktorların ıpl lazer hakındaki ciddi uyarılarını size AKTARDIM...yani tercih yine sizin..

5 seansım bitti ipl yaptırıyorum 6 seansıma 2 ay sonra gel dedi.. 1.5 ayı geçti ve okadar memnunum ki anlatamam genital bölge özellikle süper 1.5 aydır yapılmamasına rağmen yüzde 60 dan fazla azalma var.. kıllarım zayıfladı eski sertlikleri kalmadı.. şunuda unutmamak lazımki alexandrite yaptırıp memnun kalmayan çok insan var.. Benim bir arkadaşımın bacakları leke içinde kaldı alex. yüzünden.. kim ne derse desin ben çok memnunum.. Biticeğinede inanıyorum zaten 5 seansta sonuç süper oldu..

ben anlamıyorum. 2 sene önce gittim ben ıpl lazere ve esmerim bayağıda tüylüyüm. ilk seansta abyağı dökülme olsu. 2. seansta ki dökülmeden sora artık kıllarım hiç görünmeden diğer seansa giriodum. 4. seansa 2 buçuk ay soragirdim mesela ve 2 buçuk ay hiiç tüy yoktu. 4. seanstan sora artık kıl köklerim bile belli olmuyordu ki benim bacakalrım heep nokta noktaydı.. 5. seansa gitmemeyi bile düşündüm. 5. seansa gittikten sora 6. seansa 3 buçuk ay sora gittim. 6. seansta bitirdik. yaklaşık 5 ay sora. genitalde bi kaç sarı tüy tespit ettim ve onalr için tek seans girdim. şuanda tek kıl kkü bile yook. bebek teni gibi. memnunum mutluyum. memnun olmayan bir çok kişi duydum belkide kişiden kişiye farkediyor diye doktorlar boşuna söylemiyorlar.

ya kızlar tekrar çıkar diyorlar işte.
kaç tane konu okudum kk de ıpl ile alakalı,ucuz kampanyalara aldanmayın vs...
benimde ilk seansta çok farketti,ama buradaki yorumları okuyunca sözleşmeyi iptal etmeye karar verdim.2,3 yıl sonra çıkarsa tekrar eskisi gibi çok üzülürüm.
gemini,super nd-yag ya da iğneli epilasyonu tercih edeceğim araştırarak.
ve tabi ki güzellik salonlarında değil estetik cerrah gözetiminde...
madem göze aldık,para veriyoruz değsin son kuruşuna kadar helal edelim.

tatlimay ve melek inşallah çıkmaz sonradan sizlerdede.
ben endişelerimden dolayı devam etmeyeceğim ıpl e

iştee sizleri de yanıltan bu zaten.....kılların hiç çıkmıyo bitii...böyle düşünmekle sadece kendinizi kandırırsınız....insanları çeken zaten merkezin albenisi fiyat seçenekleri,makinesini kakalamaya çalışan bazı kendini bilmez estetisyenlerin gazıns gelmeleri oluyo..........oysaki burda basmakalıp bilgilere değil bilimsel verilere dayanan açıklamaları dikkate almanız gerekir...bu basit bi konu değil hayati bi konudur..uzun çAPLI araştırma gerekir...diretmenin size hiç bir getirisi olmaz...ama ıpl lazer epilasyon deildir..modern ağdadır..bu da uzun süreli kılsızlığı sağlar...kalıcı kılsızlığı deil...o kıllar şu an sizde yok die rahasınız ama çıkıncaa böyle konuşamayacaksınız maalesef hepsi bi anda aynı hızla çıkınca hak vereceksiniz......insanları kazıklayan olayı ticari boyuta döken o kadar çok insan varki piyasada...bwn mağdur olan ve olmuşşş insanları anlatıyorm..keza alex için de olabilir bu ....fakat şu da bilinmeli ki doğru seçim,doğru yer doğru zamn...ve lazerin istediğini gibi beyaz kıl siyah ten...de başarı yüksek olur....tercih sizin

IPL ( Mavi Işık, Fotoepilasyon): Internet sitelerinde ve çeşitli reklamlarda çoğunlukla lazer epilasyon cihazı olarak lanse edilen IPL epilasyon cihazlarının çalışma prensibi farklıdır, bunlar gerçek lazer değildir. Uygulama yapılan bölgeye yoğunlaştırılmış ışık enerjisi gönderirler. IPL epilasyon cihazlarının gönderdiği ışık lazer gibi dağılmadan ilerlemez, dokuya temas ettikten sonra dağılır. Gücü lazer epilasyon cihazları ‘na göre daha azdır. Bu sebeple kıl köklerini tam olarak tahrip etmeyip sadece zayıflatırlar. Ehil kişiler tarafından kullanılmak kaydıyla iyi sonuçlar alınabilmekle beraber genelde çok fazla sayıda seans gerektirir ve bir nevi modern ağda tekniği olarak kabul edilebilirler. Bu cihazlar yaygın olarak sağlık kuruluşu olarak değerlendirilmeyen ve belediyelerce denetlenen güzellik salonları ‘nda kullanılmakta idi. Danıştay 10. ve 13. Dairelerinden oluşan Müşterek Kurul tarafından E.2009/5600 sayılı ve 07.10.2009 günlü kararla her türlü IPL cihazlarının güzellik salonlarında estetisyenler tarafından kullanılması yasaklanmıştır. Güzellik salonlarında epilasyon veya başka amaçlarla lazer cihazlarının da kullanılması kesinlikle yasaktır.

IPL cihazlarla da doğru çalışılmadığı takdirde ciltte yanık ve kalıcı leke oluşma riski vardır. IPL cihazları ciltteki bazı pigmente lezyonların tedavisinde, çillerin giderilmesinde etkin olarak kullanılabilir, ancak bilinçli kullanım şarttır. En değerli varlığınız olan vücudunuza müdahale edecek kişileri gelişigüzel seçmemeniz, bu konuda çok titiz davranmanız önerilmektedir.

IPL epilasyon cihazlarında el ünitesinin uygulama esnasında cilde temas etmesi sebebiyle hijyen şartlarına önem gösterilmelidir.

"IPL Lazer Epilasyon"

Bazı eğitim kuruluşlarının dahi kullandığı bu terim yanıltmacadır. IPL ışık kaynaklı, epilasyon amaçlı da kullanılabilen bir yöntemdir ancak lazer değildir. Lazere benzer prensip ile melanini hedefleyerek çalışır, kalıcı epilasyon başarısı lazere göre düşüktür.

X