Kız kardeşim evli bir adamla kaçtı evde kıyamet kopuyor!

2010da kardeşiniz ölmeden önce yazdığınız mesaj. :KK20:

Şimdi ahlanıp vahlanmanın ne yararı var?
Kendi ellerinizle kardeşinizi çıkmaza sürüklemişsiniz.
Daha 21 yaşında gencecik bir kızın hayatını hep birlikte mahvetmişsiniz.
Anlamadan dinlemeden silip atmışsınız.
Şimdi hangi vicdanın hesabını yapıyorsunuz??? :KK36:

evet haklisin ozaman yazdiklarimi dün bende okudum,,, yine hatirlatigin icin tesekür ederim, ne diyebilirim ki? bilmiyorum

Nicin öyle diyosun bizi tanimiyosun babami da tanimiyosun! Babam aslinda dünya iysi bi insan di, simdi bizim arkamizdan konusanlar babama hakaret eden hepsi utansin!!! Yani burdakiler. Onlarin kizi böyle bisey yapsaydi babam asla onlara laf söylemezdi hakaret arkalarindan konusmazdi,, allah sabir versin derdi ve yardim etmeye calisirdi!!! Ama bize kimse böyle yapmadi herkez üstümüze geldi laf söylediler babamin neler yasadigini hic bilmiyorsunuz, ve o bizi yanlis yada kötü yetistirmedia!!! Kardesim bunu bildigi icin babamin yüzünü yere eydigi icin belki intahar eti, ne bicim evlat yetistirdi diyosun, kardesimin kacdigi icin diyosan, biz almanyada yasadigimiz icin babam daha da üstümüze düstü ve almanlar gibi rahat yetistirmedi!!! Bi cocuk yanlis bisey yaptiysa ne bicim yetistirdiniz sözleri beni cok kizdiriyo, aylenin ne sucu var???? KIMSE BÜYÜK KONUSMASIN

halaa babam dünya iyisi diyorsun ya! pes diyorum sana...iyi beynini yıkamışlar senin.
Kaçıncı defa söylüyorum...KARDEŞİNİN KAÇMASINI...babanın İYİ YETİŞTİRMEMİŞ OLDUĞUNDAN diye bişeyi ASLA ASLA SÖYLEMEDİM.
O ARKANIZDAN konuşan...hakaret eden...çevrenizdeki BEYİNSİZLERE, EVLADINDAN geçecek kadar..değer verdiği için...ve...sizleri de bu kafayla yetiştirdiği için...KÖTÜ DEDİM.
Kardeşine içim yandı içiim...SEVMİŞ İŞTE...ACILAR ÇEKMİŞ...duygularına engel olamamış...kimsenin kocasını ayartayım diye düşmemiş yollara...ACISINI DİNDİRMEK için Bİ DENEME YAPMIŞ SADECE. Ve OLMIYACAĞINI ANLADIĞINDA DAHA FAZLA ACI ÇEKMİŞ... durum bu.
.
[/B

Canım, insanlar bazen malesef çok katı olabiliyor, bazı şeyler bizim başımıza hiç bir zaman gelmezmiş gibi konuşabiliyoruz, davranabiliyoruz. Bunun en canlı örneğini kardeşin kaçtığı zaman gördünüz. Belki bu davranışlarla karşılaşmasaydınız, ya da bunları bu kadar çok önemsemeseydiniz, içinizden kardeşiniz için bir şeyler yapmak gelebilidi. Ama olmadı. Aynı hataya yeniden düşmeyin. Bu sefer çevrenin ne dediğine biraz tıkayın kulaklarınızı, belki bu sayede kendiniz için bir şeyler yapabilirsiniz. Kardeşiniz için artık çok geç, ama siz hala hayattasınız. Bu olumsuz ruh halinden sıyrılmaya çalışın, anne babanızın ve kendinizin yeniden hayata sarılmasına yardımcı olmaya çalışın.

Piyar,
yazdiklarini bastan sona okudum,
evet en basta yazinda kiz kardesim kacti, evde kiyamet var diye, ve seni suclamiyslar, hissettiklerin o an cok normaldi, yani kiz kardesini suclaman cok dogaldi ve gercekten cok agir kelimeler kullanmissin, ama o ana gore kendini hakli buluyordun, cunku annene babana uzuluyordun
sonra sana msj cekmis-, burada uc yolun vardi-ya ailene gercegi soyleyecektin , yada sen sahip cikacaktin -yani sonucta bi anneden bi babadansiniz, ama sen ucuncu yolu secmissin -onun burnunu iyice surtturtmek istemissin-ben seni yargilamiyorum, sen kendine gore en iyi secimi yapmissin. ben sana keske boylede yapsaydin yazmiyorum,, canim sen bildigininin en iyisini yapmaya calismissin, sen kardesinden sorumlu degilsin(degildin) en buyuk vicdan azaabini annen ve baban ceker, zamaninda belki onun yaninda olsaydilar, boyle bi duruma gelmezdiniz.. yazdin iste o kadar laf soylediler, akrabalar ile gorusmuyoruz yuzumuzu karartti diye).. soyle bana simdi, o sizi yerlere vuranlar sizin acinizi kaybinizi biler mi ? bilmez,, hep millete karsi nedense hep boyleyiz, bi senin ailen degil, bunu mutlaka baska babalar ve annelerde yapardi, (bunu benim babamda yapardi)....
bende yurtdisinda yasiyorum, babamda bizi cok SIKI yetistirdi, gercekten, ve biz ne kadar bagirsak cgirsak aile bagliligimiz bambaska, cunku sonucta gurbettesin ve hep ailenlesin,ve aileni ben cok iyi anliyorum,-sonucta kiz cocugklari yetistiriyo ve kolay degil ,kulturumuz farkli, ,,, seni cok iyi anliyorum, kayibininin sana ne anlama geldigini.. ve kiz kardesin cok yanliz hissetmis kendini ki intihar etmis, cok zor aileden kopmak , eger gurbette buyummussen,

uzme kendini, olen ile olunmez... bildigin dualari kiz kardesin icin oku, sen bildiklerini yap, gunahmis, (ben ilk defa duyuyorum-yani dua okumak nezamandan beri gunahtir???)

evet okumak istiyorum cok istiyorum ama günah diyolar??? Burda herkez bassagligi diliyo cok tesekür ederim, allah rahmet eylesin diyolar ama burda herkez onun icin rahmet dilenmez o cehenemlik diyolar??? Gercek den dogru mu, iste bu beni daha da mahff ediyo parcaliyo, gercek den öylemi???????

ya ınanamıyorum bu nasıl bır cehalet!nasıl bır cahil zihniyet aklım almıyo ya kızı resmen cehalet öldürmüş cehennemlık mıymıs kımın nere gıdecegını allah bılır tobe tobe etmesınlerde zaten onlar dua mua sıze sukadar soyleyım konu sahıbı allah sızın ve o muhterem cevrenız kadar vıcdansız degıl sız dogru dururt aile olamamıssınız affetmemıssınız ama allah affeder ıntıhar cok buyuk gunah ama bence cehennemlık olayına ınanmıyorum hayat zor acılarla dolu eger boyle olmasa herkez ıntıhar ederdı dıye bence boyle oldugu dusunuluyo cennetı cehennemı ancak allah bılır belkıde suan cennet bahcesındedır bunu kımse bılemez...belkı ozunde cok ıyı bır ınsandır

Kardesımın resmını kayarak yanlıs bısey mı yaptım???
Bilgisayarda yanlizca bunu buldum digerlerini kim silmis bilmiyorum

Son düzenleme:
babam ona kizgin degil daha, tabiki okumak oda okumak ister fatiha ama intahar etigi icin cenazeyi kaldiranlar hoccalar fatiha okunaz diyo, bende bunu bilmek istiyorum, gercekten intahar eden birine fatiha okunmaz mi?
Benim babam 100% kardesimi hemen afedip getirmedigine pisman,,, öyle olucagini bilseydi eminim oda getirirdi, ama okadar olay olduki be rawza artik öldü, ve nasil öldügünü biliyorsunuz intahar ederek, o yüzden herkez unutmaya yani unuturmaya ve konusmamaya kararli!!!

ya okudugumdan berı sızıe bır kızıyorum bır yumusuyorum ya nıye okunmasın kardesınız ıblıs mı seytanmı allahın yarattıgı bır kul ıntıhar ettıgı ıcın lanetlenecegını hıc sanmıyorum neden anlamak ıstemıyosunuz bukadar cahıl oldugunuzu sanmıyorum askın gucu dıye bır fılm vardı ızledınızmı bılmıyorum bırbırını cok seven 2 cocuklu bır cıft vardı kadın cocuklarını ve kocasının olumunden sonra bunalıma gırıp ıntıhar edıyo adam cennette meleklerden karısının olum haberını alınca cok sevınıyo kavusucaz dıye fakat melekler ıntıhar edenler cehennemden asla cıkamaz dıyo adam okadar asık ki karımın yanına gıdıcem dıye tutturuyo melekler gıdersen sende cehennemde kalırsın sonsuza kadar dıyolar adam hayır onu yalnız bırakamam dıyo gıdıyo cehenneme karısının yanına dıyolarkı senı tanımıcak adam ne mucadeleler verıyo askının sevgısının gucuyle adam cehennemı bıle tercıh ettıgı ıcın allah onları mukafatlandırıyo cennete donuyolar cocuklarıyla beraber mutlu mesut yasıyolar...cennet cehennem ve ask denınce aklıma hep bu fılm gelır askın gücü...sızde dua edın sacma sapan ınsanlar kardesınızın olumune sebep olmuslar bırakın artık su sacmalıkları kenara barı bundan sonra huzurlu uyusun kızcagız sevgının gucu cok buyuk allaha dua edın hem sızı hem kardesınızı affetsın

Son düzenleme:
başınızsağolsun:KK14:
çok üzüldüm....
rabbim çok büyükkk..mağfiret eylesin inşaallah.......

tekrar tekrar başınızsağolsun..
o adam ın vijdanı ne durumda acaba....
hadi kardeşiniz bekardı..
düşünemdi
duygularına yenildi....ya ona ne demeliii
karın var çoçuğun var....hiç bi aklın yoktu ..
vebalini oda çekecek

canım bi albüm yapabilir misin?

allah rahmet eylesin bu arada..seviyormuş gözü hiçbirşeyi görmedi demekki..insan ne yaptığını bilmiyor ki.....

X