Kız kardeşim evli bir adamla kaçtı evde kıyamet kopuyor!

yok almanyada yasamiyor kardesim türkiye ye kacdi, zaten bu bi gece eve gelmedi her yerde aradik sonra polise gitti babam iste onlar da aradi sonra havalanin dan türkiye istanbula usus yaptigini örendiler iste babam da türkiye de ki akrabalari aradilar onlar da o adamin da günlerdir ortalarta olmadigini söylediler, sonra bir gün gecti kardesim benim cebimi aradi anem o an yanimdaydi ben ravza senmisin dedigim an anem telefonu elimden cekti bagirdi cagirdi, sirf beni merak etmeyini anladim baska bisey anlamadim anem büsürü bela okuda o da kapati

Aslında Müge ANlı yayın yapsaydı böyle evden kaçan kızları kolaylıkla buluyorlar.
Allah sabır versin arkadaşım,inşallah geç olmadan aklı başına gelir.

Aslında Müge ANlı yayın yapsaydı böyle evden kaçan kızları kolaylıkla buluyorlar.
Allah sabır versin arkadaşım,inşallah geç olmadan aklı başına gelir.

gec olmadan mi, zaten hersey icin artik gec, onun icin gersey bitti, babam sildi onu, hem bizimkiler onu aramiyorki onun bulunmasini da istemiyor, dönüsü olmayan yola girdi

gec olmadan mi, zaten hersey icin artik gec, onun icin gersey bitti, babam sildi onu, hem bizimkiler onu aramiyorki onun bulunmasini da istemiyor, dönüsü olmayan yola girdi

Öyle olmaz canım ,evlat bu..
Yani sildim gitti demekle siliniyor mu..
Yarın o adam onu kapıya koyduğun da ne yapacak,kime gidecek..?
Adam sıkılıp karısına dönebilir,ayy kaç yaşında bu kız kaçtığı adam kaç yaşında..?

Kardeşiniz çok büyük cahillik etmiş.
Belliki kimse telafi edilebilir diye düşünmüyor.
Ne denir bilemedim ama zaman gerekli şu an her şey çok taze kardeşiniz de yaptığı hatanın farkına varıp baba evine gelecektir diye umuyorum.

cok uzuldum canim.kis kardesin hic iyi bir is yapmamis.sizide kendinide cok kotu bir duruma dusurmus.o adamada diyecek kelime bulamiyorum.
madem kizkardesini seviyodu niye gitti baskasiyla evlendi.
baskasiyla evlendi niye tekrar kizkardesinle kacti.bir turlu anlayamadim..

Kardeşin çok büyük cahillik etmiş.... Nedenini niçinini yargılamak bana düşmez. Ama inan hayatta ölümden başka herşeye çare vardır, geç olsun da güç olmasın... Hiçbişey için geç değildir. Şu an herkes çok sinirli, herkes birbirini suçluyor, esasında biraz sakin olup, birbirinizle konuşsanız mutlaka mantıklı bir yol bulunur. Sizin bu fevri tavrınız kardeşinizin yanlış üstüne yanlış yapmasına neden olacak. O canınızın bir parçası. Ölse yada kötü bişey gelse başına daha mı iyi? Keşke bunu apacağına ölse idi mi diyorsun? Yapma, o senin kardeşin, kardeş acısı yaşamak o kadar kolay olmasa gerek. Aynı şey anne ve baban içinde geçerli, evlat acısı kolay mı? Nasıl içiniz ızlamayacak, nasıl yok sayacaksınız.... Biraz sakinleşin, hatta önce sen sakinleş ki mantıklı düşünmeye başla. Sen sakinleşki önce anneni saknleştir ve annenle konuşun. Sonra annenle beraber babanı sakinleştirin ve babanla konuşun. Bu böyle olmaz, o sizin kanınız canınız, kedi köpek yavrusu değil. Lütfen elini vicdanına koy, çok büyük bir hata da olsa yaptığı bu onu yok saymanız için yeterli mi?

Yazık! Herkesi, her şeyi mahvetmiş en çok da kendini. Aklı başına geldiğinde her şey çok geç olacak.

madem o kadar çok seviyolarmışta neden ayrıldılar ve neden o şahıs başkasıyla evlendi ve neden tekrar kardeşine döndü .allah sabır vğersin ailene çok zor bir durum allah kimselere yaşatmasın .

allah sabır versin ne diyeyim...
bence kardeşinizi bulmalı ve psikolojik tedaviye ikna etmelisiniz...
evet çokkötü şeyler yapmış ama intihar etmeyi bile göze aldığına karısı ve çocuğu olan bi adamla kaçtığına göre içinde nasıl fırtınalar koptuğunu düşünün...
ailenizin benim kızım yok diye silmesi çok kötü bir şey ne olursa olsun evlat atılmaz ceza verilir kızılır küsülür ama atılmaz ...
umarım her şey yoluna girer..

bir insan intihar edebiliyorsa herşeyi yapabilir demektir aslında bu olacakları ailenin tahmin ediyor olması gerekti

Senin kızkardeşini takip etmek, korumak, kollamak gibi bir sorumluluğun yok ki canım, üzme kendini. Seni suçlayan kendine baksın. Asıl anne-baba takip edecek kızını. Sen hafiye misin?

Hiç birşey yapamazsınız reşit olduğuna göre.. Üzgünüm ama adam muhtemelen hevesi alır, geri yollar.. Bir erkek kolay kolay karısını, kızını terk etmez. Sizin kardeşiniz gitmek isteyince, o da hayır dememiştir herhalde. Aşağılık.. :nazar:

bende öyle düsünüyorum ama eger gercekten kardesime yaparsa bunu, bu kez kesin ölür yani kendine bisey yapar biliyorum, cükü cok gururluydu, bu adam onu bu halere düsürdü, hep agliyordu nakadar kücük düsürdüm kendimi diye, nefes alamiyorum ölüyorum diyodu, bi defa bana sormustuku, tam olara hatirlamiyorum ama öyle bi cümleydi, ,,ölmeden önce sansimi denim´´ gibi sözler ediyo du, 1 sene önce de sirf ben yuva yikmim diye o kadin üzülmesin diye ömür boyu mutzuz mu olim demisti, artik bizim eve dönmesini istemiyorum bu sefer babam yasatmaz, nakadar kötü olsa da yaptigi o adamla kalsin istiyorum,

buyuk konusmım ama ben olsam affetmezdım..yuzunede bakmazdım..
sonucda evlı ve cocugu olan bı adama kacmıssa kızım..
pekı ama adam bugun bunu kardesınzıe yapdıysa yarın onuda bırakır..
ama sunu unutmayın ne olursa olsun aıle sorunlarına akrabaları karıstırmayın..
kımsenın bu konuda cok fazla konusmaya ve soz hakkına sahıp oldunu sanmıyom..
aılenız sızı neden sucluyo pekı?..

Kardeşin sonunu düşünmüyorsa sen niye düşünüyorsun böyle bir şey yaptıysa sonuçlarına katlanıcak..

Nekadar yanlis olsada ailenin seni suclama nedeni: sen ABLA sin ya, sorumluluk sende oluyor onlarin gözünde. Bende ablayim ondan iyi bilirim bunu !!!

Kardesin malesef cok büyük bir yanlis yapmis, dönüsü olmayan bir yanlis. Allah hayirlisini versin, artik hersey cok zor olucaktir..

sanırım sizin bu kaçma olay8 haberlere çıktı yanılmıyorsam... çünkü aynı akrabaya kaçmış bir kız ve yaşlarda tutuyo .. bi dün akşam bide sabah çıktı

yok almanyada yasamiyor kardesim türkiye ye kacdi, zaten bu bi gece eve gelmedi her yerde aradik sonra polise gitti babam iste onlar da aradi sonra havalanin dan türkiye istanbula usus yaptigini örendiler iste babam da türkiye de ki akrabalari aradilar onlar da o adamin da günlerdir ortalarta olmadigini söylediler, sonra bir gün gecti kardesim benim cebimi aradi anem o an yanimdaydi ben ravza senmisin dedigim an anem telefonu elimden cekti bagirdi cagirdi, sirf beni merak etmeyini anladim baska bisey anlamadim anem büsürü bela okuda o da kapati
Canım ne diyeyim allah sizlere bol sabır versin.
Yaptığı her ne kadar kabul edilemeyecek kadar büyük bir yanlışta olsa,
Artık bu saatten sonrada kardeşine mutluluk versin baride
Yaptığına birde adamın çektirmesi eklenmesin.
İnş o üzmesin onu.
Allah yardımcınız olsun.

kimseyi yaptığından dolayı kınamadım kınamam da Allah beterinden korusun
evet kardeşin korkunç bi hata yapmış affı neredeyse imkansız
ailenin durumunu düşünmek dahi istemiyorum
her ne kadar ailen sildim desede annen de baban da kara kara düşünüyordur nerede ne halde ya bu adam bırakırsa neler olur diye mutlaka içlerinden geçiyordur
lakin ben şu an kız kardeşinize değil kaçtığı adamın karısına üzüldüm yazık günah onun ne suçu günahı vardır
ayrıca kardeşinizi şu cümlesi bile ona acıma hissi bırakmadı bende
yuvası yıkılmasın karısı üzülmesin diye ben ömür boyu mutsuz mu olayım
böyle bir mantık olabilir mi
işte bu mantıkta ki genç kızların sayısı çoğaldığı için bir bir yıkılıyor daha yeni kurulan masum yuvalar
ben mutsuz olmayayım da geriye kalan beni ilgilendirmez düşüncesi değil miydi aile hayatında ki çöküntüleri bu kadar artıran temel nokta
siz de yıpratmayın kendinizi bu kadar netice de böyle bi olay olacağını bilseydiniz mutlaka tepkisiz kalmazdınız heralde

buyuk konusmım ama ben olsam affetmezdım..yuzunede bakmazdım..
sonucda evlı ve cocugu olan bı adama kacmıssa kızım..
pekı ama adam bugun bunu kardesınzıe yapdıysa yarın onuda bırakır..
ama sunu unutmayın ne olursa olsun aıle sorunlarına akrabaları karıstırmayın..
kımsenın bu konuda cok fazla konusmaya ve soz hakkına sahıp oldunu sanmıyom..
aılenız sızı neden sucluyo pekı?..

çocuğun çamura da düşse afadersin b..'da batsa (sinirin bir süre sonra geçer) ve yavrunu çeker alır, bağrına basarsın..
bu dediğim bir anne için geçerli, babayı bilemem..

çocuğun çamura da düşse afadersin b..'da batsa (sinirin bir süre sonra geçer) ve yavrunu çeker alır, bağrına basarsın..
bu dediğim bir anne için geçerli, babayı bilemem..
a anne kesınlıkle affeder ama baba ıcın aynısını dıyemıycem baba otorıter dedım dedıkse yumusaması yıllar surer..
anne yuregı dayanmaz tabıkıde hemen salar ıplerı..tabı ılk anda degıl..

X