Kız kardeşim evli bir adamla kaçtı evde kıyamet kopuyor!

piyar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
49
0
en kötüsü kactigi kisinin babasi ve benim babam amca cocuklari, yani akraba ayle birbirine girdi, herkez beni sucluyo, ama benim hic haberim yoktu görüstüklerini tahmin ediyordum, kiz kardesim ben den 1 yas kücük 21 yasinda ve 14 yasindan beri bu cocugu seviyordu hata sözlü sayilirlardi, ama o oglan türkiye de yasiyordu ve kardesimin türkiye de yasamasini istiyordu o yüzen bide baska sebebler yüzünden anlasamadilar, ayrildilar, 2 sene önce baskasiyla evlendi o cocuk kiz kardesim bunalima girdi hergün agladi, evlenirse unuturum diye sanmistim ama icim daha bi beter yaniyo diyodu, ben hep teseli etmeye calistim zamanla unutur dedim intahar eti 1 hafta yogum bakimda yati, anem le ben babama sebebini anlatmadik, anem babama intahar sebebini biseyler uydurdu o yüzden babam anemi de sucluyo simdi, el aleme rezil olduk burda ki millet hepsi bizi konusuyo türkiye deki akrabalar hepsi bizi konusuyomus, babam anem perisan bizim icin herseyi yaptilar bu yasa getirdiler babam hic biseyimizi eksik etmedi, kiz kardesim bizi resil eti cok güzeli burda büsürü kisi vardi pesinde, onu unutamadi, ama bi yandan anliyorum onu nasil maff oldugunu kendim görüyodum cok cökmüstü odasina kapaniyodu hep agliyodu ama bunu bize yasatmicakti babami akrabalariyla birbirine düsürdü, onlar telefonda babama kardesim icin demedikleri küfür hakaret birakmadilar, cok korkuyorum nolcak bilmiyorum, ama bunu biliyorum ki o bidaha bu eve dönemez
hem o adamin iyer kaindan bi kizi da var, belki kiz kardesimi birakip da karisina döner ama babam onu asla bidaha kabul etmez

Ilk once konuyu yanlis yere acmissin canim.
Kiz kardesine gelince de ne diyim bilmiyorum ama
ALLAH annenize babaniza sabir versin.
Zor bi durum...

en kötüsü kactigi kisinin babasi ve benim babam amca cocuklari, yani akraba ayle birbirine girdi, herkez beni sucluyo, ama benim hic haberim yoktu görüstüklerini tahmin ediyordum, kiz kardesim ben den 1 yas kücük 21 yasinda ve 14 yasindan beri bu cocugu seviyordu hata sözlü sayilirlardi, ama o oglan türkiye de yasiyordu ve kardesimin türkiye de yasamasini istiyordu o yüzen bide baska sebebler yüzünden anlasamadilar, ayrildilar, 2 sene önce baskasiyla evlendi o cocuk kiz kardesim bunalima girdi hergün agladi, evlenirse unuturum diye sanmistim ama icim daha bi beter yaniyo diyodu, ben hep teseli etmeye calistim zamanla unutur dedim intahar eti 1 hafta yogum bakimda yati, anem le ben babama sebebini anlatmadik, anem babama intahar sebebini biseyler uydurdu o yüzden babam anemi de sucluyo simdi, el aleme rezil olduk burda ki millet hepsi bizi konusuyo türkiye deki akrabalar hepsi bizi konusuyomus, babam anem perisan bizim icin herseyi yaptilar bu yasa getirdiler babam hic biseyimizi eksik etmedi, kiz kardesim bizi resil eti cok güzeli burda büsürü kisi vardi pesinde, onu unutamadi, ama bi yandan anliyorum onu nasil maff oldugunu kendim görüyodum cok cökmüstü odasina kapaniyodu hep agliyodu ama bunu bize yasatmicakti babami akrabalariyla birbirine düsürdü, onlar telefonda babama kardesim icin demedikleri küfür hakaret birakmadilar, cok korkuyorum nolcak bilmiyorum, ama bunu biliyorum ki o bidaha bu eve dönemez
hem o adamin iyer kaindan bi kizi da var, belki kiz kardesimi birakip da karisina döner ama babam onu asla bidaha kabul etmez
çok kötü olmuş. Allah kardeşinize akıl fikir versin. o adam onu o kadar sevseydi gidip başkasıyla evlenip birde çocuk yapmazdı zaten. yaşıda o kadar küçük değilmiş kardeşinizin. o kadıncağızı ve bebeği hiç düşünmemiş . yazıklar olsun.
madem yaptı sonuçlarınada katlanacak. şahsen affedilmeyecek şeyler vardır. buda bunlardan biri. babanız eve almamakla geri dönerse yerden göğe kadar haklı bence. ben olsam bende almam.

Son düzenleyen: Moderatör:
ya yanlis yere yazdin dediginiz icin baska yere actim bu nu nasil silebilirim, evet dogru söylüyosunuz afedilemez de, ama kardesim o benim, onun icin cok eniseliyim

kızkardeşin ve o çocuk birbirlerini gerçekten sevseydi ilişkilerinin arkasında dururdu evlenip 2 çocuk olduktan sonra ne ilişkisi :eek:klava:
ailenin içine sindireceği bir durum değil

Kızkardeşiniz dönüşü çok zor bir hata yapmış, bu yaptığının sonuçlarını da muhtemelen acı çeke çeke ödeyecek.
Ama size bir kardeş olarak düşen, "o bir daha bu eve dönemez, bizi perişan etti" gibi sözler değil..

Benim kızkardeşimin başına gelse böyle bir olay, ona küfür ve hakaret edenlerin alnını karışlarım, ne hadlerine be!
O küfredenler varya, bu yaşadığınız kendi kızlarının başına gelse pek bir anlayışlı oluverirler..!!

Kardeşiniz depresyona girmiş, intihara bile kalkışmış. Keşke bir psikolaga götürseydiniz ve antidepresan kullanmasını sağlasaydınız. Avrupa'dasınız bir de, orada bu uygulamalar daha yaygın.. Belki o zaman daha sağlıklı düşünebilirdi.

Kardeşiniz hatasını anlayıp, geri dönmek isterse lütfen ona destek olun.

çok kötü olmuş. Allah kardeşinize akıl fikir versin. o adam onu o kadar sevseydi gidip başkasıyla evlenip birde çocuk yapmazdı zaten. yaşıda o kadar küçük değilmiş kardeşinizin. o kadıncağızı ve bebeği hiç düşünmemiş . yazıklar olsun.
madem yaptı sonuçlarınada katlanacak. şahsen affedilmeyecek şeyler vardır. buda bunlardan biri. babanız eve almamakla geri dönerse yerden göğe kadar haklı bence. ben olsam bende almam.

okypete haklısın, affedilir bir hata değil kız kardeşin yaptığı..
(O çocuklu herifin yaptığını saymıyorum bile, kendi zevkine kaç kişinin hayatını harcıyor, boyu devrilesice..)

Ama bu kızkardeşin akli dengesi yerinde değil herhalde, baksana intihara falan da kalkışmış. Hasta olarak değerlendirmek gerek belki onu.

kardeşiniz intihar ettiğinde babanıza sebebini söylemeliydiniz. bu saklanacak birşey değil, kardeşiniz canına kast etmiş, nedenini babanız bilmeliydi.
niye zamanında psikolojik destek almasını sağlamadınız?

hem akrabaların küfür etmeye ne hakkı var, onlara ne oluyor?
bu sizin ailevi mevzunuz.

yaptığı çok yanlış hem de çok. bunun sonuçlarına katlanacak

okypete haklısın, affedilir bir hata değil kız kardeşin yaptığı..
(O çocuklu herifin yaptığını saymıyorum bile, kendi zevkine kaç kişinin hayatını harcıyor, boyu devrilesice..)

Ama bu kızkardeşin akli dengesi yerinde değil herhalde, baksana intihara falan da kalkışmış. Hasta olarak değerlendirmek gerek belki onu.

doğru söylüyorsunda. bilemiyorum ipek. ailemin başını yere indirecek benimde.
yuva yıkacak.ki benim en kabul edemediğim şeydir bu. kardeşim bunu yapacak.
hasta evet ama hastalığı,doğru düşünememesi,hastalığı zayıflığı,,hastalığı ailesini bir kalemde silebilmesi,hastalığı,o kadını ve kızını düşünememesi.
kızkardeşim yok. belkide o yüzden böyle konuşuyorum ipek. olanlar belki daha insaflı olacaklar tabii.

o adamda madem başkasıyla evlenmiş neden kardeşini kaçırıyor. bak çocuğuda varmış. Allah kolaylık versin çok zor

Peki ailen neden seni sucluyor?

benim bildigimi onu destekledigimi saniyo herkez, konusuyorlar diye süpheleniyordum hep odasina kilitleniyordu biz odasindaki konusmalari dinlemiyelim diye diger odadaki telefonlarida aliyordu, hep internetden de görüsüyordu o yüzden beni odasina almiyordu bende tam emin olmayana kadar bizimkilere bisey demedim ,hem kacicagi hic bizaman aklima gelmezdi

doğru söylüyorsunda. bilemiyorum ipek. ailemin başını yere indirecek benimde.
yuva yıkacak.ki benim en kabul edemediğim şeydir bu. kardeşim bunu yapacak.
hasta evet ama hastalığı,doğru düşünememesi,hastalığı zayıflığı,,hastalığı ailesini bir kalemde silebilmesi,hastalığı,o kadını ve kızını düşünememesi.
kızkardeşim yok. belkide o yüzden böyle konuşuyorum ipek. olanlar belki daha insaflı olacaklar tabii.

Yazık, o zavallı kadıncağız minik kızıyla ne yapacak şimdi..
Kaçtıklarına göre evliliği boyunca da telefonla, maille aldatıyordu demek. Tahminimce adam hevesini alıp bırakır bu kızı ve tekrar ailesine, çocuğuna döner.

Kurban olduğum Türk kadını da o kocayı tekrar koynuna alır. Evladım der, yuvam der..:nazar:

benim bildigimi onu destekledigimi saniyo herkez, konusuyorlar diye süpheleniyordum hep odasina kilitleniyordu biz odasindaki konusmalari dinlemiyelim diye diger odadaki telefonlarida aliyordu, hep internetden de görüsüyordu o yüzden beni odasina almiyordu bende tam emin olmayana kadar bizimkilere bisey demedim ,hem kacicagi hic bizaman aklima gelmezdi

Senin kızkardeşini takip etmek, korumak, kollamak gibi bir sorumluluğun yok ki canım, üzme kendini. Seni suçlayan kendine baksın. Asıl anne-baba takip edecek kızını. Sen hafiye misin?

Hiç birşey yapamazsınız reşit olduğuna göre.. Üzgünüm ama adam muhtemelen hevesi alır, geri yollar.. Bir erkek kolay kolay karısını, kızını terk etmez. Sizin kardeşiniz gitmek isteyince, o da hayır dememiştir herhalde. Aşağılık.. :nazar:

sanki ailen o adamla görüştüğünü bile ne yapacaklardı engel olamazlardı kardeşinin gözü hiç birşeyi görmemiş

kardesın madem perısan olup ıntıhara kadar gıdecektı o zaman anlassaydı ve evlenseydı. adama gelıncede kardesını gercekten sevseydı 2 senede baskasıyla evlenıp ustunede cocuk yapmazdı...aıle cok haklı bıde garıpler oncesı hıcbı seyden haberlerı yok en son babalar duyar sızın kabahatınızde ıntıhar olayının ustunu ortmek bence Allah yardımcınız olsun ahkam kesmek bıle zor bu olayda cocuk bekar olsa yıne duzelebılır derdım ama bu durum daha karısık cozum ıcın ya kadın ve cocuk uzulecek yada kardesın bı tarafın perısan olması kacınılmaz bu durumda

vallahi zor bir durum kardeşinize ve o adama allah akıl fikir versin ne diyeyim size ne diye kızıyolar kusura bakmasınlarda senmi gözeticeksin 21 yaşındaki kızı ailenin bu tavrı yanlış bence

Üzüldüm gerçekten.Ah cahillik ahh ...
Baban perişan olmuştur eminim :KK43: Allah sabır versin anneyede babayada en bolundan :KK43:
Dilerim dahada kötü olaylara yol açmaz aam aile içinde olması ektradan kötü :KK43:
Adamın karısıyla görüştünüz mü? aradı mı sizi ?
Peki bu amca oğluda mı almanyada yaşıyor ki kaçtılar?

Babanı kaybetmiş gerçekten yazık :KK43:
Hayatınıda mahvetti :KK43:

Birde hadi kardeşin cahilde adamda bu kadar mı cahil?
Heralde kardeşin kadar küçük değildri o da.
Yazık ya hırslarına yenik düşmüşler.Keşke evlenmeden olsaydı bari olan ...

Üzüldüm gerçekten.Ah cahillik ahh ...
Baban perişan olmuştur eminim :KK43: Allah sabır versin anneyede babayada en bolundan :KK43:
Dilerim dahada kötü olaylara yol açmaz aam aile içinde olması ektradan kötü :KK43:
Adamın karısıyla görüştünüz mü? aradı mı sizi ?
Peki bu amca oğluda mı almanyada yaşıyor ki kaçtılar?

Babanı kaybetmiş gerçekten yazık :KK43:
Hayatınıda mahvetti :KK43:

yok almanyada yasamiyor kardesim türkiye ye kacdi, zaten bu bi gece eve gelmedi her yerde aradik sonra polise gitti babam iste onlar da aradi sonra havalanin dan türkiye istanbula usus yaptigini örendiler iste babam da türkiye de ki akrabalari aradilar onlar da o adamin da günlerdir ortalarta olmadigini söylediler, sonra bir gün gecti kardesim benim cebimi aradi anem o an yanimdaydi ben ravza senmisin dedigim an anem telefonu elimden cekti bagirdi cagirdi, sirf beni merak etmeyini anladim baska bisey anlamadim anem büsürü bela okuda o da kapati

X