Kaş dökülmesi

sentiment

Guru
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
9
0
slm.öncelikle sorumun cvbını alırım inşallah.benim kaşlarım 2 aydan beri dökülmeye başladı.öyleki her yüzümü yıkadıgımda ellerimin içinde kaşlarım kalıyor.çok üzülüyorum kaşlarım gür ve güzeldir.ama şimdi nerdeyse kaş kalmadı kalemle boyuyorum.dr. gittim,tiroid için kan aldırdım temiz çıktı ve bana stresten kaynaklanacagını söyledi.ve bana Advantans 20 ml bi çözelti verdi 4 günden beri kullanıyorum ama aynı hızda dökülmeye devam ediyorlar.bu çözeltiyi kullanan arkadaşlar varsa ne kadar faydalı olabilir ve kaşlarımın dökülmesini önleyecek bi çare varmı lütfen bilgisi olan yardım ederse çok sevinecegim.

arkadasım telaş etme ,sen gibi benımde kaşlarım gür ve siyahtır..fakat bi dönem şiddetli sıkıntılar ve sıtresler yasadım ve kaşlarım acayıp dökülmeye başladı
adeta küstü dökülen yerlerden kaş çıkmadı..yalnız babam bir gun sohbet anında gencken kafasında cevız buyuklugunde sackıran cıktıgını berbere gıttıgınde berberın elınde sarımsagı alıp ucunu kesıp oraua surdugunu ve ordan sac cıktgını anlatmıstı.arastırdım nette cıdden sarımsak tuy cıkarıyormus denedım tabı ne kaybederdım kı..

gecelerı yatmadan evvel elımde sarımsagı alıp ucunu kestim ve bastıra bastıra (bu cok onemlı )sarımsagın acısını hıssedeceksınız ılk 5 dakıka hafıf yanıyo..surdum kasımın cıkmayan yerlerınden bıle 3 gun ıcın de kaş cıktı ve acayıp gurlesti..bırdahada dokulmedı..denemeni şiddetle tavsıye ederım ne varsa bıtkılerde var..

evet sarımsagı duydum ve denedim.yaklaşık on gün olacak degişen bişey yok. ama dökülmesi biraz daha azaldı.ve sanki zayıf bi kaç tane tüy çıktı ama o kadar.kaşım bayagı açıldı çok üzülüyorum.geçenlerde dr. tkrr gittim ve kaşımın açık yerlerine kortizon içeren bi iğne vuracagını söyledi açıkcası korktum. çünkü kortizon hakkında hiç bi bilgim olmadıgı gibi kaşa kortizon vuruldugunu ilk defa duydum. doktara vurdurmaya hazır olmadıgımı, karar verdikten sonra haber verecegimi söyledim.ama bu konu hakkında hiç bi bilgi edinemedim.bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım edin.ayrıca AXFRENDS TEŞEKKÜR EDERİM .bilgini benimle paylaştıgın için..

benim kaşım seyrek normalde ve benimde dökülüyordu bir aralar kuaförüme sormuştum badem yağı sür demişti biraz kulandım badem yağını iyi geldi.

Ben şu an saç dökülmem için amana isminde bir ilaç kullanıyorum. Dermatolog önerdi. Kanada'da yaşayan kuzenim de birkaç aydan beri amana'yı sakalında kullanıyormuş, oradaki doktoru sakalındaki yer yer boşluklarda kıl çıkmasını desteklemek amacıyla reçetelemiş. Kaşına iyi geleceğini düşünüyorum. Benim saç dökülmem hemen durdu, hatta şu an saç tellerimin kalınlaştığını hissediyorum. İnşallah birkaç aya aralarda küçük küçük saçların çıktığını da görücem :) Sen de bir dene istersen umarım memnun kalırsın

Tüylerin varlığı pek çok kişinin en önemli sorunlarından biridir. Aynı zamanda tüylerin dökülmesinden dolayı şikayet edenlerin sayısı da az değil doğrusu. Özellikle de kaş ve kirpik kıllarında meydana gelen dökülmeler insanın psikolojisini bozuyor. Biz bu makalemizde sizlere kaş kıllarının neden döküldüğü konusunda bilgiler sunacağız. Eğer ki kaş dökülmesi ile başınız dertte ise bakın sebepleri neler olabilir…

Kaş Dökülmesi Nedenleri

Kaş dökülmesi genellikle kısmen husule gelen bir sorun olsa da, nadiren de tamamının döküldüğüne rastlamak mümkün olabiliyor. Ekseri kadınlarda rastlanan bir sorun olan kaş dökülmesinin en büyük nedeni, sondönemlerde bir hayli popüler olan kalıcı makyajlardır. Kalıcı makyaj yaptırmanın yanı sıra kontür yaptırmaktakaşlarda dökülme sebepleri arasındadır.

Bazı dış etkenlere maruz kalan kaşlarda dökülme söz konusu olurken, aynı zamanda içsel faktörlerde kaş dökülmesi nedenleri arasındadır. Bunlardan en önemlisi ise strestir. Stres kaynaklı kaş dökülmelerine günümüzde oldukça sık rastlanmaktadır. Üstelik stres kaynaklı kaş dökülmeleri geçici olduğu gibi kalıcı da olabiliyor. Bağışıklık sisteminin zayıflaması, alopesi areta denilen bağışıklık sistemi hastalığı, kaşların sürekli ovuşturulması, daha önceden geçirilen laserasyonlar, yaralanmalar, kaşları yolma ya da genetik faktörler kaş dökülmesi sebepleri arasında sayabileceklerimizdir.

Genetik faktörler, kaşın aldığı travmalar, yaralanmalar, kaşların yolunması, kalıcı makyaj yaptırılması, bağışıklık sisteminin zayıflamasından ortaya çıkan alopesi areta gibi hastalıklar ve en önemlisi de stres kaşlarda dökülmeye yol açan sebeplerdir. Ekseri kadınlarda meydana gelen kaş dökülmeleri estetik görünümü bir hayli etkilediği için oldukça can sıkıcı bir durum oluyor ve tedavisi için kadınlar ne yapmaları gerektiğini merak ediyor. Bu makalemizde kaş dökülmesinin tedavisi ve kaş dökülmesini önleme yollarından sizlere bahsedeceğiz, buyurun yazımızı okumaya devam edin…

Kaş Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Kaş dökülmesi hem doğal hem de tıbbi yöntemlerle tedavi edilebilir bir sorun olmakta, ancak tedavi biraz zaman istediği için sabırlı olmakta yarar var. Öncelikle sizlere kaş dökülmesi tedavisinin doğal yolundan bahsedelim ve akabinde hemen tıbbi yöntemini de anlatalım. İşte kaş dökülmesini önleme yöntemleri:

Doğal yollarda kaş dökülmesi tedavisi: Kaş dökülmesine bitkisel yöntemlerle çare bulmak için doğal zeytin yağı ve badem yağına ihtiyacınız var. Bu iki bitkisel yağı kullanarak kaşlarınıza yumuşak hareketlerle masaj yapın. Bu noktada kaşlarınızı hırpalamamaya dikkat edin. Dilerseniz kulak temizleme pamuğu kullanabilirsiniz.

Kaş dökülmesinin tıbbi tedavisi: Tıbbi tedavi daha çok kaşların tamamen döküldüğü durumlarda uygulanan bir yöntemdir. Aslında kaş dökülmesinde uygulanan tıbbi tedavi kaş ekimidir. Doğal yönteme nispeten daha maliyetli olmaktadır. Bu yöntemde kaş köklerini uyarmaları açısından kortizon türü ilaçlarda kullanılmaktadır.

Ben şu an saç dökülmem için amana isminde bir ilaç kullanıyorum. Dermatolog önerdi. Kanada'da yaşayan kuzenim de birkaç aydan beri amana'yı sakalında kullanıyormuş, oradaki doktoru sakalındaki yer yer boşluklarda kıl çıkmasını desteklemek amacıyla reçetelemiş. Kaşına iyi geleceğini düşünüyorum. Benim saç dökülmem hemen durdu, hatta şu an saç tellerimin kalınlaştığını hissediyorum. İnşallah birkaç aya aralarda küçük küçük saçların çıktığını da görücem :) Sen de bir dene istersen umarım memnun kalırsın

öncelikle geçmiş olsun. bu kremde kortizon olup olmadığı hakkında bilginiz var mı acaba ?

Canim bende tiroid cikti benim de asiri dokulmeye basladi aylarca burada ise yarar dedikleri her seyi denedim ama dokulmeyi hafifletmekten baska bi ise yaramadi. En sonunda paraya kiydim unlu bi kas tasarimcisina gidiyorum ve ustura kullaniyor, seyrek olan kaslarim su an hazar erguclu'nun kaslari gibi! Sakin moralini bozma ben cok kafayi takiyorum saf badem yagina bilmem nelere verdigim parayi o kadina veriyorum bence hak ediyor bi dusun istersen ve yaglari sarimsagi falan ne suruyorsan onu surerken kasinla cok oynamamaya calis bu dokulmeyi hizlandirir

Kaş Dökülmesinin En Önemli 6 Nedeni Tıklayınız

dil_sismesi (2).jpg

X