Suyun Zayıflamaya Etkisi

miss_baby

_ҳҲҳđέļiçĩøµ
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2010
141
0
selam kızlar 2 sorum var ama birbiriyle alakalı olduğu için bir başlık altında sormak istedim
1.si su zayıflamaya yardımcı olur mu yoksa daha çok kilo mu yapar
2.si yemek esnasında su içmek faydalı olur mu yoksa mideyi boşa doldurup sonra açlık hissi mi uyandırır?

ben bi yazıda okumuştum yemek yerken su içmek kilo aldırmazmış tam tersineymiş daha az yemek yememizi sağlarmış..

su tabiki zayıflamaya yardımcı olur

doğrumu bilmiyorum ama kendimce şöyle bir şey olabilir düye düşünmüştüm vucuttaki yağlar hidrolizle parçalanır bu olay içnde suya ihtiyaç vardır en basitinden daha nice neden vardır belki zayıflamaya yardımcı

ancak yemek sırasında içilen su mideyi genişletip kilo yapar bu doğru, hatta yemekten 1 saat önce ve sonra içmiyorum ben

yemekle beraber su içmek doğru değil diye okumuştum bende... su içmek gerçekten zayıflamaya çok yardımcı. sabah aç karnına içilen 2 bardak su ve gün içinde 1.5 lt tüketmek hem cildi güzelleştiriyor hem de açlık hissini azalttığı için zayıflamana yardımcı oluyor. :)

yemekten once su icmek mideyi dolduracagi icin daha az yemeyi sagliyor bu yonden etkisi var..
ayrica sabah ac karnina icmek de onemli.

Yemek sırasında içmek sakıncalı.Kilo veremezsiniz o şekilde.
Yemeklerden önce su içmek,daha az yemeyi sağlar.

selam kızlar 2 sorum var ama birbiriyle alakalı olduğu için bir başlık altında sormak istedim
1.si su zayıflamaya yardımcı olur mu yoksa daha çok kilo mu yapar
2.si yemek esnasında su içmek faydalı olur mu yoksa mideyi boşa doldurup sonra açlık hissi mi uyandırır?

1. Hem bu forumda hem de google'de birkaç saniye arama yaparsan suyun zayıflamaya ne şekilde yardımcı olduğunu bulabilirsin.

2. Sadece bir öğün deney yaparak bunun cevabını görebilirsin.

Başlık kirliliği yapmayalım lütfen, biz bu kafada olursak herşeye üşenir, herşeyin hazırına konar; kilo vermek şöyle dursun hayatta başarılı bile olamayız.

diyetisyenimden öğrendim
.yemek sırasında su içmek sindirimi zorlaştırıyormuş
.kahvaltıdan önce 2 bardak su kesinlikle içilecek sanırım bağırsakları temizliyomuş
.birde hergün için kilonuzu 30 a böldükten sonra kalan sayı kadar litrede su içmek gerekirmiş.mesela 60kg biri için 2 lt.

zayyiflamak icin günde 2 bucuk 3 litre su icmek gerekir.su kilo aldirmaz.bütün gün su icip aksam tartilirsan ictigin su kadar cok kilo almis görünürsün ama sabah tekrar tartildiginda aksamki olan 2 3 kilo birden kaybolmus olur cünki sabaha kadar o suyu vücuttan hersekilde atiyorsun tuvalete cikarak terleyerek vs.tabiki suyun tok tutma özelligi vardir su kadar saglikli birseyde yoktur.sabah kalkar kalmaz ilik su evet bagirsaklar acisindan iyi gelebilir ama bu her insanda ayni olacak diye birsey yok.ilik su kilo verdirmez asil soguk su yag yakar cünki vücud o suyu isitmak icin sürekli calisir buda yag yakimi kolaylastirir.ama suyun derecesini sen kendin ayarlamalisin.ilik su bagirsak calistirir soguk su yag yakar diye su icemiyorum der hale gelirsin.bazi insanlar soguk su sever bazi insanlar ilik bazi insanlar oda sicakligi onada karisamaz kimse onu senin kendin bilmen lazim hangi derecedeki suyu vücudun daha iyi aliyo.hangisini kana kana icebiliyosun.mesela ben oda sicakligindan biraz daha soguk olan suyu icebiliyorum.buz gibi kesinlikle icemem 40 derece altinda olmadigim sürece.ilik su hayatta icemiyorum zaten..
2.ci soruda.yemek yerken su icmek iyi degildir.yemekten önce ve sonra icilmeli.

diyetisyenimden öğrendim
.kahvaltıdan önce 2 bardak su kesinlikle içilecek sanırım bağırsakları temizliyomuş
.birde hergün için kilonuzu 30 a böldükten sonra kalan sayı kadar litrede su içmek gerekirmiş.mesela 60kg biri için 2 lt.

bu bilgi cok iyimis ya. demekki benim 1.5 lt icmem kafi haha :)

Fakat ben bir yerde sıcak su yağları yakar diye görüyorum baska yerde soğuk su yakar :KK70:

kafam karıstı haliyle .

bu sabah sıcak suları devirdim bu havada :KK70: baktm baska yerdede soğuk su faydalıdır tabi ama hangisi

diyetisyenimden öğrendim

gerçekten bu bilgi çok iyiymiş 2 litre yetiyor bana .günlük 3 litre tüketiyordum ben.ama su içmeyi severim..sıcaklardada doğla olarak su ihtiyacı artıyor..
biryerdede yeri burası değil ama eklemek istedim boyunuz ikiye bölüyorsunuz ve belinizin olması gereken cm öğreniyorsunuz..yerimseniben

su yerine sade soda için terle atılan mineral desteğini bu şekilde alın..

birde yabancılar mineralli su içer bizim gibi içmiyorlar...su yerine soda içiyorlar ençok...
zaten bir belgeselde izledim 3 li,tre çok bir kere...ikiz kardeşler bir tanesi 2 litre biri 3 litre içiyor gün içinde ama vücutlarında aynı oranda su var... 3 litre içersen 1 litreyi fazladan içebilirsin... iki liter su içen suya o kadar alışmışkı sürekli susuyor fakat gün içind eyediklerinden içtiklerinden zaten almış olduğu için vücunda ki su 3 l,tre su içenle aynı....aslında 3 litre su içen geleni idrarla atmış fazla su içmiş aslında zararlı!
eğer vüdun su oplamaya müsaitse yandın :KK70:
idrarın rengine bakarark su ihtiyacı bilebilirsin eğer su gibi ise çok su içmişin

koyu ise az su içmişin
yani ihtiyacını buna göre belirleyebilirsin

sıcak yada soğuk sadece atılan suyu yerine getir... metabolizmanın çalışması için, az ve sık yemek bol eğzersiz yAP ama düzenli olanından yaparsın 1 ayda herşeyi yer ama 4 cm incelirsin...

bir başka deneyde ise su ve çorba deneyi...
açlık hissi oluşması su içen daha çabuk açıyordu çorba içen daha geç açlık oluşuyordu... şöyle mide röntgeni çektiler su mideden çabuk atıldı o yüzden... çorba içerek daha uzun süre tok kalabilirsiniz.

Son düzenleme:
bende dinlediğim sağlık pro. doktorlardan dinledim diyetislenlere güvenmiyorum onlar doktor değil çünkü...
ben doktorlara güvenirim onlarda su ihtiyacı için hafif sarı rengi olması lazım derler....idrar rengi derler!

Sabahları ılık su içmek karnı inceltiyor diye biliyorum ama tatlı sonrası yemek sonrası su içmek çok sakıncalı olsa gerek zira hazmın yemekler için olması gerekirken işin içine birde su girince ne kadar yorulur organlarımız

X