Bebek Beslenmesi Iştah açmak için ne yapmalıyım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kewok

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2010
22
0
Merhaba hanımlar acil yardıma ihtiyacım var 4 yaşında bir kızım var ve inanın ki ben ona yemek yediremiyorum zaten doğduğundan bu yana iştahsız ama son bir aydır artık sinir hastası oldum aç geziyoruz sadece dondurma istiyor oda çok sık değil lütfen bu konuda bana yardımcı olun iştahını açmak için ne yapmalıyım kullandığınız vitamin ismi var ise yada iştah açıcı ilaçlar lütfen benimle paylaşın teşekkürler

Allah sabir versin oncellikle,doktora gotur bence kan tahlillerini yapsinlar sonra ona gore vitamin versin benim kizimin alerji problemi var kan tahlilinden sonra demir eksik dedi simdi demir surubu veriyorum gecen butun vitaminlerin icinde oldugu surup gordum portakal sulu,simdi demir aliyor diye vermiyorum onu,kilosu iyiyse canim problem etme benim kizda 2 bucuk yasina basacak daha 11 kilo,ustune dusme,onune koy,gozunun gorebileci yerlere israr etme,istah icinde ilac yok,

teşekkür ederim canım doktoru bütün tahlilleri yaptı ama birşey çıkmadı her yolu denedim ama ısrarla aç geziyor buda beni çok üzüyor

ne guzel canim kilosuda iyiyse sorun etme,benim kizin alerjisi icin kan aldilar o kadar zor ki o kucuk ince damarlardan kan gelmedi,zor oldu o an sukrettim saglikliya bosver kilosunu Allah baska dert vermesin kimseyide hastaneyede dusurmesin (ozellikle turkiyede ki hastanalere) Amin:)

benim oğlumda çok zayıf ve çok iştahsız ama ne yaptıysak boşş,
kullanmadığımız vitaminler almadığımız şuruplar kalmadı,
ama hala iştahsız 1 senedir aynı kiloda ve artık 10 yaşına geldi başedemiyorum.
yemek ayrımıda çok yapıyor
ama abur cubur oldumu benden çok yiyiyor,
yemek yemiyor,çorba yemiyor,kızartmalr yemiyor,
bazen zorluyorum ozmaanda çıkarıyor,
dr. gittik tahliller yapıldı.herşey normal dr. sağlıklı olsun kilolu olmasın
ynai çok güzel dedi birde fırça yedik dr.dan
şuanda minadex aldık eczanecı arkdaşım çok met ettti ama
buda işe yaramadı
istersen dene belki işinze yarar canım.

Merhaba hanımlar acil yardıma ihtiyacım var 4 yaşında bir kızım var ve inanın ki ben ona yemek yediremiyorum zaten doğduğundan bu yana iştahsız ama son bir aydır artık sinir hastası oldum aç geziyoruz sadece dondurma istiyor oda çok sık değil lütfen bu konuda bana yardımcı olun iştahını açmak için ne yapmalıyım kullandığınız vitamin ismi var ise yada iştah açıcı ilaçlar lütfen benimle paylaşın teşekkürler
Valla ben Sevenseas kullanıyorum memnunum benim kızımda farklı değil seninkinden en iyi o geldi diğer ilaçlar ise faydasını gördüklerim Vimin-C ya da multitabs ı dene onu ben daha denemedim ama iyi diyorlar iştah için kafana takma takmamak mümkün değil ama senin sinir bozukluğun kızına aksediyor kızsanda belli etme ve sürekli yedirmeye çalışma çaktırmadan önüne koy muhakkak bişeyleri sever ayrıca sakın zorlama zorlanan çocuk istese de yemiyor bizzat denedim gördüm ve hala uğraşıyorum bebeklikten zorlanma bile onları etkiliyor anlamaz daha küçük diyorsun ama bak 4 yaşında hala aynı %90 ı psikolojik bence..... Ha ayrıca harnup pekmezi katıyorum yoğurduna o da iyi bence en azından vitamin alsın aç kalsada diye bir de arı sütü polen varmış macun gibi birer kaşık dene istersen bende deneyeceğim...Bol bol meyve dene tavuk eti dene eline ver ama hep gülerek iyilikle dene aman tekrar söylüyorum sakın kızma onu başkalarına onun yanında şikayet etme olur mu.
Farklı bir önerim daha var kreş yaşına gelmiş istersen kalabalık ortamda yemek yiyorlar ya kreşi bir dene orda baskı yapanda olmaz ona göre ve kıskanıp arkadaşlarını yiyebilir 1 aylık deneyebilirsin.
Allah yardımcın olsun....

Son düzenleme:
canım hepinize teşekkür ederim kızım 1 yıldır kreşte ama her hafta eve gelen haftalık listede
ya yemedi yada az yedi görülüyor ama yinede sağolun

dr kadir tuğcu iştahsız çocuklara sipraktin şurubu öneriyor 3,4 gün kullanılacak we ara werilecek sorun dewam ederse tekrar edilecek bi kaç gün sonra

benimde 2.5 yaşında kızım var ve 11.5 kilo çok zayıf yemek yemek istemiyor doktor zorlama istemeyince verme yemeyince üzüldüğünü belli etme yoksa seni kullanır dedi sonradan kendi gelip yemek isteyecektir sabret dedi bakalım zor olacak ama deneyeceğim çünkü ona yemek yedirmekten bıktım artıkmafoldumben

benimde kizimda 27aylik 11 kilo daha,demir surubu veriyorum bir aydir eskisine oranla istahi iyi, enazindan biraz yiyor...israr etmiyorum,vermek icinde ugrasmiyorum yiprandim cok( yiter beeeeeeeeee:)

oğlum beş yaşında 16,50 kg. 114 cm... beş yıl boyunca ancak bir kaç kez acıktım dedi

buda işe yaramadı

minadexi ben de bir ara kullandım biraz işe yaradı sonra içmek istemedi

Sabahları aç karnına 1 çay kaşığı arı poleni verirsen iştahı açılır,bu arada arı poleni beyin ve kemik gelişimi içinde faydalı.Bende kızıma 2 yaşından sonra vermeyi düşünüyorum.

teşekkür ederim artık pes ettim zaten ona kilo aldıracam diye psikolojimi bozmaya hiçniyetim yok zaten 4 aylık birde oğlum var onlamı uğraşayımyoksa bunlamı şaşırdım neyse herşeyin başı sağlık.....

Bayanlar oncelikle merhaba.hepinizin sorunlarini tek tek okudum hemen hemen hepimizin sorunu ayni ama benimki anormal otesi bir durum.nasilmi dinleyin.benim 1.5 yasinda bir kizim var dogdugundan beri istahsiz yemek yedirmek icin yapmadigimiz oyun saklabanlik kalmadi hem babasi hem ben bittik tukendik.gunde bir kez bir cici bebe yada mama icirebiliyorsak ooo dunya bizim.son 15 gundur beterin beteri cunku isin icine bademcikte girince inanin yemin ediyorum cocugumun midesine tek giren sey antibiotik nasil bir cocuktur ben anlamadim ne sut,ne baska bir icecek,ne yiyecek,ne meyve ne kraker ne cikolata elimi uzattigim hicbiseyi kabul etmiyor eline veriyorum yere atiyor aglamaktan oldum psikolojim bitti.dahada sinir oldugum bu halde kizim hala tombis 1.5 yasinda ve 12 kilo baska cocuk olsa ya iskelet olmustu yada olmustu nasil yemeden boyle kilosu yerinde sastik kaldik.ve cevremdekilere bu cocuga ne yapacam ne olursun bir akil ver su bir yudum icecegi sendene belki senin elinden icer diyorum bana gelen cevaba bakin cocugun kilosu boyu yerinde masallah niye zorluyorsun cocugu bukadar yedigi kadar yemesin!!!sanki ben cocugumun kilosu umrumda isterse iskelet olsun kucuk bebek gibi gorunsun umrumda degil yeterki yasayabilmesi icin midesine herhangi bri sey girsin gerisi bos.bazi annelere bakiyorumda hala cocugunun yetersiz vitamin almasindan sikayetci ben birakin vitamini midesine cips bile girse ona raziyim bulupta bunamayin bence beni dusunun ve sukur edin hergun ayni seyi yese bile cocuga cok bise olmaz br sure sonra kendiliginden baska seyi dener zaten cocuk en fazla iki haftadir cocugun ogrenme ve alisma suresi.bu arada benim ilk cocugum degil diger kizlarimda 3 ve 4 yasinda yani oldukca tecrubeli bri anneyim ve yasadigima bakin....

buda işe yaramadı

selam.cocugumla ilgili en cok cileyi ceken bri anne olarak size saskinlik icindeyim.yani doktora gidiyosun herseyi normal ve cocugun herseyi yemiyor diye sikayet ediyorsun valla helal olsun.yani cocuk sisman ve iri olmasi sagliklimi demek yemek ayrimindan sikayetcisin biz cocugumuz acindan olmesin diye cips yemesine raziyiz.bence oturun ve halinize sukur edin.ve cocugunuzuda kimsenin cocuguylada kiyaslamayin bence komsunun gorumcenin cocugu iri sisman diye ayni olacak diye kural yok.ve erkek cocugu kiz cocugundan daha gec gelisir annesi ileride alacaksin onun verimini! bence siz kilodan vazgecip saglikli olmasina hastanede agzindan burnundan hortum sokularak mamayla beslenmemesine dua edin.ben bunlari kendi 3 cocugumda yasadigim icin sizinle paylasiyorum selamlar

X