Saç Rengi ve Saç Boyama koyu kestane koyu kahve farkı?

turkuaz7

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2009
217
5
kızlar koyu kestane ve koyu kahve arasındaki fark nedir? saç rengim şuan sarıya dönük doğal haline dönmek istiyorum, dün boya aldım koyu kestane verdi adam iki ton daha açığı çıkar zemin açık olduğu için dedi ama forumdaki yorumlarda siyaha yakın bir renk olduğu yazıyor, fikir verir misiniz? ona göre başka bir renkle değiştiricem.

kestane renkelerinde çok hafif kızıl tonlar hissedilir. Bende sarıdan kendi rengime dönerken çok bocalamıştım ve bayağ tecrübe edindim.

Aslında ikisi de siyaha yakın renklerdir. Ama koyu kestane siyaha çok yakındır. Eğer saçların sarı ise ben sana koyu kahveyi öneririm ama....

Saçının sarısı nasıl? Eğer çok açık ise bu kadar koyu rengi bir anda yaptığında saçın yeşile kaçan bir ton olabilir. ( yine bir tecrübe )

Benim sana önerim saçın çok ise önce açık kahve tonları karamel denemelisin sonra bu tonlara geçmelesin.

kestaneye boyamam bence canım çok koyu bi renk oluyo ve açılmıyo..ama kahve yıkadıkça açılıyo ve çok daha güzel çok koyu olmayan bi ton çıkıyo ortaya ..kestaneye hayırr:sm_confused:

teşekkür ederim önerileriniz için :) saçımın rengi sarıyla açık karamel arası nasıl anlatacağımı bilemedim ama aslında akmış hali bu. kuaföre sordum diplerime baktı koyu kestane değil ama kestane uygun dedi, kahve tonları kestane tonlarına göre daha koyuymuş katalogdan da gösterdi. saçlarımı berbat ettim lastik gibi uzuyolar yani yandı hepsi ondan artık boyatmak istemiyorum, en azından uzun bir süre daha açmayı düşünmem ondan koyu olsa da sorun olmaz, çevremdekiler de kendi doğal rengimin daha güzel durdugunu söylüyorlar bakalım pişman olmam umarım. bugün boyayı değiştiricem ama orda bi daha bakarım kahve tonlarına. teşekkür ederim tekrar :))

bence koyu kestane kesinlikle deneme derim canım resmen simsiyah olmustu bende..koyu kahve tonda sana sarıdan sonra cok koyu gelebilir ben orta kahve denedim sacım karamele yakınken oda koyu oldu ama siyah gibi değil bence çikolata kahve olabilir çok tatlı bi renk:KK66:)

benden de naçizne tavsiye çikolata kahveye boyaman olacak..a.s.
ben de zamanında röfleden saçlarımı mahvettiğimde koyu tonlara dönerken çikolata kahveyi tercih etmiştim bayağı bi süre de kullandım..
saçlarım şu an tekrar açıldı, karamel tonlarında oldu...evde daha dönceden koyu kestaneye boyama gibi -kendimce- bi hata yaptım, kuaför orealle saçlarımı açana kadar adeta çatladı:dance:

çikolata kahveye boyasam hemen akmaz mı? yani ben koyu olsun istiyorum ama tabiki siyah değil.. henüz değiştirmedim renklere bakıyorum, bide zeminim açık olduğundan çikolata kahve tam tutar mı acaba yoksa görünenden biraz daha mı açık olur ne dersiniz kızlar??

çikolata kahveye baktım loreal casting serisinden, baya bi açık duruyo istediğim renge göre. bide bakırlık var sanki? casting serisi 4 ya da 5 daha uygun gibi geldi ama kafam da karışmadı değil. en azından açık kestane yapsam 5 numara yani o da mı koyu olur dersiniz yani siyaha yakın anlamında?

canım benim saçlarım yarısına kadar yanmış sık platin röfleydi, ilk çikolata kahveye boyayınce yeşilimsi bi yansıması oldu ve aktı:roflol: ama 2. 3. boyamada oturdu bayağı...ben loreal excellence 6.35 çikolata kahveyi kullanıyodum, az da olsa güneşte kızıl yansıyabilen bi boya bilgin olsun...diğer markalardan hiç emin değilim yanıltmak istemem senibayanssulusmile

:1no2: koyu kestaneye de, koyu kahveyede boyama..ikiside siyaha yakın oluyor çok koyu renkler. çikolata kahve'ye boyamanı öneririm. birde loreal casting serisini önermiyorum kesinlikle. çünkü işlem görmüş saçta sonuç hayal kırıklığı oluyor. Loreal Casting daha çok saçında hiçbir işlem olmayan daha önceden boyanmayan saçlarda kullanılıyor.belirtmek istedim

Son düzenleme:
X