Tüylenme Ve Diane 35 Kullananlar ?

bende kulaniyorum dianeyi simdilik anlamadim 2 aydr kulaniyorum insalah iyi olur her bunye her ilaci kabul etmeyebilir tabiki bisey diyemem dr gidip danismak lazim yinede denemeden onlarda anlayamiyolar olabbilir insalah bana yararr moralim iyice bozuluyooo. ama yinede Allah baska sikinti vermesin Allah sifa versin hepimize i gunler. ayrica beni eklemek isteyen arkadaslarim ekliyebilir sohbet icin tskler .

arkadaşlar evli ve 2 çocuk annesiyim banada hafif tüylenmeden dolayı doktor vermişti dione 35 i 6 ay kullandım etki sıfır üstelik son 3 ayında sol gögsümde kitle oluştu genel cerreh hormanal her türlü ilaç dahil herşeyi yasakladı iri gögüslü bayanlarda dione 35 kitle yapıyor dikkatli olun

y.dışında diana 35 yerine yeni geliştirilmiş yan etkisi az olan ilaçlar çıkarılmış Türkiyeye henüz gelmemiş sanırım,bi yerde okumuştum
kd haplarının yararı olduğu kadar malesef böyle an etkileride olabiliyor:KK43:
geçmiş olsun sifa34

bende kist vardı ve doktor kist geçtikten sonra diane verdi adet düzensizliği için 6ay kullan dedi bende 4- 5 ay kullandım ve bacağımda toplar damar tıkanıklığı oldu bu yüzden ölede bilirdim doğum kontrol hapları eğer yatkınlık varsa yapabiliyomus kafanıza göre kullanmayın derim

TABIRI CAIZSE DIANE 35 E SAVAS ACTIM HER ILGILI KONUYA ASAGIDAKINI YAZIYORUM LUTFEN OKUYUN :
merhaba ben de 4 ay boyunca adet olamadigimi bilirim. ama metmorfin kullaniyorum 1 yili gecti gayet duzenli oluyorum. daha once diane35 adinda bas belasi bir ilac vermislerdi goguslerimi kocaman yapti killandim ve kilo aldim uykudan gogus agrisiyla uyandigimi bilirim. sakin diane35 i doktor yazsa bile almayin bu ilac ve benzerleri icerigindeki tehlikeli maddeler yuzunden yurtdisinda bir cok ulkede yasaklanmis. faydasindan cok zarari var. herkeste yan etkisi benim kadar olmayabilir hatta iyi de gelebilir ama boyle zararli ilaclar alip vucud sisteminizi bozmayin. turkiye'de hangi akla hizmet bu ilaci veriyolar bilmiyorum tamamen ilac firmalarinin kurbani oluyoruz onlar para kazansin diye bu tehlikeli ilaci doktorlar bize yazip duruyolar. polikistik over hastaligi tam bir kisir dongudur. bazi hastalarda once sismanlatir ve siz sismanladikca da hastalik daha kotuye gider ve adet gorme donemi daha da uzar. ve bircok hastada insulin direncine bagli olarak giderek daha fazla istah olur. Metmorfin icerikli ilaclar bu fazla insulin salinimini durdurur ve bu yolla kilo vermeye baslarsiniz. ve kilo verdikce pko kisir dongusu kirilmis olur ve adet gorme suresinin araligi azalir. metmorfinin hic bir yan etkisi yok sadece ilk baslarda alisma doneminde ishal gibi tepkiler olur ama sonra alistikca gecer. metmorfini pko ya da seker hastasi olmayan normal saglikli insanlar bile kilo vermek icin kullaniyor hatta saglik sorunu olmayan doktorlar bile. ben metmorfine basladigimdan beri 12 kilo verdim. istedigimi yedim rejim yapmadan. cunku istahi kesiyor sekeri duzenliyor. herkese gecmis olsun

arkadaşlar, bende 2 yıl önce gitmiştim doktora,adet düzensizliği ve az da olsa tüylenme şikayetim vardı.ırili ufaklı bir kaç tane kist olduğunu söyledi ve diane 35 verdi. 2 ay kullanabildim. kullanmaya başladığımda 45 kiloydum, 2 ay içinde vücudum su topladı..53 kilo oldum..görenler inanamıyordu..göğüslerim balon gb patlayacak derecede şişti.ama yüzüm mkemmeldi.o gerginliktende olabilir:) bir tane sivilce kalmamıştı, pürüssüzdü.ilacı bıraktım.eski kiloma 6 ayda dönebildim.sırf bu ilaç yüzünden çok belli olmasada bacaklarımın üstünde çatlaklar oluştu. şimdi yasmin kullanıyorum.ilk birkaç ay vücut alışana kadar baş ağrısı ve mide bulantısı yapıyor ama sonra yoluna giriyor.son gittiğim doktora bunları anlatınca YAZZ adındaki ilacı yazdı.şimdi onu araştırıyorum.

diane 35 i tüylenmeyi engellemek için doktor verdi
başka bir hap tüylenme yapmıştı

Bende diane 35 kullanıyorm. 3 ay kullan dediler. persembe günü bitiyor. cuma günü doktora kontrole hemen gidip kan testi yaptırsam olur mu? yoksa 2-3 gün sonra mı gitsem ilac bitince ?

TABIRI CAIZSE DIANE 35 E SAVAS ACTIM HER ILGILI KONUYA ASAGIDAKINI YAZIYORUM LUTFEN OKUYUN :
merhaba ben de 4 ay boyunca adet olamadigimi bilirim. ama metmorfin kullaniyorum 1 yili gecti gayet duzenli oluyorum. daha once diane35 adinda bas belasi bir ilac vermislerdi goguslerimi kocaman yapti killandim ve kilo aldim uykudan gogus agrisiyla uyandigimi bilirim. sakin diane35 i doktor yazsa bile almayin bu ilac ve benzerleri icerigindeki tehlikeli maddeler yuzunden yurtdisinda bir cok ulkede yasaklanmis. faydasindan cok zarari var. herkeste yan etkisi benim kadar olmayabilir hatta iyi de gelebilir ama boyle zararli ilaclar alip vucud sisteminizi bozmayin. turkiye'de hangi akla hizmet bu ilaci veriyolar bilmiyorum tamamen ilac firmalarinin kurbani oluyoruz onlar para kazansin diye bu tehlikeli ilaci doktorlar bize yazip duruyolar. polikistik over hastaligi tam bir kisir dongudur. bazi hastalarda once sismanlatir ve siz sismanladikca da hastalik daha kotuye gider ve adet gorme donemi daha da uzar. ve bircok hastada insulin direncine bagli olarak giderek daha fazla istah olur. Metmorfin icerikli ilaclar bu fazla insulin salinimini durdurur ve bu yolla kilo vermeye baslarsiniz. ve kilo verdikce pko kisir dongusu kirilmis olur ve adet gorme suresinin araligi azalir. metmorfinin hic bir yan etkisi yok sadece ilk baslarda alisma doneminde ishal gibi tepkiler olur ama sonra alistikca gecer. metmorfini pko ya da seker hastasi olmayan normal saglikli insanlar bile kilo vermek icin kullaniyor hatta saglik sorunu olmayan doktorlar bile. ben metmorfine basladigimdan beri 12 kilo verdim. istedigimi yedim rejim yapmadan. cunku istahi kesiyor sekeri duzenliyor. herkese gecmis olsun

pko ,aşırı kilo ,tüylenme gibi nedenlerin altında genellikle insülin direnci artış gösteriyor,şekere duyarlılık fazla ,ben kesinlikle insülin direnci ve yağlanmanın azalması halinde tüylenme şikayetinin büyük oranda azalacağına inanıyorum.
hergün 1 çay kaşığı tarçını günde bir kez ılık su ile tüketenlerin 40 gün sonrasında insülin direncinde büyük oranda azalma olduğunu söylüyor uzmanlar...
vücudumuzdaki metobolik bozukluklar malesef beraberinde birçok sağlık sorununa sebep oluyor ,beslenme alışkanlığına muhakkak dikkat edilmeli..

bana cevap vercek bi doktor fln yok mu forumda hiç?

Bende diane 35 kullanıyorm. 3 ay kullan dediler. persembe günü bitiyor. cuma günü doktora kontrole hemen gidip kan testi yaptırsam olur mu? yoksa 2-3 gün sonra mı gitsem ilac bitince ?

bildiğim kadarıyla adetin 2.veya 3.günü kan tahlili yapılır ,kandaki testesteron,fsh tsh vb gibi ölçümler bu dönemde yaptırılıyor,sen istersen adetin 1.günü git dra ,zamanını kaçırmamış olursun ,doktorun sana doğru olan tarihi verir,ama yanılmıyorsam ya 2.gün yada 3.gün bakılıyor test için...

Yok ben onu doktoruma sordum .. ilk yaptıklarında adet degildim dedim 3. günü yapılmıyor mu. doktor evet ama sonuclar pek farklı cıkmaz dei. sadece 1-2 sey oynar o da ztn normalin kat kat altı yada ustu degilse 1-2 oynaması onemli degil dei..

arkadaslar merhaba bende de asırı tuylenme var hemde cok asırı olmaya basladı son bır kac aydır:KK43:doktorum bır sene once bana aldoctn vermıstı ama ben duznelı kullanmadım sımdı okudugum bır yerde kı bılgıyı aktarıcam sıze her gun 1 cay kasıgı nane hormanları duzenlıyormus ve tuylenmeyı bır sure sonra durduruyprmus ben denemeye baslıycam bu aksam ve aldctn kullanan varsa ılacta keskın bır nane kokusu vardr demek kı bundan kaynaklanıyormus.

slm arkadaslar bende diane 35 kullandim 3 seneye yakin ilk aylarda bi hormon degisikli yasiyordum tuylerimi azaldi sandim ama belirli bi sure kullanmaya devam edince normale donudu hic bi sekilde faydasi olmadi tam tersine birakinca oldugundan dahada fazla tuyleniyor insan,

Arkadaşlar merhaba öncelikle.Benim sorunum şuydu.Benim yüzümde tüylenme vardı aslında çokta değildi ama ben doktora gidip lazer tedavisi görmek istediğimi söyledim.çünkü onları sorun etmiştim.Doktor bütün tahlillerimi yaptı hormanlarımda bir sorunun olmadığını söyledi ve lazer tedavisine başladı.1,5 sene gittim hem yüzüm için hem koltuk altım için.Koltuk altımda bitti şuan hiç. çıkmıyor yani 4 senedir hiç çıkmıyor tek tük bazen çıkıyor.onlarda sarı tüy.ama yüzüm 1,5 sene sonra lazerde yandı.ve çok kötü oldum.şişti filan.ben bir daha lazer tedavisine gitmedim.hatta 3 hafta dışarı çıkamadım çünkü leke kalabilir demişti doktor ama kalmadı hepsi düzeldi.fakat yüzümde kıllanmalar devam ediyor.ve ben 3 senedir ağda ile alıyorum yüzümü çok alıştım hiç zor gelmiyor ama hala çıkıyor işte.ben bir süre gitmedim doktara arttık bıkmıştım çünkü.ama 1,5 sene önce gene gittim.o zaman doktor bana diane 35 verdi ve androcur diye bi hap verdi.çok etkili bir hap dedi androcur için.ben kullandım sanki yüzümde gerçekten kılların çıkmasında bi azalma oldu fakat bu seferde 1 senedir adet düzensizliği yaşıyorum öyle oluncada bu androcuru kullanamıyorum.1 seendir pek kullanamadım.şimdi gene doktora gittim bu kıllanmaların azalması için yada yeni oluşumların kesilmesi için tekrardan dşane 35 e başladım.allahtan tek dileğim bu kıllanmaların kesilmesi.ama kilo alıcam diyede çok korkuyorum.hayırlısı artık.bütün içtenliğimle yazdım bunları.inşallah hepimiz bu tür sorunlardan kurtuluruz arkadaşlar...

Arkadaşlar merhaba öncelikle.Benim sorunum şuydu.Benim yüzümde tüylenme vardı aslında çokta değildi ama ben doktora gidip lazer tedavisi görmek istediğimi söyledim.çünkü onları sorun etmiştim.Doktor bütün tahlillerimi yaptı hormanlarımda bir sorunun olmadığını söyledi ve lazer tedavisine başladı.1,5 sene gittim hem yüzüm için hem koltuk altım için.Koltuk altımda bitti şuan hiç. çıkmıyor yani 4 senedir hiç çıkmıyor tek tük bazen çıkıyor.onlarda sarı tüy.ama yüzüm 1,5 sene sonra lazerde yandı.ve çok kötü oldum.şişti filan.ben bir daha lazer tedavisine gitmedim.hatta 3 hafta dışarı çıkamadım çünkü leke kalabilir demişti doktor ama kalmadı hepsi düzeldi.fakat yüzümde kıllanmalar devam ediyor.ve ben 3 senedir ağda ile alıyorum yüzümü çok alıştım hiç zor gelmiyor ama hala çıkıyor işte.ben bir süre gitmedim doktara arttık bıkmıştım çünkü.ama 1,5 sene önce gene gittim.o zaman doktor bana diane 35 verdi ve androcur diye bi hap verdi.çok etkili bir hap dedi androcur için.ben kullandım sanki yüzümde gerçekten kılların çıkmasında bi azalma oldu fakat bu seferde 1 senedir adet düzensizliği yaşıyorum öyle oluncada bu androcuru kullanamıyorum.1 senedir pek kullanamadım.şimdi gene doktora gittim bu kıllanmaların azalması için yada yeni oluşumların kesilmesi için tekrardan diane 35 e başladım.allahtan tek dileğim bu kıllanmaların kesilmesi.ama kilo alıcam diyede çok korkuyorum.hayırlısı artık.bütün içtenliğimle yazdım bunları.inşallah hepimiz bu tür sorunlardan kurtuluruz arkadaşlar...

bana bu ilacı verdi doktor ama bana adet düzensizligi için verdi .. 2 hafta kullandım sonra bıraktım çünkü aynı zamn da başka ilaç daha verdi oda iltihap içindi çok bulantı yapıodu hangisi oldugunu anlamadım ikisinide bıraktım 4 gündür .. regl olmam gerekiyodu 2 gün önce ama olmadım bu ilaç yüzünden mi acaba yazılanları okuyunca korktum başka bir uzmana mı gitmeliyim acaba benim sorunum düzensiz ve aşırı sancılı adet dönemiydi tüy sorunu yoktu ..

Bi arkadaşım doktorun yanında çalışıyo ve ondada tüylenme sorunu vardı onada tansiyon ilacı vermiş kıllanma ve bazı hormon tedavilerinde tansiyon ilacı kullanılırmış doktor ona öle sölemiş ve gerçekten azalmıştı tüyleri nerdeyse yok gibiydi ama hormon bozukluğundan çıaknlar tabi ilacı bıraktıktan bi süre sonra geri yeniden çıktı dio. Çok göze batan bişi yoksa yüzünüzdeki tüylere dokunmyın çünkü daha beter yayılarak çıkıyo.

onun için mi gögüs cevremde ve göbegimde tüylenme oldu yaaa inanmıorum :kızgın: bana doktor adet düzensizliginden verdi hormonlarım bozuk cıkmıstı 4 ay kullandım düzene girince baska bi doktora gitmiştim izmirdeydim o zman doktor gögsünde göbegınde tüylenme var mı dedi evet dedım o zman 1 ay daha kullan dedi kullandım sonra bi yararı olmadı bıraktım 3-4 lilo da aldım 2 aydır kullanmıorum.tekrar test yaptırcam ama bidaha kullanmam...

arkadaşlar dünyanın hemen her yerinde aynı içerikli ilaçlar kullanılıyor
diana 35 ve aldoctone(sanırım yukarıdaki mesajlarda doktor yanında çalışıyorum tansiyon ilacı verdi diyen arkadaşın ilacıda buydu),bu iki ilaç tüylenme tedavisinde genelde kombine şeklinde (ikisi birlikte)kullanılıyor ve tüylenmeye etkili ilaçlar.uzun süre kullanım gerektirebilir ama işe yaradığını söyleyen çok veri var ,araştırın ve doktorunuzla konuşun derim..

X