Tüylenme Ve Diane 35 Kullananlar ?

Canım buna çok üzüldüm, benim de doktora gitme sebebim yüzümdeki tüylenmeydi. tahlillerden sonra hormonal bozukluk çıktı, onun için bu hapı verdi. Ben 1 yılı geçti kullanıyorum ama aynı zamanda lazer epilasyona da gidiyorum, yüzüm sivilce tarlası gibiydi, sivilcelerim gitti, tüylenme bitti, anca kendime geldim. Hormonlarında bişey yoksa triod de olabilir, bunun için bir doktora gözüktün mü? Mutlaka bir sorunun vardır, yoksa yüzde tüylenme olmaz. Bence peşini bırakma, bir çözümü elbette vardır. Yaşayan bilir, ben de çok çektim bunun yüzünden. Ama şimdi çok mutluyum. Doktora gittikten sonra epilasyona da başla bence, tüylerin bitişini hızlandırabilirsin jeyyar
gittim cnm doktora zaten ondan sonra verdi bu hapı triod dada bişi yok bende de sivilce vardı hapla geçti hapı bırakınca hayatımda görmediğim sivilce bombardımanına tutuldum:1closedeyes: 1 aydan beri sivilce tedavisi gördüm şuan yoklar şükür yani diyorum ama tüyler var çok moralim bozuluo evden dışarı çıkasım yok dışarıyla bağlantım kesildi çünkü baya oldu ama bana bakan doktora gitmiştim bu hapı ömür boyu kullan başka çaresi yok demişti tabi moral sıfır bende ondan sonra uğraşmadım :çok üzgünüm: öğrenci olduğum için lazer i aklımdan geçiremiyorum artık okul bitcekte ben iş bulcamda ondan sonra kafamçokkarıştı ama senin durumuna çok sevindim gerçekten yerimseniben

gittim cnm doktora zaten ondan sonra verdi bu hapı triod dada bişi yok bende de sivilce vardı hapla geçti hapı bırakınca hayatımda görmediğim sivilce bombardımanına tutuldum:1closedeyes: 1 aydan beri sivilce tedavisi gördüm şuan yoklar şükür yani diyorum ama tüyler var çok moralim bozuluo evden dışarı çıkasım yok dışarıyla bağlantım kesildi çünkü baya oldu ama bana bakan doktora gitmiştim bu hapı ömür boyu kullan başka çaresi yok demişti tabi moral sıfır bende ondan sonra uğraşmadım :çok üzgünüm: öğrenci olduğum için lazer i aklımdan geçiremiyorum artık okul bitcekte ben iş bulcamda ondan sonra kafamçokkarıştı ama senin durumuna çok sevindim gerçekten yerimseniben

Ahhh ahhhh bilmem mi, ben de uzun süre o şekilde yaşamak zorunda kalmıştım....

Canım lazer epilasyon çok pahalı deil artık, ben yüzüm için ayda 60 ytl veriyorum, zaetn 3-4 ay sonra geç çıkmaya başlıyor ve 2-3 ayda bir gidiyosun epilasyona... Öğrencilik hayatını çok etkilemez bence ayda 60 ytl :1hug:

Ahhh ahhhh bilmem mi, ben de uzun süre o şekilde yaşamak zorunda kalmıştım....

Canım lazer epilasyon çok pahalı deil artık, ben yüzüm için ayda 60 ytl veriyorum, zaetn 3-4 ay sonra geç çıkmaya başlıyor ve 2-3 ayda bir gidiyosun epilasyona... Öğrencilik hayatını çok etkilemez bence ayda 60 ytl :1hug:

yaşayan bilir derler yaa pek doruu:1rolleyes: cnm ya ben bişey daha sorcam lazer epilasyon yaptırdıktan sonra en az 6 ay sonra en fazla 3 yıl sonra tüyler tekrar çıkıyomuş forumda okumuştum doru mu bu yaa hem tüylerin kökleri yakılıyosa nası tekrar çıkıyo kafamçokkarıştı

yaşayan bilir derler yaa pek doruu:1rolleyes: cnm ya ben bişey daha sorcam lazer epilasyon yaptırdıktan sonra en az 6 ay sonra en fazla 3 yıl sonra tüyler tekrar çıkıyomuş forumda okumuştum doru mu bu yaa hem tüylerin kökleri yakılıyosa nası tekrar çıkıyo kafamçokkarıştı

Bunu bilemeyeceğim ama çevremde lazer epilasyon yaptıranlar oldu, bir arkadaşım 1 sene önce yaptırdı herhangi bir şikayeti yok. Bence sağlıkla ilgili bir sorundur çünkü arkadaşım hem hormonal tedavi görüyordu hem de epilasyona gidiyordu. Aynı şekilde ben de öyle yapıyorum. Bunun dışında 1 yıldan daha önce epilasyon yaptıran birini tanımıyorum tatlım... Ama bence bir sorunu olup da tedavi olmayan insanlarda epilasyon pek bir işe yaramaz. Önce sorunun çözümü önemli... a.s.

Bunu bilemeyeceğim ama çevremde lazer epilasyon yaptıranlar oldu, bir arkadaşım 1 sene önce yaptırdı herhangi bir şikayeti yok. Bence sağlıkla ilgili bir sorundur çünkü arkadaşım hem hormonal tedavi görüyordu hem de epilasyona gidiyordu. Aynı şekilde ben de öyle yapıyorum. Bunun dışında 1 yıldan daha önce epilasyon yaptıran birini tanımıyorum tatlım... Ama bence bir sorunu olup da tedavi olmayan insanlarda epilasyon pek bir işe yaramaz. Önce sorunun çözümü önemli... a.s.

cnm ilgin ve bilgin için çok teşekkürlera.s.:1hug:

Diane35 ile ilgili bişey sormak istiyorum.Doktor bana 3 ay kullanmamı söyledi.1 ay kullandıktan sonra ara verdiğimde 5.günü adet oldum ama 3 gün süren az kanamam oldu.bu normalmi sizce?Birde bu ilaçta 1 hafta ara vermek gerekiyorya ben adetin 1.günü içmek gerekiyor diye 5 gün ara vermiş oldum.Bunun yan etkisi olur mu?Bilgisi olanlar cvp verirse çok sevinirim.Teşekkürler

bende PKO nedeniyle 3 ay diane35 kullanmıştım. bu hastalık sebebiyle mi ilaç sebebiyle mi bilmiyorum ama benimde yüzümde tüylenme oldu. sarı sarı cansız tüyle çıktı yüzümde hep. ben bundan yaklaşık 1 sene önce kullanmıştım.
geçen hafta iğneli epilasyona başladım yüzüm için. parasında değilim ama yüz bölgesi çok zor. kabuklanıyor şişiyor. vücudun görünmeyen bir yerinde olsa kurtulmak daha kolay olurdu. geçen çarşamba yaptırdım. hala kabuk kabuk suratım. umarım bir sonuç alabilirim

Diane35 ile ilgili bişey sormak istiyorum.Doktor bana 3 ay kullanmamı söyledi.1 ay kullandıktan sonra ara verdiğimde 5.günü adet oldum ama 3 gün süren az kanamam oldu.bu normalmi sizce?Birde bu ilaçta 1 hafta ara vermek gerekiyorya ben adetin 1.günü içmek gerekiyor diye 5 gün ara vermiş oldum.Bunun yan etkisi olur mu?Bilgisi olanlar cvp verirse çok sevinirim.Teşekkürler

Evet benim de adet düzensizliklerim vardı. Ben hiç olmuyordum ilk başladığımda. İlacı kullanmaya başladığın zaman böyle düzensizlikler olabilir, çünkü ilaç hormon dengesizlikleri düzenliyor. Sen yine de ilacın kullanım dönemlerini aksatma. Ben de mesela 7 gün ara verdiğim süre içinde hiç adet görmüyorum, ilaca tekrar başladığımın ikinci veya üçüncü günü görüyorum ama ilacı kullanmayı kesmiyorum. Bunu doktora da sormuştum, aynen benim yaptığım şekilde devam etmemi söyledi. Zamanla düzene girer dedi. O yüzden erken adet oldun diye 7 gün yerine 5 gün ara verme, yine 7 gün vereceksin :1hug:

bende PKO nedeniyle 3 ay diane35 kullanmıştım. bu hastalık sebebiyle mi ilaç sebebiyle mi bilmiyorum ama benimde yüzümde tüylenme oldu. sarı sarı cansız tüyle çıktı yüzümde hep. ben bundan yaklaşık 1 sene önce kullanmıştım.
geçen hafta iğneli epilasyona başladım yüzüm için. parasında değilim ama yüz bölgesi çok zor. kabuklanıyor şişiyor. vücudun görünmeyen bir yerinde olsa kurtulmak daha kolay olurdu. geçen çarşamba yaptırdım. hala kabuk kabuk suratım. umarım bir sonuç alabilirim

Ben ilacın tüylenme yapacağına asla inanmıyorum, çünkü bu ilacı kullanma sebebimiz, senin kistlerine bağlı benim de hormonlarıma bağlı düzensizliği yok etmek. Benim hormonal bozukluğum olduğu için yüzümde tüylenme oluyordu, pko da bildiğim kadarıyla istenmeyen yerlerde tüylenmeye yol açar. O kadar uzun zamandır çekiyorum ki bu sorunu, araştırmadığım şey kalmadı diyebilirim. Bütün bu sorunların kesin çözümü tedaviyi aksatmadan devam etmek. Çünkü ben 2002 senesinde de tedaviye başlamıştım ve aptal gibi devam etmedim, geçen sene tekrar başlamak istedim doktora gittim tahlil yaptı ve yaşlı başlı adam gözlerine inanamadı, ben hayatımda ilk defa testesteron seviyesi 3 haneli rakamlara ulaşan bi bayan görüyorum, dedi. :eek: sanırım tedaviye bi başlayıp bi bırakmak, sorunu azaltmak yerine çoğaltıyor :1no2: Ben şunu merak ettim, 3 ay boyunca diane 35'i kullandın mı, 3 ay sonunda doktora gidip testlerine baktırdın mı? Yani bu pko dan tamamen kurtuldun mu? Çünkü bildiğim kadarıyla pko'nun tedavisi de hormonlar gibi uzun bir süre, birkaç seneye yayılıyor. Ve sana tavsiyem iğneli epilasyon yaptırma, benim arkadaşım da yüzüne iğneli epilasyon yaptırmıştı, yüzü delik deşik oldu. Ben lazer epilasyon yaptırıyorum, yüzümdeki sivilceler bile kalmadı ve bence tüyler için lazer yöntemi daha erken çözüm getiriyor.

3 ay boyunca sürekli kullandım. sonrasında kontrollerim oldu tabi ki. ama artık bir sorunum yok.
yüzüme iğneli epilasyon yaptırmamın sebebi tüylerimin çok ince cansız ve renksiz olması. çok ünlü lazer merkezlerine gittim. ama bırak yüzümdeki tüyleri kollarımdaki tüyleri bile( en azından rengi belirgin) lazerle alınamayacağını söylediler. mecburen iğneli yaptırıyorum. umarım dediğin gibi bir sorunla karşılaşmam.
pko için de uzun zamandır kontrole falan gitmiyorum. aslında bir muayeneye gitsem iyi olur. ama bende adet düzensizliği vardı. ilaçtan sonra düzeldi. bir seneyi geçmesine rağmen hiç aksama olmadı.

bende 5 yıla yakın bir zaman kullandım bu ilacı ve aynı olaydan dolayı tüylenme yani ama hiçbir faydası olmadı hemde hiç.

selam arkadaşlar, benim vücudumda aşırı tüyleneme vardı hormon testi yaptırdım doktor önemli bişey olmadığını söyledi ama diane 35 diye bi ilaç verdi. benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı? bu ilacın olumlu etkileri oluyo mu tüy dökme konusunda? bi de ne kadar zamanda sonuç alınabiliyo? cevap veren olursa çok sevinirim.:uhm:

bende 19 yaşımdayken tüylenme sorunu ve adet düzensizliği için dr a gitmiştim. banada önemli bişey yok denildi ve diane verildi. aslında bendeki tüylenmde çok azdı. neyse ilacı kullandım ben neredeyse 1,5 yıl felan. olan tüyler gitmedi sadece adetim düzenli oldu. tüylerde bir artışta olmadı. ama kullanacaksın o ilacı dikkat et kilo aldırdığını söylüyorlar ben almadım ama o ilaçtan kilo alanları biliyorum.

selam arkadaşlar, benim vücudumda aşırı tüyleneme vardı hormon testi yaptırdım doktor önemli bişey olmadığını söyledi ama diane 35 diye bi ilaç verdi. benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı? bu ilacın olumlu etkileri oluyo mu tüy dökme konusunda? bi de ne kadar zamanda sonuç alınabiliyo? cevap veren olursa çok sevinirim.:uhm:

bende 19 yaşımdayken tüylenme sorunu ve adet düzensizliği için dr a gitmiştim. banada önemli bişey yok denildi ve diane verildi. aslında bendeki tüylenmde çok azdı. neyse ilacı kullandım ben neredeyse 1,5 yıl felan. olan tüyler gitmedi sadece adetim düzenli oldu. tüylerde bir artışta olmadı. ama kullanacaksın o ilacı dikkat et kilo aldırdığını söylüyorlar ben almadım ama o ilaçtan kilo alanları biliyorum.

tatlım benim bildiğim diane 35 hormonları düzenliyici pçover için aynı zamanda doğum kontrol hapı ben kullandım çünkü

selam bende kullandim diane yi ama arkadasin dediyi gibi ayni anda da dogum kontrol hapi cikan tüylere bir faydasi olmuyo canim ama cikacak olan yeni tüyleri bir nevi önluyo vede hormanlari duzeltiyo ama hemen sunuc alamiyorsun cunku vucudun hapa alismasi gerekiyo birde bazilarina yan etkide yapiyormus cunku cok diane cok agir bir ilac göste siskinlik yapiyormus vuc kaldirmadigin dan dolayi hilaci veyada adetin kisa suruyomus yan etkisini iyice bi okuman lazim canim

haklısın bence de diane çok ağır bir ilaç. bende mutsuzluk, halsizlik, uyku, mide bulantısı yaptı. 3 ay kullandım. ama son ay çok zorlandım. bırakmamak için zor tuttum kendimi

ben de diane 35 kullandım. hala da kullanmaktayım. aynı hormon bozuklugu bende de meydana geldi. ama ben faydasını gördüm :) 3. aydan sonra tüylerim tuttugum zmn elime gelmeye basladı ve ağda seanslarım 2.5-3 haftadan 1 aya indi ve tüylerim daha yumuşak çıkmaya basladı. saç dokulmesi de olmadı ama tek kötü yanı selülitler de artış olması. onun dışında memnunum.

selam arkadaşlar.bir çoğunuzun yaşadığı rahatsızlık bendede mevcut.adet düzensizliği için gittim doktora ve çene altımda tüylenme vardı,doktorumda Diane35i verdi ve 6ay kullanmamı söyledi.3ay kullandım ve kilo aldım özellikle bel bölgemden oyüzden bıraktım daha sonra doktora gitmeden yeniden başaldım ilaca çünkü düzensizlik geçmemişti.acaba doktora danışamadan başlamam yanlış mı oldu.kıllarda azalma olmadı ve ilacı bırakınca yine adet düzensizliği yaşadım.6ay kesintisiz kullansm etkili olu mu ? hepimize geçmiş olsun:çok üzgünüm:

bende tüylenme ve beni ömür boyu bırakmayan sivilcelrimden dolaya doktora gittim.
diana35 bide aldactone verdi.aldactone ne işe yarar bilemiyorum.
inşallah sivilcelerimden kurtulurum.kilo aldırırsa yandımm temmuzda evlencemmsenağlamasenağlama
bilen varsa bana yardım etsinnn lütfenn

X