Tüylenme Ve Diane 35 Kullananlar ?

merhabaaa kızlarr. şimdi benim size bi kaç sorum olucak yanıtlarsanız çok sevinirim.

19 yaşındayım ve bekarım.
yumurtalıklarımda kist olduğunu öğrendim. doktor ameliyatlık bişe yok dedi ve doğum kontrol hapı verdi. 6 ay kullan sonra kontrole gel dedi. başladım kullanmaya. sorularımda şöyle;
1.doğum kontrol hapı kilo aldırırmı böyle bişe varmı?
2.doğum kontrol hapının içkiyle bi ilgisi varmı? kullanırken arada içki kullansam bi yan etki yapar mı?
3.daha önce kullanan varmı kist için geçtimi?
4. bide benim çenemde kıllanma oluştu kılları dökücekmidir yada yeni kıl oluşumunu önlicekmidir.buna göre lazer epilasyona gidicem çenemdeki kıllar için. kimiside daha çok artar erkek gibi olur diyo ne yapcam bilemedim. ama bu kıllar beni çok rahatsız ediyo.... :KK43::KK43::KK43::KK43:

bidee ilaca başladığımdan beri karnım çok ağrıyo. aralıklı aralıklı sancılar giriyo. ilaçla ilgilimi bu. iyi mi kötümü acaba..

şimdiden teşekkür ederim kızlarrrrrrrr

şirincek umarım cevabımı görürsün, henüz özel mesaj hakkım ne yazık ki yok.

100lük aldactone kullanıyorum. 5.ayımdayım. bu ilaçları kullanmaya başladığımdan beri öyle değişiklikler oldu ki bu yüzden kendimi artık çok daha iyi hissediyorum ve bu bana sorunlarla başa çıkabilmem için güç veriyor.

aslına bakarsan doktorum bana sadece ilaçları yazdı. o ilaçlara ihtiyacım olup olmadığını, nasıl kullanacağımı, neleri değiştireceğini, nasıl yan etkileri olabileceğini ve bunları nasıl en aza indirebileceğimi, iyileşme aşamalarını, kısacası ilaç adı dışında her şeyi bu forumdan öğrendim. sen de okuyarak ve kendi durumunla kıyaslayarak bir karara varabilirsin sanırım. doktoruna güveniyorsan bu güveni de göz önünde bulundur derim.

sormak istediğin başka bir şey olursa hiç çekinme lütfen. acil şifala diliyorum sana. :nazar: :KK16:

kızlar vücudumda tüylenme başlamıştı üst bacaklarımda bacaklarımda genital bölgemde normelden fazla ve sert çıkıyordu.kadın doğuma gittim diane ve aldactone kullanmamı önerdi.yaklaşık bir buçuk iki yıla yakın bir süre bu ilaçları kullandım fakat 60 kilodan 51 kiloya düştüm cildim pürüzsüzleşti göğüslerim dolgunlaştı tüylerim de azaldı ama maalesef cinsel isteksizlik de başladı.eşimin elimi tutmasından bile tiksiniyordum.ama o ilaçları kullanmadan önce cinsel yaşamımda bir sıkıntı yoktu.ve bir de bu ilaçlar yüzünden aşırı derecede gergin ve sinirli oluyodum.ve adetim düzenli olmasına rağmen adetim düzensizleşmeye başladı.bu durumdan dolayı ilacı 2 buçuk yıl önce bıraktım.fakat şuanda vücudumdaki kıllar eski haline döndü ne yapacağımı bilmiyorum. bu ilaçlar gerçekten zararlı mı ya da sizde de bu yan etkileri gösterdi mi?

Arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun.

Benim sorum şu:

Bildiğiniz gibi Diane35'e 5 gün kadara ara vermeniz gerekiyor.(ben de regl başlamadan bir kaç gun önceye denk geliyor)

Diane'yi içmeye ara verdiğinizde Aldactone'u alıyor musunuz almıyor musunuz?

Bilgi rica ederim

Arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun.

Benim sorum şu:

Bildiğiniz gibi Diane35'e 5 gün kadara ara vermeniz gerekiyor.(ben de regl başlamadan bir kaç gun önceye denk geliyor)

Diane'yi içmeye ara verdiğinizde Aldactone'u alıyor musunuz almıyor musunuz?

Bilgi rica ederim

Ustunden epey gecmıs ama yenı gordum. yanıtlayayım dedım. 2 yıl dıane 35+androcur kombinasyonunu kullandım. pcos'luyum. diane 35 e 5 gün değil, 7 gün ara verilir. 8. gün yeni kutuya başlanır. yazz dışındaki tüm dogum kontrol haplarında kullanım protokolu budur. yüksek olasılıkla son tableti aldıgınızın 2-3 gun sonrasında kanamanız baslar ve yenı kutu basladıgında kanama kesilmemis olabilir. siz yine mevcut protokolu uygularsınız.

aldactone dr ne sekılde onerdı ıse o sekıl kullanın. yanı 3. gün basla dedıyse o sekılde.. muhtemelen ara verdıgınız donemde de kullanmanız gerekebılır. doktora sormak en mantıklısıdır. eczacı dahı bu soruya tam cevap veremeyecektır.

kızlar vücudumda tüylenme başlamıştı üst bacaklarımda bacaklarımda genital bölgemde normelden fazla ve sert çıkıyordu.kadın doğuma gittim diane ve aldactone kullanmamı önerdi.yaklaşık bir buçuk iki yıla yakın bir süre bu ilaçları kullandım fakat 60 kilodan 51 kiloya düştüm cildim pürüzsüzleşti göğüslerim dolgunlaştı tüylerim de azaldı ama maalesef cinsel isteksizlik de başladı.eşimin elimi tutmasından bile tiksiniyordum.ama o ilaçları kullanmadan önce cinsel yaşamımda bir sıkıntı yoktu.ve bir de bu ilaçlar yüzünden aşırı derecede gergin ve sinirli oluyodum.ve adetim düzenli olmasına rağmen adetim düzensizleşmeye başladı.bu durumdan dolayı ilacı 2 buçuk yıl önce bıraktım.fakat şuanda vücudumdaki kıllar eski haline döndü ne yapacağımı bilmiyorum. bu ilaçlar gerçekten zararlı mı ya da sizde de bu yan etkileri gösterdi mi?

kilo verdırmedı ama aldırmadı da... cınsellık konusunda en ufak bır ısteksızlık olusturmadı. cıldım puruzsuzlestı. tuylerım neredeyse bıttı. sinirlilik ve gerginlik yaptı. adetimi düzenledi, bozmadı. bıraktıgımda eski halime döndüm. umudum tükendi. sanırım ben bu ilacları olene dek kullanacgım :)

arkadaşlar 20 yaşındayım tüylenme için endokrine gittim ultrasonda kistim çıkmadı adet düzenli . ama testesteron 0,77 çıktı diane 35 verdi ama reglimin başlamasını bekliyorum 3 ayda bir gidicekmişim tek derdim tüy dökmesi sivilce problemim sadece kollarımda ve omuz bölgemde var onlarıda giderir mi ayriyeten doktor bununla beraber lazerede başlamamı söyledi 4-5 aydır çene altı boyun favori denen bölgelerdede çoğaldı saçımı toplayamıyorum çok kötü bişey bu :KK43:

Son düzenleme:
arkadaşlar 20 yaşındayım tüylenme için endokrine gittim ultrasonda kistim çıkmadı adet düzenli . ama testesteron 0,77 çıktı diane 35 verdi ama reglimin başlamasını bekliyorum 3 ayda bir gidicekmişim tek derdim tüy dökmesi sivilce problemim sadece kollarımda ve omuz bölgemde var onlarıda giderir mi ayriyeten doktor bununla beraber lazerede başlamamı söyledi 4-5 aydır çene altı boyun favori denen bölgelerdede çoğaldı saçımı toplayamıyorum çok kötü bişey bu :KK43:

Psikolojini bozma canım. Nedeni belli tüylenmenin, bu çok iyi bir şey. Bizim belli olmadığı için tedavi imkanımız çok çok daha zor. Ona göre ilaç tedavine uy ve lazer yaptır doktorun dediği gibi. Görülmesi zor ama rahatsız edici tüylerine iğneli epilasyon yaptır, iz kalmıyor korkma, acısı da dayanılabilir. Ben omuzlarıma, üst kollarıma iğneli epilasyon yaptırıyorum. Lazer ve iğneli dışında kremmiş, bitkiymiş bunlar kalıcı çözüm getirmez sana, boşuna uğraşıp hevesini kırma. Varolan tüyleri ilaçlar seyrekleştirir, zayıflatır ve çıkış sürelerini uzatır ama yok etmez. Ayrıca ilaç tedavin şimdi olmayan ama gelecekte çıkabilecek tüylerin oluşumunu engeller. O yüzden ilaç tedavisi şart. Madem varolanı yok etmeyecek kullanmayayım deme sakın. İlacın 3 ayda etki göstermeye başlar ancak. Min 6 ay olmak şartıyla bünyene, sorununa, tedaviye uyum şekline göre değişir ilacı kullanma süren. Diane 35 bazı kullanan arkadaşlarda iştah açıcı etki gösterdi, ona göre rejimine dikkat edersin. Ayrıca göğüslerinde filan su toplar, dolgunluk hissetmen ondan olacaktır. Kendini hassas hissedebilirsin. Regl in normalmiş zaten, ilerde çocuk yapmada sorun olmayacaktır. Her adet gören hamile kalabilir. Geçmiş olsun, her zaman burdayız yanındayız canım unutma, sor her şeyi :KK34:

aynı ilacı aynı sebepten bi doktor banada vermişti fakat yanetkileri olabilceğini düşünerek kullanmadım..

Psikolojini bozma canım. Nedeni belli tüylenmenin, bu çok iyi bir şey. Bizim belli olmadığı için tedavi imkanımız çok çok daha zor. Ona göre ilaç tedavine uy ve lazer yaptır doktorun dediği gibi. Görülmesi zor ama rahatsız edici tüylerine iğneli epilasyon yaptır, iz kalmıyor korkma, acısı da dayanılabilir. Ben omuzlarıma, üst kollarıma iğneli epilasyon yaptırıyorum. Lazer ve iğneli dışında kremmiş, bitkiymiş bunlar kalıcı çözüm getirmez sana, boşuna uğraşıp hevesini kırma. Varolan tüyleri ilaçlar seyrekleştirir, zayıflatır ve çıkış sürelerini uzatır ama yok etmez. Ayrıca ilaç tedavin şimdi olmayan ama gelecekte çıkabilecek tüylerin oluşumunu engeller. O yüzden ilaç tedavisi şart. Madem varolanı yok etmeyecek kullanmayayım deme sakın. İlacın 3 ayda etki göstermeye başlar ancak. Min 6 ay olmak şartıyla bünyene, sorununa, tedaviye uyum şekline göre değişir ilacı kullanma süren. Diane 35 bazı kullanan arkadaşlarda iştah açıcı etki gösterdi, ona göre rejimine dikkat edersin. Ayrıca göğüslerinde filan su toplar, dolgunluk hissetmen ondan olacaktır. Kendini hassas hissedebilirsin. Regl in normalmiş zaten, ilerde çocuk yapmada sorun olmayacaktır. Her adet gören hamile kalabilir. Geçmiş olsun, her zaman burdayız yanındayız canım unutma, sor her şeyi :KK34:

çok teşekkür ederim bilgileriniz için sagolunn :)

Son düzenleme:
Şu Diane 35 denen ilacın üretiminde yayılımında her kimin onayı varsa bin beter olsun!

2010 yılında yüzümdeki sivilcelenme ve adet gecikmesi sebebiyle kadın doğum uzmanına gittiğimde, bana diane 35'i kullanmamı istedi. Yan etkileri var ama 3 yıldan önce seni etkilemez dedi. Ben de ilacı kullanmaya başladım.

İlacı kullandığım dönemde iştah artışı dışında bir problem yaşamadım diyebilirim. Ancak ilacı kullanmayı bıraktığımda, birden kilo aldım ve bu kilo alışlarım bir süre artmaya devam etti. Şu anda üzerinden geçen 2,5 yıllık dönemde ilacı kullanmaya başladığımdan bu yana 15 kilo almış durumdayım ve bu kiloları veremiyorum.

Bununla birlikte, geçtiğimiz sene hormon kontrolü yapılırken, hormonlarımdaki farklılık doktorların dikkatini çekti ve incelediklerinde hashimoto sendromu olduğunu söylediler. Tesadüfen yaptığım araştırmalarda, bu ilacı düzenli kullandıktan sonra bir çok insanın hashimoto teşhisi konulduğunu gördüm. Eğer tesadüfen tüm hashimotolulara bu ilacı vermiyorlarsa, bu ilaç tiroid bezinde ciddi kalıcı etkiler bırakıyor demektir.

Eskiden çok hiperaktif bir insandım, saatlerce koşar oynar takılırdım ama şu an çok kötü bir durumdayım. Bu kadar çok kilo aldığım için psikolojim de bozuldu. 2 yıl önce giydiğim hiçbir kıyafetim olmuyor ve inanılmaz üzülüyorum.

Siz siz olun, hata kaza bu ilacı kullanan ya da kullanacak birilerini görürseniz uyarın.

2 kutu içtim ilkınde normal geçti 2.sinde 21 gün bitti 7 gün ara verdim adet başladı bi başladı 2.kutunun başından beri bitmedi ilacı bitireli bi hafta oluyo ama hala adet devam ediyo cok yogun bi sekilde sizce bi problem mi var yardım edin lütfen :KK43:

2 kutu içtim ilkınde normal geçti 2.sinde 21 gün bitti 7 gün ara verdim adet başladı bi başladı 2.kutunun başından beri bitmedi ilacı bitireli bi hafta oluyo ama hala adet devam ediyo cok yogun bi sekilde sizce bi problem mi var yardım edin lütfen :KK43:

Bu ilacı 1,5 sene önce başladım benimde 2. kutu bitiminden sonra olduğum adette aynı sorunu yaşadım 1 ay boyunca adet gördüm sonra 2. kez adet olmam gereken dönemde bittikten sonra bitiş oldu sonra sorun tekrarlamadı

Bu ilacı 1,5 sene önce başladım benimde 2. kutu bitiminden sonra olduğum adette aynı sorunu yaşadım 1 ay boyunca adet gördüm sonra 2. kez adet olmam gereken dönemde bittikten sonra bitiş oldu sonra sorun tekrarlamadı

peki hormonlarınız düzeldimi ben böyle yaptı diye ilacı bırakmak istiyorum da 3.kutuya yarın baslamam gerek ama korku saldı içimi cok stresli 2 ayda bıktım 1,5 yıl uzun bi süre

peki hormonlarınız düzeldimi ben böyle yaptı diye ilacı bırakmak istiyorum da 3.kutuya yarın baslamam gerek ama korku saldı içimi cok stresli 2 ayda bıktım 1,5 yıl uzun bi süre

Kist için vermişti doktorum kist küçülünce bıraktırdı doktora durumu söylediğimde normal demişti sonrada sorun olmayınca problem etmedim açıkçası

Kist için vermişti doktorum kist küçülünce bıraktırdı doktora durumu söylediğimde normal demişti sonrada sorun olmayınca problem etmedim açıkçası[/Q
teşekkür ederim kaygılarımı yok ettiginiz için ben hormon tedavisi için kullanıyorum ondan sormustum geçmiş olsun iyi günler :)

Kist için vermişti doktorum kist küçülünce bıraktırdı doktora durumu söylediğimde normal demişti sonrada sorun olmayınca problem etmedim açıkçası[/Q
teşekkür ederim kaygılarımı yok ettiginiz için ben hormon tedavisi için kullanıyorum ondan sormustum geçmiş olsun iyi günler :)

Teşekkürler sizede geçmiş olsun inş fayda eder

Off vallahi ben burayı okumasam daha iyiydi :)) İçim bi kötü oldu. Sanki ilacı kullanmaya başlasam ve bu saydıklarınız olursa kendimmi hiç affetmem bile bile ateşe attım kendimi derim dururum.:) Benim sorunum göğüs ve yüzde tüylenme idi. Adet döngüm gayet düzenli olmasına rağmen. Pko hastası çıktım. Bu hastalığın çok önemli olmadığını söylediler, çoğu insanda görülüyor imiş. E peki de ben bu sorundan nasıl kurtulacam arkadaş, belirtileri bende mevcut. Yağlanma, kıllanma, saç dökülmesi. Off bu ilaca başlamaya karar vermek çok zor olacak yazdıklarınızı okuduktan sonra kızlar:KK43:( Bu ilacı kullanıpta tüylenme şikayetinden kurtulan var mı ?? Öpüldünüzz:KK43:

Yüzümdeki sivilcelerden ötürü bu ilacı kullanmaya başladım. Aşırı değildi sivilceler ama diğer ağır ilaçları kullanmaktan daha iyi geldi. Sonuç 5 ayda çok iyi oldu. Sivilcelerim büyük oranda azaldı. Sadece biraz lekeler kaldı. Ayrıca yüzdeki tüylenmeleri azalttığı kesin. Hiçbir yan etkisini görmedim. Yalnızca kalçalarda ve göğüslerde şişme meydana geldi. Polikistik over a da iyi geldiği söyleniyormuş.

X