Tüylenme Ve Diane 35 Kullananlar ?

bende lıse dönemımde kullandım adet duzensızlıgımden dolayı o zamanlrdada tuylenme sorunum bas gösterdı 1,5 yıl kullandım sonunda degerlerım normal cıktı bıraktım fakat tuylerde azalma falan olmadı doktorum artık lzer yöntemıyle kurtulabılırsın dedı ozamanlar param olmadıgı ıcın sımdı lazere gıdıorum cokta memnunum ılacın yan etkısı falan olmadı bende :) ne bıtmez hastalık sımdıdıe troıd hastasıyım onun ılaclarını kullanıorum umarım bu ılaclarda kılo sorunu yapmaz:KK43:((

canım sende sivilce problemi varmıydı bende üstüne bi ton sivilce var umurık geçer.4 gündür kullanıyorum.senağlamasenağlama
bide herhangi bi yan etkisini görmedim bazı arkadaşlarda mide bulantısı,gögüste hassasiyet felan oluyomuş.acaba sonradan olurmu.4gündür bişe yok ama...

arkdslar ben bu ılacı 4yıla gırdım ve hala kulanıom zorunluyum kulanmada butun gıtdgım doktorlar dewam dedı ılacı kestımı hastalanıom ve zmanında adet olamıom ve ılk kulandgımda 6ay ıcınde ne sıvılce ne bşi bıraz tuyleme yapması hormanal bşi arkdslar bu rahatsızlıgı olan arkdslarda normal ılactan kaynaklı bşi diil yan etkısınde tuy cıkmasını engellıo saten korkulıcak bşi yok gercekten 4yıl az dıll bu ılacla yasadım suanda ne bı tuy problemı ne bşi var cunkı sir agdada kulandım cansız ve az cıkıo gayet normal bıraz bulantısı var sabahları oluo genelde ben gecelerı alıom ılk ılacı kulandıgmda ben bıraz kılo aldım 3kılo kadr sora bırden verdım spor stres vb nedenlerden galıba kılo alımına engel bı ılac sanrmsam zmanla ole oluo goguslerde kucuk bı o ise yaramadı :eek:klava: NOT= ILACI SAKIN KULANIP BIRAKMAYIN YAN ETKILERINI GOREBILRSINIZ CUNKI VUCUDUN DENGESIDE BOZULUO DEWAM EDIN ETMICEKSENIZ KULANMANIZI TAVSIE ETMEM arkdslar bıraz sınır bozucu hergun hergun kulanmak ama yaraları var:bbo:

saol canım verdiğin cvp içina.s.
umarım sivilcelerim kısa sürede geçer.senin ilacı kulanmaya başladıktan ne zamn sonra sivilcelerin geçti..senağlamasenağlama
bıktım artık sivilceden tüylerdenn oyyyyyyyyyyyyyyyy anam oyyyyyyyysenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama
canım benim 4. aydan itibaren etkisini göstermeye başlamıştı ilaçlar hemen etki bekleme sabırlı ol önce cildinde yağlanmalar azalıyor sonra sicilce çıkmamaya başlıyor tabi bu arada çıkmış olanlarda geçmeye hatta lekeleri bile kalmıyor. çukurluk falan varsa o başka tabi bende hiç delik çukur yoktu sadece kahverengi leke kalırdı...neyse işte uzun sürede etkisi daha iyi oluyor.sabırlı ol.bu arada bir arkadaş başlarsanız bırakmayın falan dengeniz bozulur demiş öyle saçma şey olurmu yaaa ömür boyu ilaçlara bağımlı yaşanmaz.doktor ömür boyu kullan derse o başka ne bileyim kilo sorunun şekerin vs vardır yada meyillisindir kullanman gerekiyordur o zaman kullanılır ama bırakınca dengem bozulur diyip devam etmek yıllarca yanlış bence. ben tamda hormonların coştuğu 19 20 li yaşlarda kullanmıştım o dönem kullanmamın da avantajı oldu bence çünkü o dönem kıl tüüy sivilce daha çok oluyor o zmanki çıkacaklar engellenmiş oldu psikolojim rahattı.ilaç yan etki gösterince kestim ilaca da ağımlı yaşamak istemi,yordum zaten.

bende bu hapı adet düzensizliği için 2 yıl önce kullanmıştım.Hapın hiçbir yan etkisini görmedim kullandığım sırada. Fakat hapı ben doktor kontrolünde değil kendi kafama göre kullanmayı bıraktım ve bıraktıktan 4ay sonra tüylenme oldu .

tüyleri azalttığı bilgisi yanlış sadece kontrol altına alıyor ve tahlillerinize göre doktor kontrolünde kullanıldığında hiçbir tüylenme yapmıyor.Bende ki benim hatam ..

burada söylenilenler yanlış yalan vs değildir zannediyorum. ben daha önceki yazımda da söylemiştim.bu tür ilaçlar her bünyede çok farklı etkiler yaratabilir. o yüzden sizdeki etkisi doğru gerisi yanlış diye bir durum sözkonusu değildir. her bireyin fizyolojik ve kimyasal yapısı bu ilaçları farklı algılar ve farklı tepki verir. sizde görülen bir etki başkasında tam tersi olarak görülebilir ya da tam tersi.. söyleme ihtiyacı hissettim

bende bir kaç yıl önce kullanmıştım diane 35 bende regl düzensizliği olduğu için vermişti doktor 21 kullanıyor ve 7 günde de regl oluyodum. tüylerim için de iyi geleceğini azalacağını söylemişti ama bi faydasını göremedim açıkçası ben çok uzun süre kullandım onu yaklaşık 17 yaşımda başlayım aralıklarla 5-6 sene kullanmışımdır ama sıkıldım ve doğum kontrol hapı olduğu için ileride çocuğumun olamamsından korkarak bıraktım.

canım benim 4. aydan itibaren etkisini göstermeye başlamıştı ilaçlar hemen etki bekleme sabırlı ol önce cildinde yağlanmalar azalıyor sonra sicilce çıkmamaya başlıyor tabi bu arada çıkmış olanlarda geçmeye hatta lekeleri bile kalmıyor. çukurluk falan varsa o başka tabi bende hiç delik çukur yoktu sadece kahverengi leke kalırdı...neyse işte uzun sürede etkisi daha iyi oluyor.sabırlı ol.bu arada bir arkadaş başlarsanız bırakmayın falan dengeniz bozulur demiş öyle saçma şey olurmu yaaa ömür boyu ilaçlara bağımlı yaşanmaz.doktor ömür boyu kullan derse o başka ne bileyim kilo sorunun şekerin vs vardır yada meyillisindir kullanman gerekiyordur o zaman kullanılır ama bırakınca dengem bozulur diyip devam etmek yıllarca yanlış bence. ben tamda hormonların coştuğu 19 20 li yaşlarda kullanmıştım o dönem kullanmamın da avantajı oldu bence çünkü o dönem kıl tüüy sivilce daha çok oluyor o zmanki çıkacaklar engellenmiş oldu psikolojim rahattı.ilaç yan etki gösterince kestim ilaca da ağımlı yaşamak istemi,yordum zaten.

saol canım cvp verdin içina.s.
ben sivilcelerim için bu ilacı kullanmak istedim.doktor düznsizlinde var dedi am,.sadece kışın 3 ay düzensizlik yaşadım.ondan evvel hep düzenliydi.tülenme ve sivilce problemim yıllara dayanıyo.senağlama
bu ay ilaca başlamadan öncede normal zamnda oldum.
inşallah geçecek.:çok üzgünüm:
henüz sivilcelerim geçmedi ama yaa ilacı bıraktıktan sonra gene çıkarsa napcam ben.ALLAH IM yardım et bana...
bide bişe sorcam temmuzda evlencemde bu ilacı kullanırken hamile kalmam dimi.korumama gerek var mı acepfisfisfis

ACİL YANIT LÜTFEN!!

Hormon tahlili yaptıran arkadaşlar, tahlil nasıl yapılıyor? Doktora gittiğimde vücdumudaki tüyleri almamış mı olmalıyım?Kan mı alınıyor vücuttan veya ultrasonla falan mı bakılıyor?Neler var?

Benim regl.im düzenli ,sivilcem de yok,kilom da normal.Ama tüylenme var bu yüzden lazer yaptırmadna önce hormonel bir sorunum olup olmadığı hususunda emin olmak istiyorum ,bu yüzden tahlil yaptıracağım.Lütfen bilgilendirin.Detayları bekliyorum :KK66:

saol canım cvp verdin içina.s.
ben sivilcelerim için bu ilacı kullanmak istedim.doktor düznsizlinde var dedi am,.sadece kışın 3 ay düzensizlik yaşadım.ondan evvel hep düzenliydi.tülenme ve sivilce problemim yıllara dayanıyo.senağlama
bu ay ilaca başlamadan öncede normal zamnda oldum.
inşallah geçecek.:çok üzgünüm:
henüz sivilcelerim geçmedi ama yaa ilacı bıraktıktan sonra gene çıkarsa napcam ben.ALLAH IM yardım et bana...
bide bişe sorcam temmuzda evlencemde bu ilacı kullanırken hamile kalmam dimi.korumama gerek var mı acepfisfisfis
canım allah mutlu etsin inşallah diyip cevap vereyim. diane 35 bir doğum kontrol hapı zaten yani korunma için de işine yaramış olacak.bende düzensizlik hiç olmamıştı allaha şükür. sende kısa süreli olmuş anlaşılan zaten bu ilaç düzene sokuyor merak etme. sen hele bir 5. ayına gel sivilce ve tüylenme konusunda da ne demek istediğimi anlayacaksın. bu arada bol su aldactoneda kullanıyorsan.bu arada kaç yaşındasın canım 21 mi?

ACİL YANIT LÜTFEN!!

Hormon tahlili yaptıran arkadaşlar, tahlil nasıl yapılıyor? Doktora gittiğimde vücdumudaki tüyleri almamış mı olmalıyım?Kan mı alınıyor vücuttan veya ultrasonla falan mı bakılıyor?Neler var?

Benim regl.im düzenli ,sivilcem de yok,kilom da normal.Ama tüylenme var bu yüzden lazer yaptırmadna önce hormonel bir sorunum olup olmadığı hususunda emin olmak istiyorum ,bu yüzden tahlil yaptıracağım.Lütfen bilgilendirin.Detayları bekliyorum :KK66:
rohycum kan tahlili ve yanında ultrason yapılır.kanı genelde reglinin belli günlerinde alıyorlar.tüylerini alma doktorda görsün bence.bendede hormon bozukluğu çıkmamıştı reglimde düzenliydi ama sivilcem ve tüylerim vardı. doktor diane 35 ve aldactone verip lazer yaptırmamı önerdi.sanada bence aynı şekilde tedavi uygularlar bir git bakalım doktora da sonucunu söylersin:)
inşaallah hepinizin bu sıkıntısı en kısa zamanda geçer kızlar. kafanıza takmayın o zamanlar çok kafama takıyordum bende ama zamanla (ilacın da etkisiyle ) azaloıyor lazerde oldu mu tamamdır.....

bu arada rohycum görünen yerlerini alırsın örn. yüz falan tüy varsa tabi. diğer yerlerini nerende tüylenmen fazlaysa oranı gösterirsin doktora zaten belli yerlerinde görünce hemen anlıyor doktor.

merhaba arkdaşlar ben akne tedavisi için roaccutane ilacını kulanıyorken dermatologum "senin aknelerinin sebebi yumurtalık kisti olabilir ultrasonla emin olabiliriz" demesi üzerine ultrason çekimi sonunuda polikistik over sendromu olduğu anlaşıldı. kadın hastalıkları doktorum ultrason sonucuna bakıp emin olmak için hormon testi istedi bunun içinde kan alındı ve yumurtalık kistinin büyümesini engellenmek amacıyla diane 35 i 21 gün kullanıp 1 hafta ara vererek 6 ay kullanmam gerektiğini söyledi şuan akne tedavimin 3.ayını bitirmiş durumdayım diane 35 de 2. ayım bitti. diane 35in yan etkisi olarak sadece aşırı duygusallık olduğunu söyleyebilirim onun dışında çok yararını gördüm. regl sancılarım farkedilir oranda azaldı, regl dönemim düzene girdi. tabi herkeste yan etkiler farklı olabiliyor. doktora danışarak alındığı zaman yan etkilerde azaltılabilir ben bütün herkese acil şifalar diliyorum.

bugün doktor banada diane 35 ve aldactone verdi.....

canım geçmiş olsun. ne tedavisi göreceksin diane 35 le ?

teşekkür ederim pufidik.
pko teşhisi kondu. tüylenmede artış vardı. birde 2 aydır düzensizliğim. 6 ay kullancağım , sonra tekrar bakacaklar. aslında diane 35 kullanmak istemiyorum kilo açısından. ama bugün 2. bir doktor görüşü aldım o da onu veriyoruz dedi. yanına aldactone ekledi. birde türkiyede bulunmayan yurtdışından getirtilen bir ilaç yazdı. ama eczaneler biz bu ilacı getiremeyiz diyorlar . yurtdışındaki akrabalarıma söyleyebilirim. ama bu ilaç içinde başka doktor görüşü daha almak istiyorum. umarım sorunum geçer. benim bir kızım var açıkçası eşimde bende 2. çocuk düşünmüyoruz. o açıdan endişem yok ama belli de olmaz ilerde belki düşünebiliriz. sizlere de geçmiş olsun.a.s.

3aydır diane35 kullanıyorum ben de.. diğer benzer ilaçlara göre en az yan etkisi olan ilaç buymuş diye biliyorum..
ama sanırım biraz da bünyeye göre değişik sonuçlara yol açıyo.. burdaki çoğu şikayetin aksine ben çok memnun kaldım msela :sm_confused:
sivilcelerimi yok etti, bigün yıkamasam sönen saçım daha az yağlanmaya başladı, adet ağrılarımı geçirdi vs.. bi de biraz kilo aldırdı, o doğru ama ztn hırsla kilo almaya çabalayan bi insan olduğum için problem olmadı yerimseniben
tek kötü yanı sürekli bi regl hali gibi aşırı duygusallaşmış olmam :çok üzgünüm:

3 yıldır kullanıom maleseff.. kıllarımda cogalma gıbı bı sekıyetım olmadı ve aksıne engelledı dıe bılrız sıvılcerım gectı onlara cok etkısı oldu artık doktor konturölüne gıtme zamanı geldı ama gıtdıgım tum doktorlar belkıde sureklı bu ılacı kullancagımı soledıler cunkı 3yıldan berı sureklı kullandım basen sınırlenıp bıraktım sınır yapıo sanrm bırazda son zmanlarda sabah kalktıgımda hafıf bı bulantı ama hastalık goremedgım ıcın vucudu dengelıo yoksa bıraksam tamamen pek cok sorunla karsılasrdıma.s

Arkadaşlar,hormonel bir bozukluğun olması için muhakkak adet düzensizliği olması mı gerekir?Tüylenmeden şikayetçiyim ama sivilce veya adet düzensizliği gibi şikayetlerim yok??

5 yildan fazladir kullaniyorum Diane 35' i. Adet duzensizligi icin baslamistim. 2 kere birakmayi denedim ama ikisinde de kendiligimden adet goremedigim icin tekrar baslamak zorunda kaldim. Artik birakmak istiyorum gerci. Yan etkisi yok denecek kadar az olsa da, sonucta disaridan hormon takviyesi almis oluyorum.
Bu arada merak edenlere; saclarim benim de cok dokuluyor ve kilo da aldim ama bunlari Diane 35' e baglamiyorum ben. Herkesin hayati inisli cikisli ve bunyeleri farkli. Beni bu yonde etkiledigini dusunmuyorum.
Ayrica asiri tuylenme veya tuylenmede azalma gibi bir durum da yasamadim.
Dedigim gibi, ayni ilaca herkesin bunyesi farkli tepki gosterebilir.

bende pco hastayım.ben diana 35 değil yasmin kullanıyorum.migrenim var o yüzden doktor yasmin verdi.onun söylediğine göre de en az yan etkisi olan yasminmiş.

X