Tüylenme Ve Diane 35 Kullananlar ?

E

Ebced

Ziyaretçi
selam arkadaşlar, benim vücudumda aşırı tüyleneme vardı hormon testi yaptırdım doktor önemli bişey olmadığını söyledi ama diane 35 diye bi ilaç verdi. benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı? bu ilacın olumlu etkileri oluyo mu tüy dökme konusunda? bi de ne kadar zamanda sonuç alınabiliyo? cevap veren olursa çok sevinirim.:uhm:

Canım beni eskilere götürdün..17 yaşımdayken,suratımı basan sivilceler nedeniyle cildiyecim,annemin ve jinekoloğun onayını alarak bana bu haptan verdi.Sonra üç aylık kullanımdan sonra bende göğüs ucu ve çene altı kılları oluşmaya başladı,doktorum da ilacı kesti..Sonra sivilcelerim başka bir yöntemle geçti ama,bu ilacın bendeki tek hatırası budur.Ama seni yanıltmak istemem,İlle de bu ilaç sorumluydu diyemem..Belki tertibi,muhteviyatı değişmiştir,bilemiyorum.Ama anlatmadan da edemedim.Geçmiş olsun.

aynı ilaç kişilerde farklı etkiler yapar,evet doğum kontrol haplarının yan etkilerinden biri tüylenmedir,aynı zamanda tüylenmeye neden olan hastalıkların tedavisinde de doğum kontrol hapları kullanılır.yani diane kullanılabilir. geçmiş olsun

canım jnikooloji bölümünde doğum kntrolhapının zararları var 3. sayfada sanırım o başlığı okumanı öneririm..

aynı hapı kullandım ben...
4 sene önce tüylenmeden sebep hormon testleri yaptırdım ve değerlerim bozuk çıktı diye 6 ay kullandım.. tüylerimde azalma olmadı, kilo almadım...
6 ay sonunda değerlerim normal çıktı...

ama tekrarlama ihtimali var bu tür rahatsızlıkların diye senede 1 aynı testleri yaptırıyorum ben.. şüükür bi dahada çıkmadı.. ama doktor değerlerimin normal çıkmasına rağmen 1 sene daha kullanabilirsin dedi...

nettede arattım ben tabi bu benim ffikrim ama kullanmamaya karar verdim.. sonuç ta hormon ilacı.. eğer normal çıktıysa değerlerim kullanmama gerek olmadığını düşünüyrm... bioder kullanıyorm şimdi tüylerim için inşallah faydasını görürüm.. geçmiş olsun canım...yerimseniben

evet canım bende kullandım hatta bir ilaç daha vermişti doktor doğumda kullandığım ilaçlar bende tüylenme yapmıştı kullandım ama hiçde sonucunu görmedim zaten daha sonra gititiğimde doktora sordum kesin çözüm bumu ben yararını görmedim dedim kesin diyemem dedi eğer kesin olmasını istiyorsan yaktırman lazım kıl köklerini demişti inşallah sendekini geçirir

ben de diane 35 kullanıyorum.bi yan etkisi yok bende.saçlarım şuanda çok dökülüo ama strese bağlıyorum.bu ilaç kılları dökmez sadece yenilerinin oluşumunu engeller ve PCO HASTALIĞIN VARSA BU İLACI KESTİĞİNDE Bİ SÜRE SONRA ŞİKAYETLERİN TEKRAR ORTAYA ÇIKABİLİR.BENİM ÇIKIYOR.

ben de diane 35 kullanıyorum.bi yan etkisi yok bende.saçlarım şuanda çok dökülüo ama strese bağlıyorum.bu ilaç kılları dökmez sadece yenilerinin oluşumunu engeller ve PCO HASTALIĞIN VARSA BU İLACI KESTİĞİNDE Bİ SÜRE SONRA ŞİKAYETLERİN TEKRAR ORTAYA ÇIKABİLİR.BENİM ÇIKIYOR.

canım aynı yerde çalıştığım bi abla var şu an evli...
bekarken bu rahatsızlık ondada olmuş geçen hafta konuşmuştuk.. doktoru diane 35 vermiş ama saç dökülmesi yapacağı için başka bi ilaç daha kullanmasını söylemiş.. 5 sene önce felan olmuş ondada...
saç dökülmen bu ilaçtandır büyük ihtimalle..
stresinde etkisi vardır belki...

geçmiş olsun...

öncelikle teşekkür ederim arkadaşlar cevap verdiğiniz için.doktor ultrasonda da baktı korkulacak bişeyin yok dedi. pco hastalığı yok herhalde söylediklerinizden sonra korktum biraz ama gitmese de olur tüyler ben yok decek bi yöntem bulurum yeter ki bi daha çıkmasınlar.

gecmıs olsn canım bence bıoder kullan hem bıtkısel,hem hıc bı yan etkısı yok hemde kesın cozum

selam arkadaşlar, benim vücudumda aşırı tüyleneme vardı hormon testi yaptırdım doktor önemli bişey olmadığını söyledi ama diane 35 diye bi ilaç verdi. benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı? bu ilacın olumlu etkileri oluyo mu tüy dökme konusunda? bi de ne kadar zamanda sonuç alınabiliyo? cevap veren olursa çok sevinirim.:uhm:

Merhaba
Ben de aşırı tüylenme vardı dr um bana aldacton ( 100 mg ) verdi günde 1 adet içiyordum tam 1 yıl kullandım ve hiç ummadığım bi şekilde azaldı yok oldular bunun yanında ayrıca diana 35 kullanıyorum ama onu adet düzeni için zaman gerekli 1-2 ay da yok olma gibi şans yok malesef ...

ben de aldactone kullanmayı çok düşündüm.ama tansiyonum zaten düşük olduğu için vazgeçtim gerçi zamanla bünye alışıomuş.doktorlardan biri gerçekten var olan tüyleri incelteceğini ve yok edeceğini söyledi (hatta ayva tüyü haline gelirmiş siyah kalın tüyler)bir başka doktor da sadece kıllanmamın artmasını engelleyeceğini söyledi.Hangi doktora inansam şaşırdım.Bi de benim göğüslerim büyük zaten gerçekten büyütüyor mu?Portakal arkadaşım sen bu konuda tecrübelisin sendeki etkisi ne oldu?Göğüslerin ne durumda:)?Siyah kıllarda incelme ve yok olma var mı?Ya bide kıl köklerini yok etmiyosa azaltma yapsa da kalıcı olmaz bi süre sonra tekrar çıkar bence.Portakalcım sen de durum nedir daha detaylı açıklarmısın?

ben aldactone u yaklaşık 2 sene kullandım.fakat ilacı keserken doktor kontrolunde değil kafama göre kestim :) mideme ağrılar girmeye başlamıştı içerken artık.kullandığım dönemde gerçekten yüzümdeki tüyler için büyük faydasını gördüm.hiçbirşey kalmamıştı,ve göbek bölgesinde hafif tüylenme vardı,onda epey faydası oldu. ilacı kestikten 6 ay sonta sonra yüzümde tekrar tüylenme başladı. işten fırsat bulamadığım için hafta sonu bi kadın doğum uzmanına gittim,yapısal sizin tüylenmeniz diye başından savdı.daha önceden cerrahpaşada endokronolojide tedavi görüyordum.öğrenciyken :)
herneyse hikayem epey karışıkda, o zaman c.paşadaki doktorlar aldactone'a her bünyenin cevap vermediğini söylemişti. aman kullanırken kesinlikle hekim gözetimnde kullanın,tansiyon ilacı aslında bu meret.bende etkisi kullandığım dönem için çok olumluydu.
bende doktorlardan umudu kesip biodere başladım bu arada.
eee aldactone kullananlara bi soru, nasıl kestiler bu ilacı bu arada,acaba birden küt diye bıraktığım için mi geri dönüş yaşadım,yoksa herkeste böyle mi oldu :)
hepimize kılsız tüysüz güzel günler diliyorum.

aldactone kullandığınız süre içinde erkeklik hormonlarının bir kısmını bağlayarak kıl oluşumunu engeller,bunun yanında yan etkileri de vardır. göğüs büyütme gibi bir etkisi yoktur. doktorunuz kar/zarar oranınıza ve size göre doğru ilacı verecektir. aldactone kafaya göre kullanılabilecek ilaç değildir. bazı kişilerde kabul edilemez yan etkileri olabilir. ayrıca expigment daha önce de belirtildiği gibi 2 aydan uzun kullanılmamalı,sürüldükten sonra 1-2 gün güneşe çıkılmamalı.

evet ben de de aynen durum pco var.diane 35 kullanırken kıllar daha geç çıkıo ve yeni kıl oluşmuo.kesince artık en fazla 1 sene sonra bi bakıyorum boynumun bi yerinden kıl çıkmış.ben hep doktor kontrolünde kestim.doktor dio hormon seviyelerin normal ama kistlerin var.kullanmasan da olur fazla takma ama ben biiyorum kullanmasam başıma gelicekleri sivilce ve yeni tüyler.şu an saç dökülmem var onu da araştırıyorum diane 35 e mi bağlı die.Kesinlikle cildimde kuruma yapıyor ve çatlak oluşumunu hızlandırıyor.bunun dışında rahim kanserinden koruyomuş felan ii yanları da varmış.MECBUR KULLANCAM

Bir de internette okuduğum makalelerde kıl kökleri yok edilemez sadece zayıflatılabilir diodu.Şimdi bioder serum almayı düşünüyorum.o kadar emek para harca kıl kökleri zayıflasın sadece.yok olmayan kıl kökleri elbet bir gün tekrar beslenip güçlenmenin bir yolunu bulurlar.Bu kıllardan kurtulmanın kalıcı bi yolu yok mu arkadaşlar?Sakın lazer demeyin denedim ve sonuç alamadım.

kızlar aldactone doktor banada verdi ama çok zayıfım tansiyonumda düşük bide karaciğere zarar verdiğini öğrendim korktum. bu yüzden kullanmadım. aldım duruyo öylece. acaba kullansammı yaaa...

bende kullanıorum dıane 35 regl ım gecıkıo ve asırı tuylenme var yuzumd bana cokkılo aldırdı nedenını bılmıorum suan bıraktım ama mutsuzum cnk regl olamıorum :KK43: anca bıkac gun gecıktırıcı kullanıp bırakıorum ole regl olabılıorum :S

gökzel bende hormon bozuklugundan cenemde killanma var bekarken türkiyede kadin doktoruna gitmistim bana diane 35 ve bir tane daha bir ilac verdi o ilacin adini unuttum ama cok pahali oldugu icin sigortadan aliyorduk.ben hic fayda görmedim acikcasi.

gökzel bende hormon bozuklugundan cenemde killanma var bekarken türkiyede kadin doktoruna gitmistim bana diane 35 ve bir tane daha bir ilac verdi o ilacin adini unuttum ama cok pahali oldugu icin sigortadan aliyorduk.ben hic fayda görmedim acikcasi.

bende kullandım tüylere hiç faydası yok:1no2:

betty bende pco var bende diane 35 kullanıyorum.ama faydasını görüyorum yeni kıl oluşumunu ve sivilce oluşumunu önlüo.ama vücudumun cildini de kuruttu çatlak oluşumunu hızlandırıo.bi de saçlarım dökülüo çok fazla.sen de de mi saç döktü?bende kilo yapmadı.sana pco tanısı kondu mu problemin nedir?

X