Hüsniye Necef Şahin'e giden var mı?

yarn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
53
1
Arkadaşlar Pendik de dr Hüsniye Necef Şahin var.

Kendisini tanıyan ve giden var mı?

Necef hanım pendik devlet hastanesinde görev yapıyor ayrıca özel muaynanesi varmış.Ben hstaneye gittim. gayet memnun kaldım. Sıra beklerken görüştüğüm bir bayan da tavsiye üzerine necef hanıma gidiyormu,onda doğum yapmış.Çok iyi olduğunu,çok memnun olduğu söyledi. umarım işine yarar.

Selam. Ben Necef Hanım'ın muayenehanesine hamileliğimin başından beri gidiyorum. Kendisi çok ilgili güleryüzlü ve tecrübeli bir doktor. Muayenesi uzun sürüyor ve detaylı bilgiler veriyor. Ben şuana kadar memnunum umarım bundan sonra da herşey yolunda gider.

Selam. Ben Necef Hanım'ın muayenehanesine hamileliğimin başından beri gidiyorum. Kendisi çok ilgili güleryüzlü ve tecrübeli bir doktor. Muayenesi uzun sürüyor ve detaylı bilgiler veriyor. Ben şuana kadar memnunum umarım bundan sonra da herşey yolunda gider.

Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin arkadaşım.Muayenehanesine gittiğini söylemişsin peki doğumu devlet hastanesindemi yaptırıyor yoksa özel bir hastaneyle anlaşmasımı var?Birde muayene ücreti ne kadar?Teşekkürler.

Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin arkadaşım.Muayenehanesine gittiğini söylemişsin peki doğumu devlet hastanesindemi yaptırıyor yoksa özel bir hastaneyle anlaşmasımı var?Birde muayene ücreti ne kadar?Teşekkürler.

Senin istediğin bir hastanede, kendisi için de uygunsa doğum yaptırıyor diye biliyorum ama biz doğum için henüz konuşmadık.. Muayenesi 135 tl..

muayenesi nerede acaba bilgi verirmisin bende duydum çok iyi bir doktormuş

necef hanım işini çok iyi yapan ilgili, bilgili,tecrübeli bir doktor.kendisine 9 ay boyunca takip için gittim özel muayenehanesine. her ayda 125 tl ücret ödedim.son hafta kontrolümde beni 14. günde çağırdı. sekreteri ücret alınmayacak dedi fakat ücrettalep ettiler. doğumu kendisinin yapmasını istedim. bana verdiği ücret karşısında şok oldum. sürekli hastası ve de bir tanıdık aracılığı le gitmiş olmama karşın benden şok bir fiyat istedi. mecburen son doğum haftasında başka doktor aramak gibi bir stresin içerisine girdim. normal giden gebeliğimi sezeryanla sonuçandırmak zorunda kaldım. hemde bana verdiği fiyatın 4de1 fiyatına. (özel sigortam omadığı) çok şükür sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim. tavisyem necef hanıma devam edecek gebeler en baştan doğum hakkında fiyatlarını ve şartları öğrensinler benim düştüğüm hataya düşüpte son dakika strese girmesinler.

necef hanım işini çok iyi yapan ilgili, bilgili,tecrübeli bir doktor.kendisine 9 ay boyunca takip için gittim özel muayenehanesine. her ayda 125 tl ücret ödedim.son hafta kontrolümde beni 14. günde çağırdı. sekreteri ücret alınmayacak dedi fakat ücrettalep ettiler. doğumu kendisinin yapmasını istedim. bana verdiği ücret karşısında şok oldum. sürekli hastası ve de bir tanıdık aracılığı le gitmiş olmama karşın benden şok bir fiyat istedi. mecburen son doğum haftasında başka doktor aramak gibi bir stresin içerisine girdim. normal giden gebeliğimi sezeryanla sonuçandırmak zorunda kaldım. hemde bana verdiği fiyatın 4de1 fiyatına. (özel sigortam omadığı) çok şükür sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim. tavisyem necef hanıma devam edecek gebeler en baştan doğum hakkında fiyatlarını ve şartları öğrensinler benim düştüğüm hataya düşüpte son dakika strese girmesinler.
Haklisin biraz daha masrafli ama temiz isini iyi yapan ve anac tavriyla bana su ana kadar cok emegi gecen bir doktor benn cok memnunum ozel muayenesi var ama size her turlu kolayligi sagliyor ve gercekten basarili....

Soru zamanı üstünden bayağı vakit geçmiş ama önemi yok. Bende bu sitedeki bilgileri değerlendirip Hüsniye hanıma gitmiştim. Fakat söylenilenlerin aksine ne yazık ki ben memnun kalmadım kendisinden. İlk gebeliğim için bir yakınımın tavsiyesiyle gitmiştim. İlk görüşmede gayet normal ve güler yüzlü karşıladı. Hatta tavsiye eden kişiyede bunu belirtmiştim, oda teşekkür mahiyetinde doktor hanıma iletti ve sanırım bir özgüven rahatlığı olucakki bir sonraki görüşmedeki tavırlarına hayret ettim. Düşük riski taşıdığım için ilaç vermişti. Daha sonraki zamanlarda risk azalmasına rağmen zaten günde 3kez kullandığım ilaca bir süre daha devam etmemi söyledi. Bende ilacın bebeğe yan etkisi olur mu diye sordum. Bir anda sinirlendi ve " siz benim altına imzamı attığım seyi mi sorguluyosunuz? Böyle soru duymak istemiyorum." dedi. Benim ilk gebeliğim oluşu, tecrübesiz ve endişeli oluşum zaten neden umurunda olsundu ki? Neticede bu vücudun bir parçası olmayan, kimyasal ve üstelik fitil olarak aldığım için çocuğa direk temas edişinden meraklanmış olabilirdim. Bir anne adayı olarak da bunu doktoruma sormak benim en büyük hakkım. Zaten biraz merakı olsa bu soruyu çoğu anne adayının merak ettiğini görür. Bir içiniz rahat etsin hiçbir sakıncası yok diyemedi ve olayı tamamen kişiselleştirdi. Bu ülkede öyle ilaçların altına öyle imzalar atılıyo ki bazı şeyleri sorgulamak üzerimize vacip oldu bu zamanda. Daha sonraki benim ve eşimin sorduğu sorularada aynı tarz cevap verdi. "siz hem onu hem bunu soruyorsunuz", "ozaman bunu sormamanız lazım", " ozaman sorunuz çelişkili". onu sormamanız bunu sormamanız lazım, başka yerlere kıyasla 3 -4 katı para verip muayenehanesine gidiyorum fakat sorularımı doktor hanımın kendi isteklerine göre belirlemeliyim!!! kendisinde sanırım başarı ve özgüven zehirlenmesi olmuş. Kendi işini yapıcağına sorularımız arasındaki çelişkileri aramakla vaktimizi öldürdü sağolsun. Zaten sonrasında bende eşimde başka bişey sormak istemeyerek kalktık. Ve hakikaten çok çok ayıpladım. Hangi meslek alanı olursa olsun, hastanla, danışanınla iletişim kurmayı beceremiyosan o bilgininde tecrübeninde hakkını veremezsin ve uzun vadede sonuçlarını görürsün. ben tavsiye edemiyorum ne yazık ki. Tavsiye bile değil, gitmemenizi öneririm.

X