Aile Planlaması En İyi Doğum Kontrol Yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Hapın istek azalttığı yazıyor ben öyle bir etkisini görmedim :S

canim hayir aksine erkek icin uyarici bile oluyormus. arkadasim hic rahatsiz olmadi yani. yoksa degistirirdi cunku ilk once yasminle basladi ve cok kisa sure sonra birakti memnun kalmadigi icin. bir halkayi 3 hafta kullaniyorsunuz. sonra cikarinca adet oluyorsunuz. doktorunuza kontrole fln gittiginizde bir danisin yani. herkes de ayni etkiyi yapmayabiliyor her yontem malum...

vaginal%20ring.large.jpg

Contraceptive-ring.jpg
bu sekilde ortadan tutup birlestirince kolaylikla giriyormus. zaten iliski sirasinda da yerini bulur sanirimkaydirigubbakcemile3

Peki o ordan nasıl çıkıyor ya da çıkarılıyor?
Çok ürkütücü...

condomun çeşitleri var ya hisset veya zirve fln gibi ince alırsanız daha kolay alışılıyor hap kullanmak istemeynler için.ama bir kere bile boşver demeyin.ben eşimde bir kere izin verdim geri çekildi.3 ye gebeyim şimdi....yani sakın 1 kereden bişşi olmaz demeyin.ilk 2 gebeliğimden önce çok kez geri çekilmişti ve olmamıştı ama bunda 1 de 1 oldu.ikimizde şok geçirdik ama şuan 18 haftalık olduk bile

Prezervatif çok rahatsız edici,haplar bana kilo aldırmıştı,spiral e cesaret edemem canım çok kıymetli. Vajinal halka ve deri flasteri bence en mantıklısı ama onlarda ülkemizde nedense satılmıyor. Kimse akıl edememiş sanırım bu rahat koruyucuları satmayı.Vajinal halkanın ve flasterin kullanımı hapa benziyor. Halka 21 gün vajinada kalıyor sonra 1 hafta çıkarılıp yenisi takılıyor. Deri flasteri ise;alt karına veya kalçaya 3 hafta boyunca haftada bir yapıştırılıyor.4.hafta kullanılmıyor. Bu arada halkada hamile kalma riski 100 kadında 0.65, flasterde ise binde 3-6 arasıymış.Birisi Türkiye'ye getirse ya onları kullansak.

X