Çocuk Hastalıkları 1 aylık bebekler günde kaç kez kaka yapar?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

medaa

face/baris.cekiscioglu
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2010
2.205
2
herkese iyi günler
ilk çocuğum ve bebek bakımıyla ilgili çok fazla bilgim yok
şimdiye kadar 2 günde bir kakasını yapan 39 günlük oğlum son 24 saatte enaz 5 kez kakasını yaptı
bu normal mi?

benim de nerdeyse 2.5 aylik kizim var,ilk cocugum.
ilk 20-25 gun gunde 5-6 kez kakasini yapardi.ama sonradan sayisi azaldi.simdi gunde 2 kez yapiyor.
bildigim kadariyla kakasinin rengi sariysa ve cok cok duru degilse sorun yok demektir.

kakasında bi değişiklik yok pelteli ve sıvı
ama ilk defa bu kadar sık kakasını yapınca endişelendim biraz

bende de 1 kac gun once sanirim 4 kere yapti.karni mi agriyor diye endiselendim de ama havalar sicak.ondan da olabiliyormus.bence endiselenmene gerek yok ama yine de dr-nuzu ara sor istersen.

Normal canım çok kucukken cok kaka yapıyor buyudukce bu sayı azalıyor ben bebegım 1 aylıkken falan altını degıstırmekten yorulurdum ınanki..

cnm benm bebeğimde 40 günlük .. oda günde 5- 6 kz yapıoo..grçi şu an azalmaya başladı sayısı..ilk başlarda hele 10 u bile gçtiği oluodu..dr a sordum çok normal dedi..merak etme yanii

teşekkürler kızlar :))
40 gündür alıştırdı beni iki günde bir yapmaya şimdi şaşırıyorum tabii :))

:) başlığına bayıldım

benim kızıma dr. u demiştirki

bebekler 15 gün hiç kaka yapmayabilir ama 1 günde 12 kere bile yapabilir :) bilmiyorumkismile

baslıktaki o kelime hic hos olmadı hayatımda nefret ettigim kelimelerden biridir

yokya ben hayatta kullanmam cidden yani bu kelimeye karsı acayip antipatim var tanımadıgım biri dahi kullansa yanımda tepki gosteririm ne bilim sevmiyom

başlığı görünce yazasım geldi bu terimle başlık açmak yasak değilmi argo sonuçta :KK70: tamam konularda bazen yorumlar argoya kaçabiliyo ama en azından başlıklar düzgün olmalı :KK70:

X