Çocuk Hastalıkları idrarda pembe leke...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

bozkaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2010
31
0
merhaba benim 3 aylık bir oğlum var.bugün idrarını yaptığında bezinde pembe bir leke gördüm neden olabilir bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi lütfenn

gçmiş olsun,sıvı alımındaki azlığa bağlı görülür bu pempe lekeler,ürat kristallerinin birikimine bağlı,
bu yaz günlerinde terleme de düşünülürse olası bir problem aslında,sen sıvı alımına dikkat et bebeğin,sadece emziriyorsan daha sık emzirmeye çalış yani bir şekilde sıvı alımını arttır ve de terletme fazla...

tesekkur ederim evet sadece anne sütü veriyorum.peki bunu gidermek için su da vermelı mıyım

Benim yiğenime doktorun tavsiyesi üzerine 5 ayına kadar hiç su vermedik. Bacakları pul pul dökülüyordu. Nedenini sorduğumuzda egzama demişti. Krem vermişti.Geçirmedi. Bizde su vermeye karar verdik. Çocuğa su verince egzamaları geçti ve bir daha hiç olmadı meğerse susuzluktan oluyormuş. Şuan 2 aylık bi oğlum var su vermeye başladım. Çokta seviyor. Ne zararı olabilirki suyun. Hele bu sıcak havalarda. Bence doktor birazda annedir.

anne sütü yeterince alıyorsa gerçekten ek sıvıya ihiyaç yok,hem tecrübe etmiş bir anne hem de bir hekim olarak söylüyorum bunu.
ama zararı olduğunu da düşünmüyorum su vermenin,yeterki kaynamış soğutulmuş temizliğinden emin olunan su olmalı.
ama anne de kendi sıvı alımına dikkat etmeli,neticede süt için en önemlisi bu

Doktor hanımın dediği gibi su veya mama gibi başka bir gıda vermemek için bebeklerimizin yeterince anne sütü alıyor olmaları lazım. Arkadaşımın bebeğine kesinlikle anne sütünden başka birşey vermeyin demiş doktoru. İyi güzel ama bebek de yeterince ememeyince derisi pul pul olmuş, komaya giriyormuş neredeyse bir kaç gün yoğun bakımda yatırdılar, perişan oldular. Buna dikkat etmek lazım..

Aynı problemi biz de 4-5 gündür yaşıyoruz. Hatta bu yüzden doktora da götürdüm. Normalde oğlumda böbrek reflüsü var acaba böbrekten dolayı mı diye korktum ve doktora götürdüm. Ama çok şükür üratmış. Doktor bol sıvı verin dedi. Ve tabi bana da çok su içmemi önerdi. Şu günlerde hava aşırı sıcak ve oğlum çok terliyor. Sanırım çok susuz kaldı. Ben de bol bol su içiriyorum artık. Gene de oluyor aynı şey. Umarım bir zararı olmaz böbreklerine. Hepimize geçmiş olsun.

X