Saç Uzatma Yöntemleri Uzun Saç Baş Ağrısı Yapıyor

Minuscule

Guru
Pro Üye
30 Haziran 2010
3.339
1.191
Yaşadığımız bu dönemde genç kızların en büyük tutkusu olan uzun saçında bilmediğiniz zararlı noktaları var. Aslında görünüş olarak güzel görüntü versede sağlığımıza zararlı olduğunu biliyormuydunuz ? Pek çok kişiyle karşı karşıya gelip araştırdığımız konunun sonucunda uzun saçın baş ağrısına ve migrene neden olduğunu bulduk. Bunun sebebi de saçın uzunluğunun fazla olmasından dolayı beyin (kafa) onu taşıdığı için ağrıya neden oluyor. Saçın uzunluğu kadar yüküde fazladır. İşte uzun saçın yükü fazla olduğu için kaldırılamıyor. Özellikle küçük çocukların saçlarının uzatılmaması gerekiyor. Yaşa göre ağrı çekme durumu farklıdır. Ama küçük çocukların o ağrıyı çekemeyeceği açıkca ortadadır. Bu yüzden anneler çocuklarının saçlarına iyi bakım yapmalı ve fazla uzatmamalıdır. Bunu buldum nette

özellikle at kuyruğu yaptığımda ağrıyor, çünkü çok sıkı bağlıyorum.
ama açıkken ağrımıyor benim.

benmde topladığımda kep taktığımda hatta gneş gözlüklerimi yukarı kaldırdığımda bile başım ağrıyo aslında mantıklı bi yazı çnkü saç gelişimide engelliyomuş biz neysede küçük çocuklarınkiler hakkaten uzatılmamalı

Bence gelisimi engellemesi biraz sacma. CADIARZU Sac biz uzatsak da uzatmasak da uzar. E uzamis olan sac da sonradan, gelisimi saglayan vitamini, kalsiyum alamayacagina gore :icecream: Ama bas agrisi yaptigi dogrudur. Sonucta basta agirlik yapiyor. a.s

Bence gelisimi engellemesi biraz sacma. CADIARZU Sac biz uzatsak da uzatmasak da uzar. E uzamis olan sac da sonradan, gelisimi saglayan vitamini, kalsiyum alamayacagina gore :icecream: Ama bas agrisi yaptigi dogrudur. Sonucta basta agirlik yapiyor. a.s

Vucuda gitmesi gereken vitamin prtotein vs saça gidiyo eğerki uzunsa daha fazla gidiyoo saçma değil çok mantıklı

[Haha o açıdan hiç bakmamştm ama doğru olablir :dQUOTE=doLunay_fg;14939810]nazardandır o ağrı nazardan : )[/QUOTE]

benim saçlarim kisaykende basim agriyodu uzun hala agriyo :s migren var galiba bende ama ben uniye gelene kadar saçlarim hep omuzlarimdaydi ondan uzattigimdan beri basimda fazladan bi agri yok ama mantikli bencede =)

uzun saç migren yapmaz..! uzun saç banyodan sonra iyi kurutulmassa migren yapar. . .bütün gün genellikle kışın beyin damarları donuyomuş buda ağrı yapıyomuş yanls bilgi vermeyin.

uzun saç migren yapmaz..! uzun saç banyodan sonra iyi kurutulmassa migren yapar. . .bütün gün genellikle kışın beyin damarları donuyomuş buda ağrı yapıyomuş yanls bilgi vermeyin.

yanlış bilgimi ? bu bi uyarı neresi yanlış bilgi uzun saç bunları yapablir deniyor her uzun saçlı migren olucak yada kısa saçlılar asla migren olmaz diyede birşey yazmıyor orda lütfen dikkatli okuyun orasını bnmde saçlarım uzun ama ben bunu okuyunca kestirmeyi değil önlem almayı ve dkkatli olmayı düşündüm umarım anlatabilmişimdir

migrenin saçın ıslak kalmasıyla bi alakası olmadığını nörolojik bişey olduğunu sanıyorum. saçlarım belimi geçik ve gerçekten baş ağrısı yapıyolar aynı zamanda migrenim var 2 ağrı kesinlikle kıyaslanamaz migren fark atar bence :KK1:

migrenin saçın ıslak kalmasıyla bi alakası olmadığını nörolojik bişey olduğunu sanıyorum. saçlarım belimi geçik ve gerçekten baş ağrısı yapıyolar aynı zamanda migrenim var 2 ağrı kesinlikle kıyaslanamaz migren fark atar bence :KK1:

ya tabiki ama ben sadece uyarmaktan için yazdm bunu dikkate almak istemeyen almaz nden büyük tepkler alıorum anlmadm

bence toplayınca agrı yapar.. serbest bırakınca sanmıyorum agrı yapcanı :) kşke uzun olsaaa

ya tabiki ama ben sadece uyarmaktan için yazdm bunu dikkate almak istemeyen almaz nden büyük tepkler alıorum anlmadm

ben onu sana yazmadım yanlış anlamışsın bi arkadaş migren yapıyo ıslak saç demiş onun için yazdım senin dediğine tepki vermekten ziyade katılıyorum baş ağrısı yapıo ama 2si farklı demeye çalıştım diğer arkadaşlar için

ben onu sana yazmadım yanlış anlamışsın bi arkadaş migren yapıyo ıslak saç demiş onun için yazdım senin dediğine tepki vermekten ziyade katılıyorum baş ağrısı yapıo ama 2si farklı demeye çalıştım diğer arkadaşlar için

yok cnm sana demedm bnde ztn :KK70: katıldığını anladım dert yandımm

X