Saç Uzatma Yöntemleri Uzun Saç Baş Ağrısı Yapıyor

Yıllardır uzun saç kullanırım baş ağrısı problemim yok denecek kadar az
Uzun süreli baş ağrısı problemim olmadı hiç
Saçı at kuyruğu yapınca çok sıkı toplandığı zaman ağrı oluşuyor onun dışında bir problem olmadı bende

Bu konuya yeni aktif oldugum zamanlar yorum yapmisim. Simdi de ayni fikirdeyim. Zaten bu fikirden ziyade bir gercek. Sac kesilse de kesilmese de uzar, sacin uzamasini keserek durduramayiz. Yani kesilse de kesilmese de alacagi besinleri her türlü alir. Sacta damar gibi iletim yapilari yoktur ve sac ölüdür. Bu yüzden sacin uzadiktan sonra beslenmesi gibi bir sey söz konusu degildir.

Agri konusuna gelince; benim saclarim kestirmeden önce baya uzundu ve o zamanlar sIk sIk boyama, acma gibi islemler uyguladigim icin yanmisti. Kesinlikle dogal, saglikli sacin hafifligi yoktu, cok dolasiyordu, rahat taranmiyordu. O zamanlar basima agirlik yapiyordu ama agri yapmiyordu. Bir de tepeden sIkI toplayinca dipler aciyor, sac tellerinin yönünü degistirdigimiz ve sac dipleri o yöne aliskin olmadigi icin sac diplerindeki her tüyün dibinde bulunan ve tüylerin diken diken olmasini saglayan minik kaslar aciyor. O agrinin sebebi bu olabilir. Benim bildigim islak sac uzun da olsa kisa da olsa sinüzite yol aciyor, sinüzitin yol actigi agri saca baglanabilir. Ama migrenin sacin uzunluguna bagli oldugunu sanmiyorum. Uzun sacin yapacagi tek agri yukarida bahsettigim sac dipleri kaslarinin acisina bagli agridir.

Saçın uzunluğu ile ilgili değil, sıkı topuzlar ve atkuyrukları yapmakla ilgili bence baş ağrısı. Bir de ıslak saçla dışarı çıkılırsa kısa da olsa uzun da olsa ağrır. Benim arkadaşımın saçı omuzlarında, benden çok daha fazla baş ağrısı var çünkü hergün yıkamadan duramaz

X