Hematoloji - Kan bilimi WBC beyaz kan hücreleri düşük çıkan var mı?

joven41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2010
209
3
arkadaşlar benim bir ıldır beyaz kan hücrelerim 3.00 çıkıyor 24 yaşındayım normalde bu yaşta en az 7.00 olmalıymış.eskiden yüksekti 65kiloydum kendimi aç bırakarak düyet yaptım 45e düştüm böyle oldu.artırmak için bişeyler biliyor musunuz?

merhaba canım

benimde wbc genelde düşüktür2000 leri bile gördüm inan.genellikle enfeksiyondan dolayı düşüyor.zaten korkulacak bir şey olsaydı dr ona göre bir şey yapardı.geçmiş olsun

merhaba canım

benimde wbc genelde düşüktür.2000 leri bile gördüm inan.genellikle enfeksiyondan dolayı düşüyor.zaten korkulacak bir şey olsaydı dr ona göre bir şey yapardı.geçmiş olsun

merhaba,
uzundur bu konuya uğranmamış ama bende de var dmek istedim.

bir süredir çok fazla sağlık problemi yaşadım sonra halsizlik falan yine kansızlıktır,kanım düşmüştür çok dedim ve bebek düşündüğüm için bir test yaptırim dedim kanım nasıl diye. kanım hgb yani iyi çıktı normaldi ama wbc düşüktü doktor bana bunun normal sınıra girmeden bebek düşünme dedi ailede kansr vakasının olup olmadığını sordu. çok üzüldüm sürekli şu olsun bu olsun işler yoluna girsin öyle bebek olsun derken hoop bu çıktı başıma birde işin kanser tarafı korkutuyor bağışıklık sisteminin çökmesiymiş çünkü. sonra bir süre şoku atlatmakla geçti 2gün sonrada özelde test yaptırdım ooh dedim herşey tamam tüm değerler normal hiiç anorma değer yok.doktor çok sağlıklısın bebek yap bir sıkıntı yok dedi.aradan 1hafta falan geçti internetten 3ay önce başka bir nedenden gittiğim hastanede yaptırdığım testin sonucuna bakmak geldi aklıma ve ondada wbc düşük. şimdi özel hastanenin sonucu mu doğruu yoksa diğer devlette yaptırdığım iki test mi bilemedim. bu durum çok can sıkıcı... cuma gidecem yine doktora. sizde de varsa sakın ihmal etmeyin çok kötü hastalıkların başlangıcı olabilir ve kötü hastalık olmasada vücut zayıflıyor en hafif bişi bile süründürüyor. ben bu kış hasta olduğum kadar başka hiç bir kış hasta olmadım.

8 senedir lökopenim var ...yani 1.3 bile gördüm ..iki kez ilik alındı benden...kışın ımmunex kullanıyorum bir de raişi mantarı yükseltiyor...wbc düşüklüğü zor bir durum ....

Öncelikle tüm hasta kardeşlerime Allah'tan acil şifalar ve sabır diliyorum.
Bir kaç gün önce kayınvalidemi hemotolojiye yatırdık,Multipl Miyoma hastalığı teşhis edildi.
Bu hastalığı taşıyan arkadaşlardan bu konu hakkında bilgi edinmek isterim. Bu arada hastamız 1939 doğumlu.
Nasıl tedavi uygulanıyor? Nelere dikkat ediliyor? Örneğin bizim hastaya ayda bir zometa uygulanıyor. Daha sonra da gerekirse eğer ilaç tedavisine geçecek. Doktora neden hemen ilaç tedavisi yapılmıyor diye sordum,net bir cevap alamadım. Acaba kemoterapi yaşından dolayı uygulanilmıyor yoksa? Bu konuda paylaşımlarımızı rica ediyorum.

wbc si düşük olan arkadaşların kan testi ile periferik yaymalarına baktırmaları gerekiyor, periferik yaymada bu düşüklüğe sebep olan kan hücrelerinin durumları tespit ediliyor, bence ihmal etmeden bir hematolog ile görüş ve periferik yayma yapılmasını iste...

arkadaşlar wbc düşüklüğünde hemen paniklemeyin.. ben 3er hafta arayla ölçtürdüm hem wbc hem de diğer kan değerlerim hep düşüktü.. haftalarca araştırdım.. endişelendim.. 4. kez gittiğim zaman periferik yaymaya bakılacaktı.. beraberinde kan tahlili de yaptılar.. çok şükür yükselmiş değerlerim.. periferik yayma da normal çıktı.. ben hiç bir yerde olumlu bir yoruma ulaşamamıştım.. belki biri okur da umut olur diye yazıyorum.. kafasına bir şey takılan olursa bana sorabilir..

Benimde tüm kan değerlerim düşük çıktı Hgb plt Wbc . Sonra başka bir yerde yaptırdım normal çıktı be sefer

Meraba annem de beyaz kan sınırda çıktı korkulacak bişey mi çok korkuyruk sizin nasıl bi tedavi süreci geçti

arkadaşlar wbc düşüklüğünde hemen paniklemeyin.. ben 3er hafta arayla ölçtürdüm hem wbc hem de diğer kan değerlerim hep düşüktü.. haftalarca araştırdım.. endişelendim.. 4. kez gittiğim zaman periferik yaymaya bakılacaktı.. beraberinde kan tahlili de yaptılar.. çok şükür yükselmiş değerlerim.. periferik yayma da normal çıktı.. ben hiç bir yerde olumlu bir yoruma ulaşamamıştım.. belki biri okur da umut olur diye yazıyorum.. kafasına bir şey takılan olursa bana sorabilir..
Merhaba,nasıldı değerler acaba?

Benimde WBC değerim yüksek çıkıyor çok halsizlik var bide yorgunum surekli sezaryanda oldum 3 aydır erken doğum oldu ikiz gebelikti bitanesini kaybetim diğeri küvezde 3 aydır onun durumu iyi ama benim durumum iyi değil bu sefer bebeğimi çıkaramıyorum

X