Hamileyken x ray cihazından geçtim

mathilda48

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2010
82
1
merhaba ben 21 haftalık hamileyim dalgınlıkla x ray cihazından geçtim hemen sonrasında bebğimin çok hareketlendiğini hissettim ve şu anda çok korkuyorum hamileliğinde böyle bişey yaşayan var mı? bi sorun oldu mu?Cevaplarsanız çok sevinirim şu an çok kötüyüm.

Canım ,

Ben rontgen çektirmiştim hamile olduğumu bilmeden hatta birkaç tane de antibiyotik de içmiştim. Sonradan aybaşimin geç,ikmesi ile test yaptırdım ve hamile olduğumu öğrendim.

Çok korktum tabi .Ancak çok sağlıklı hatta çok zeki oldupu söylenen bir çocuğa sahibim.

Bu arada ben şu anda hamile olmasamda alışveriş merkezlerindeki x ray cihazlarindan geçmiyorum. Dedektorle bakıyorlar veya hamileyim diyorum.Sağlık açısından yada hamile olma ihtimaline karşı

bildiğim kadarıyla marketlerdekiler zararlı ışın yayan xray cihazı olmuyor dedöktör deniliyor. ama havaalanlarındakiler ve buna benzer çok büyük yerlerdekiler zararlı oluyor onlar gerçek x ray. arkadaşım işi gereği sabah akşam geçiyordu işe girip çıkarken dedektörden bi problem olmadı bebeşinde. içini ferah tut kontrole gidince doktoruna danış için rahatlasın. Bebişini sağlıklı bi şekilde alırsın inş kucağına

ne röntgen ne x-ray ler bebeğe zarar vermiyormuş kızlar bir doktorun makalesinde okudum korkulacak birşey yok merak etmeyin

teşekkürler içimi rahatlattınız yarın doktora gittiğimde de sormayı düşünüyorum ama daha rahatım.Allah herkese sağlıklı tatlı bebekler versin.

bende hamileliğimin ilk dönemlerinde geçtim karnım belli değildi herkese açıklama yapmak istememiştim ama allaha şükür o kadar sağlıklı ve zeki bi oğlum var herşeyi kapıyo maşallah
senin gibi bende korkup dr sordum bi zararı yok demişti...

X rayde mevcut olan radyasyon seviyesi çok düşük olduğundan zarar vermez.zorunlu kalan durumlarda yarar zarar oranına göre mecbur kalınırsa çekim yapılıyor zarten .istersen internette araştır için rahatlayacaktır.

bende hamileliğimin ilk dönemlerinde geçtim karnım belli değildi herkese açıklama yapmak istememiştim ama allaha şükür o kadar sağlıklı ve zeki bi oğlum var herşeyi kapıyo maşallah
senin gibi bende korkup dr sordum bi zararı yok demişti...

bugün doktora sordum bi kere geçmekle bi sorun olacağını sanmıyorum ama zaten 22 haftalık olmuş bişey yapamayız her zaman risk var kesin konuşamam dedi arkadaşın yazdığıyla teselli bulucam başka kendisi yada tanıdığı geçen varmı acaba?doğumdan sonra durum nedir merak ediyorum Allah herkesin çocuğunu kötülüklerden korusun saolun arkadaşlar.

bugün doktora sordum bi kere geçmekle bi sorun olacağını sanmıyorum ama zaten 22 haftalık olmuş bişey yapamayız her zaman risk var kesin konuşamam dedi arkadaşın yazdığıyla teselli bulucam başka kendisi yada tanıdığı geçen varmı acaba?doğumdan sonra durum nedir merak ediyorum Allah herkesin çocuğunu kötülüklerden korusun saolun arkadaşlar.

canım bende hamileyken birkaç kez geçmiştim alışverişmerkezinin x ray cihazından çok tedirgin olmuştum ve benimde gebeliğim ileriydi belki senin kadar belkide senden de ileri dr. umada sordum birşey olmaz demişti...hatta dr. umun cevabı beni kesmedi nette soru sorduğumuz zaman cevap veren kadın doğumcu bi dr. a sormuştum oda bi zararırın olmadığını ancak hava yollarındaki x rayların zararlı ışın yaydığını söylemişti... kızım doğdu şükürler olsun bir sorun yok içini ferah tut ışınları için tedirgin oluyorsun ama bu huzursuzluğununda bebeğin için şuan çok zararlı olduğunu biliyorsun demi...... içini ferah tut canım birşey olmayacak allahın izniyle....

adliye binasının içindeki güvenlik kapısından geçtim sanırım onlarda havaalanlarındaki gibi onun için endişeleniyorum inşallah bişey olmaz.Yinede yazdıkların için çok saol bi nebze olsada rahatlıyorum.

Bende 10 haftalık hamileyim ve hamileliğimi ilk öğrendiğim 5.haftada dr.um ayrıntılı olarak bir çok konuda beni aydınlattı.Bunlardan biri de AVM ve havaalanlarında ki Xray cihazlarıydı.
Dr.um bu cihazların herhangi bir etkisi olmadığını özellikle belirtti.Ama senin için rahat etmezse geçmeyebilirsin demişti.
Panik yapmayın ve gönlünüzü rahat tutun.

mesajını aldım ben burdan yazabiliyorum çok saol bende netten soru sorabileceğim böyle bişey aradım ama bulamadım inan çok makbule geçti yapacak bişey yok dediğin gibi iyi düşünelim iyi olsun ben milli eğitimdeyim adliyeye bi iş için girdim sadece yardımın ve iyi dileklerin için saol çok iyisin görüşrüz.

ilgilenen herkese çok teşekkürler ben kadınlar kulübünde yeniyim gerçekten birbirinin halinden anlayan kadınlar var kendimi yalnız hissetmiyorum.

konuyu açan kişi olarak yazmak istedim doğum yaptım bebeğim 5 aylık bi sıkıntı yok çok şükür hamile arkadaşlar rahat olun benim gibi pimpiriklenmeyin herşeye. Allah bebeğide anneyide koruyor siz rahat olun bebeklerinizide güzelce büyütün

X