Halı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

marjinalfaydali

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
2.535
66
Hanımlar, halı alırken nelere dikkat edelim? Boyasının özelliği şu olsun, desenleri böyle olsun, renginde şuna dikkat edin, ilmek sayısında şuna bakın, içinmde şu kadar yün olsun, bu kadar bilmemne olsun diyen, aldığı halılardan memnun olan olmayan, bakteri temiz halı gerçekten güzel diyen, bir farkı yok diyen, uzun tüylü, kısa tüylü, koltukların altını da kaplayacak kadar büyük olsun toz kalkmasın diyen , sadece ortada kalacak kadar küçük olsun da koltukları rahat çekiyim diyen falan filan.

Halılarını kullananlar ve henüz almamışlar almayı düşünenler, halı tavsiyelerimizi burada paylaşalım mı ?

elini sürttüğünüz zaman çok tüy vermemeli. eğer veriyorsa daha sonra da hep tüy oluyor ev bizden biliyorum.. el dokuması halılar var sok sık ama yıkanmıyor elde sılmek zorundasın nemlı bezle kullanımı çok zor oluyor.

efenim 2,5 senelik evliyim
shaggy halıdan illahlah ettim,sebepleri tüyleri yapışıyor kullandıkça,arasına kirler giriyor,süpürgenin çekmediği gıcık oluyorsun,sürekli silkelenmek istiyo,bi de üstüne sıvı bişi döküldü diyelim nereyi sileceğini bilemiyorsun içine çekiveriyor,bu arada halılarım royal ve kaşmir
ikinci tavsiye açık renk halılar sürekli lekeleniyo,habire (2-3 ayda bir) halı silmek yıkamak, lekesi çıkmazsa yıkatma göndermek zorunda kalıyosunuz,halınız lekeli siniriniz bozuluyo,çocuğunuz olunca yandınız zaten,üstüne bi örtü şart
halılarım kaşmir ve royal dediğim gibi,beğenerek kullanıyorum.tavsiye ediyorum kızlar

efenim 2,5 senelik evliyim
shaggy halıdan illahlah ettim,sebepleri tüyleri yapışıyor kullandıkça,arasına kirler giriyor,süpürgenin çekmediği gıcık oluyorsun,sürekli silkelenmek istiyo,bi de üstüne sıvı bişi döküldü diyelim nereyi sileceğini bilemiyorsun içine çekiveriyor,bu arada halılarım royal ve kaşmir
ikinci tavsiye açık renk halılar sürekli lekeleniyo,habire (2-3 ayda bir) halı silmek yıkamak, lekesi çıkmazsa yıkatma göndermek zorunda kalıyosunuz,halınız lekeli siniriniz bozuluyo,çocuğunuz olunca yandınız zaten,üstüne bi örtü şart
halılarım kaşmir ve royal dediğim gibi,beğenerek kullanıyorum.tavsiye ediyorum kızlar

e bir sürü negatif şey saymışsınız, sonrada tavsiye ediyorum demişsiniz fisfisfis

shagy halıyı tavsiye etmiyorum canım
halı markamdan memnunum yoksa,evimin bütün halıları bu marka,sadece mutfak halım shagyy

shagy halıyı tavsiye etmiyorum canım
halı markamdan memnunum yoksa,evimin bütün halıları bu marka,sadece mutfak halım shagyy

Mutfakta shagy halı tercih etmek zaten yanlış bir seçimmiş.Ben hiç shagy kullanmadığım halde,ilk çıktığında bu halı mutfağa hiç konmaz demiştim.

yani ben shagyden memnunum diyorsun
belki benim mutfak halısı olduğu için memnun değilim,çok kirleniyor

1 senedir kullanıyorum, mutfağımın ve oturma odamınkinin rengini özellikle koyu aldım. tüğleri bozulmadı o kadar, tamam ilk alındığı gibi değil de güzel yani. silkelediğimde hiçbişey çıkmıyor. makina yeterli mi, kirleri yutuyor mu anlayabilmiş değilim. bayramdan önce yıkatmaya yollayacağım. bakalım tüğleri bozulacak mı? sen hiç yıkattın mı?

yatak odasına beyaz shaggy düsünüyorum yanlıs tercih mi sizce hanımlar?cok güzel duruyor ama ..

Evet ben de sadece yatak odasına shaggy almayı düşünüyorum ama sonra da vazgeçiyorum, eşim malum Türk erkeği, hani o küçücük dökülen tüyler var ya, sanki tam shaggylerin ağzına layık gibi. gömülür gider de bulamam gibi geliyor. O yüzden belki de yatak odasına almaktan da vazgeçerim. Ama mutfaga kesinlikle olmaz .İçine havuç kaçsa kaybolur :KK1: Çok şık duruyor , orası ayrı.

Şu içinde naylon olması olayı, tüm halılarda zaten malzemenin büyük yüzdesi naylon değil mi ? Polyester naylon değil mi? Yün karışımlı halı tavsiye edebilecek olan var mı?

saggy kesinlikle olmasın.aa bu en yeni model asla şikayet olmaz da deseler ,en iyi marka da olsa asla tavsiye etmiyorum

bir de kadife gibi olmasın ayak izi çıkıyor basar basmaz ve gitmiyor

peki şu akrilik ve polyester dedikleri ne içinde yüzde 65 akrilik yüzde 35 polyester var diye mesela. bide 11mm hav yüksekliği diyo örneğin bu hav yüksekliği ne bikere? akrilik i araştırdım biraz yün görünümü veren ama yünden daha kolay temizlenen bi iplik türü diyo nette

1 senedir kullanıyorum, mutfağımın ve oturma odamınkinin rengini özellikle koyu aldım. tüğleri bozulmadı o kadar, tamam ilk alındığı gibi değil de güzel yani. silkelediğimde hiçbişey çıkmıyor. makina yeterli mi, kirleri yutuyor mu anlayabilmiş değilim. bayramdan önce yıkatmaya yollayacağım. bakalım tüğleri bozulacak mı? sen hiç yıkattın mı?

arkadaşım sizin halınızın markası ne acaba?

peki şu akrilik ve polyester dedikleri ne içinde yüzde 65 akrilik yüzde 35 polyester var diye mesela. bide 11mm hav yüksekliği diyo örneğin bu hav yüksekliği ne bikere? akrilik i araştırdım biraz yün görünümü veren ama yünden daha kolay temizlenen bi iplik türü diyo nette

Evet aynılarını ben de bilmek istiyorum. Akrilik oranı yüksek olan daha kaliteli mi oluyor, daha uzun süre mi yeni gibi görünüyor, daha mı sağlıklı vs. Malzeme hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi ?

X