mesleki açıköğretim lisesi kaç yılda...

aylavyuu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2009
35
0
mesleki açıköğretim lisesinden en erken kaç yılda mezun olunur bilen varsa bizide bilgilendirirse nne iyi olur.:hulya:

mrb canım ben bu yıl bitirdim mal yi lise mezunuysan sadece meslek derslerini alarak iki yılda bitirebiliyorsun degilsen dört yılda bitiyor

Bende bugün aldım diplomamı lis mezunuydum ve iki yılda bitirdik.Çok güzel bir duygu.İsteyen bütün arkadaşlara tavsiye ederim.Yılmayın.Okuyun....

Biz açık liselerle beraberiz 3 yılda bitiyormuşuz nasıl oluyor bu ben lise mezunuyum okula anlatamadık

merhaba canım ben bu yıl bıtırdım sana şöyle anlatayım..

ben normal lısemı bıtırdım içerde derslerım kalmıstı tıc lısesı bu arada. sonra ben evlendım ve ıcerdekı derslerımı veremedıgım ıcın yıllar sonra 3 yıl sonra dıyelım maöl ne yazıldım tekrar tıcaretten devam ettım. ben lıseyı okudugum halde stajımı yaptıgım halde hafta sonları yüzyüze egıtım aldım. almak zorunlu cunku. ve stajımıda tekrar yaptım. hemde bu yaşta :) kredılerın tamamlanmıs olsa dahı yanı genel sınavlardan aldıgın puanlar yüzyüze egıtımı tamamlayıp stajını yapıp beceri eğitimi sınavını geçmek zorundasın. ve hafta sonu aldıgın derslerıde vermeden mezun olamıyorsun. genel sınavlardada aln derslerını vermek zorundasın. normalde liseler 4 yıla cıktıgı ıcın aol de 4 yıla cıktı. fakat sende örgün eğitim okudugun dönemde yarım bırakmadıysan 2 yılda bıtırebılırsın. ben 11inci sınıfa okumustum ama 11inci sınıftan basladım 11 i okudum haftada 2 gun gıttım cumartesı pazar. 12inci sınıfta haftanın 3 gunu staj 1 günü okula gıttım. işte boyle canım sormak ıstedıgın bısey olursa özeldende yazabılırsın. sana şimdiden basarılar dılıyorum..:80:

çok teşekkür ederim verdiğin cevap için bunu öğrenmek benim için iyi oldu sana bol başarılar hayatta .

X