Lekeler, Çiller Yanık İzlerini Geçiren Reçeteler Buraya...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Lr healt & beauty nin alovera box ürünü saf aloevera jelli içeren ve vitamin destekli kremleri ile yanık izleri ve vücut çatlaklarına çözüm bulabiliriz

iyi yapılmış kantaron yağının yara ve yanık izini(ameliyat dikişi dahil) iyileştirdiğini hatta bereberinde ağrı ve acıyı dindirdiğini söyleyebilirim.

denendi onaylandı...

sağlıkla kalın.

Kantaron yağını doktor da önermişti babam için. Ama önce mutlaka yaranın cinsi doktora gösterilmeli.

yanık tazeyken izi yok edilmek için bazı karışımlar yapılabilir,
üstünden zaman geçmiş yanık izleri sadece estetik ve soyulma peeling yöntemiyle yok edilir,

aksini söyleyende çıkamaz,bu başlığı açtığına göre bende sen yazmışındır sandım ve benim gibi bir sürü kişi boşuna bakmış oldu,
Benim bir arkadaşım yaklaşıl 15 yıllık yanık izi doğal yöntemle tedavi ediliyor hala tedavisi devam ediyor ama çok başarılı gidiyor hatta onun ki kimyasal yanık

Gecmis yara izleri tca ile kaybedilebilir burusuk keloid gibi olanlar rejuderm var bakabilirler ama nezaman siparis et e bassam yapim asamasi orda satin alacaginiz zaman yaranin ilk fotorafini cekmenizi istiyolar bide kullandiktan sonra ona göre bilgi sahibi olunur. Bende kirmizi iz var çözümü olan var mi derin değil öyle basinca rengi soluyor

arkadaslar kızımın yuzu yandı cok zor gunler gecırdık hep aglıyordum iz kalcak dıye daha2yasında kızım
yasadgım tecrubeleır yazyım sıze
yanar yanmaz soguk suya tutun mumkunse 15dakıka kadar ben az tuttum kızm kucuk olunca agladı panıkledım yuzu olunca suya tutmak zor oldu falan nekadr cok suya tutarsanız ız kalmamaısnı saglarsınız cunku sıcaklıgın derınlere inmesını engelerlersınız ASLA BUZ KOYMAYIN o bolgenın şoka gırıp hucrelerını oldurmesını saglarsınız boylece orada kan dolasımı olmaz ve mor izler kalır

ben suya tutup hemn sılverdın surup acıle gıttım ama orda detaylı ılgılnınmeyınce ve gelen hastaların hep ız kalmıs olarak gorunce o hastaneye gıtmedık eşimle özel doktor aradık ve yanıkla ilgili uzman doktor bulduk 6ay oldu kızımın yuzu yanalı cok az toz pembe iz var burusukluk yama gbı ızler koyu renkler asla yok ama bu doktorumuz sayesınde ANKARADA DOKTOR ŞEFİK ERŞAN INANILMAZ TECRUBELİ BIR DOKTOR ODASINDA HERYERDE RESIMLER VAR ILK VE SON HALİ DİYE KIZIMINDA VAR HATTA DISARDAN YURTDISINDAN HASTALARI VAR BITKISEL İLAÇ KULLNMIYOR AMA FARKLI METOTLAR UYGLUYOR ALLH ONDAN RAZI OLSUN GOOGLEDAN BAKABILIRSINIZ DOKTORUN SİTESI VAR

2 bacağım kaynar sudan 2. derce yandı şu an lekeler bıldıgınız kahve siyah arası..ne contraxtubex nede kantaron yagı etkılı olmadı...hele hele contractubex ıçın 8 aydır verdıgım paralara yanıyorum.cildi yumuşatmaktan başka bışı yaptıgı yok..devlette karşılamıor artık !..lütfen bırılerı yardım etsın kahve rengı yanık ızlerı olan ve geçen ne kdr surede geçtı yanık lekenız ve neler yaptınız?

Bence yuzde onbes yad yirmilik tca etkili olur zaten yanik dovme gibi şeylerde etkili kahverengi gitmesi daha kolay benim kirmizi olmasina ragmen iyilestiriyo

Yalniz expigment kullananlar tca kullanmamali kilavuzunda yaziyor

Arkadaşlar Yara Ve yanıkl ilgili Tüm rahatsızlığını anlatan kişilere öncelikle Çok geçmiş Olsun, Bizde elektrik yanığından kaynaklanan yara ve kalan izlerle ilgili bir zamanlar sorun yaşadık, Forever Lıvıng Ürünleri iyileşmeyen yara ve kalıcı izlerde kendini ispatladı,biz canlı tanık olduk ve bu nedenle herkese tavsiye ederek yardımcı olmak istiyroum, YARA VE YANIK TEDAVİSİNDE Ulaşamadığınız çözümleri 30/90 gün İçerisinde tamamen doğal yollarla geçirebilirsiniz. Konu Hakkında yardım ve öneri isteyen arkadaşlarım

Son düzenleyen: Moderatör:
2 bacağım kaynar sudan 2. derce yandı şu an lekeler bıldıgınız kahve siyah arası..ne contraxtubex nede kantaron yagı etkılı olmadı...hele hele contractubex ıçın 8 aydır verdıgım paralara yanıyorum.cildi yumuşatmaktan başka bışı yaptıgı yok..devlette karşılamıor artık !..lütfen bırılerı yardım etsın kahve rengı yanık ızlerı olan ve geçen ne kdr surede geçtı yanık lekenız ve neler yaptınız?
koyu renk farkını da gecırıyor dıye bılıyorum o doktorun ısmını verdım netten bak sıtesı var telefonu var gorusup sorabılırısn can9ım gecmıs olsun benım kzıımın hıc ızı kalmadı sayılır bu yaz da gunes gormıcek ayrıca krımızı kantoran yagıda suruyoruz onu doktor onermedı ama ben fayasını gordum oyuzdne devamn edıcez onad a

Yanık izleri, yaşamın herhangi bir anında herhangi bir zamanında bizim veya etrafımızdakilerin başına muhakkak yanık kazası gelmiştir. Bu yanıklar çok yüzeysel olabildiği gibi çok derinden de olabilir. Derin yanıklar meydana geldiği an mutlaka uzman doktor tarafından tedavi edilmesi gerekir çünkü iz bırakmakla kalmayıp doku kaybına da neden olabilir. Yüzeysel yanık izleri ise bilindik yanık tedavi ilaçlarıyla müdahale edilebilir. Yüzeysel yanık izlerini geçirmek için bitkisel yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Ahmet Maranki’den Yanık İzlerine Bitkisel Çözüm

• Bir miktar tarçın kaynatın ve suyunu süzün. Süzdüğünüz suya pamuk batırarak yanıklarınızın üzerine tatbik edin.
  • Taze roka yapraklarını blendır yardımıyla sıkın ve suyunu yanık izlerinize sürün
  • 1 bardak kaynar suya 10 gram abanoz yongası koyup kaynatın. 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Suyuyla yara izlerine pansuman yapın.
  • Yabani roka tohumlarını toz haline getirin. 10 dakika kadar bekleyip suyuyla birlikte yanık izlerine uygulayın.
İbrahim Saraçoğlu Yanık Tedavisi

1-2 adet çiğ patatesi yıkayıp soyun. Soyduğunuz patatesleri ince ince rendeleyin ve yanık bölgenizin üzerini tamamen kapatacak şekilde sürün. 12 saat kadar yanıklarınızın üzerinde bekletin. Hızlı bir şekilde iyileşme gözlendiğini göreceksiniz.

Doğal Yöntemlerle Yanık İzleri Tedavileri

• Yanık oluştuğu anda bir miktar zeytinyağının içine bir miktar tuz karıştırarak yanık bölgeye uygulayın.
  • Çok büyük olmayan yanık izlerine balık yağı sürebilirsiniz.
  • Sarı kantaron yağı yanık izi tedavisinde çok etkili bir yöntemdir.
  • İsveç şurubu yanık tedavilerinde bilindik ve başarılı bir yöntemdir.
  • Halk arasında en yaygın bilinen doğal yöntemlerden biri de yumurta akıyla izleri azaltmaktır. Yumurta akını 1 saat kadar yanık bölgede tutarak izlerinizi hafifletebilirsiniz.
  • Soğan özü, kaplan otu, ısırgan otu, lavanta, ebegümeci gibi bir çok bitki yanık izleri tedavisinde kullanılabilir.

benimde yüzümde küçücük bir çizik vardı madecassol süreyim dedim ilaç cildimi yaktı böyle saydam gibi yuvarlak bişeyler var bu sorunu nasıl giderebilirim hangi cildiye soktoruna hangi reçeteye başvurmalıyım sizce?
ayrıca diğer yanağımda da bi arkadaş çakmak tutmuştu o zamandan beri güneşe çıkınca yanıyor hafif hafif beyazlıklar var renk değişmiş orada ona da madecassol sürdüm ama daha beter yaptı...o beyazlıklar geçer mi?

Madecassolun amacı zaten o oradaki üst deriyi öldürüp yeni deri çıkartmak devam etmeliydiniz. :)

X