Lekeler, Çiller Yanık İzlerini Geçiren Reçeteler Buraya...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
benim ayağım 2 hafta önce yandı sobadan dolayı ve 1 hafta hiç krem filan sürmedim sonra eczaneden silverdin aldım. silverdini de bana bi arkadaşım önerdi içinde gümüş sülfadiazin oldğu için yanık lekelerine de iyi geliyor. onun da eli 1000 derecede yanmıştı ve yanıktan eser yok. ben de 2 haftadır duzenli sekilde kullanıyorum ve mor renk kucuk yaralarım vardı onlara da iyi geldi izler kapanmaya başladı kesinlikle öneririm. 4 milyon bişey zaten bilginize :)

bu arada geçen sene bi arkadaşımın yüzüne yanmış yağ sıçramştı, derisi resmen akmıştı.doktora gittik ve silverdin ve sarı sulu bişey vermişti adını hatırlamıyorum. devamlı gazlı bez ile pansuman yaparak onları kullandı. (bi de yanıklarda acil olarak ilk önce sabunlu ılık suyla yıkamak da gerekiyor.) yüzünde ne bir leke ne bir iz var bebek gibi cildi var bu da bilginize :) tabii önce doktora gitmek şart

Son düzenleme:
silverdin cok guzel bir krem ayrica ben kantaron yagini kullaniyorum o da yaniklara bire biryerimseniben

Son düzenleme:
merhaba ben 22 yasındayım ve 6 yasındayken 2.deece agır bı yanık gecırdım ayaklarımda derın ve belırgın ızlar kldı hatta bacagımdan yama aldılar orda da ız kaldı sımdı bunu gecırebılecek ne vardır.ben hıc bısey oldugunu samıkyorum kendımle barısıık degılım ve her yaz benım kabusum oluyo:KK43: domuz yagı falan yarar mı ya da baska bısey bılgı verırsenız cok sevınırım

kızlar malesef bende yandım
lazer yüzümü yaktı derisi soyulmuş ve alttaki deri kıpkırmızı bir yıldır durumum bu yumurta yağının faydası olacaksa yapacam ama ne olur biri tarifini yazsın ben yapabilirmiyim evde
domuz yağının faydası olurmu ne olur yardım edin

kızlar lütfen cevaaaaaaaaappppppppppppppppppppppppp
bir yıl geçmiş yanığa yumurta yağı iyi gelirmi

benmDe bacağm motorskLetn egzosuna değdi ve 3 dereCe yanDı dOktora gttm iLaçLarı kuLLandm ama haLa pembemsi bi iz var bayaDa büyük yazn şOrt gyerKn baya bi rhatSz oLuorm görüntüDen

ya herkes bende yandım diyorda biri ben şunu kullandım geçti diye bir şey yazmıyor konu amacından sapmış durumda..
şu yumurta yağı hakkında yazanlar bir aydır bekliyoruz bi ses seda yok
ortaya bişey atıp gitmeyin umut tacirleri:))

yanık bolumune bakmadıgım ıcın arkadaslar yumurta yagını anlatamadım sıze ama hala ısteyen varsa ıyıce ogrenıp yazarım hepınıze gecmıs olsun benım butun ızlerım ALLAHA sukur gectı

Ben son yıllarda sürekli bir şekilde yanıyorum hem de 2. derecede(hatta şuan da da kolum yanık madecassol sürüyorum),Fucidin,Silverdin,Madecassol,hametan,advantan,bepanthene,sonrası için uriage,expigment 4.Ev aynen yanık ilacı cenneti.Aynı zamanda bir sürü para verip Coverderm kapatıcı da aldım.Bir kere Madecassol çok abartılıyor sürekli sürmeme rağmen yanık daha çok tazeyken her seferinde kocaman kahverengi izi kalıyor bir kere.Yanık lekesi için olan expigment, uriage onlar da bir işe yaramadı.Doktorun dediği yanık izinin geçmesi tamamen cildimizin kendini yenileme kapasitesine bağlıymış.Benim cildimin o kapasitesi çok düşük.
Coverderm e gelince bir sürü para verip aldım fakat kalıp gibi fondoten olduğu çok belli asla doğal durmuyor deri tarafından emilmiyor.

çok geçmiş olsun canım benim seni okadar iyi anlıyorum ki benim dolabımda eczane gibi oldu ama ne faydaaaaaaaaaaa
şu yumurta yağını tarif ederlerse çook iyi olur ama yanık izine iyi gelirmi acaba
benimki bi yıl oldu kahverengi değildi kırmızı bir leke şeklinde

Yanık izi için benim doktorum SCARFADE Scar Jel diye bir merhem önermişti. Kullanım periyotları olan bir ilaç. Yani hatırladığım kadarıyla 6 ay süre ile kullanılıyordu. ılk üç hafta sabah akşam temiz cilde masaj yaparak uygulanıyordu. Ondan sonra 1 hafta ara veriliyordu. Bu şekilde 6 ay devam ediyordu. Yan etkisi falan yok. Düşünün ki kullanırken ben hamileydim.Yalnız eczanede falan bulamazsınız. Bağdat caddesinde bir Medikal dükkanından almıştım. Bir de en fazla üzerinden iki sene kadar geçmiş yanıklar üzerinde etkili olduğunu anımsıyorum. Büyük oranda izi hafifletiyor. Benim yanık izim 2. derece idi. O yüzden tamamen yok etmedi.Ancak plastik cerrahınıza bu ilacı sorarsanız sanırım o sizi daha iyi bilgilendirir.
Ama malesef yanığın en iyi tedavisi hiç yanmamakmış. Yani yapacak çok fazla bir şey yok.

selam arkadaslarr

tatile gidip geldim az az güneşlenince cok gzüel bi brozluk kazanmıstım fakat döndükten sonra 1 gün adaya gittim ve rüzgarla anlamadım yandıgımı. brozn olmama ragmen haslandım..kaç gündr yüzüm inanılmaz gergindi bu sabah kalkınca yüzümün soyuldugunu gördüm ama ince deri değil, kalın olarak soyuluyor ve altı pespembe ve ıslak . . yamalı eşşek gibi oldum.. ne yapabilirim ? bepantene sürüorum ama bilmiorum ne yapsam..:1no2:

Ben son yıllarda sürekli bir şekilde yanıyorum hem de 2. derecede(hatta şuan da da kolum yanık madecassol sürüyorum),Fucidin,Silverdin,Madecassol,hametan,advantan,bepanthene,sonrası için uriage,expigment 4.Ev aynen yanık ilacı cenneti.Aynı zamanda bir sürü para verip Coverderm kapatıcı da aldım.Bir kere Madecassol çok abartılıyor sürekli sürmeme rağmen yanık daha çok tazeyken her seferinde kocaman kahverengi izi kalıyor bir kere.Yanık lekesi için olan expigment, uriage onlar da bir işe yaramadı.Doktorun dediği yanık izinin geçmesi tamamen cildimizin kendini yenileme kapasitesine bağlıymış.Benim cildimin o kapasitesi çok düşük.
Coverderm e gelince bir sürü para verip aldım fakat kalıp gibi fondoten olduğu çok belli asla doğal durmuyor deri tarafından emilmiyor.

nasıl yani neden sürekli bir şekilde yanıyorsun bunu anlayamadım ???

merhaba,
yanıklar için kantaron yağını kullanabilirsin.ölü dokuyu kaldıran bir jel var.onun faydasını görebilirsin.
xxx

burdan bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlaarr gunes cok zararlı artık deli gibi koruma kremi kullanmak gerek, gunese cıkmamak gerek.. yanıklar icin LEO-VERA jel bire bir...aklınızada olsun.. ancak gercekten jelin aleo-vera ,cermesi gerekir..onaylı urunleri tercih edin...

3 4 ay önce 1 yaşındaki kızımın yüzü kazara yandı.ilaçlarla birlikte hergün elma suyu sürdüm ve düzenli olarak dikkatlice yıkadım(derinin nemli kalıp büzüşme olmasın diye) şu an hiç iz kalmadı.

X